Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
28. led 2010

Hani pravda s tým tlakom spodný by nemal byť moc vysoký. Inak tu niekedy neni odhrnuté ani pre mono kočík a hlavne keď idem cez prechod tak ako odhrňajú cestu nakopia tam sneh a hotovo, minule som išla a už som mala červenú no a nevedela som sa vytrepať na chodník v ušiach som mala mptrojku tak som zanadávala celkom nahlas a jedna pani sa na mňa pohoršene pozrela 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
28. led 2010

Byggyt, no ta paní by jistě taky nadávala 😉... a já už na ten sníh taky nemám hezké slovo, protože to má prý být přes celý únor, tak to asi budu pořád zalezlá jak krtek doma, protože tady se prostě na vycházku fakt jít nedá ☹((

Evi, podle mě tam prostě museli něco napsat, tak napsali ten "plášť", měla jsem takovej ten měřič na celej den a jedna nebo dvě hodnoty byly dokonce nízkej tlak, tak potřebovali nějakou univerzální diagnozu 😝

dandelion
28. led 2010

pocahontas: jj koukala jsem ;) 🙂
dřív jsem se sem nedostala a teď už jdu na kutě, zítra si vás dočtu 🙂 mějte příjemnou a ničím nerušenou (:D) noc 🙂

simisimca
28. led 2010

Baby ked vas na facebooku poziada o priatelstvo nejaka Simona Mišinská tak to som jaaaaaaa... 😀 😀 😀

Pocahontas mas pravdu, ja cakam len na teba a spolu sa do tej diety pustime... 😉 😉 😉 ....a zajtra sa hlavne drz... 😉

dandelion
28. led 2010

simi: jsem tam jako PamEliška Čepeláková ;)

mirunda
29. led 2010

Holky, tak si představte, že náš splečný takový nejlepší kamarád požádal svojí přítelkyni včera o ruku.. to jsou spolu 2 roky, nebydlejí spolu a nemají dítě!!! My jsme 4 roky, bydlíme spolu a dítě máme!!! Já pukám závistí 😀 😀 😀 Mám doma troubu, co? 😠 😠 😠

simisimca
29. led 2010

Mirka....tak na toto sa neda povedat nic ine len s tebou suhlasit... 😉 😉

jabera
29. led 2010

buch buch buch ( to bolo akoze sampanske) nech zije terezkaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pocahontas, a ja som ta uz nestihla! boooze, strasne na teba myslim.. prave som hovorila borisovi, ze teda, mne by sa ani kvoli malemu nechcelo ist do nemocky... a ze by som sa ale asi naucila dobre nemecky, keby som tam musela byt. a on, ze mozno sa tam aj ty naucis dobre nemecky 😀 ale hlavne, nech su k tebe dobri a nech si cim skor tu...

marti, no, boris si tu nasiel pracu a ja som sla samozrejme s nim... tak sme tu. nieco vyse roka. ja som tu velmi spokojna, len mi chyba aspon jedina kamaratka... jo a my sme mali svadbu ako vy! len na oslave nas bolo 7. 😀 a az potom sme volali rodicom, ze uz sme svoji.. a ako ty v praci? uz si si uplne zvykla? a vlasnte mala si tie kramy vtedy, ci nie? ako sa to vyvinulo? mozno si to pisala, ale ja som nestihla jeden usek docitat..

berusko, ja som od zaciatku strasne priberala, ale aj som teda zrala.. neprestala si nahodou fajcit? ja vtedy ano a zajedala som to jablkami. bez srandy, to bolo aj 15 jablk denne... potom uz som to zajedala vsetkym a tak som dopadla.

luluuuuuu, neboj, za chvilku mas po tom... to uz bude zase ine. obcas tazke, ale po 600nedeli uz len k lepsiemu vsetko pojde, uvidis. ja som poranu nevedela ohybat prsty na rukach a cele ma svrbeli jak svina.. kamoske kvoli opuchod jej dr. vyvolala porod, aby sa uz netrapila, ona mala nohy jak lopty, ale vazne.. to som nikdy predtym nevidela take nieco a odpuchlo to az par dni po porode.. ved uvidis, popytas sa a uvidis.

bygy, ale som bola kocka, co? ty to vies porovnat, kedze si ma videla nazivo... no, tak chapes, z coho som stale taka nestastna..to som mala velkost 42. k mojej vyske mi to uplne stacilo... ale uz som schudla 10 deka 😀 😀 😀 fakt.. povedala som si, ze za kazdych 5 kg si kupim darcek. oblecenie. tak snad si coskoro nieco kupim.. jaj, tak sa tesim, az sa stretneme, hned sa ti ozvem, jak dojdeme na sk..

evi a kope uz fesak? ozaj, ty si taka zodpovedna osoba, ( mozno mi aj niekto odpoveda,ale ja som si to fakt nevsimla) co davas terezke k snidani? a odkedy jej to davas?
no a teda, ked som citala opis terkinej oslavy, tak teda uvazujem, ci nepojdem nahodou okolo 😀

mirunko, vies co, k tvojej figure by som si dala take svadobne saty, trosku extravagantne, ze minisuknu! taka by si v nich bola krasna. kozy by ti vynikli, nejaky ackovy strih, dlzka 20 cm pod prdel.. to by sa mi k tebe strasne hodilo. vysoke opatky, no kazdy chlap by ta chcel fiknut, co by siel okolo, este aj ten predseda, ci kto to oddava 😀 ale ty chces asi skor taku klasiku, ze? akoze princeznicka... ono je to krasne.. ja som bola na prvej svadbe za princeznu, aj zavoj som mala.

jabera
29. led 2010

mirunko!! 😠 😠 😠 😠 to je hrozne, toto..... neskusala si sa nanho normlane urazit? a on sa niekedy netvaril tak, ze by sa vlastne ani nechcel zenit? ni eje kuba ten zaryty stary mladenec?

monaberuska1
29. led 2010

hanula- moc děkuji 😉 no já zatím nejak nevolnosti nemma prave u maly jsme je mela az ve 3 esici, taky sem zhubla ale pak nabrala, no tak uvidim 🙂

evuse-moc dkuji no je pravda ze jim hodne ovoce nejvic banany a pomeranče 😉 tak uvidíme 🙂a coto je jako zadržovaní vody??

jabera 🙂agojky moc děkui, no přestala sem kouřit 😀 😀 😀 ono so říká že kdyz prestanes ze tloustnes ze??? 😒 tak uvidim na dalsi prohlidce kolik budu mit teda 🙂 😉

dandelion
29. led 2010

miru: naťukávat, naťukávat :D :D :D

mirunda
29. led 2010

Jaberko, taky jsem přemýšlela o krátkých šatech, to by bylo ideální.. jenže já chcí být ta princezna.. s tou dlouhou širokou sukní!!! S tím krásným závojem.. 😔 Ale asi nebudu nic 😔 To víš, že o tom mluví.. jenže on prostě zásnuby nechápe, byl by nejraději, kdybychom se na svatbě dohodli.. bez zásnub.. 😔 Ale tohle s tím kamarádem mě rozsekalo.. ještě je to tak, že ten kamarád je jakoby od Kuby a ta jeho SNOUBENKA se mnou chodila do školy, takže jí znám strašně dlouho.. dala jsem je dohromady 😀 Vlastně jsem na to pyšná..

Mona - víš co mi jednou řekla doktorka??Abych míň pila, že se ve mně zadržuje hodně vody!!!! Já jsem nevěděla, co jí mám na to říct.. venku vedro k chcípnutí a já nemám pít 🙂 Taky jsem přibrala 24kg celkem, nateklá jsem byla strašně.. a taky jsem přestala kouřit, a kompenzovala jsem to zase jídlem 😀

Hele, Lilinka stojí u vodního terárka s želvala, cachtá si tam ruce, hrozně se tomu nahlas směje a mě je to uplně jedno, že bude celá mokrá.. jsem hrozná matka 😀

mirunda
29. led 2010

* s želvama

dandelion
29. led 2010

holky maminky.. chtěla jsem se poptati esli látkujete? s jakýma plenkama máte zkušenosti? a eště co si myslíte o BKM? 🙂

mirunda
29. led 2010

Dandelion, moje téma 😀 Já jsem tu asi jediná, která látkuje.. jaký mám plenky ti napíšu do IP, holky už to musejí znát, jak to tu furt opakuju..
O BKM - myslím, že je to blbost.. upřímně.. respektive - neumím si představit, že na miminko pořád koukáš, jak se tváří.. teď už taky poznám někdy podle obličeje, že dělá potřebu, tak jí slíknu a dám na nočník.. ale BKM bych praktikovat nechtěla..

dandelion
29. led 2010

miru: no já stopro chci látkovat.. 🙂 příde mi to mnohem přirozenější než papírovky.. fujky :D :D :D Já jsem o BKM četla.. no chtěla bych to zkusit, ale určo ne v takové míře že ženský jsou z toho vyšinutý 🙂 prostě jen jak to půjde.. 🙂 líbí se mi na tom že je to pozvolný zvykání si na nočníček.. 🙂 vím právě od malý ségry že ten přechod z pohodlné plínky na nočník byl hodně drsnej a do 5ti let měla plínku.. což mi příde už děsný... :/

hanula83
29. led 2010

Dandelion, já nějakou dobu látkovala, taky jsem byla odpůrce papírovek, jenže jsem si koupila špatné svrchní kalhotky - vlněné. A ty strašně protékaly, musela jsem holky pořád převlékat, no hrůza. Teď čekám, až jim budou 3 měsíce a půjdem na kontrolu s kyčlema. Pokud stále nebudou potřebovat široké balení, tak ty plínky prodám... Pokud ho budou potřebovat, tak se k Popolini vrátím, ale budu muset dokoupit jiné svrchní kalhotky.

dandelion
29. led 2010

hani: no tak to tě obdivuju že i s dvojčátkama.. 🙂 to nevím jestli bych dala :D no jasně.. hlavně nakoupit výbavičku plínek do začátku není nic levnýho... :/

monaberuska1
29. led 2010

mirunda, přestat pít??hhihi no to ti věřím 😀 😀 😀 venku vedro a ty nema s pit vid??a co se delo teda kdzy se vtobe zadrzovala voda???stim se neco dela??? 😲 😲 😲 no asi to bude tim prestanim koureni 😀 😀 😀 😀 a tim ovocem toho snim fakt hodne, si rikam at priberu pak snad se to da dolu hihi 😀 😀 😅 😅 😅 at s ema miminko dobre 😀 😀 😀 ted 🙂

mirunda
29. led 2010

Monaberuska, nevím co se s tím dělá, asi nic.. taky nesol, to k tomu prý taky přispívá.. já nesolila skoro nic před těhu, v těhu už vůbec nic.. a v ovoci je opravdu hodně cukru, zkus třeba víc spíš zeleniny.. ale chápu, já taky žrala ovoce na kila.. ale taky jsem období rajčat - já jich snědla snad kilo denně, takové ty malinké.. to jsem se mohla utlouct snad 3 měsíce 😀

Dande, látkování je supr, hlavně, že se to nemusí už žehlit, jinak nevím, jestli bych látkovala.. žehlení nesnášim.. myslím si, že do 5-ti let nosit plínku - že to vůbec není běžné, takže si myslím, že ani děti, co mají jednorázovky, tak dlouho plínky moc nenosí.. ale jinak mám takový názor, že si to s látkovkama může dítě uvědomit dřív.. ale není to prostě pravidlo.. ale právě i proto Lilinku už 4 měsíce posazuju na nočníček, ať si taky zvyká.. uvidíme, netvrdím, že si bude říkat jako první ze všech 🙂 Prostě to nelámat přeš koleno 🙂

dandelion
29. led 2010

miru: není to běžný ale i tak je to pro mě dost ostrašující případ.. :/ no bráška (má Downův syndrom) a jsme strašně hepy že se teď v 6ti zbavil plínky i na noc.. 🙂 Je to stejně asi dítě od dítěte jinak 🙂 ale říká se že od toho půl roka je to už normální 🙂 myslím vysazovat na nočník ;) Jak říkám BKM prosazovat nebudu ;) jen bych ji ráda vyzkoušela 🙂 Ale už se vidím jak ráno když budu nevyspalá poběžím mímo vysadit na nočníček :D :D :D vtipné že :D co ta holka tady plácá když nic netuší :D :D :D

jabera
29. led 2010

mirunko, nebud smutna.... ved raz to musi prist, snad..
inac, to, ze menej pit, ked opuchas, to je straaaaaaaasna kravina!!! 😠 to ako ti mohla povedat doktorka?? ved praveze treba pit, vyslovene na to vsade upozornuju, ze aj ked to vyzera paradoxne, ale pri opuchoch musis vela pit... dost divna mudr...

dandu, ja som bkm skusila asi 3x hahaa, presne... proste som to nestihala.

berus, no, ono asi neprriberas tym, ze nefajcis, ale viac zeres 😉 u mna to tak rozhodne bolo, teraz si to hrozne vycitam. nejde to dolu...

ale zas som vdaka tomu nasla tuto temu a za to som strasne vdacna 🙂

lulupopo
29. led 2010

tak baby, ja puchnem ako bublina.. uz druhy mesiac... ale tieto posledne dni som bublina original de luxe... kedze sa mi zvysuje tlak, kym nebude 140/90 sa snazim byt kludna...tajne dufam, ze nebude stupat, aby som neletela na pohotovost... a k tym opuchom treba pit... mne lekar prikazal omedzit a ak sa da uplne vylucit sol.. a taktiez mineralky nesiem pit, hlavne tie z vysokym obsahom mineralov / i ked z tych sa paradoxne najlepsie viem napit/, kedze casto vraciam aj z obycajnej vody, ci caju...
k ĺatkovym plienkam, ja som nakupila klasickych plienok 40 ks a som odhodlana ich pouzivat.. 🙂) som zvedava ako dlho mi toto predsavzatie vydrzi... i ked urcite budem nutena siahnut aj po jednorazovkach....
baby inak tie moje hnusne znamienka a neskutocne kozne utvary sa uplne mnozia kazdym dnom... uz ich nemam len na rukach, chrbte, v dekolte...ale uz aj okolo bradaviek, pod prsiami, na pupku sa zacinaju robit... no uzaaasneeeeeeeeeee... inak moc nestiham teraz prispievat lebo pomaly sa suchtam po byte a snazim sa ten vybuch po prerabke upratat.... doobeda som sa dosulala do najblizsej lekarne co mame pri baraku, ze si prosim caj z malinovych listov... teta lekarnicka na mna pozerala, ze co od nej chcem... do kelu... a do mesta sa teda s tak spuchnutymi nohami a neodhrabanymi chodnikmi netrufam prejst, stacilo mi toto bohate...
a monaberuska s tym priberanim teraz nestresuj... pozri kolko nas je tu 😀

hanula83
29. led 2010

Holky, valíme ven, tak nestíhám dočítat... musíme toho konečně využít 😵 ... já jsem tak ráda, že konečně budem zas venku, je to vždycky paráda...

Dandelion: Můj synovec má taky Downův syndrom, letos mu budou 4 a taky má stále plínky, no prostě to s těmahle dětma jde trošku pomalej... Chci se zeptat, má (nebo měl) tvůj bráška taky takovou tu bronchitidu? On chudák pořád chrčí a nejde mu to odkašlat...

dandelion
29. led 2010

hani: Bráška dřív, kolem toho 4tého roku měl pořád na střídačku bronchitidu a laringitidu.. to sýpal a chrčel.. to bylo hrozný období.. mamka s ním byla pořád v nemocnici.. zabíralo jen inhalování adrenalinu... a antibiotikama mu zhunovali zoubky.. má je šíleně vyžraný.. :/ ale je to naše sluníčko největší 🙂 dneska jedeme k našim (bydlí kousek pod Řípem) 🙂 tak se už neskutečně těším 🙂

hanula83
29. led 2010

Dandelion, on je taky takovy sluníčko, sice se umí i pořádně vztekat, ale oni jsou prostě od přírody takoví hezky naivňoučcí 😉... Švagrová s ním jezdí do solných jeskyní, zatím jenom chvíli, tak nevíme, jakej to bude mít efekt..

dandelion
29. led 2010

hani: solná jeskyně pomáhala i tomovi.. 🙂 naši jezdí s bráškou i do prahy do centra.. nevím jak se to přesně jmenuje.. teď malej půjde k zápisu, tak jsme zvědaví jak vyjdou ve škole vstříc s individuálním plánem.. 🙂

byggyt
29. led 2010

Mirun možno to Kubovi docvakne teraz a bude po tom kamošovi opakovať.

Inak mne pri Laure keď som mala tú gestózu tiež doktor povedal že mám maximálne obmedziť tekutiny a to bol august a príšerne teplo, som si povedala že ho kašlem a pila som normálne.

Idem si dnes kúpiť STEPER, no keď to môj starý uvidí asi to s ním sekne a možno budem vdova 😝 😝 😝 😝

Už mám tri kg dolu ale musím sa vám priznať že som to porušila tak som začala od stredy znovu, no som srab nevydržala som dúfam že to teraz vydržím, ale mám motiváciu.

jabera
29. led 2010

bygus, tak to nechapem, to obmedzovanie tekutin... ci to radia od istej urovne opuchu, alebo ked to uz uznaju ako chorobu? lebo citam vsetky mamickovske casopisy a VZDY je tam, ze slopat a slopat, len nie mineralky, ako lulu spominala... steper je dobra vec... ale mne zatial bckl uplne staci..

monaberuska1
29. led 2010

mirunda, jojo tak uidim teda 😀 😀 😀 no jojo ja ty mali rajcatka taky miluju ale etda porad 😀 😀 😀 nejlepsi domaci z naseho skleniku🙂 😀 😀 😀 🙂 🙂 v obchode to neni az tak ono 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru