Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
4. únor 2010

Ahojte holčičky.

Augustovku vítej a buď tu s námi často.

Eriko, až teď jsem, si pořádně přečetla příspěvky 😕 . Určitě ti to dopadne dobře. Předpokládám, že ti vyšly špatně výsledky triple testu v 16tt. Ty jsou prý často falešně pozitivní. Spolehlivější je prý screening ve 12 tt. Kamarádce s dvojčatama taky vyšly špatně, šla na odběr plodovky. 2-3 týdny po odběru jí řekli že jedno miminko asi bude mít nějakou závačnou nemoc- myslím cistickou fibrozu -, ale ještě to nechali dál kultovovat, nebo co s tím dělají a nakonec to stejně bylo v pořádku a má nádherné a zdravé děti.

Zachvíli jdem na roční prohlídku, tak vám pak písnu, jak mám velký dítě 🙂

pocahontas35
4. únor 2010

Ahojte,

vitaj augustovka 🙂

Iji: gratulacia ku skuske, neboj zvladnes aj nevolnosti, a bude to cim dalej tym lepsie ... 🙂

Maci: no to si sa dobre vyhrala s fotkami, nadhera, mala je krasna 🙂)))

Evka: tak to som zvedava, aka velka je mala okana Terezka 🙂))

evuse
4. únor 2010

Takže Terezka váží 10,4kg a měří 78,5 . Do ordinace vešla po svých (chápejte, chtěla jsem se pochlubit, jak mi dítě chodí) , ale pak nás obě překvapilo očkování a rázem bylo po legraci, ale plakala jen chviličku.

martasl
4. únor 2010

ahoj holky.teď jsem vstala po noční a ještě dnes jdu.
vítám nové pisatelky 😀 pěkně nás tu přibývá.
holky,když se chce otěhotnět,tak to jako na potvoru nejde.S manžou jsme se nechráníme asi 10 let a vidíte,žádná ,,nehoda"a když jsme na tom fakt začali pracovat,tak se zadařilo až za rok.Takže nevěšte hlavu.já vím,že se to lehko mluví,taky teď budu čekat na sebemenší těhu příznaky a budu chytat nerva z každé další MS(a to jsem fáááákt nervák).

já jsem měla taky špatné výsledky tripl testu(ale bylo to tím,že mimi už bylo mrtvé).Ježíš,nechci tady nikoho děsit!!Taky mi doktor říkal,že takový výsledky mu chodí 2krát za měsíc a vždy to dopadly dobřre(holt výjimka potvuzuje pravidlo).Ale rozhodně se není čeho bát.Vůbec to nebolí(a to jsem posera ☹ ),dělá se to při UTZ,jen to tak jakoby lupne.Vpich nebolí a pak už to není cítit,je to jen nepříjemný-ten pocit.
Určitě to dobře dopadne,neboj 😉 🙂 😉

já při dalším těhu asi na ní půjdu automaticky,tak mi to dokteor řekl.Ale maminka to mlůže odmítnout,tak uvidím.

martasl
4. únor 2010

macalc-fotky jsou krásný,to sis pěkně vyhrála,co?? 😀
teda-to malé vlásky přilepujete??kde na tom byla??pílele Tě v těhu hodně žáha??je rozkošná. 😀

evus-tak to už je kus krásný ženský..chjo....

včera mi došla pozvánka pro mladší dceru na plicnína očkování TBC.loni mi řekli,že to hlavní hygyenik zrušil,že jen na vlastní žádost za 450Kč.tak jsem tam volala kvůli jinému termínu.řekla mi,že je to dobrovolné a ZDARMA!maj štěstí...ale nechala bych ji očkovat i kdybych to musela zaplatit.tak aspoň ušetříme. 😀

evuse
4. únor 2010

Macalc fotky fakt nádherný, a těch vlásků, závidím 😎

smoulinka.ciko
4. únor 2010

Ahoj holky, prosím o radu, v kterém týdnu se provádí krevní tesvy na HIV a takove je to v 9tt nebo se mýlím, už si to nějak nepamatuji. díky moc

macalc
4. únor 2010

AHOJTE BABULKY..................

Dakujem za pochvalu a vlasy no to mame od narodenia a cakali sme ze jej vypadaju ale nie to ma po tatovy pohladam jeho fotku ake vlay mal muz ked sa nam mala podarila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a s fotkami som sa zabavala 4 hodiny a dnes pokracujem 😀 😀 😀 😀 spat som sla o pol druhej rano muz bol taki ako cert ze som tu tak dlho sedela ale chcem urobit fotky malej tak nech su pekne 😀 😀 😀 😀

Evus Terezka je sikulka a neboj vlasky jej narastu aj moja sestra aj ta zacali rast vlasy ked mala rok aj zuby tiez 😀 😀 😀 😀 este dopisem co som chcela bo uz muz ide na farmu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macalc
4. únor 2010

Evus Terezka je riadny macko a aj nasa Emma je riadny maco zo dna na den je tazsia iste uz ma viac ako 6 niekedy jej povem ze je moje male ruzove prasiatko a uz teraz papa 180ml 5x za den a co bude o mesiac 😀 😀 😀 😀 😀 😀 musim jej kupit pol litrovu flasku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikahla
4. únor 2010

Ahojte babnulky,

ale sme sa rozpisali ... 🙂

Simi, dakujem za povzbudenie. Fakt m i to pomaha. Citam vela o falosnej pozitivite a hovorim si, ze urcite je to aj moj pripad. Lenze nenasla som prispevok, kde by mamicka pisala o tom, ze statisticke vypocty sa potvrdili a celkovo, ako to prezivala, mozno nejaky navod na "prezitie" a podobne. Stale si hovorim - mysli pozitivne !!! Ale stale je tu ten nechutny "cervik", ktory vo mne hloda. Sestra je zdravotacka a hovorila mi, ze väcsine zien po 30-ke vyjdu taketo hrozne cisla a nakoniec sa to nepotvrdi. Ale ...

Marti, toho vpichu sa vobec nebojim, podstupila by som asi cokolvek. Tak ako väcsina z nas. Len to cakanie ma ubija. Eliska sa sialene na babätko tesi, stale bozkava brusko, hladka mi ho, o nicom inom nehovori len o babätku. Ak by sa nieco zle stalo, neviem ako jej to povedat ... Viem, ze je predcasne na to mysliet. Ale vzdy sa mi do oci nahrnu slzy ked vidim, ako to ten moj anjelik strasne intenzivne preziva. Pri vsetkom, co robi, mysli uz na svoju sestricku alebo braceka. Je to uzasne, som za to vdacna, ze ma takyto postoj, ale zaroven to aj boli pri pomysleni na tu strasidelnu predpoved ...

Augustovka ahoj ! Pekne, ze sme sa stretli na fore 😉. Tiez som z TN. teda teraz uz z dedinky pri Trencine 🙂

erikahla
4. únor 2010

Evi,

vlastne ani neviem, co najviac zavazilo pri tej negativnej prognoze. hovorila o viacerych faktoroch. Jednym z nich je aj vek, ktory udajne v tych cislach zohrava velmi dolezitu ulohu. Ked mi to oznamila, bola som fakt v soku, takze 1/3 veci som vobec nevnimala. Ale teraz uz je to aj tak jedno. Pockame a uvidime ...

pocahontas35
4. únor 2010

Erika, ja mam 35r, to vies, ja som na amniocentezu nesla, odmietla som ju s tym, ze ak budem mat dobre vysledky triple testov, tak tam nejdem, ak by boli zle vysledky, podstupila by som to ... nastastie vysledky boli dobre, pravda je taka, ze aj mna samu to prekvapilo, som myslela, ze budu zle, kvoli veku, vahe atd ... vtedy mi sestricka povedala, ze velky vplyv na zle vysledky ma aj fajcenie (nastastie ja som nikdy nefajcila) ... ale kdesi v kutiku duse, som verila, ze je vsetko ok, a ked som volala, aby som sa spytala, ake su vysledky, tak mi potvrdili, ze je to v poriadku, bola som strasne stastna .... ja viem, mne sa to lahko povie, ze neboj, tie tri tyzdne ubehnu ako voda, nie je to lahke cakanie, ale tak ako sama pises, musis stale zostat mysliet pozitivne ... kdesi v hlbke srdiecka maminky citia, ci je vsetko ok, alebo tam cosi je ... ja verim a dufam, ze vsetko bude v poriadku a mala Eliska o par mesiacov bude drzat v naruci braceka alebo sestricku ...tie tri tyzdne cakania budem prezivat s tebou ... 🙂

erikahla
4. únor 2010

Dakujem pocahontas, si strasne zlata. Raz sme uz zeny a sme predurcene na to, aby sme to vsetko zvladli. Budem sa snazit zvladnut to najlepsie, ako to len pojde. Viem, ze v tom nie som sama - je v tom aj moja rodina a ste tu aj vy, moje butlave vrby 😉
Este raz dakujem za vsetko !!!

macalc
4. únor 2010

Martasl pridal som muzovu fotku z dlhymi vlasmy aby si videla po kom ma vlasky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nepalila ma zaha asi tak posledny mesiac par krat 🙂 🙂 🙂 🙂

simisimca
4. únor 2010

Jej Maci tak to po muzovi ma Emuska take vlasky krasne.... 🙂 🙂 ....
Nas Filip chudak ma zas brutalne kuty uz od narodenia... 🙂 ...dufam ze mu to neostane... 😉

My sme tiez dnes mali poradnu a Filipko vazi 5120 g a meria 60 cm... 🙂 🙂

Evi Terezka ma peknu vahu, taku akurat... 🙂

Erika viem ze to teraz budu najdlhsie 3 tyzdne v tvojom zivote, ale vsetky ti budeme veeeeelmi drzat palce a uvidis ze vsetko bude v poriadku.... 🙂 🙂 🙂

Pocahontas a ty sa ako citis???....este vladzes?...nebojis sa uz porodu?... 😉

evuse
4. únor 2010

šmoulinko , u nás ve 12tt spolu s prvními screeningovými testy

Macalc, to má fakt Emička být po kom vlasatá 😀

pocahontas35
4. únor 2010

Simi, citim sa v pohode, dnes ma trosku pobolievaju krize, ale na to v ktorom som tt, tak je to stale este pohoda. Este vladzem, ale je pravda, ze akokedy 🙂 niekedy mi trva nieco dlhsie, niekedy kratsie, ale stale hovorim, ze uz mam narok, aj funiet, aj ochkat, ale je to v pohode ...
Nerozmyslam nad tym, ci sa bojim alebo nie, urcite ten strach tam bude, hlavne som uz velmi zvedava na maleho, aky bude, som zvedava ci bude mat vlasky, alebo nie, lebo je pravda, ze mna zaha vobec nepali 🙂)) Tak uvidime ... 🙂 Uvedomujem si, ze sa to blizi zavratnou rychlostou a je dost mozne, ze budu aj porod vyvolavat, ked maly bude velky, ale rozhodne prenasat nebudem, skrz tehotenskej cukrovky ...
Uprimne, chcela by som to mat uz za sebou, ale este chvilku si pockam, inak v pondelok mam poradnu, tak tam uvidim, co mi povie moja zlata pani doktorka 🙂 ja len dufam, ze sa nic neskomplikuje a odrodi ma ona ... 🙂

macalc
4. únor 2010

No tak tu je pes zakopaný a už viete po kom máme vlasy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aspon niečo má po tatovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tato nedovolí malej ani plakat hned utekaá že malá reve a hned ju berie na ruky tak budeme mat doma riadnu maznosku porcelanovú babiku a to ja nechcem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simisimca Filipko je riadny macinko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale hlavne že ste zdravý!!!!to je hlavné

simisimca
4. únor 2010

maci Emka je nadhernaaaa!!!.... 🙂 🙂 🙂 ...krasne fotecky....podoba sa na teba ze? 🙂

simisimca
4. únor 2010

pocahontas tvoje pocity dobre poznam, hlavne v noci to bolo hrozne 8 krat na zachod a pri kazdom otoceni som fucala jak stado slonov.... 😀 😀 ...inac to s tymi vlasmi mi pripomenulo ze duha vec co som sa spytala ked ma prebrali z narkozy bola akej farby ma Filip vlasy.... 😀 😀 😀....s manzelom sme tiez uz pred porodom vzdy debatovali na podobne temy... 🙂....a este spomeniem ze mna teda zaha palila priserne od 5 masiaca a Filipko ma na hlave 4 vlasy.... 🙂 🙂 🙂 🙂

macalc
4. únor 2010

simisimca tak to mi hovory kazdy ze sa podoba na mna ved je moja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pocahontas verim ze vsetko bude v poriadku a uz coskoro bude Samko s tebou jaj aky super je to pocit len ten porod ale co uz

simisimca
4. únor 2010

no ved to ten porod.... 😒 ...ja som povedala ze druhe bude az ked budu rodit muzi.... 😀 😀 😀

evuse
4. únor 2010

Jéé Simi, po porodu jsem taky zcela vážně říkala, že další dítě už fakt nechci. Dokonce jsem stihla prodat skoro všechno terezino oblečení asi do 4 měsíců. A hele... druhej mimouš je na cestě 😀 Ale tím už fakt končím 😀

mirunda
4. únor 2010

Zase jedete.. kde je Jaberka? Neodjela pryč? Nepsala to? Že si tam koupí křupky? 😀

Simčo, já chtěla mít vždycky tak 7 dětí 😀 Těsně po porodu jsem říkala, že Lilča byla první a poslední.. tak 2 měsíce po porodu jsem si říkala, že teda ještě jedno, ale až za dýl.. a teď bych chtěla tak 4 děti 😀 A nejlépe ta druhá várka aby byly trojčátka 😀 😀 Ne, abych pravdu řekla, na porodní bolesti už si vůbec nepamatuju, ani trošku, pak jen vím, že mě bolelo po tom císaři, ale říkám si, že se to asi vydržet dalo 🙂

zuzkaaaa
4. únor 2010

mirka mne sa zdá, že hovorila, že idú do Bratislavy ale dnes bola na facebooku 😠 😀

ozaj díky za pochvali za sofinku

baby zajtra ideme na návštevu ideme si pozrieť 2 mesačné dievčatko, manželova sestra prišla z írska ukázať bambulu, teším-teším... som jej nakúpila hromadu oblečení tak dúfam, že sa im to bude páčiť, ak ak nie tak mi môžu ...... 😀

martasl
5. únor 2010

erikahla-jo,to čekání na výsledky je hrozný.já když jsem věděla,že mám špatný testy,tak jsem celou noc bulela a s manžou přemýšlela,co by kdyby....abych pravdu řekla,nevím,jak bych se rozhodla.a ten věk opravdu strašně zkresluje-měla jsem tam i poznámku o vyšším věku.ten den,kdy jsem měla jít na amnio-nás tam bylo asi 5.víc se na pokoj nevlezlo.počítej s tím,že si tě tam chvilku nechaj.Ale bude to v pořádku,já tomu věřím.zeptej se kdy si budeš moci zavolat na první výsledky.

macalc-už mám s vláslama jasno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

za chvilku musím do Třebové na nákup,tak se tady pak ještě ukážu,zatím papa....

martasl
5. únor 2010

tak jsem myslela s vlasama.nechápu,jak jsem mohla něco takovýho napsat.
kde jste všechny??

evuse
5. únor 2010

Sem tu, ale líná něco psát, nějak nevím co. Venku hnusně, všude ledovka, málem jsem si namlátila. Aspoň jsem si na zlepšení nálady koupila v cukrárně Tiramisu 😅

martasl
5. únor 2010

u nás je docela fajn.silnice do Třebové jsou mokrý,ale hlavně bez sněhu a teď jsou +2 😉 dnes mi po týdnu dojede manža a zítra jede do Prahy na ,,melouch"takže se moc neužijem ☹ 😠 chjooooo

jabera
5. únor 2010

ahojte baby, prisla som vas pozdravit, zajtra cestujeme na tyzden do blavy.. tak len, aby ste vedeli, ze zijeme, verim, ze ste aj vy ok.. pate.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru