Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
23. únor 2010

Pocahontas, já si myslela, že to, jestli bude nebo nebude postupovat, se všichni dozví až u porodu 🙂 Z tohodle důvodu jsem šla na sekci i já, ale to se rozhodlo až za dlooouho, co jsem byla na plno otevřená, bolesti jako kráva, ale břicho pořád uplně nahoře 😠 Už se ti to blíííížííííííí 🙂

simisimca
23. únor 2010

Ahojte... 🙂

Mirka vsetko o tvojej svadbe nas moc moc zaujima tak pis do zblbnutia.... 😉 😉 😉

Lucka vitaj medzi nami... 🙂

Pocahontas tak uz sa to pomaly blizi, tesim sa strasne na Samka... 😉 😉 😉 ....a s tou dietou, no neviem ci pockam na teba, lebo moja vaha sa blizi k vahe mamuta tak uz by som veru mala aj zacat... 😀 😀

Erika a velmi sa tesim aj s tebou ze je vsetko.O.K.... 🙂 🙂 🙂 🙂

selina.j
23. únor 2010

Ahojky..ráda bych se k vám přidala...připadám si strašně...všechny okolo mě mají fotečky jak vypadají v xtt no a já kdybych se měla srovnat s nimi tak si připadám tak na 20tt a to jsem teprve v 11!!
Když potkám známé tak to je "jééé tak vy čekáte mimčo, to už bude za chvilku viď?" Nj tak vysvětlete, že se to není mimčo, ale moje nenažranost🙂)
Vždycky jsem byla koulička, ale poslední půl roku jsem přibrala na 82kg!! Vždycky šlo to bříško stáhnout, ale teď mi to tak strašně povolilo...no někdy bych radši chodila kanálem...
Ale zase na druhou stranu co mi je po ostatních, hlavně že já a hrášek jsme v pořádku a zdraví a tatínek nás miluje...

lji
23. únor 2010

jabera no budeš mať teda dosť čo robiť so psychikou "novej dcérky". 😕 držím ti päste aby si jej pomáhala postaviť sa na nohy dostatočne rýchlo a vhodne... a jej matku by som chytila a šlahla ďaleko od nej ešte skôr než by jej mohla ublížiť či už psychicky alebo fyzicky....

lukacka tak toto je to najmenej čo ťa môže trápiť.... mne v tomto pomohla práve pocahontas cez súkromné správy 😉 určite tu nemá nik takú hroznú váhu ako ja, to si môžte byť na sto pro isté. ale mala som rovnaké pocity ako ty. minulý týždeň mi vypisovali tehotenskú knižku. nadiktovala som váhu a čakala som nejakú hroznú reakciu. sestrička ani okom nemihla, ale zhíkla keď zistila že som schudla... čiže neviem ako vy ostatné ale ja môžem byť maximálne spokojná so svojim doktorom a jeho sestričkou... a váženie v ordinácii nehrozí. rovno som jej povedala že sa budem vážiť doma a budem jej to diktovať. ona samozrejme súhlasila 🙂 a vieš čo je sranda? že i keď ešte nie je vidieť že čakám mimčo, tak sa mi neuveriteľne zdvihlo sebavedomie 😀 proste viem že teraz chudnutie nehrozí (teda nie plánované), viem že moje bábätko je to najdôležitejšie a viem že môj nastávajúci ma lubi nech som akakolvek. váhy sa neboj, nestresuj a mysli iba na seba a mimčo 😉

mirunda šaty ti závidím 😕 ja som stále tie moje namala na sebe a čakám ako na tŕňoch kedy mi tetuška zo salónu konečne napíše že šaty sú u nej 😖 teraz neviem asi som si nevšimla, kedy máte naplánovaný dátum?

mirunda
23. únor 2010

Holky, já jsem taková krááááva!!! Normálně jsem otevřela skříň, Lilinka tam strčila prsty a já se nepodívala a tu skříň zavřela - uplně na doraz!!!! Tak začala ječet, prst do 2 vteřin natekl asi 20x a já dostala histerák ☹ Ještě že byl Kuba doma, dole v kanceláři.. tak jsme nastartovali fáro a jeli do nemocnice a když jsme vyjeli, tak jsme si uvědomili, že máme před barákem polikliniku, tak proč jedem do nemocnice 😀 Tak jsme zase auto zaparkovali a šli do polikliniky.. rentgen byl hroznej, museli ten prst vzít z profilu.. děsnej řev ☹ Chudinka moje, já to probrečela s ní, jsem taky srab 😒 Mno, nakonec mi říkali, že děti ještě ty kosti nemají tak vyvinuté, že tam mají spíš chrupavky nebo co.. takže zlomený to nemá, ale má to hodně pohmožděný, takže jí to zavázali a má to strašně velký, pak vyfotím.. ale už aspoň nepláče, tak jí to snad nebolí.. stačilo, kdybych se podívala... ach jo.. ještě že si to nebude pamatovat, že jí to udělala maminka 😅

Selina - ahoj.. z 82kg si nic nedělej, myslím, že na tom vůbec nejsi nejhůř.. a těch keců si nevšímej.. já si pamatuju, už jsem to sem taky psala, že když jsem byla v 7 měsíci, tak jsem vlezla do dětskýho obchodu a prodavačka mi říká - vy jste uplně na rozsypání, kdy to čekáte? Tak jí říkám, že za 2 měsíce a ona jestli dvojčata.. 😠 😠 😠

Iji, ja víš, jaké budeš mít bříško v den svatby? 🙂 To mě by museli dělat obr šaty, já měla fakt hroznej pupek.. 🙂 Jinak datum máme 26.6.

lulupopo
23. únor 2010

mirun, tak teda vy ste mali den blbec dnes....
seli... ze 82 kg haha, ja som ostala tehu ked som mala 95 kg.. takze bud pokojnaaaaaa a reci si nevsimaj, sak ta nikto nemusi nosit, tak co....a k brusku... ja som mala relativne male brusino... a za posledny mesiac mi brutalne narastlo... uplne ze raz tolko... a tiez ma dojimaju reci typu... booze, no to bude minimalne 5 kg maco a podobne...
inak babule, tak to vyzera, ze mi zacina odtekat hlienova zatka... tak som zvedava, ze ci to mam len vidiny...alebo bude aj nejake pokracovanie
simi... ze mutant...🙂))) odpadnem som kukala na Fb tvoje fotky sak si brutal kocka....tak este s dietkou pockaj na nas, my sa potom s pocahontas pridame🙂))

hanula83
23. únor 2010

Miru, u toho se vždycky nasměju, promiň - u té historky z obchodu. Mně zas v porodnici říkali nejmíň dvojčata, takže třeba trojčata, čtyřčata 😉).... Jinak Lilinky je mi líto, bohužel i takové věci se stávají a vše zlé je k něčemu dobré. Učí se poznávat svět a někdy se holt stane, že i takhle... A člověk bohužel nemůže mít oči a uši všude ☹

lji
23. únor 2010

auuuu babu zlaté ☹ je to len blbá zhoda náhod... nech je čo najskôr ok

No svadbu máme 10.4. a ono začína rásť trošku 😠 ale pri meraní na šaty sme schválne pridali myslím 10cm pre istotu 😅 a bude to na šnurovanie tak snáď aj to potom ešte pomôže.... ani ma neplaš, už dosť sama stresujem 😕 a obr šaty budem mať aj tak.. preto mám strach ako v nich budem vyzerať 😔

pocahontas35
23. únor 2010

Babenky,

Mirka, nastastie to mala Lilinka nema zlomene, ked som citala Tvoje riadky, tak som to intenzivne prezivala s Tebou, dufam, ze uz TI je lepsie a malej tiez.
Babenky vy ste si vybrali dobre datumy svadby, Iji Ty 10.04. to je super, ja mam 09.04. narodeniny ... a Mirka, na Tvoju svadbu mam meniny 🙂)) Tak to nemozem zabudnut 🙂)))
Iji: dufam, ze pridas potom fotky, ved vies, ze sme tu vsetky velmi zvedave 🙂))
Lulu: to je ako pribeh na pokracovanie, som zvedava, ako to bude dalej .. bude februarovy alebo marcovy ????
Selina: vitaj medzi nami, kasli na vahu, tu vsetky riesime az po porode 🙂))) Teraz si uzivaj tehotenstvo 🙂 a na vsetkych sa vykasli.
Simi: len Ty pekne na mna pockaj 🙂 a budeme chudnut spolu a mozno sa k nam prida aj Lulu 🙂))

martasl
23. únor 2010

ahoj holčiny a nově příchozí.teda,vás dočíst-já ještě musím do práce 😀

lulu-tak to budekaždým dnem a hrozně se těším i za tebe.ten pocit,kdy mi dali mimi na břicho je nejkrásnější zážitek na světě-holky semnou budou určitě souhlasit 😉

holky s tou váhou-já jsem teď před otěhot.měla 102kg-teď mám rovnou 100(no to je teda útěcha 😝 ) a doktor mi neřekl ani ň.hodně záleží na doktorovi a sestře.pokud jsou co k čemu,tak si komntáře nechaj pro sebe a jsou rádi,že vše probíhá ok.a to raději budu v těhu přibírat,než hubnout a hubnout(tak jsem to měla při druhém těhu a strachovali jsme se,aby mimi bylo v pořádku,a před porodem mě doktor nadal,že jsem skoro nic nepřibrala),tak si vyberte....

mirun-chudáček Lilinka.já vždycky ořvala i očkování u holek.většinou víc než ony-a pichání naušnic katastrofa...když Katce pichali ucho,měla zánět,byla v peřince,tak musel Pavel,protože jsem to nezvládla a řvala v čekárně....no tak asi tak 😅 A jinak-to víš,že nás svatební přípravy hoooodně zajímají.holt některé z nás už musíme hoooodně pátrat v paměti,jaké to bylo-ááááách 🙂 🙂 🙂

jaber-no nediv se,že není úplně v pořádku,po tom co si musela chuděra vytrpět.a ani se nediv,že ti připadne,že odpovídá mladšímu věku.ty děcka se prostě ,,zastavěj" ve věku,kdy je jim nejvíce ublíženo a prostě stop.chuděra-mě je jí tak líto a i vás,že to budete muset zvládnout dát do kupy.hlavně vám přeju hodně sil a nervů při nápravě 😉 budete chodit k nějakému psychologovi nebo někam??

mirunda
23. únor 2010

Pocahontas, prý že váhu řešíme po porodu 😀 😀 To si jen všechny říkáme v těhu, abychom se utěšily 😀 Ale skutek utek 😀

Lulu, tak to už může být každým dnem.. a já tak chci, abys měla březňátko.. vydrž do prvního aspoň 😀 😀

Marti, taky vždycky všechno probulim.. přitom jinak nejsem žádná slabota, ale jakmile je ublíženo Lilince, tak jsem v koncích 🙂 Při očkování s náma chodil Kuba a držel jí on, já taky nemohla..

Iji, to máte za chvilku tu svatbu.. tak to se těším na fotečky.. a to jste měli naplánované už dlouho? Nebo jste se chtěli vzít "narychlo" proto, že jsi byla těhu..? Já když jsem otěhu, tak si mě chtěla taky ten můj vzít, tak mu říkám, že se těhotná vdávat nechci, tak si mě chtěl vzít loni v létě, tak jsem mu říkala, že nebudu odbíhat každý 3hod z hostiny, abych malou nakojila.. takže to zbylo až na teď a to jsem se taky málem nedočkala 😀 😀 😀 A už máš vše připravené ohledně svatby?
My se třeba teď rozhodli, že nebudem dělat ty vývazky s tou kytkou - myrtou? Jmenuje se to tak? 🙂 Nelíbí se nám to, je s tím práce, stojí to peníze a nehledě na to, že kamarádky budou mít nové šaty, tak jim tam hned nechci dělat dírky od špendlíků.. babičky nás sice asi odsoudí, ale co.. 😅

pocahontas35
23. únor 2010

Mirka: no Ty si teda, neber mi nadej 🙂)))

jabera
23. únor 2010

ahojte,

mirun, booooooze! ty vrahyna 😀 ale ne, je mi jasne, ze si si to odtrpela mnohonasobne viac, nez lilinka, ale muselo to byt desne. hlavne, ze uz je to ok, do svadby sa to zahoji 😉

lulu, mne odisla hlienova zatka v stredu a v piatok som zacala rodit, tak bacha nato! uz sa tesime asi vsetky, kym sa to tu rozrodi..

adrika, tak budem drzat palce, nech je to prirodzenou cestou, ale ak aj nie, hlavne, nech ste skoro doma v poriadku.

marti, tiez som uvazovala o psychologovi, len zatial je to o nicom, ona by tu tazko rozumela psychologicke.. uvidime casom,a ko to bude vyzerat. dnes bola zapisana do skoly, posobi spokojne, v pondelok zacina.

lji, vies co, keby si vedela, ako to cele vyzeralo, kolko rokov ju mlatila a nic sme s tym nevedeli urobit... lebo ona sa bala mamu udat. a teraz, ked bola mala v spitali a udanie na policii a vsetko mozne, aj tak sa k nam chovali, jak keby sme my boli ti zlocinci! a jedine, co zaujimalo kuratorku bolo, ze kedy zacne baruska chodit do skoly... co ti budem hovorit. aj nasa pravnicka povedala, ze okamzite ju zapisat, ze na to sa strasne dba. akoze ved dobre, ale aby sa neposrali... a okrem toho, aj ked bola stara uz obvinena z tyrania zverenej osoby, pravnicka mi povedala, ze je nemozne, aby za to dostala basu..

jabera
23. únor 2010

jaj a zabudla som, my sme boli u doktorky a stlaaaaaaaaaaaasne som plakaaaaaaaaaaal!! lebo nas ockovali. des to bol.. a tusim schudol, alebo som ho ja zle predtym odvazila, lebo vazi len 12120 g..ale tak aj tak je ho kus.

lji
23. únor 2010

Ale tak ja sa utešujem že kojením sa čosi zhodí 😅 či ee?? 😅

mirunda noo to bolo také trošku rýchlejšie... bábo sme len skúsili a ajhľa sa vydarilo... a potom do nás začali hučať že svadba byť musí tak sme povedali že ak velku cast zaplatia tak budiš 😀 veď sme ešte chudobný študenti. vývazky myslíš ako pierka? tie máme už spraven 😀 ale prípravy sú komplikované keďže moja svokra je dosť.... to sa nedá vyjadriť... 😠

lji
23. únor 2010

jabera a to si vážila doma či ako? nedávaš mu papať??? 😕 😀

martasl
23. únor 2010

tak holky,přidala jsem do alba fotky holek.ještě před úpravou holičky,ve čtvrtek jdem k holičce.Ta starší chce účes ve stylu scene.pokud nevíte,koukněte na net,já jsem taky mimo mísu.A aby jste věděli,jaký to budou velký chůvy-doufám 😀 jdu se chystat do práce,tak se zatím mějte a zítra dočtu.tak zatím ahoooojky 😉 😉 😉

jabera
23. únor 2010

lji, jasne, hladuje 😀 ja som ho vazila...predtym. a co sa kojenia achudnutia tyka, tak co sa mna tyka, tak hahahhahahahhahahaha. ( pribrala som 6 kg od porodu) ale uz 2 schudla!!

marti, fujtajbl.... tak nech ti to rychle utecie, idem kukes fotos.

evuse
23. únor 2010

Ahojte holčičky, vy jste toho dneska pspaly, normálně nestíhám důkladně dočítat .

Tereza tu lítá jako splašená, to sjme zvědavá, kdy půjde spát. odpoledne šla až v 15:30 a vstávala v 17:15. No aspoň se zítra déle vyspíme, kdyýž teď půjde pozdě.

Jaber, Bárt má 12 kg? Nebo to špatně chápu?
Barborka se časem určitě srovná, až se trochu vzpamatuje z toho teroru od vlastní "matky"

Lulu mě zátka odešla až několik hodin po tom, co mi praskla voda.

MIrun chudinka Lilinka, uplně chápu, jak je ti děsně. Ale to se stane každý z nás, takovejhle nějakej průšvih.. Hlavně, když to má jen pohmožděné

luci.kon
23. únor 2010

ahoj
Evuse poslala jsem ti pozvánku na facebook na email, nemohla jsem se k tobě dostat asi to máš zamklí 😉
jaber malý je pěknoučký, já měla na roce 14kg 🙂 🙂 🙂 ,babička mě od mala cpala knedlíkama a haluškama, je ze slovenska a tam to bylo dřív normální, samozdřějmě se nechci nikoho dotknout 😉
martas tyhle účesy jsou bomba, taky jsem ho chtěla, ale nemám na to dlouhý vlasy, a hlavně s mejma kilama by to nebylo ono 🙂

macalc
23. únor 2010

Ahojte babule ................

Nestiham vas docitat ale vždy ked mam cas tak sem kuknem na vas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Pozdravujem nove babenky medzi nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Mirun chudak Lilinka moja no ja by som sa zachovala asi tak isto revala by som aj ja prajem skore prebolenie 🙂 🙂 🙂

Jabera tak taku matku by som niekde nakopala ale neva snad si mala zvykne a budete dobre spolu vychadzat aspon natolko ako ja z nasim niekedy certom a Bartik je riadny kus chlapa ako sa patrí 🙂 🙂a papat mu daj ked mu chuti aby bol silny

Mi sme boli dnes v poradni Emka ma 6300g a 59cm tak uz sme narastil 12cm pomaly ale isto nam to ide a spekulantka je to velka prisla na to ze ma ručičky tak sa snimi pekne rozprava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a uz nechce byt sama stale musi byt niekto pri nej lebo potom normalne kricii je uzasna ked tak vykrikuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulu pocahontas uz sa vam to pomaly blizi drzim vam palceky aby sa vam podarilo rychlo porodit 😀 😀 😀 😀 😀 a aby boli chalani zdravucky a vy tiez 😀 😀 😀 😀

simisimca
24. únor 2010

Ahojte...

co spite vsetky???..... 🙂 🙂 🙂

Lulu uz rodiiiiiiiiis????????.... 😉 😉 😉 😉 😉

jabera
24. únor 2010

caute babizne,

evus, ano, ma 12 kg, ale ja som mu nedavno odvazila viac, ale to neva, snad fakt nechudne...

macka, super, ze si sa aspon ukazala 😉

idem ja nieco robit...

pocahontas35
24. únor 2010

Caute babenky,

ja som dnes behala po vysetreniach, bola som na ECHU, nastastie je vsetko v pohode a mne stale zostava usmev na perach 🙂 Dnes sme vsetko zaplatili aj zazmluvnenie aj epidural, riadna palka, ale co s tym spravite, ked chcem mat pokoj v dusi 🙂 Najblizsia kontrola ma caka buduci piatok, ak si to maly nerozmysli a nebude chciet prist skor na svet.

martasl
24. únor 2010

ahoj -koukám,že to tu vázne.Asi jste všechny s drobečkama venku,vo??je kráááásně 😀 já dnes byla s holkama na preventivce u zubařky.tu mladší čekají rovnátka,už máme žádanku na vyšetření.to bude pálka 😅 😝 ale jinak má naštěstí zdraví zuby.taky se cpe pořád mlíkem a jogurtama. 😀 Tak jsem se taky objednala na preventivku.už teď je mi z toho zle a mám nerva 😠 ☹

martasl
24. únor 2010

ježíš-zdraví s měkkým i-zdravý zuby...

evuse
24. únor 2010

Ahojte.

Simi, nespím, i když bych docela ráda. Já byla s kámoškou na výletě v Ikee 🙂 .

Martasl, koukala jsem taky na ty účesy, jsou pěkný 😉

Jaber, určitě nehubne, třeba byl jen zrovna pořádně vykaděnej 😀

Pocahontas, to je fajn, že ti stále zůstává usměv na rtech, ono se asi nedá nic jiného dělat. Hlavně, že je dobrá ta doktorka.

lulupopo
24. únor 2010

Ahojte babule,
ja rozdychavam...vcera mi lekar volal poobede, ze mam zle vysledky mocu -bielkovina, tak som mala dnes doklusat na poradnu... a k comu dospel, ze v sobotu este musim dojst na kontrolu a v pondelok na porodnicky prijem... takze v pondelok idem rodit..kedze mi povedal, ze to bude musiet urychlit skor....chce ma rodit normalne.. tak uvidime, ako to dopadne... ja som tajne dufala, ze sa maly bude pytat sam na svet....lebo mam strach z vyvolavacky... ale co uz.. ... uplne ma to nejak zlozilo, som sa rozrevala... taka nostalgia ma zobrala, aj radost, potom iste potupenie, kedze v kabinke sme boli tri od pol pasa dole nahate... a ked dr. vysetroval tak mal zle zatiahnutu plachtu a my sme videli ako vysetruje tie pred nami... som sa citila ako dobytok....to ma asi najviac rozladilo.... ale dost sebalutosti.. ma tu niektora z vas skusenost z vyvolanym porodom???

evuse
24. únor 2010

Lulu, do pondělka daleko, třeba se malej do té doby prodere na svět sám 😉 A kyby ne, aspoň přesně víš, kdy budeš rodit a nebudeš se bát,že to na tebe přijde někde nevhod.
S vyvolávačkou zkušenosti nemám, ale co jsem si četla v diskusích, tak po zavedení tablety to jde docela rychle a většinou je to během pár hodin hotovo, takže kratší, než přirozený porod.

pocahontas35
24. únor 2010

Lulu, budem na teba velmi mysliet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja mam ist na kontrolu len 05.03.2010, tak uvidim, ci vydrzime, alebo nie ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru