Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zahrika
29. bře 2010

bre ranko babule... takze zasa novy tyzden, ale to leti..ale som rada ze skrateny, len do stvrtka 😀
neviem sa dockat utorka, nech uz viem pravdu co a ako... toto cakanie je hrozne 😝 ale uz len dnes a zajtra ficiiiiim na sono, drzte palceeee 😅
Marta, dik za privitanie.. je tu zo vcera dost novych tvari, musim si vas dobre obzret a zapamatat 😉
vidim ze povacsinou uz mate deticky, a ja este len na zac tehu 😨
Tak baby, pekny dnik, ja sa letim chystat do prace.. papa

lji
29. bře 2010

zahrika držím päste... poznám také čakanie. ja som si test spravila 1.1. a keď som sa chcela objednať tak som zistila že doktoro ordinuje až od 8.1. a aj to keď som sa objednala tak ma dali ešte na neskôr takže čakanie nie je nič príjemné hlavne keď si chceš byť na isto či si tehu alebo nie.resp. to vidieť na sone 😉

Baby ja tu nikdy nič neradím ale vždy len potrebujem poradiť. ako sa prejavuje tvrdnutie bruška? resp. mali ste aj vy také mierne pobolievanie? aj na brušku aj tam nižšie? ja takto pociťujem únavu alebo keď dlhšie chodím... je to taký zvláštny pocit a nie príjemný...

a inak váha mi stále skáče raz hore raz dole... keď jem vela tak ide dole a keď málo tak ide hore... to je trošku divné nie?

bola som skúšať svadobné šaty.... no hrúúúza... boli obrovitánske lebo sme dali rezervu na brucho ale to som nečakala že ešte schudnem... museli mi to dve držať a sťahovať aby som videla ako by to asi vyzeralo keby to nevyzerá ako stan 😅 čiže ak by som mala aj 200kg,stále by na mňa existovali nejaké svadobné šaty 😀

erikahla
29. bře 2010

Ahojte babulky !
Jani dufam, ze to uz coskoro pominie (tie teploty a trampoty). Bartik je fesak chlap 😀 Aj ked som mu uz blahozelala na FB, este raz teda vsetulilinko najlepsie k 1. narodeninkam v zivote 😀 Zelam mu len to naj naj naj najlepsie nech ho v zivote stretne a maminke blahozelam, ze uz po roku ma takeho sikovnicka !!!
Adka, s tou prechadzkou po 10-14 dnoch by som aj suhlasila, ale myslim si, ze 10 min je malicko. Ak naozaj nie je veterno, zima a neprsi, tak sa nemusis bat ist kludne min na 1 h. Zalezi od toho, ako bude maly napapany a pod. Väcsinou aj tak tie deturence strasne dobre na cerstvom vzduchu spia, tak by bola skoda to kazit. Mala je aprilovy kvietok a kedze bolo nadherne teplucko a slnecno, zacali sme trenovat spankom v kocari na balkone. To je vcelku nenasilny prechod na vonkajsie prostredie 😉 Mpzno ti niekto poradi aj nieco lepsie, ale ak bude pocasie priaznive a Samko v pohodicke, naozaj sa nemusis bat ist na dlhsi cas. A pozdravuj Samka aj od nasej Elisky. Ked sa dozvedela, ze jedna teta, s ktorou si pisem, ma maleho Samka, tak hned sme museli pozerat fotky a mam ho od nej pozdravovat. Jej komentar k tomu bol: "Jej, ake malilinke babetecko!" Moj mm dodal: "Zlaty, ale rozhodne nie malilinky! Ved to uz je riadny chlap!" 😀 Tak vidis, Samko je u nas popularny 😀 😀 😀
Zahrika vydrz !!! Uz len 1 sa vyspis a mas to iste !!!
Idem umyvat okna, tak snad to dnes aj dokoncim ! Majte sa vsetky krasne !!!

mirunda
29. bře 2010

Pocahontas, já jsem v pondělí rodila, v sobotu jsem přijela z porodky a už jsem s ní šla ven 🙂 Bylo krásně a šla jsem jen tady kousek.. a tak v tom šestinedělí jsem se jen snažila s ní nechodit mezi lidi.. aby na ní někdo neprsknul něco..

Iji a nemáš fotečku v šatech? A kdy se vdáváš? Už jsem se ptala, ale jsem hlava děravá..

jabera
29. bře 2010

mirunkoooo vsetko najlepsie ti prajem, hlavne nech ti vsetko vyjde tak, ako chces a nikdy inak!

baby, dakujeme za gratulacie a hlasim, ze asi bart uz nema teplotu, urcite nie je horuci ako doteraz a SAM spi v posteli!!!!! dokonca sa v noci sam odvalil zo mna dole a spal vedla mna, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bala som sa, ze ku mne prirastie.

adrika moja, tak my sme boli po dvoch tyzdnoch a to ma uz porodna asistentka hnala, ze ci mi sibe, ze kolko ho chem drzat doma 😉 musim povedat, ze aj mne to pomohlo. boli sme na hodinu, bolo vyslovene pekne. uz by som sa menej bala a isla by som fakt aj den poprichode z porodky. len by som nesla do obchodu ani do uzavretych priestorov...
no,samko ma asi bolave brusko, alebo mu je proste smutno.. to vies, bol tak dlho stale s tebou, ze mu je asi niekedy divne, ze kde ta ma 😉

mirun, neuveris, prave som sa vazila 😀 no, cislo tu esste nemozem pisat, ale do ip kludne, len ktovie, kto to cita, vies....ale od 21.2. som schudla 5,3 kg (vyratala som si to na kalkulacke 😀 ) neni to moc, ale snad je to znakom trvacnosti.....

zahrika, drzim palec. uplne chapem tvoje napatie. ja osm sa tak tesila a hned som aj mala fotku bubliny, to bolo tak uzasne a po troch dnoch mi zacalo byt taaaaaaaaaaaaak blbo, ze som uplne zabudla na tu radost 😅 to ti neprajem ani nahodou...

jabera
29. bře 2010

lji, tvrdnutie bruska je, ze ti stuhne brucho ako kamen. mala by si brat magnezium, gyndoska ti napise. mne to raz sestricka vysvetlila tak, ze to je znamenie, ze mas spomalit a odpocivat. nic hrozne sa nedeje, ale uz byt pomalsia proste... kym je to len take raz za cas trosku, fakt sa neboj...

pocahontas35
29. bře 2010

Mirka, Iji ma svadbu 10.04.2010 aTy 26.6.2010 .... dobre som si to zapamatala 🙂)) Inak, tesim sa na fotky, co pridate ... 🙂))

Zahrika: ked som sem ja zacala prisievat, tak som bola skoro sama tehotna, vsetky babenky mali svoje babatka pri sebe, tak som sa tesila kazdej novej tvari, ktora bola tehotna, aby som tu nebola sama ... a postupne sme sa rozrastli a teraz sme tu ako jedna velka rodina. Uz len chvilocku a budes mat ultrazvuk za sebou, som zvedava co napises🙂 to cakanie je dlhe, ale ten zaver je uzasny ... 🙂)

Erika: som rada, ze maly Samko je popularny ... na fotkach vyzera vacsi, ale v skutocnosti, taky nie je, je malinky, ma sice 5550g, podla noveho vazenia a narastol nam 5 cm od 10.03.2010 🙂) Je to velmi komunikativne dieta potrebuje mat pozadie, teraz mu pustam pesnicky co spievaju smolkovci ... ja som si s malym kecala celych 9 mesiacov, tak sa to takto prejavilo. Dnes sme prvykrat doma sami, lebo odisla aj moja mamina v sobotu aj sestra.. musim ist maly sa hlasi ....

hanula83
29. bře 2010

Pocahontas, my jsme taky vyšly ven jak jsme přijely ten první týden z porodnice... Jen jsme to zkusily na chvilku. No a to byl listopad a docela zima. Přes zimu jsme pak chodily normálně až do těch mínus pěti, klidně i na dvě hodiny...

lji
29. bře 2010

pocahontas šikovná si 😉 dobre si pamätáš 😀
Mirunda nemám foto lebo ma nemal kto odfotiť tak to museli držať stiahnuté aby to aspoň vyzeralo... ale mám popis-veľká knedla 😀 priateľ ma za takéto reči stále hreší ale tak čo už 😅

pocahontas, jabera a zvyšné... tak vám závidím tie vaše mimčidlá že ich máte pri sebe... ja mám stále strach že neviem čo sa s mojim bábom deje.. 😔 i keď teda obdivujem vás že zvládate také situácie ako napr. teplota bartíka a pod. 😕

martasl
29. bře 2010

ahojky. 😀
Ilji-neboj,miminko bude v pohodě 🙂 Pojiš´tovny by měly hradit těch utz víc,jenom se pak ty maminky nervujou.a nepřemýšlela jsi nad stetoskopem??stojí asi 300 a můžeš poslouchat aspoň srdíčko,když ho nemůžeš vidět.a nebo prodávají takové ty přístroje na poslouchání srdíčka ajde to i nahrát.ale už je to dražší.Já si chci,až budu konečně těhu,pořídit ten stetoskop.pro klid duše,hrozně se bojím,že jakmile se zadaří,tak budu uzlíčkek nervů,aby zase něco nepos...o ☹ ☹ ☹

Pocahontas-já měla starší holku 23.12 a nejdřív jsem ji dávala k otevřenýmu oknu a po týdnu na chvilku ven s kočárem.no a mladší je 6.8. a s tou jsem chodila ven hned.jen jsme museli dopoledne nebo až k večeru-je háklivá na slunko,hned zrudne.(jinak je totiž bílá,jak stěna a žíly jí můžeš počítat 😒 )

hanula83
29. bře 2010

Mirunko, všechno nejlepší k narozkám, nejvíc zdraví a ať máš svatbu přesně podle svých představ a ještě lepší 🙂

mirunda
29. bře 2010

Jaberko, jsi dobrá.. klobouk dolu, že máš sílu tu dietu držet 😀 Já se držím jen kvůli té svatbě, abych vypadala dobře.. mám dole 4kg od zasnoubení - od půli února, což je teda necelý měsíc a půl, tak aspoň to.. ale včera jsem se nacpala do kalhot, které jsem nosila před těhu, tak jsem měla radost 😀 Ale je fakt, že NACPALA, ven bych v tom nevylezla 😀

Pocahotnas, ty máš vlastně 9.4. narozky a někdy okolo mé svatby svátek - proto si to tak dobře pamatuješ, viď? 😀

Iji, to máš za chviličku.. docela ti závidim, že už to budeš mít za sebou.. tak se pak moc moc těším na fotečky, ráda okukuju svatby 🙂

Děkuji moc za přání, jste moje zlatíčka zlaťoučký! 😵 😵 😵

elixia
29. bře 2010

Dobre ranko, pekny zaciatok tyzdna vsetkym 😀

Vsetko najsamlepsie vsetkym oslavencom - maminkam aj babatkam, hlavne zelam veeela zdravia 🙂

lji aj ja sa nakoniec vydavam 10.4. 😀 Neviem ako dlho ste to planovali vy, u nas je to totiz uplne neplanovane 🙂 Skoda,ze nemas fotku v satach...ja ani nemam klasicke biele, kedze za taky kratky cas som velmi vymyslat nemohla.

POcahontas, Samko je zlatunke babatko,ale poviem ti,ze ja sa teraz normalne bojim ze by som mohla mat take velke dieta..akoze ani neviem preco🙂 Inak, neviem ci si dobre pamatam,ze si pribrala 13kg, tak na to,ake velke bolo babo,to vobec nie je vela..Ja som dnes prave zacala 15.tyzden a mam uz 4 navrch...hlavne sa obavam,ze to ani tak nesposobilo babo,ale moje sladkosti,ktorymi som sa zacala futrovat..takze som si dala radikalny zakaz..tak uvidim🙂)

Jaber, blahozelam k 5kg 🙂 nech ti to pekne ubuda,az kym sama nebudes spokojna.

Chcem sa este opytat, mali ste niekto problem s nizkym tlakom? Mne v sobotu prislo strasne zle, som mala tmu pred ocami, a ked som odmerala tlak, tak 86/46. V zivote som taky nizky nemala,dost ma to vylakalo,nevedela som co mam robit...Odkedy som v tehu prestala pit kavu mavem ho trochu nizsi, ale az tak...

martasl
29. bře 2010

Miru-taky Ti přeji všechno nej,zdravou Lilinku,hodnýho budoucího manžílka a hlavně úžasnou svatbu a pro nás plno foteček,ju?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Teda holky,s tím úbytkem váhy mě teda dostáváte.asi si půjdu dát čokoládu,ať nemám trauma 😅 Já snad nikdy nezačnu....

elix-na tvém místě bych zašla k doktorovi.Je to fakt hoooodně nízkej tlaj.asi bych měla strach.ale záleží,jak se cítíš....ale pro všechny případy....

martasl
29. bře 2010

elix-ty brďo,tak to už máš za pár....to z tebe bude mladá paní 😀 jééééa nějaké podrobnosti popřípadě fotky z příprav by nebyly??

lji
29. bře 2010

marti stetoskop?? obyčajný stetoskop?? to ním počuť? veď doma ich máme ako najatých-nenormálne množstvo... 😕
ozaj a vám sa ako darí s počatím???

aj ja sa pripájam všetkým gratuláciám 🙂 veľa zdravíčka, šťastíčka... 😉

elixia no pre svadbu sme sa rozhodli koncom januara,resp. zaciatkom februara takže moc času sme na to nemali 😀 pôvodne sme chceli v augute, že spečatíme dlhé chodenie svadbou ale netušili sme že náš pokus o potomka sa podarí na prvý krát 😅

inak čo sa týka toho dávania bábatiek "na vzduch" teda von... ja plánujem mimčidlo brávať hneď... ale zase my budeme koncom augusta, začiatkom septembra... tak dúfam že v tom problém nebude...

jabera
29. bře 2010

jeej, baby, vy sa tu budete takto vydavat? tesim sa na kolace 😎

mirunko,a le ja nedrzim dietu... proste menje zerem a nezerem vobec vecer... dokonca uz ani nebckl, lebo vobec nemam moznost a to ma desne sere...
inac som to prechvalila, bart je zase nanic,.... kedy toto skonciiii...

martasl
29. bře 2010

jaberko-prostě má Bart své dny... 😉 zas bude dobře.

Iji-stetoskopem to prý jde slyšet,ale až tak od 20tt a musíš mít chvilku trpělivost,než najdeš srdíčko.samozřejmě,že to není zvuk jak na sono,ale slyšet je.někdy míň,někdy víc,podle toho,jak je mimi otočený.tak hodně štěstí při poslouchání a dej vědět... 😀

elixia
29. bře 2010

Marti, zacnes,len sa ti to musi prepnut v hlave...naozaj,poznam to podla seba,niekedy (ako teraz) sa ani zasvet neprinutim zdravsie a menej jest a niekedy mi to 'prepne' a nic sladke by som si nevzala ani za svet... 🙂

Jabeka, Bartik bude ok,ved si musis vyskusat aj rozne detske choroby...mne sa vravi,uz sa tesim ako ja budem potom stresovat.Inak, velmi sa mi pacila fotka,na ktorej chudatko linku musel obhryzat 😀

No, pripravy spocivaju akurat v mojich satach a obruckach...saty mam v pripravnych albumoch,len sa velmi nezlakni 😀 A obrucky som objednala cez net,zatial sa stale vyrabaju... Bude to iba mini svadba na urade s dvoma svedkami...drahy nechcel,aby sa babo narodilo ako nemanzelske 😀 A na buduci rok asi urobime normalnu svadbu, v kostole,s hostami a tak..teda ak budu peniazky 😀
lji nemala si problem zohnat saty? Lebo ja teda ano a aj ked nie su biele,som rada,ze sa nakoniec nebudem musiet zabalit do nejakej babkinej zaclony 😀 Mas pozicane, alebo si si dala usit?

lji
29. bře 2010

čo znamenaá prípravný album??

inak zohnala som šaty ale len tak že som našla salón kde boli šaty ktoré som videla aj na čínskych stránkach. len tam som si nebola istá len tak si to objednať a tam fakt ušijú aj na slona takže v pohode... salónik som navštívila, ukázala som aké šaty sa mi páčia, spýtala sa či sa hodia na pevnú babu ako som ja, pani si ma odmerala, a ja som už len čakala. môžem si ich kúpiť alebo požičať, sú vlastne šité na mňa ale požičiam si ich 🙂

marti teraz som nič nepočula 😒 asi veeľká vrstva tuku...

jaberka držím päste... nijak inak ti asi ani nemôžem pomôcť 😒 ale viem že ja osobne sa už teraz bojím takých situácií...

simisimca
29. bře 2010

Mirun vsetko len to najlepsie k narodeninkam ti prajem a aby ti vyslo vsetko co si prajes... 🙂 ....

evuse
29. bře 2010

Ahojte holčičky.

Trochu vás nestíhám dočítat, navíc, než to dočtu na konce, zaponenu, co jsem četla na předchozí stránce 😠 . Těhotenství mě fakt postupně připravuje o mozek.
Dneska jem byla na kontrole. V ordinaci jsme byla si tak 3 minuty. Doktor se zeptal jestli cítím pohyby, prohmatal mě (mám cervix skore 3 😖, ale nic na to neřekl) a až za 14 dní bude krev, utz a monitor. Tak se těším, že se něco dozvím, dnešní prohlídka byla fakt o ho.ně . Ale aspoň jsem si pak cestou domů koupila makový koláčky, ňam ňam. Mirun, asi jem se nakazila od tebe, taky mák žeru na kila.

Pocahontas, já myslím, že jsme šli ven asi 10 dní po porodu, když nepočítám cestu k doktorce. A to byl únor. Takže klidně vyraž, ale asi ne mezi lidi, kvůli bacilům.

Mirunko, taky přeju všechno nej nej k narozeninám. A co přípravy na svatbu, už máš objednané prstýnky?

Elixia, to je super, že budete mít dvě svatby. To bych taky brala, i když jsem si původně po těch nervech a všem zařizování říkala, že už nikdy, tak teď se mi stejská a docela bych si to zopakovala a zas bych šla za princeznu 😀

Lji, to je bezva, že šaty jsou větší, zmenšit se dají, horší by bylo, kdyby ti byly malé

elixia
29. bře 2010

lji na mojasvadba.sk su albumy svadobne a potom z priprav..tak medzi tymi druhymi 😀
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum... toto je link,tak skus ak chces...

Evi, no ja za princeznu pojdem az na tej druhej..aj to len ked po porode schudnem 😀 😀

evuse
29. bře 2010

Elixia, netradiční,sle moc pěkný 😉

byggyt
29. bře 2010

Mirunka naša prajem Ti všetko najlepšie k narodeninám 🙂

evuse
29. bře 2010

přidala jsme fotky Terezy a bříška. Další fotky Terezy jsou na blogu, odkaz je na FB

zahrika
29. bře 2010

babuleeee... cely den mi siel pomalyyyy, iba cakam na rano ,nech uz som u Dr.. jezis.. bolia ma vajecniky jak slak, ale viac pravy, omnoho viac, dufam ze nic zle to nesignalizuje no 😨 .. ja si hned namyslim daco..
Elixia, tie saty su krasne.. akurat ze mne by asi na prsiach nedrzali 😕
Jaberka, tak to mi je luto..ale to uz ma teploty nejake dost dlho.. co ma vlastne? chripku? alebolen teploty? no snad sa to zlepsi teda, fakt drzim palce.. co hovori doki? 😒

Inak baby k tomu chudnutiu, u mna jedina osvedcena, naozaj fungujuca, este z pred 10 rokov, delena strava..dala som dole 25kg za pol roka cca.. drzala som si dobru vahu dlho ale potom vyska, intrak, skusky, ponocovanie.. atd a + 10kg len tak.. potom este par.. ale skutocne delena je dobry system, lebo nehladujete, jete mnozstevne kolko chcete a kedy chcete,ale treba delit.. tazko sa zvyka, ale potom je to fajn 🙂
dokonca je tak ok jest aj v tehu aj kedykolvek..len ako ste pisali, treba prepnut v hlave 😀

hanula83
29. bře 2010

Evi, copak to Terezka má? To je bubínek? 🙂 Koukám, že se jí oči do takhle krásné modré začaly vybarvovat až pozděj, že? Když jsem srovnala fotky když byla menší..

Já taky přidala nějaké foto, ale myslím víc jich mám taky na FB, už ani nevím, kam co dávám 😉...

evuse
29. bře 2010

to má tamburínu s bubínkem. Oči začala mít pěklně modré asi ne 3-4 měsících, nevím přesně. Ono to z těch fotek moc není poznat, zkresluje to .

martasl
29. bře 2010

evus-už je to pěkný bříško,se ti to pěkně krátí,co?? 😀 Malá koukám bude asi hudebnice,co??bubínek jí sluší 😉

Iji-někdy je slyšet v pozdějším týdnu,asi tvůj případ.někdy,codiskuzích třeba v jinou dobu.prej hodně záleží,jakou má miminko zrovna polohu.a prej to chce hlavně trpělivost,brzo určitě něco uslyšíš. 😀 😀

elix-ty šaty jsou teda bomba-nádherný.a klobouk dolů před švadlenkou-šikula.jsem z nich úplně odvázaná.proč si je nechceš koupit??vysoká cena??klidně se dají užít i na plese 😉 asi bych je nedala z ruky. 🙂

hanulko-fotky super.teda to je mazec,jak ty vaše princezny rostou.na koho jsou víc podobný??nějak to nemůžu poznat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru