Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
7. čer 2010

hej je to pohlavie 😀 stehná a šušura 🙂 teraz jej dovolím sa ešte pretŕčať na verejnosti ale to je prvý a posledný krát 😀

hanulka ty sa na to tešíš? ja by som mala stres ako by som to s oboma zvládla 😅 😅 ale tak ja by som mala stres aj so samotnej predstavy zvládnutia dvoch detí naraz pri akejkolvek činnosti 😅

evuse
7. čer 2010

Ahojte.
Kontrola dopadla dobře, mimino se má fajn a podle doktora už se připravuje na cestu ven 😀

Lji, krásné fotečky. Jinak takhle těsně před se vlastně cítím dobře. Jen už mě fakt obtěžuje to břicho a chtěla bych to mít za sebou, to čekání je nepříjemné. No a taky se hrozně teším, až malého poprvé uvidím a pochovám si ho.

evuse
7. čer 2010

Zuzi, gratulace Sofince k prvním samostatnýcm krůčkům 😉

martasl
7. čer 2010

evus-tak to je nervák,to ti věřím-to čekání.ale už se brzo dočkáš a co nejdřív,jak to jen bude možný nám sem hodíš fotečky miminka.tak ať to máš už co nejdřív za sebou a proběhne vše přímo ukázkově.a co manžel,bude u porodu??jakej máš kočárek,po Terezce nebo sis koupila novej?

hanula83
7. čer 2010

Iji, já nevím, u nás ta péče o dvojčata jde tak nějak od začátku tak pěkně přirozeně, žádný stres, spíš si to hodně užívám a raduju se z nich... takže na to chození se už opravdu těším. Je možné, že za nima budu muset lítat, ale na druhou stranu si určitě taky ještě víc vyhrajou spolu, takže se to tím vyrovná 😉...

hanula83
7. čer 2010

Evi, no vidíš, to mě taky napadlo, že když budete mít děti tak brzo po sobě, tak je to skoro jako dvojčata 🙂

evuse
7. čer 2010

Marti, manžel bude u porodu, doufám, že případně stihne dojet. Kočár mám novej, teda skoro novej proto, že jsem koupila sourozeneckej. Kočár i golfky po Tereze si nechám, myslím, že to pak ještě užijeme.

Hanul, já si nemyslím, že to bude koro jak dvojčata, možná později, právě až sispolu budou moct hrát, až jim třeba bude 3-4 roky, ale teď už je Tereza dost velká. Teď prostě bude miminko a vztekajda, která hází hračkama 😀 Možná že proběhne i žárlení. Uvidíme.

mirunda
8. čer 2010

Ahojte, tak nesu výtečnou zprávu, Evuška dneska ráno v 7:40 porodila Lukáška, 51cm a 3930g.. všichni jsou v pořádku, moc moc gratuluju, hlavně zdravííčko!!!

erikahla
8. čer 2010

Ahojte dievcata !!!
Citam, len sa mi akosi nechce pisat. Som v poslednom case priserne unavena. Vsetkym, ktorym sa v poslednom case nieco podarilo srdecne blahozelam a Evuske najviac z celeho srdca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lukasko, vitame ta medzi nami 😀 Si taky spravny chlapisko a dufame, ze si maminku vela nepotrapil 😉 Ak by nahodou aj ano, urcite to uz mas odpustene !!! Ja som taka stastna 😀 😀 😀 Jupiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elixia
8. čer 2010

Jeeej, tak srdecne blahozelanie a vsetko dobre maminke aj malinkemu!! 🙂 🙂

luci.kon
8. čer 2010

No to je bomba, zrovna jsem na ní myslela, jak dlouho ještě a vida Lukášek už je na světě 🙂
mooooooooooooc gratuluju a hlavně ať jste oba zdraví 🙂

mirunda
8. čer 2010

Lukášek Evču moc nepotrápil, 3hod po první kontrakci byl na světě, hodinu po příjezdu do porodnice.. ani přípravy Evča nestihla.. prý ji střihli jen trochu, ale je potrhaná vevnitř, že prý šel Luky ven s ručičkou před obličejem 🙂 A já jsem viděla už fotečku, je krááásnej, nádherný miminko, najdu kabel, zkusím stáhnout a snad se nebude Evi zlobit a ukážu vám ho ;) Ještě tu novinu jdu oznámi Evče na FB na zeď 🙂

hanula83
8. čer 2010

Evííí, moc a moc gratuluju k takovymu macíčkovi 🙂...

Tak to je fajn, že to měla tak rychle za sebou, super 😉...

pocahontas35
8. čer 2010

Ahojte,

velmi sa tesim, ze maly Lukasko je medzi nami ... @evuse srdecne TI blahozelam, myslela som na Teba ... som rada, ze ste obaja v poriadku .... 🙂
Baby, nas Samko uz pasie koniky ... pridala som fotku, spravte mrk 🙂
@erikahla uz sa Ti to blizi, tesim sa s Tebou, ze Samko bude medzi nami 🙂)
@iji gratulujem k dievcatku 🙂

martasl
8. čer 2010

jééé,tak to byl teda fofr.tak hlavně,že už to má evča za sebou a proběhlo vše ok.tak hlavně zdravíčko,rychlé hojení a š´tastné úsměvy všech zúčastněných 😀

Adrianko-no teda.to Samko bere nějak hopem,kolik má měsíc"??aha,už vidím u fotky.no s tou rychlostí bude mít v 6 měsících zuby a za chvilku vám bude běhat.ale je to fajn.bude foto,jak pase??

martasl
8. čer 2010

tak co Miru-bude ta fotečka Lukáška??ježíš,já mám takovou radost 🙂 🙂

erikahla
8. čer 2010

pocahontas35 - aj my sa veeelmi tesime na nasho Samka a ja uz by som bola najradsej, keby ten cas trosku rychlejsie plynul - aspon najblizsie 2 tyzdne. Zacina to byt narocne na kondicku 😝 Akosi nestiham a Eli ma z toho ohromnu zabavu. Stale so smiechom hovori nieco na sposob - "... no tatinko, ale maminka s nami asi nepojde. Ako by sa tam dostala s tym svojim banderom ?" Este ze ju mame, s nou sa teda clovek nenudi. No ako hovorim, vsetko ok, len akosi nestiham a rychlo sa unavim. Zajtra idem k dr, tak dam vediet. No a ten tvoj manekyn je nadherny 🙂 🙂 🙂
Vsetkym vam zelam krasne slnecne dni 😉

martasl
8. čer 2010

eri-neboj,brzo budeš mít Samka v náručí.uteče to ani se nenaděješ.úplně tě chápu,že ti není nejlépe.a ty vedra k tomu.já měla Simonu v srpnu a myslela jsem,že bude po mě.skoro jsem nechodila ven,jen ráno nebo k večeru.byla jsem vyvalená na křesle jen v kalhotkách a podprdě a funěla jak blázen.a co kočárek,máš koupenej novej nebo po Elišce.já jsem na kočáry děsně ulítlá.až budu konečně těhu,tak si to vybírání pořádně užiju. 😉

martasl
8. čer 2010

adrianko-už jsem ti koukla na fotečky.je vidět,že pasení koníků se Samkovi líbí,co? 😀

erikahla
8. čer 2010

Marti, kocar mame novy, nie po Eliske. Ked sa nam akosi nedarilo otehotniet, predali sme aj hlboky aj sportovy. No a teraz sme sa teda pekne zapotili, kym sme sa ako tak zorientovali v jednotlivych znackach, typoch, vyhodach, nevyhodach a podobne. Nakoniec nam ale pomohla nahoda - kupili sme Casualplay S4 - kompletnu vybavu za neskutocne super cenu (tretinovu) a k tomu bol pouzivany len 1/2 roka, takze niektore casti ani neboli rozbalene. Proste niektori maju straaasne vela penazi nazvys a maju radi caste zmeny ... co pre nas znamenalo super kupu 🙂
No a s tymi horucavami za posledne 3 dni mas pravdu - strasne ma to vycerpava ... ale koho nie, ze ? Chcelo by to nejaky barak s vlastnym bazenom 😀

zuzkaaaa
8. čer 2010

Evuška strašneeee mooooocccccc gratulujem k Lukáškovy!

baby Janka tu už dávno nebola.... 😕

zas som sa zabudla pozdraviť, tak mi cestujeme 19.6. na dovču doma budeme až 28. bojím sa cesty, ale kedže cestujeme v noci tak dúfam malá bude spinkať lebo ja budem musieť navigovať manžela... a do vtedy ešte budem musieť stihnúť oslavu Sofinkiných narodenín... 😀

pocahontas35
9. čer 2010

Ahojte,
dnes som tu prva, ved kto by o takomto case bol, ze ? Nas maly co uz asi tak 3 tyzdne prespi celu noc, tak sa zobudil o 03:30, bol hladny 🙂 a teraz konecne zaspal.
@martasl: Samkovi sa pasenie konikov paci 🙂 Vlastne maly je taky pozorovatel, naspokojnejsi je, ked vsetko vidi, co sa deje, musi mat prehlad 🙂
V kociku nam place, ale to len preto, lebo nechce lezat, ked ho z neho vyberiem, ze moze pozerat po okoli, tak je spokojny .... takze sa zdrziavam v blizkosti domu, lebo riskovat, ze sa mi zase rozplace niekde, ked budem na konci dediny to nestoji za to. Ved ked bude uz moct sediet, tak ho to asi prejde, teda dufam. Inak pomalicky sa nam nezmesti do vanicky, taky je dlhy 🙂 Zajtra bude mat 3 mesiace, baby strasne to uteka 🙂
@erikahla: ked som bola v 36tt ako Ty, tak som si uz hovorila, ze by som porodila, uz mi bolo vselijako, ani sediet, ani lezat, no to boli stavy, a teraz tie teploty k tomu, to naozaj nepridava na nalade. ALe ani sa nenazdame a bude maly Samko na svete 🙂
@zuzkaaa: tak si dovolenku pekne uzite a davajte si na seba pozor 🙂

mirunda
9. čer 2010

Adrianko, Samko je úžasný! Má krásnej ďolíček v bradičce 😀 Fakt je to rozkošný.. jinak Lili mi taky nechtěla ležet v kočárku, chvíli se to vyřešilo tím, že jsem jí tam dávala na bříško a pod ní třeba deku, aby víděla, ale nejvíc tohle pořešil šátek.. takže jsem jí často tahala v šátku a když mi tam usnula, což bylo skoro pokaždý, tak jsem se naučila jí vyndat tak šikovně, a přendat do kočárku 😉

Zuzi, gratuluju, že Sofinka chodí, je to šikulka 🙂 Teď se už opravdu, ale opravdu nezastavíš ;)

Iji, gratuluju k holčičce, máte krásný jméno - Alexandra se mi líbí ;)

Jinak nemůžu najít kabel od mobilu, kurnik, takže jinak nevím jak fotečku stáhnout, řeknu Kubovi, ať to nějak vymyslí 😀

jo a Jaberka myslím jela na Slovensko, ale chvíli byla na FB, takže je určitě ok 😉

lji
9. čer 2010

Jeeeeej gratulujeme k malému Lukáškovi 😀 😀

Pocahontas malý je neskutočne chutný.. tfuj tfuj tfuj.... som sa nanho dívala jak blázen a nemôžem sa vynadívať... 😅 😅

Zuzka dovolenku ti závidím... ☹ aj ja chcem niekam vypadnúť.... užite si to 😉

marti ja budem asi rovnako fučať v auguste... von vyjdem len ráno, večer a jedine že nanutim niekoho postaviť ten náš bazénik a v nom sa ovlažiť.... inak odmietam vyjsť z domu 😅

storm07
9. čer 2010

Ahoj holky snad mi nechá minutku na napsání,ani dočíst nestíhám. V porodnici neplakala. Za to teď zkouší - zjm. v tuhle dobu do 23. Spát nebude a v pak je přetažená a protivná. V noci jakž takž spinkáme, přes den jak kdy. Určitě nespí inzerovaných 18 hodin. Chození ji hladit do postýlky nějak nezabírá a já pak odcházím brečet do kuchyně.

mirunda
10. čer 2010

ahojte, tak Evuška vás všechny zdraví, malej je prý hodnej, hezky se přisává.. ;)

holky moje, já si včera koupila brusle, měla jsem je jen půjčený, takže teď dopo letim na dráhu 😀 Nemůžu se dočkat 🙂)) Snad to se mnou Lilinka v tom vedru zvládne.. taky jsem jí koupila slunečník na kočárek, je to tak rozkošný, vyfotim 🙂

A kam pojedete s děckama na dovolený? (nebo s bříškama..) ;) My se chystáme stanovat, jako každej rok, když jsme to zvládli loni, tak to letos bude pro Lili brnkačka.. a pak až na svatební cestu, ale to asi až v září, Kuba nechce v létě kvůli lidem, já bych jela hned 😝

lji
10. čer 2010

mirunda ako mám chápať : kuba nechce v lete kvôli ludom?

aj ja by som išla stanovať najradšej ale s týmto bruchom už nebudem riskovať... ☹ ja by som išla najradšej na nejaku chatu na vikend, len tak lenošiť... ale ked už vsetky terminy su obsadene na blízku dobu a na neskor sa už neodvážime kdyby náhodou si mala povie a viete čo?ja už chcem ísť von... nemáte niekto nejaku peknu chatku na víkend na prenájom 😅 😅 😅

ozaj včera som bola u doktora. ma pekne pochválil že som na tom dobre, aj tlak, aj váha-na tú mi povedal niečo v tom zmysle že je na mna pyšný 😀 tak som mu povedala že na samotnú váhu byť nemusí ale na postupný prírastok kludne 😀 a ked ma objednal už nie o mesiac ale o dva týždne, tak mi nejak trklo, že bože, ved mne sa to pomaličky blíži... nemôžem byť tehotná ešte dalsích 6mesiacov??

erikahla
10. čer 2010

Ahojte babulky !!!

@lji blahozelam. No vidis, aka si vzorna maminka, aj dr je na teba hrdy 😉 Veru, krati sa ti to - ako nam vsetkym bruskatym. Ale ja by som nechcela byt este 6 mesiacov tehotna. Ja som rada, ze to mam za par 😀 .

@miru, pozdrav evika a jej drobceka. To je super, ze vsetko klape, nech im to vydrzi ! No a tebe blahozelam k novym korculiam. Ja ich mam uz 2 roky, ale keby si ma na nich videla, tak sa teda dobre zabavis. Ako tak sa na nich udrzim, ale nic mimoriadne. Ziadny "vitr ve vlasech" 😀 A pritom by som sa to tak rada naucila, aby som mohla trosku potrenovat. To by ma bavilo. Za chvilu ma v tom predbehne aj Eliska 😀 😀 😀 Aspon sa zabavime a ti co nas vidia, tak ti tiez 😅 !

Vcera som bola na poradni - otrasne !!! Cele tehu beriem lieky na upravu krvneho obrazu, lebo v 12/2009 som mala velmi nizke hodnoty vsetkeho okrem erytrocytov a trombocytov. Teraz mam tie hodnoty este horsie ☹ No ale ved keby sa nieco prihodilo, existuje transfuzia, takze toho sa az tak nebojim. Trapi ma akurat ta malatnost, ktora je nasledkom toho. Ale statocne s nou bojujem, takze sa niekedy aj nasilu premaham a bicujem k vykonom 😀 😀 😀 . Horsie su ale dalsie 2 veci - zle testy na stitnu zlazu - mam vysoku hodnotu protilatok. Endokrinologicka povedala, ze teraz to riesit nebude, az po sestonedeli. Ani mi nic nevysvetlila. Nieco som nasla na webe, ale mam z toho gulas. Mo a ceresnicka na torte - streptokok v moci ☹ - nasledne ATB. Udajne mne nic nehrozi, ale miminku pri prechode porodnymi cestami ano. Tak o 2 tyzdne idem na kontrolu a dufam, ze bude vsetko ok. No a od tejto mojej poslednej kontroly az po stanoveny termin porodu ma moja dr dovolenku, takze neviem, komu ma pridelia ☹ Juj babulky, hlavne nech to so mnou a hlavne s babom dobre dopadne !!!

A inak - vsetkym krasny slnecny den !!!

mirunda
10. čer 2010

Iji, ano, v červenci a srpnu je největší sezona a on nesnáší když je někde hlava na hlavě, na jednu stranu s ním souhlasím.. a v září bude pořád hezký počasí, jde jen o to, že se nemůžu dočkat, tak proto bych jela hned 🙂
Bohužel chatičku ti poskytnout nemůžu 😀 Já byla taky stanovat těhotná, ale to jsem byla tak na přelomu 3. a 4. měsíce a spíš jsem pak dělala řidiče, když chtěli někam jet a byli opilý, tak to bylo na prd 😀 Joo, po těhu se ti bude stýskat, už se ti to blíží taky.. utíká to, vid?

Eriko, máte krásný slovo pro brusle 😀 Dneska jsem vyrazila, bylo to báááájo, chci znova!!! Akorát jsem asi málo pila, tak mě bolí hlava :( Ty sis teda ty testy "užila". To bys musela rodit císařem, kdyby jsi toho streptokoka pořád měla? To je mi líto, že máš takové starosti, ale hlavně se nestresuj, všechno dobře dopadne!

zuzkaaaa
10. čer 2010

@erikahla streptpkoka som mala aj ja!!!
a klop klop všetko je ok, mne počas tehu vôbec neliečili, a bola som takto isto vystrašená ako ty ale klud! 😀
počas pôrodu ti dajú infúziz myslím do kopi 4 3 pred pôrodom a jeden po pôrode a poviem ti že to má straaaaaašne veľa maminiek, a asi ti to aj zaznačili v tehu knižke ja som to mala veľkými písmenami a ešte aj zvýraznené ale pre klud duše to pripomeň aj pri pôrode a neboj stihnú ti ju podať aja ja som sa bála, že to nestihnú že porodím skôr ale stihli 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru