Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zdenush88
10. lis 2010

🙂 @martasl no u nas tize tak 11.t alebo tak, myslim si ze toho 21.12. ju budem mat....
@tetamon a asi hej asi je to tak ako pises, ze je na to skoro a ze ked sa nieco stane tak ta maminka to asi tazsie bere ked to uz videla, hoci to bola len fazulky, bodka ako ked to nevidi aj ked o tom vie... fuha... tak uvidime buduci tyden to by mal uz byt 7tt ze mozno urobi sono... 🙂 a teda dufam, ze aj ku mne zmeni potom pristup a prestanem sa jej tak báť....

awalancha3
10. lis 2010

chcem sa spytat............ ked som baculka nad 100 kg a chcem epidural, tak neviete mi povedat ako ma dostanu z porodneho stola na postel na izbe? hm???

zuzkaaaa
10. lis 2010

@awalancha3 neboj v pohode ťa preložia aj mňa preložili a ja som mala viac ako ty 😒 preložia ťa na tú postel s kolieskami pretlačia na izbu a tam znova preložia na postel

awalancha3
10. lis 2010

@zuzkaaaa ...ale ako konkretne prelozia, kto? na rukach alebo? nemám predstavu........... prosim ta opis mi to........

zuzkaaaa
10. lis 2010

@awalancha3 sanitár prekladá, postel je asi tak vysoko ako druhá prenosná, takže ti pomôže aby si sa presunula hornou časťou tela na postel a nohy ti preloží, po pôrode si ešte 2 hodiny na pôrodnej sále čiže dovtedy už účinok pomaly vyprchá

pia22
11. lis 2010

Ahoj @awalancha3 ja som z toho tiez mala nervy, bola som v spinali sekciou, takze som nesmela ani zodvihnut hlavu a nakoniec ma presupli ani neviem ako, boli tam same sestricky tak si zavolali na pomoc aj lekara, co ma operoval, no hadam 5 ich pri mne bolo. Nemaj boja, oni si uz poradia a ver mi, ze vtedy ti to bude uuuplne jedno😉 Drzim palce.

hrusticka84
11. lis 2010

@awalancha3 🙂 🙂 🙂 🙂 komická situace,já těhulka přes 100 kg odmítla epidurál....prostě strach vyhrál 😝 .....a moje pocity než mě připravili napíchali vydezimfikovali 😝 😝 😝 prostě hrůza z toho ,že mě fiknout a Helenka ještě nebude spát 😢 😢 😢 😢 asi jsem srab,ale já bych to v epidurálu prostě nedala.
Normálně mě na sále vzbudili at´se kapku přizvednu 😀 😀 😀 😀

markiza
11. lis 2010

@awalancha3 , ja som mala pri oboch porodoch okolo 117kg a tiez epi. pri prvom som sa s pomocou sanitara presunula na postiel na kolieskach a pri druhom som si normalne zliezla z postele kde som rodila a sadla na vozik. po oboch porodoch som stravila dve hodky na izbe, kde som porodila takze ucinky epi trochu odozneli. co si ale neviem predstavit co by si so mnou pocali v pripade C 😕 R

martasl
11. lis 2010

ahoj holky 😉
nebojte,nejste první ani poslední s váhou nad 100 kg.hlavně že budete i s miminkama v pořádku.a personál je určitě zvyklí na všechno.
awalancha-teda,ty máš velkýho syna.to bych ti neřekla 😉 .koukala jsem ti fo fotoblogu,kočárek jsi vybrala krásnej.to je tako??no jak ti ho komentovala ta jedna mamina,tak to je nějaká namyšlená koza,ne??takový maminky nechápu,co si myslej,že jen ony mají pro ditě to nejlepší a nejdražší.tomu miminku je to úplně šuma fuk,v čem jezdí.no koukám,že už to máš za pár.tak hodně štěstí a hlavně krásné zdravé miminko 😀

tetamon
11. lis 2010

@zdenush88 uvidis, ale kdybys mela mit dr., ktere se budes bat na neco zeptat, stoji za uvahu zmena ;)
Pac v tehu budes mit spooooustu otazek 🙂

zdenush88
11. lis 2010

@tetamon vcera som bola u primara gyn, oddelenia, robil mi slubene sono a mi aj povysvetloval ze co tam je a tak..a sam od seba ma zavolala, ze tedanech pridem medzi 6.-10.decembrom ze mi urobi dalsie sono a foto... 😀 😀 a na to ze to bol chlap som sa tam citila dobre a tak som vyzvedala, ze do konca roka by mal mat vlastnu ambulanciu tak rozmyslam ze by som k nemu prestupila, ak ma teda vezme... 🙂

awalancha3
11. lis 2010

@martasl .........dakujem............. uz aby bolo, naozaj je to miminku jedno v akom bude kociku, ja som nechcela dat za 3 kombinaciu viac ako 300 euro.... ale chcela som novy, lebo syna som ako studentka vozila v starom vypelýchanom......... a ten ruzovy bol taky zaujímavý...... vzhladom na to že uz dalsie dieta nebude nemusela som zvolit univerzálnu farbu....... 🙂

awalancha3
11. lis 2010

@markiza ............vsak to, utešujem sa, že mali aj vacsie vahy, ale hanbím sa trochu.................. ze sa pri mne zapotia...... len ench je už po tom.....................

awalancha3
11. lis 2010

@hrusticka84 .....helenka je kto?

hrusticka84
11. lis 2010

@awalancha3 🙂 🙂 🙂 🙂 to je s prominutím moje maličkost

markiza
11. lis 2010

@awalancha3 , peknucky kocik ste vybrali. 😉
naozaj nie vsetci si potrpia na exkluzivny kocik, ja som taka ista. nemusia sa vsetci po mne obzerat "aha, pozri na ten kocik", staci ked s uzasom hladia na babatko 😵

awalancha3
12. lis 2010

@hrusticka84 .............................jeeeej, aj ja som helenka a aj moja mala bude helenka..........

hanula83
12. lis 2010

Holky i v případě CŘ by vás nějak přenesli. Já jsem byla uspaná celkově, takže z toho operačního stolu na lůžko mě taky musel někdo přenášet, ještě jsem spala, takže jsem byla úplně bezvládná a tím pádem ještě těžší... No a taky mě nějak přenesli... Ale jsem ráda, že jsem to neviděla 😉))

hanula83
12. lis 2010

Holky, pro ty kdo nejste na FB, včera nám byl rok a měli jsme malou oslavičku, příští týden bude větší...

hrusticka84
12. lis 2010

@awalancha3 no to je hezký 🙂 🙂 🙂 🙂 večer jsem to moc nechápala s tou Helenkou 😀 😀 😀
ale ted´¨ mi to je jasný

byggyt
12. lis 2010

Ahojte babule, ja som tu už nebola sto rokov 😉
@hanula83 pozerala som dnes fotečky na FB baby sú perfektnéééé
@awalancha3 dobre si im to nandala v tej druhej téme 😀 😀 😀 😀 sú to fakt slepice škoda že sa tam nedalo dať páči sa mi to 😉

s tými kočíkmi máte recht ono neznamená že najdrahší je aj najlepší a naozaj akože ukazovať sa a oháňať sa značkou mi pripadá dosť malomeštiacky

tetamon
12. lis 2010

@zdenush88 jestli otvira soukr, tak co by nevzal 🙂 Sice muze mit svoji klientelu, ale urcite neni plny 🙂
Stoji to za uvahu, pokud ti jako chlap nevadil 🙂
Ja bych to asi vydychavala tezko, ale je pravda, ze v pripade nekomunikujici an eprijemne mudry bych mozna rychle menila nazor 🙂

hanula83
12. lis 2010

@byggyt Děkujem 🙂... však vy už to máte taky za pár, co.. 😉... a co ohrádka, jak slouží?

byggyt
13. lis 2010

@hanula83 no máme to za pár 🙂 teraz vymýšlam darčeky 😕 , ohrádka je super síce ju máme iba z piatich častí lebo zo šiestich je to strašne velké, už konečne musím pridať fotky na FB. Malá už povie aj mama tak som rada lebo doteraz bolo iba tato a baba.

zdenush88
13. lis 2010

@tetamon no ved toto, ze moja gynekologicka je strasne neprijemne, clovek sa jj boji, a nie to este zverovat s dakym sporblemm.. vsak ked osm tam teraz bola sa pyta ci ma nieco trapi...a ja reku, ze mam asi daky zapal...a ona na mne vybehla ze teda ked si viem sama urcit diagnozu, tak ze nemusim chodit k lekárom.... 😖 chapes??? som s a tam skoro rozrevala... to ze je chlap mi asi vadi menej ako jej neprijemnost... a neviem ci bude mat sukromnu a keby aj...a klientelu asi tiez nema az tak,lebo od predtym posobil v inom meste ale tam zavreli nemocnicu tak ho stiahli sem...a dobre urobili 😀

luci.kon
13. lis 2010

@awalancha3 -Ahoj ten epidurál si pořádně rozmysly, porod není zas tak hroznej 😉 , já se zapřísáhla, že ho nechci, jenže po 20 hodinách bolestí, lezení po čtyřech a slz, sem škemrala jak malá, no a nedali mi ho, že to bude za chvilku, že by to bylo zbytečný, nakonec jsem jim byla vděčná, že mi ho nepíchli, na kozu jsem si sama vylezla i z ní dolů, a myslím, že pak při samotným porodu, moc nevíš kdy máš tlačit, když ti to otupí kontrakce, a pak je to na dýl, Nevím no, určitě je to na každý ženský jak to cítí, já teď machruju, když to mám za sebou, ale kdybych někdy v budoucnu měla rodit znovu, nedala bych si ho 🙂 , vem si že jsem půl hodiny po tom, co jsem slezla s kozy, už žhavila telefon a všem to oznamovala 😉 , Tak ti drčím palce ať to z Helenkou zvládnete na výbornou 🙂 , abych nezapoměla rodila jsem na 95 kilo 😉

pocahontas35
13. lis 2010

Ahojte,

nebola som tu velmi dlho ... takze vela bab, ktore sem prisli nepoznam 🙂 ale to nevadi spozname sa 🙂

@luci.kon : hoci neskor velka gratulacia k malemu 🙂

@byggyt: aj maly uz hovori mama a baba ... tato sa mu velmi nechce 🙂))

Mali sme trochu horsie obdobie, idu nam horne jednotky, tak to boli nepokojne noci, plac, mrzutost, maly chcel byt stale na rukach atd .. ale uz je to zase vsetko po starom, zubky su uz prerezane, takze uz opat spinkame celu noc, a budime sa rano o 5h 🙂
Ja som mala problem so zubom, zubarka mi ho liecila asi tak 2 mesiace a nepodarilo sa ho zachranit, takze musel ist von, bol tam zapal injekcia nezabrala, boze to bolo bolesti, uzila som si, to vam teda poviem ... ale uz je dobre. Citala som na FB, ze aj Simi mala problemy zo zubom, ktory musel ist von, tak to iste cakalo o tyzden aj mna :(
Za vytrhnutie som platila 62 EUR, no mna ta suma prekvapila ...

@hanula83: gratulujem k 1. rocku mam pocit, ze iba nedavno som citala, ze dievcata su na svete .. strasne to leti ... 🙂

Necitala som ziadny prispevok od jaberky, mirky, simi ... baby kde ste ???

@martasl: ako to vyzera u teba marti ? vsetko je po starom ?

byggyt
13. lis 2010

@pocahontas35 Adi kam chodíš preboha ku zubárke do Medissima???? to čo je za sumu až sa mi panenky pretočili, ja som to tiež absolvovala tri injekcie a nezabrali !!!! To bolo tuším horšie ako pôrod, mám taký dojem že ma to ešte raz čaká tak sa tam neviem dokopať.

pocahontas35
13. lis 2010

@byggyt: chodim na Mytnu ....

zuzkaaaa
13. lis 2010

@byggyt
@pocahontas35
zubyyyy
mne zub vytrhli pred 2 týždňami osmičku dostala som 4 injekcie a platila som 25eur bola som na drieňovej na pohotovosti a od vtedy prísahám každý zub bolí ☹ 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru