Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
23. led 2011

huráááá ide koník, už sa sem chystám tááák dlho napísať a ked sa konečne prihlásim neviem ani čo som chcela napísať 😀 idem vás dočítať 😉

mirunda
23. led 2011

@zuzkaaaa koník je teď hroznej, hrozně dlouho trvá, než se načte a můj poslední příspěvek jsem odesílala 3x.. ještě že jsem si před tím dala Ctrl+C, abych ho nemusela přepisovat - to už se mi taky stalo..

zuzkaaaa
23. led 2011

@mirunda tak to poznám dobre vždy ked napíšem dlhú správu musím začať odznova znova napíšem zas to neide a na tretí krát sa mi už nechce 😀

vítam nové babule 😉

vierka0
23. led 2011

Inak, musim sa priznat, ze vaham s tehotenstvom, lebo ked si predstavim ako ma budu vazit u lekara, aby to zapisali do tehotenskej knizky..ja sa asi pod zem prepadnem 🙂

zuzkaaaa
23. led 2011

@vierka0 jsom len raz diktovala váhu počiatočnu, potom som vždy povedala plus 1kg plus 2kg 😀 nikdy som nepovedala že kolko a u nás je to tak, že vonku je veľká čakáreň a potom vnútri menšia a naraz sme u sestričky aj 4 ženy čiže pred tolkými to určite nikdy nebudem hovoriť 😀

mirunda
23. led 2011

@vierka0 já si kvůli tomu pořídila váhu domu, abych se nemusela vážit v poradně před sestřičkou 🙂 Vždycky jsem pak jenom potichu hlásla, že mám třeba o kilo víc, číslo už jsem nikdy nezopakovala 😀 Ale bohužel někteří lidi jsou tak nesoudní, že ti do očí řeknou to, co v těhu chceš nejmíň slyšet.. taky tu byly takový maminky..

vierka0
23. led 2011

No ved presne 🙂 napr. u mojho gynekologa to je dost neintimne, teda myslim pri sestricke..zavola si tam aj 3-4 zeny a vypytuje sa kadejake intimne veci..minule som cakala, kym ma vezme lekar, a sestricka sa tam vypytovala nejakej zeny na prekonany potrat..chuderka, bolo mi jej luto..a to na drzovku pred nami vsetkymi, co sme tam cakali..

hanula83
23. led 2011

@mirunda Miru, já si vzpomínám, že u mě to dlouho nikdo nepoznával, i když jsem měla pupek už fest. Ale to bylo tím, jak jsem obecně obalená, tak se to břicho víc ztratilo... Každopádně si pamatuju, že největší nárůst jsem začala zaznamenávat tak zhruba po 24 tt... to mi pak i břicho popraskalo (přes moje usilovné mazání) 😝 ... ale s jedním mimčem to možná může být i pozděj... a taky záleží na ženské, každá to má jinak... Co se týče odreagovávání, tak já dlouho holky nechtěla opustit ani třeba když jsem potřebovala k doktorovi... Zlomilo se to u mě kolem roka, půl dne je hlídal manža, pak před Vánocema zas a tento týden zase... No tak si konečně pomalu navykám, abych na nich nebyla tak závislá 😉))... Párkrát je měli i naši, ale třeba jen na 2 hodiny... To jsou ale asi jediny osoby, kterým je nechám, protože těmto třem věřím, že se o ně postarají jako já 😀 , to jsem sebestředná, co? 🙂)).. Takže jsem se tak nějak dopracovala k tomu, že bych si konečně po dlouhé době zašla do kina nebo jen tak někam s kámoškou... 😉 ... Jinak já bych manžu do hospody nedostala ani vidlema. On prostě na to není a já bych ho kolikrát ráda někam "vykopla", ale on nechce 😒

mirunda
23. led 2011

@vierka0 to je hrozný, to by se mi nechtělo odpovídat.. u nás si naštěstí zve každou zvlášť.. ale pak když jsem chodila poslední měsíc už do porodnice na tyhle kontroly a chodily jsme na takový ten graf srdíčka miminka, tak tam jsme byly 4-6 maminek, každá na jednom přístroji a na všechno se nás ptaly přede všema.. ale na váhu se už ptaly takhla: "váha je pořád stejná?" 🙂 A my jen odpověděly, že ano.. 😀 Už tam jsou asi zvyklé..

vierka0
23. led 2011

ja mam napriklad casto bolesti hlavy..mam ich cely zivot (obcas z pocasia, obcas zo "zlej polohy" pri spani, no casto z unavy v praci..uz ma aj moja obvodna lekarka posielala na neurologiu na vysetrenie, no ja mam normalne obavu tam ist, lebo v dnesnej dobe najradsej vsetci lekari povedia, ze za vsetko moze vaha..
inak, nemali ste problem pri sone ? bolo babatko vidno?

mirunda
23. led 2011

@hanula83 tak to já jsem poprvý byla bez Lili, jakmile jsem přestala kojit.. byli jsme pozvaný na nějakou akci a já ráno ještě nakojila s tím, že je to prostě naposledy.. už jsem to nějak potřebovala.. Lilince byl rok a pár dní, dovezli jsme jí k našim, na noc někam šli, ale spali jsme s Kubou u našich.. dneska si berou Lilču na celý víkend a naprostě bez problémů a já jsem za to vděčná.. můžem si někam zajít, pořádně poklidit atd.. ale jinak většinou chodíme každý zvlášť, takže ten druhý hlídá.. Lilča na mě naštěstí není závislá, takže jí to u žádné babičky nevadí, ale na delší čas bych jí svěřila kromě Kuby jen našim, tchánovcům a maximálně jedný Kubový babičce a dědovi.. ale druhý jeho babičce, jeho prababičce fakt ne a už tuplem ne mojí babičce.. Jednou s ní byla Kuby prababička na procházce a já se skoro podělala strachy, pořád jsem koukala z okna.. ale nemůžeš jí říct, že už je stará nebo něco.. naštěstí s ní šli i švagříčci (8 a 4let), tak to byla moje záchrana 😀
A pokecat s kámoškou nebo do kina se ti určitě zalíbí, já si na to rychle zvykla.. hlavně moje kamarádky nemají žádné rodiny a spousty z nich jsou i samy, takže nemají žádné závazky a dělají ještě mnoho věcí 🙂 To se člověku hned zalíbí, ale všeho s mírou 😉

mirunda
23. led 2011

@vierka0 většina z nás problém neměla na ultrazvuku, občas někdo, ale ono taky záleží na přístroji.. a když je pak mimčo větší, tak je vidět krásně, ničeho se neboj 😉

hanula83
23. led 2011

@mirunda Tak z prababiček přichází v úvahu asi jen jedna moje, ostatní jsou buď v domovech důchodců nebo mrtvé ☹ .. a ta moje by holky ani nehlídala, netroufla by si na to v žádnym případě, má už špatny ruky, přestože denně vaří obědy pro X lidí - ale to není pro ni tak zodpovědny jak hlídání dětí. Takže tam je to jasny... Svojí tchýni je nemůžu dát, ale to jsou důvody, které nejsou zrovna zveřejnitelné... 😖 ...takže jedině našim a manža. Ještě je jednou hlídala i švagrovka, asi hodinu, ale to bylo opravdu urgent... Na víkend si teda fakt zatím nedovedu představit, že bych je dala našim. To ne, že bych se o ně bála, ale bylo by mi šíleně smutno. Holky na mě asi taky nejsou příliš závislé, ale já na nich šíleně 😖 .. Navíc oni tam mají stejně věčně nasáčkovany další vnoučata - moje synovce... je jich 5, takže o zábavu mají postaráno, kdybych jim tam vrzla ještě holky, tak mají hlavu jak balon... Chodí oba do práce, tak víkendy ať odpočívají 😉 ... Většina mých kámošek jsou na tom jako ty tvoje... takže chápu 😉

mirunda
23. led 2011

@hanula83 jéé, Hani, víš jak by sis odpočinula?? Jak člověk najednou nemá co dělat..? 😀 Právě teď byla Lili o víkendu taky u mamky a já se třeba do 12ti válela v posteli.. to jsem si užívala.. sice přiznávám, že už pak od rána buzeruju Kubu, ať pro ní jedem, ale i tak je to fajn jednou za čas.. ale každý víkend bych nemohla, na druhou stranu jsou to jediný dva dny, který můžem celý trávit všichni společně.. a taky jde o to, že já rozhodně nemám pocit, že bych je našim strkala, vždycky si musí říct oni, že ji chtěj.. pro ně je to první vnučka, takže se podle toho taky chovaj, měli by jí tam furt, kdyby to šlo.. a hlavně se jí strašně věnují, takže se jí ani někdy nechce domu 😀 Ale já, chytrá maminka, vždycky přinesu lízátko nebo Brumíka a mám jí koupenou 😀 😀 😀

hanula83
24. led 2011

@mirunda To je právě to, u nás jsou taky holky první "vnučky" - jako holčičky. Jinak bráchové mají dohromady 5 kluků a jsou pořád u našich. Já bydlím dál a taky se s našima nevidíme tak často, takže holky jsou taky hooodně vzácné a naši se na ně hrozně těší... Jenže mama mě i dobře zná, ona je totiž to samy, tak mi nenabízí, že si je vezmou na víkend, protože já bych je zatím nedala. Ale jednou k tomu dojde, až k tomu nějak dospěju ;)))... Zatím tam jezdím s holkama i já.

mirunda
24. led 2011

@hanula83 To tam bráchové s dětma bydlí? Nebo je jen často navštěvují? Moje mamka mi celý rok, co jsem kojila, říkala, jak se hrozně těší, až si jí vezme přes noc k sobě 😀 Není k čemu dospět - až se na to budete cejtit, tak to půjde.. ty jsi máma, takže ty rozhoduješ ;) Ještě že tak, co?

hanula83
24. led 2011

@mirunda To je právě to "dospění k tomu", až se na to budu cítit, zatím bych bez nich asi umřela na tak dlouho... tak uvidíme časem... Jj, bráchové tam bydlí, teda je to obří rodinný dům, kde má každý svůj vchod a byt, ale stejně jsou věčně u našich 😉

jancikes
24. led 2011

ahojte dievata, zdravim aj nove snazilky🙂
ako sa mate????aky bol vikend??
ja celkom fajn,.../zatial mi nie je zle , tak dufam ze ani nebude 🙂))
nove snazilky, nebojte sa vahy, ta nie je taka rozhodujuca pri otehotneni!!!aha ja som otehotnela pri 90kg po 3 mesiacoch...nesmiete sa stresovat..a viem ze lahko sa povie nemysliet na to ked si to tak zelame ale vazne to pomaha ked trosku ukludnite mysel🙂

zuzkaaaa
24. led 2011

tak baby u nás nemá kto strážiť 😒 a tak rada by som išla už do kina s mužom....
mama sa sama neponúka fakt ju máličko stráži dokopi asi len 5x raz ked sme kupovali nábytok do bytu to bola s malou pol dňa a potom ked ideme do metra nakúpiť inák vôbec.... svokre by som malú určite nenechala s malou sa vidí len veľmi málo tak 1-2 krát na pár hodín mesačne a aj to len vtedy ked prídu návštevu a ešte moja sestra ale ešte sama malá u nich nebola má 2 synov tak malá tam rada chodí sa s nimi hrať ale tak aj to len vtedy ked ideme na návštevu....
nemám nikoho kto by nám s malou pomohol.... aj ked ideme na väčšie nákupy malá ide s nami a dokonca aj vtedy ked potrebujeme niečo vybaviť pretže bud mama nemá čas alebo robí.... 😒

jancikes
24. led 2011

@zuzkaaa
a nemas nejaku kamaratku ktora by vam malu postrazila alebo susedku???

zuzkaaaa
24. led 2011

@jancikes joj nie... susedky sú všetky také tetušky ktoré vo všetkom vidia problém... a kamošky sú všetky maminky tiež majú svoje deti starosti, a ostatné nie sú z našého mesta čiže sa stretávame máličko.... no nič však ja som rada s malou ale fakt by som potrebovala už troška vypnúť, hoci určite celý čas by som na tom rozmýšlala že čo robí mala 🙂

mirunda
24. led 2011

@zuzkaaaa Zuzi, stačí, když jí necháš manželovi a zajdeš si s kámoškou.. je to i někdy mnohem lepší, než s manželem 😀 😀 Když jsme s Kubou sami, tak stejně většinou dřepíme doma a jsme rádi, že jsme rádi 🙂 Maximálně si zajdem do místní hospůdky nebo máme naplánovaný koncert a tak.. a minulý víkend jsme teda byli v kině, ale snad po 100 letech.. jinak se spíš chodím bavit s kamarádkama, ono je to fajn, jak samy děti nemají, tak neřeší, jaký plíny kupuju, co jim vařím a jestli chodí na nočník 😀 Prostě se s nima cejtim jak dvacítka 😀 😀 😀

martasl
24. led 2011

ahoj 😉
tak naše holky se naštěstí už hlídají samy.když byly malé,tak každá šla k jedné babičce(aby se babičky nehádaly 🙂 ).ale je fakt,že jsme bydleli všichni v jednom paneláku.ale to jsem jim třeba volala telefonem,jestli si už pro ně nemám jít,jestli nemají hlad a nepotřebujou přebalit.moje mamka byla vždycky naštvaná,že pořád volám a že snad zvládla vychovat 4 děcka tak o mimčo se ještě postará.no ale stejně jsem si nejpozději za 2 hodinky pro ně šla-prostě psychouš.a když byly větší a jely třeba na víkend-tak jsem byla jak na jehlách a taky pořád volala.když dojely tak jsem je málem umačkala.jo a přiznávám,že jsem očichávala jejich hadříčky-třeba pyžama.magor,co??teď mi kozy nedaj ani pusu ☹ ☹

mirunda
24. led 2011

ty jo, tak já si připadám jak hrozná matka 😅 Volala jsem akorát tu první noc, jestli Lili v pohodě usnula.. jinak nevolám, prostě vím, že se o ní máma dobře postará a kdyby se něco dělo, tak zavolá ona mě.. ale to neznamená, že se mi nestýská, myslím na ní pořád.. ale prostě mamce věřím..

@martasl už jsi se bavila s manžou?

martasl
24. led 2011

no trochu jo,prej se s tím budu muset smířit a já mu řekla,že se s tím nesmířím.jen doufám,že pokud se nezadaří přirozeně,tak ho přemluvím.uvidíme...

mirunda
24. led 2011

@martasl a je to ten typ, co by se ukecat nechal? Já jen, že já si třeba myslím, že bych Kubu ukecala.. teď.. nevím, jestli i za 15 let 😖 A jak dlouho se ještě budete snažit přirozeně? A papáš ještě nějaký ty prášky? A taky prý je dobrá kyselina listová, ale to je asi známý, viď..

martasl
25. led 2011

miru-tak to nevím,jestli by se nechal ukecat.u nás hrajou velkou roly taky finance,hlavně teď,když se chystá Kača na školu.musíme ji do září naškudlit 16 500,-na školný.(pokud se na tu školu dostane).listovku jím už rok,přímo od doktora na předpis.teď mi ji nepsal,že až pak.jinak baštím babyplan calibrum(bez přestávky už asi 2 roky).

mirunda
25. led 2011

@martasl a nejsou ty první tři pokusy zdarma? Resp. že to hradí pojišťovna? A kdy dělá Kačka zkoušky? Tam je asi těžký se dostat, ne?

elennka
25. led 2011

@mirunda 3 pokusy jsou "jako zdarma", protože pokud ti nestačí léky na pojištovnu a jakýkoliv nadstandard, tak si všechno doplácíš, v soukromých centrech se doplácí běžně k jednomu cyklu IVF cca 10-30 tis.. (jsou i vyjimky méně, ale to je velice málo), ve státních jsou o krapet nižší- ale je to i o reginu, kde centrum sídlí apod..
Ono se řekne na pojištovnu+ je omezení věku pro proplácení IVF..

martasl
26. led 2011

miru-já jsem se o tom ještě tak neinformovala.ale asi si budu muset na netu něco proštudovat.začala jsem dneska trošinku špinit,fakt jen malinko,hlaně při námaze.nevím,co to má znamenat.ms jsem v lednu měla a další má přijít kolem 2 února.pokud zase nebudu mít dlouhatánskej cyklus.

hlásím,že Katku přijali na fotografickou školu.jen si musí přez víkend rozmyslet,jestli tam půjde.chce jít na dvě školy a neví,kterou vybrat 😅 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru