Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
13. únor 2009

jabera aj ja som zvedavá 😀

evuse
13. únor 2009

Ahoj holky, vy jste se dneska tedy rozjely 😉

Ahoj Tasho vítám tě.

Mirundo, dudlík bezva, Terka ho nemá pořád a ani ho pořád nevyžaduje. Dám jí ho, třeba, když řve při přebalování, to jí uklidní . Někdy ho má než usne, pak jí ho vyndáme. Někdy ho naopk nechce a hrozně se zašklebí, jak jí ho lupnem, do papulky a vyplivne ho 😀

tasha8
13. únor 2009

ahoj Evuska dakujem 😉 a gratulujem, cerstva maminka 🙂 🙂

adelinka
13. únor 2009

holky diky..no mamka uz je celkem dobra..ted v prosinci mela posledni chemo po 1,5 roce a mela aj ozarovani..uz ma aj vlasky a ti co to nevi nepoznaji nic..ale je porad unavena a takova slaba a nemuze ani spavat..ale snad to bude dobre 😉

mirunda
13. únor 2009

zdravím všechny maminky a těhulky a vítám Tashu8 🙂
Dneska jste se teda rozpovídaly, to máte vy maminy asi hodňoučký dětičky 😀 To je jedině dobře..

Evi, to je supr, že ho vyžaduje jen občas, tak jsi to chtěla, ne?

mirunda
13. únor 2009

Adel, držím moc moc palečky tobě i mamce.. ale máš se stále z čeho radovat, Péťa je slaďoučkej a šikovňoučkej 😉 A nechybí mu, že nemá tátu pořád u sebe?Nebo si to ještě pořádně neuvědomuje?

zuzkaaaa
13. únor 2009

jabera jeeej dala si si fotečku, ale tie kilá ja nevidíííímmmm 😠

jabera
13. únor 2009

hahaaaaaaaaaaa, lebo som tam dala svadobnu! ja som nenasla silu dat tam aktualnu.. to nejde, sama sa na to nemozem pozerat. takto som vyzerala aj ked som otehotnela... terat je to + 20, mozno aj 25 kg... nemozem sa na seba pozerat, vazne. a ked som hladala foto, co by som sem dala, az som si porevala..... az tomu nevit nemozem,a ko som sa zmenila za 8 mesiacov..............

zuzkaaaa
13. únor 2009

jabera ale na tej svadobnej si bola tenučká a keď pripočítam k tom u tých 20kg aj tak máš podľa mňa ďaleko od 100

jabera
13. únor 2009

zuzi, tak to sa mylis.... na svadobnej mam nieco pod 80. ja mam hlavne prdel a stehna, hore som pomerne tenka.. teda bola som, uz nie.... mam uz dost daleko od 100 ale opacnym smerom..

zuzkaaaa
13. únor 2009

tak to nie som sama, ale aspoň ty si už 34 a ja len 21týždeň 😅 neva, netrapime sa už, všetko dopadne dobre, dúfam 😀

jabera
13. únor 2009

zuzi, ja som presvedcena, ze vsetko dopadne dobre, len neviem, preco musim pri tom vyzerat ako slon?

jabera
13. únor 2009

teda, ja viem preco, lebo zerem, nemam to na koho hadzat........ uplne ma opustila pevna vola smerom k jedlu. asi som vsetku minula na nefajcenie a na jedlo uz neni...... ale mam take zavazky po sestonedeli, ze kazda uz porodena matka by sa asi zasmiala... take, ze budem behat a brusaky a tak... predstavujem si velmi pokojne a spinkacie miminko totiz..........

adelinka
14. únor 2009

dobre ranko..
mirun..no ja si myslim ze nema tak moc rozum ze je pryc ale jak petr dojede tak huci a jeci a plazi se po nem 😀

mirunda
14. únor 2009

taky dobre ranko!
Jaber, musím souhlasit, vypadáš dobře! Za chvíli budeš mít po porodu a zas půjdou kila dolu.. (teda takhle v to aspoň doufám i u sebe 😀 )
Adel, to se nedivím, že pak po něm leze.. musí mít hroznou radost..a plánuje někdy práci změnit?Nebo vám to takhle vyhovuje?Ono je to prý zas finančně výhodné, asi..ne?

marianeta
14. únor 2009

Dobre ranko.

Adel zasa prva 🙂 .
Jabera ozaj nevidno kila 😉 .
Mirun moje dieta teda ani nahodou nie je kludne 😨 .Ked pisem stale sa mi do toho vrta a sem tam vypne aj pc 😀 .

Zuzi akoze 21 tt ved v pase mas uz 23 😕 .

Evi s tym dudlom zavidim.Moj maly ani nahodou nechcel dudu a stale cmula palec a ma ho uz taky nejaky skaredy.
Vobec netusim ako ho od toho odnaucim 😢

jabera
14. únor 2009

dievcata, ste velmi mile.... ale v ten den som vyzerala asi najlepsie v zivote, ved som aj namalovana a to bezne nie som.... a kadernicka..... ale hlavne tie kila, no... sand to potom dokazem, aj ked vraj po porode je to tazsie ako predtym - vdaka hormonom, asi sa uplne pomenia.

mirun, jak tak pozeram tvoj tyzden t. ty uz mozes kazdym momentom startovat do porodnice! bojis sa? ja sa este tak ozajsky nebojim, tyk skumam, ako je to neskor.

evi, dudel zavidim aj ja. deti v mojom okoli ho odmietali, sestra malu ucila na dudel tak dlho, ze kym naucila, aj odvykat mohla rovno zacat... dufam, ze malemu zachuti

tasha8
14. únor 2009

ahoj miru Ty uz to mas zachvilku jeee...to sa musis tesit 😉 drzim palce do uspesneho finishu 🙂
baby ja idem schudnut, musim, lebo vcera mi prisla ms po siestych dnoch meskania a uz ma napadlo ze by som mohla byt... :o takze musim schudnut aby som v nejakom (radsej nenahodnom ale) pripade mala inu vychodziu vahu ako teraz...uz nechcem mat cez 110kg, fuuj 🙄

jabera
14. únor 2009

tasha drzim palce v chudnuti. my sme chceli druhe babo pomerne skoro po prvom, ale prave vaha je to, co ma brzdi. takze druhe bude asi iba ak sa mi podari rychlo schudnut. lebo manzel je starsi odomna a ja uz nemam tiez najmenej a nechcem uz prilis neskoro. tak zacni ty a povies mi jak to slo, to by ma mohlo pekne inspirovat, hahaha

zuzkaaaa
14. únor 2009

marianeta sama neviem prečo mi to takto píše kď mám termín v júni a keď dám do kolonky átum poslednej menštruácie tak mi toto vyhodí 😒 a pritom len pondelok budem 22týždeň

zuzkaaaa
14. únor 2009

termín mám 22.6. neviem asi mi to zle vypočíta 😒

mirunda
14. únor 2009

jj, už to mám za chvilku, vlastně to může být naprosto kdykoliv a hrozně se těším.. už to chci mít za sebou, vůbec neuvažuju nad tím, co se bude v porodnici dít 😀 Neumím si to představit, prostě to nějak dopadne..nemá smysl se bát, teď už se tomu stejně nevyhnu 😀
Zuz, taky mi to spočetlo termín porodu jinak, tak jsem si tam nastavila datum PM tak, aby se mi zobrazoval termín správně..

adelinka
14. únor 2009

ahojky...tak u nas uz je klid a tak mam casek psat..

mirun..no che jit jinak ale ted u nas nikde neni prace ☹ ☹ jinak me to teda nevyhovuje a co se tyka penez tak to stoji taky za prd..driv mel za mesic 30 tis.ale ted je krize a tak jim reditel sebral skoro 8 a tak ma cca 22tis.. 😠 😠

mirunda
14. únor 2009

aha, s prací je to blbý skoro všude.. :( Tak snad bude zas líp.. já si to vůbec neumím představit, že bych byla víc sama, třeba teď ke konci těhu.. ale asi se dá zvládnout všechno, spíš tedy - co člověku zbývá jiného...

tasha8
14. únor 2009

oki jabera urcite 🙂 to bude ale dlhooo trvat nez sa podari a nez sa vobec zacne 😲 ale dam vediet urcite 😉
ozaj baby a co ste teho ako sa citite? vsetko ok? lebo mne teda bolo od druheho po piaty mesiac kvalitne zlee 😨 no strasne, tak dufam ze vas toto obchadza na hony...
a adel to je teda neprijemne...ja sa tiez bojim ako to bude, lebo dnes uz nic nema clovek iste...musim si najst daco popri aby sme to nemali take tazke....

adelinka
15. únor 2009

ahojky..tak u nas je po snidani a pio koupely..pac petan dostal prujem a posrajdil celou postel a vse tak jsem ho musela hodit do vany 😒
jinak vam preji krasnou nedeli 😀

marianeta
15. únor 2009

Dobre ranko.

No Adel nic moc rano co? A co ze ma Petko svajdu?Idu zuby?

A zase si bola prva 😀 .
Tu uz sa aj dalsie mimina planuju 😕 .Ja teda skor ako za 5 rokov nechcem.A ktovie mozno druhe ani nebude.

Evus Ako s malickou?

tasha8
15. únor 2009

caute, my mame tiez kupanie za sebou, mame nove dupaky na 9 az 12 mes velkost a su nam akurat 😀
mari no aby si sa neprekvapila ked to bude skor 😉 ale niee, srandujem....kedy bude, vtedy bude, alebo nebude...uvidime...

marianeta
15. únor 2009

Tasha moj muz ma jedneho casu prosil,ze druhe nechce 😀 .
Ja by som chcela no ale uvidim ako toto jedno vypipleme 😅 .
Spala som u mamci a prt som sa vyspala lebo maly sa furt vrtel ako h...o v trave.
Segra isla povozit tak mam trosku cas popisat.
Este som nemala cas ti napisat o TT porodke 🤐 .

Zuzkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a ty co este spis ty stastlivec 😀 .

evuse
15. únor 2009

Ahoj holčiny,

malá ještě spí, ale za chvíli půjdem krmit. Včeta jsme byli poprbvé venku. Musím říct, že jsem toho po hodině měla dost. Jednak tu foukal ledovej vítr a měla jsme zmrzlý uši, ale hlavně mě to nějak unavilo. Poslední týdny těhu jsem jezdila leda k doktorovi, nebo na nákup, ale tolik pohybu najednou jsem už dlouho něměla 😉 .

Jinak Terezka je celkem hodňoučká, ale včera měla problémy se spaním a nechtěla po krmení spát. Respektive se pořád budila, nevím, jestli jí bolelo bříško?.. Ale to by se asi nějak víc kroutila a řvala. Spíš mi to přišlo, že chce být s náma. Zkusili jsme jí pak veřer potichu pustiti televizi (rádio v ložnici nemáme) aby tam neměla takové ticho a za chvíli usnula. Možná jí úplné ticho vadí.

Nejhorší je, kolik je prádla. Furt jí převlíkám, buď poblinkaný, nebo se mi při přebalování počůrá a má mokrý bodičko ( včera 3x 😉 - je to odbornice 😀 ). No a pak samozřejmě látkový plenky, který máme na ublinkávání a na utírání zadečku po umytí. Peru fakt každej den. To by ještě šlo, ale to žehlění, to nesnášim. Celej život se mu vyhýbám a žehlím jen to nejnutnější a teď se mi to teda vrátilo 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru