Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adinkag
12. čer 2011

nie dakujem mne jeden porod skurat stacil vic sa sit nedam 🙂))

usounek25
14. čer 2011

Holky byla jste některá v těhotenství na NT screeningu?? Bylo mimi vidět v pohodě? Kamoška se tam teď chystá a jelikož je taky těžká váha jako já a po prvním dítěti jí zůstalo docela velké bříško - tzv. samé sádlo, tak má strach, že přes ten špek nepůjde mimi vidět, když je ještě tak maličké. Kamoška se totiž úplně děsí toho, že to vyšetření nebude možné a doktor jí třeba seřve, že je vyžraná apod., což jí docela chápu, protože při druhém těhu bych tenhle screening taky chtěla a jsem na tom podobně jako ona.Doufám, že se neurazíte, ale jak jsem si to tu tak pročítala, tak je tu většina z vás taky prostorově výraznější, tak by mě jen zajímal váš názor a zkušenost. 🙂 Děkuji mockrát.

adrianiiita
15. čer 2011

@usounek25 Taak záleží na tom aká veľká ... ale ja mám tiež väčšie bruško a bolo mi to vidieť v pohode ... :D myslím si že nemusí mať zbytočne obavy ... 🙂

peta_petruska
16. čer 2011

@usounek25
tak ja mam 100 kil a iba 160 cm a bolo vidiet v pohode a musim povedat, ze za 30 tt som sa nestretla s tym, ze by moju vahu niekto komentoval
to ju skor komentujem ja sama 🙂

peta_petruska
16. čer 2011

a inak vás všetky zdravím..., čítam vás od vtedy, ako som otehotnela, ale dosiaľ som nič nenapísala, ale mnohokrát som tu našla radu alebo povzbudenie 🙂

reanda
16. čer 2011

@usounek25 zalezi, na akeho doktora natrafi.. ten, u ktoreho som bola ja, si nemohol odpustit poznamku, ze na fotke asi nebude nic vidno, lebo mam na bruchu vela tuku, a ked som bola na morfologickom a pozeral pohlavie, tak tiez to okomentoval, ze asi nic neuvidi, lebo babo dobre izolujem.. ale pritom aj fotku mam peknu a zretelnu, aj pohlavie zistene 🙂

@peta_petruska u mna bola toto jedna z prvych tem, ktore som si na koniku citala.. a pekne od zaciatku.. ale pri nejakom dvestom prispevku som to vzdala 😀

simcza
16. čer 2011

@reanda : já teda tentokrát žádnou fotku nemám. Nikdo mi neřekl nic přímo a doslovně, ale v náznacích mluví o tom, že kvůli "konstrukci matky" nelze to či ono zjistit. Pohlaví ale teď vidět bylo. Po prvním porodu mi zůstaly 3kg, ale během mateřské jsem nabrala poměrně dost. A hlavně sem to už potom neshodila. Chybí mi pár kg do stovky a do porodu 17týdnů. ☹

nika1412
16. čer 2011

@peta_petruska ahoj mas presne moje miery 🙂)) a tehotenstvo v pohode? mala si problem s otehotnenim?

kraskanz1
16. čer 2011

Ahojte baby ako ste na tom boli so snazilkovanim ??mi sa snazime uz asi 3,5roka mam za sebou laparku, vysetrenia, HP, a navstevu v ISCARE kde mi povedeli ze kym enschudnem nemam sancu ani na IVF takze otocka vo dverach strcili mi do ruky recept so Sioforom a mam ho dlhodobo brat a chdunut...po akej dobe sa vam podarilo mam momentalne 108kg a PCOS...ja a pri laparke mi vzali jeden vajcovod...bo bol uplne zniceny...ale druhy je v poriadku priechodny --

peta_petruska
16. čer 2011

@nika1412
na otehotnenie sme cakali cca 4 roky, ale uz mam cez 30, tak aj vek zohral ulohu a zrejme aj psychika...

pred tymi 4 rokmi som mala o 25 kil menej a nepomohlo to

tehotenstvo je zatial uplne v pohode - vsetko iba bezne tehotenske veci...
dufam, ze aj zvysnych 10 tyzdnov to bude platit

a pozitivne je, ze som na zaciatku schudla asi 6 kila nic som nepribrala - zatial 🙂

stardust
18. čer 2011

Damy! Tu je stylove auto ku nasim sexi postavickam 🙂 http://www.spiegel.de/auto/fahrkultur/0,1518,76...

stardust
18. čer 2011

@kraskanz1 kolko merias cm? Ja som otehotnela tiez so 110 kg, ale uplne bezproblemovo.
@simcza neviem, ci je to konstrukcia, neschopnost alebo blba technika, lebo cez moju hrubu izolacnu vrstvu mi bolo vidiet vsetko...teda az na tych, ktori nechceli vidiet, lebo sa im nepacili moje tuky.

simcza
18. čer 2011

@stardust no, fakt je, že mám i pár srůstů po 2 císařích, takže jedno s druhým dílo dokoná ;o)

luciasek83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
riave
18. čer 2011

ahojte dievcence, pridavam sa k vam 🙂 na zaciatku tehu 60kg a teraz 92 !! pomooc a to som na dia a beztukovej diete...tak mi nakazali, mam neustali smad, vypijem aj 4l denne...cukrovku nemam, bola som u diabetologa a ten ma poslal na endokrinologiu...strasne, ja neviem co sa to so mnou deje ☹

adinkag
20. čer 2011

Ahojte neviete kedy zmiznu take tie poporodne fcervene fliaciky na co zvyknu mat babetka na vieckach a na cielku??

smoulinka.ciko
20. čer 2011

Ahoj Elennko, ja jsem měla taky SPO... Nám se to naštěstí po půl roce braní 2 leků podřilo. Ještě loni v prosinci mi doktor potvrdil, že mám opět SPO a že budu muset opět brát hormony...... Výsledek je ten, že jsme si řekli , že ještě počkáme až trochu zhubnu, no a výsledek je, že mi ve čtvrtek doktor s úsměvem oznámil, že jsem v 5 tt. Což mě teda zaskočilo po tom, co mi prohlásil, že budu muset brát hormony, nebo jít na laparoskopii :-/

verisek2010
23. čer 2011

Ahoj, ráda se k Vám připojím, jsem silnější a gynekolog dal ode mě ruce pryč, nechal mě převést do nemocnice, mám taky silnější kámošku a nikdy se jí to nestalo, mám k němu přijít až po 6ti nedělí, přijde mi to trošku divný, zdravá sem, kdybych měla nějaký problémy, tak neřeknu, ale takhle... no nic, budu ráda za různé rady...aj Jinak mě šíleně bolej ty moje dudy, nevím, kam ještě porostou 😖

eviss
23. čer 2011

@verisek2010 ahoj, paneboze co je to za doktora?? Tak k tomu bych, uz nesla ani za nic...

libka1
23. čer 2011

@verisek2010 tak to neviem ako silna si, ale ja teda musia vaha nie som a ten moj gynekolog si ma ponechal... to je nejaky divny pristup, este som take nepocula... 😅

andrissek
23. čer 2011

Ahojky mužu se k vám taky přidat 😉 . Taky jsem po druhém těhotenství dost přibrala 😝
Na screeningu jsem byla doktorka mi dělala utz přes břicho a v pohodě a i fotka se povedla.
Zatím mi teda nikdo nic neříkal, sestřička naopak mě podpořila 😉

@verisek2010 Teda ale to je síla 😠
, také bych si asi hledala jiného doktora. Už bych k tomuto neměla důvěru 😝

libka1
23. čer 2011

@verisek2010 mna zas boli dole tak ze uz ma to prestava bavit, neviem ci sa mi roztahuje panva alebo co, ale uz mi to dost ide na nervy 😝

verisek2010
23. čer 2011

jsem prostě silnější, mám podobně silnou kámošku a taky zůstala u svýho, ten můj dr. měl nějaký průšvih a proto se takhle sychruje, ale to jeho jednání se mi vůbec nelíbilo.... 😠

libka1
23. čer 2011

@verisek2010 tak ako ti pisali andrissek a eviss, ja by som k nemu uz nikdy nepachla...

lussy666
23. čer 2011

@verisek2010 nieco podobne sa stalo aj mne, ale az na konci tehu.....co sa tyka vahy, bola som fakt extrem - a stale som, kedze sa mi schudnut nepodarilo 😠
ale k veci....asi mesiac pred porodom som sa pytala sestricky, ci uz mam chodit na poradnu do nemocnice, kde budem rodit....a ona povedala, ze nie, ze maju s tou konkretnou nemocnicou dohodu, ze az do porodu chodia mamicky na poradnu normalne k svojmu doktorovi....no ale on mi povedal, ze ja nech radsej idem do tej nemocnice, nech sa na mna pripravia 😲 , to uz som kukala jak debil, ze o com rozprava......no a ked som prisla do tej nemocnice, tak tam mi povedali, ze nutne to nebolo....nie je to sice situacia, v ktorej si ty, ale nieco podobne....a co si povedala svojmu lekarovi? co ti uviedol ako dovod??

libka1
23. čer 2011

@riave a to si mala aj pri prvom tehu alebo len teraz? to je fakt dost 32 kg za 27 tyzdnov 😕

stardust
23. čer 2011

@lussy666 aj nam prezradis verejne, aky si extrem vo vahe, ci je to radsej tajomstvo?

stardust
23. čer 2011

@riave tak ta beztukova dieta bola asi u teba na dve veci. Na figu a na nic. Alebo by si inak pribrala ovela viac kg?

lussy666
23. čer 2011

@stardust ale jasne..pred otehotnenim 128kg, za cele tehu som pribrala 6kg, to cislo mi uz nejde napisat 😀 😀 😀
ked som prisla z porodnice mala som 124kg....za 10 mesiacov som pribrala 12 kg a vyzeram ako dva dni pred porodom.....neprezieram sa, jem pravidelne, ziadny olej, cukor,biela muka....obcas si solim...kojim stale.
tak neviem..pride mi, ze to neni chyba na mojej strane, proste neviem...

v kazdom pripade - cele tehotenstvo bolo pre mna ako zly sen - kym sa nezacalo hovorit o vahe, vsetko bolo ok...akonahle zacali padat cisla, zacali aj cudne pohlady a blbe poznamky typu "a vydrzi to to kreslo, ne ze nam ho zlomi" a "vam sa bude tazko rodit" a "ste si ista, ze je tam len jedno?" a podobne.....ale vzdy to bolo az po "zverejneni"tej vahy, pri puhom pohlade na mna nikto ziadne poznamky nemal, mozno som im pripadala normalne tucna:DDDDD, nic extra, len ked sa to povie nahlas.....to bol moj pocit...a povedala som si, ze uz to zazivat nechcem, nikdy....kym neschudnem, druhe mimino musi pockat... 😝

elennka
24. čer 2011

@smoulinka.ciko u mě to asi bude trochu komplikovanější, protože špatně reaguju na léky, respektive reakce je, ale uplně neskutečně mě to rozhazuje cyklus a tak celkově..
a teď jsme bohužel ve stavu, kdy není vhodný čas na mimi (moje zdravotní problémy) a nějaké důvody, o kterých se tu nechci zmiňovat. A váha.. pořád se mě drží na 113-115 kg a i když dodržuju pravidelný stravovací režím, tak mám smůlu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru