Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

darinkazv
7. srp 2011

@stardust ale mali aj 54ky teraz. a kadečo. a super ceny

stardust
7. srp 2011

@darinkazv uvidim, v septembri sa chystam na navstevu do sr, ci tam bude aj nieco pre mna.

mima1983
8. srp 2011

@darinkazv Darinka aj ja som si ratala BMI a vyšlo mi 34!!! no fasa!!!! ☹( to už len zabit a zakopat 😀 ooooooch boze!!! je to také nespravodlivéeee!!! mam kamosky ktore zjedia dvakrat viac ako ja, vobec necvicia a su chudunke jak prutik... a ja nepapam nic mastne, pijem len vodu, ci tiché minerálky... a ked poriadne necvicim, tak priberam aj z vody ☹ to nie je feeeer!!! ☹

mima1983
8. srp 2011

Ozaj, nepoznáte nieco, jedlo ci caj, na odvodnenie???? mozno sa len vo mne vela vody zachytáva.... hmm? nejaku odvodnovaciu kuru nepoznáte?? tiez som citala, ze niektore zeny si aj samy doma robia klystir, na precistenie criev, ze je to velmi prospesneee...hmm??

peta_petruska
8. srp 2011

@mima1983
mala som kolegynu, ktora tiez mala pocit, ze pribera aj zo vzduchu a po vselijakych cajoch, kvapkach a neviem com sa rozhodla ist do niektoreho centra redukcie nadvahy a oni jej naozaj pomohli a cast toho, co mala na sebe bola skutocne voda...
zmensovala sa doslova zo dna na den a pri tom normalne jedla

zuzanazuzana
8. srp 2011

ahojte....no uz som tu dlhsie nebola....co to som si precitala....a pred chvilkou som sa teda odfotila a posielam aj ja na ukazku svoje skoro 100 kilove telo!!!!! niektore ste tu nove, niektore poznam!!!!

zuzanazuzana
8. srp 2011

@mima1983 aj ja som mala strach otehotniet pri mojej vahe / to som mavala okolo 80-85 kil/...mam len 164cm.....my sme sa snazili o babo 4 roky...presla som cez 4 neuspesne IUI, 1 uspesne IVF minuly rok, ale potratila som a nakoniec som otehotnela prirodzene pri vahe 93 kil.......a podla mojich vypoctoch som ratala, ze pojdem rodit ako 120 kilova........pred tyzdnom som mala rovnych 100 kil, ale udialo sa u nas v rodine nieco zle, tak som schudla a teraz mam 97 kil.....pri synovi kedysi davno som otehotnela pri 56 kg......dnes som v 32tt+3, takze urcite este priberiem aspon 5 kil,kludne mozem este aj 10kil.......bala som sa velmi priberania, lebo od februara som na rizikovom a musela som lezat,bola som bez pohybu......momentalne jem uplne vsetko, hlavne sladke!!!!!! nedavno mi zacali opuchat nohy, ale mala som to z osladenej mineralky, tak uz nepijem a zatial je to v pohode......bala som sa aj toho, ze roky sa liecim na vysoky tlak a beriem lieky....dufam, ze uz to s malou dobacujeme do stastneho konca!!!!!!
tymto ti len chcem napisat, ze naozaj som velmi riesila moju vahu a bala som sa priberania a bolo to uplne zbytocne!!!!!!! teraz si pripadam ovela krajsie aj ked tolko vazim, lebo nemusim maskovat moju slaninu na bruchu......kopec ludi aj povie, ze som opeknela a to veru padne velmi dobre na dusu.......aj ze nevyzeram na 36 rokov.....hihi.....potesi kazdy kompliment, no nie? lebo vo svojich predstavach som si myslela, ze budem vyzerat ako hroch!!!!!!
ale zase na druhej strane si tehotenstvo moc nevychutnavam, vsetko ma picha, boli......kopec vysetreni, nervy z amniocentezy atd atd atd

darinkazv
8. srp 2011

@mima1983 tak toto dobre poznám. ja mám brata, čo aj keď kravu zje, tak nepriberie. švagriná je cukrárka, je po troch deťoch a ešte teraz oblečie šaty, ktoré mala na svojej svadbe po polnoci oblečené. šľak ma triafa (brali sa v 99tom) ja si dám chlieb trebars s perlou a už to cítim. ono záleží na tom, že by sa malo častejšie jesť a menšie porcie. mne sa to tak vtedy podarilo schudnúť, len teraz na to neviem nejak naštartovať a sila vôle je u mňa teraz strašne slabá. 😝

stardust
8. srp 2011

@zuzanazuzana vyzeras nadherne!

zuzanazuzana
8. srp 2011

@stardust dakujem.......aj ked brusko bude urcite raz tak velke, hlavne , ze sa paci priatelovi!!!!!!

mima1983
8. srp 2011

@zuzanazuzana a teraz ked si otehotnela si mala kolko kg???

mima1983
8. srp 2011

@darinkazv mensie porcie sa snazim aj ja, ale v praci sa to nie vzdy dá, alebo ked chodim firemne na pracovne cesty to uz vobec.... cely den skoro nic, a potom nahadzam do seba vsetko co vidim :-/ ale samozrejme snazim sa tomu vyvarovat

zuzanazuzana
8. srp 2011

@mima1983 no isla som z vahy 93 kil a zatial mam navyse 4-5 kil.....a pritom sa mi zda, ze zjem viac ako pred tehotenstvom.....ale zase jem menej a viackrat za den, lebo ma bolieva zaludok!!!!!! mozo celkova zmena hormonv....ja si myslim, ze som dost priberala aj z liekov, ved len pred umelym oplodnenim som minuly rok pribrala do 10 kil

rebelie
8. srp 2011

Ahoj holky, asi nebudu úplně pravidelnou přispěvatelkou, ale občas sem nakouknu, protože to téma se týká i mě. Chtěla jsem vás jednak povzbudit, že miminko se dá i s větší nadváhou a že spousta doktorů se umí chovat i k obézním ženám opravdu slušně (za celé těhotenství jsem nezažila nevhodnou poznámku a předtím, když jsme se 1,5 roku snažili, tak nám chtěli pomoci a nebylo to jen "zhubněte!"). Co se oblečení týče - džíny nakupuju v Marks and Spencer - vel. 22 - stabilně kolem 500Kč, což mi přijde slušné. Nechci do kalhot inevstovat moc, protože je strašně rychle prodřu mezi stehny. A udělala jsem teď velmi dobrou zkušenost s obchodem helenmode.cz, kde mi paní na míru ušila těhu-kalhoty (protože ty se v mých obřích rozměrech nedělají) a ani si za to neúčtovala příplatek navíc... Podprsenky jsou velký problém a jsem zvědavá, jak to bude s kojícími (momentálně mám vel. 80H). Jo a se sukněmi si taky dřu nohy, ale pořídila jsem si několikero kalhotových spodniček a od té doby nosím sukně neb spíš šaty moc ráda.
Přeji všem hodně zdaru v boji s obezitou a XXL-snažilkám brzké úspěchy.

dolphinek
8. srp 2011

@rebelie děkuji za Tvou podporu...dnes jsem si ji velice ráda přečetla a po pravdě mi dost zvedla náladu 🙂

stardust
8. srp 2011

http://www.annharveyfashion.co.uk/ tu maju tiez celkom pekne veci...len by ich u nas mohli predavat aj lacnejsie.

rebelie
8. srp 2011

@dolphinek To mě těší, že Ti to zvedlo náladu. Já mám teď v 6. měsící celkem dost přes 100kg (při 182cm výšky), kolik jsem přibrala až v těhu nevím, protože jsem se předtím dlouho nevážila, mám to hlavně na bocích a stehnech, ale i nějaký ten špek na břiše mám a fakt musím říct, že doktorky i doktoři, na které jsem narazila, byli milí a slušní - když jsme se snažili, tak mi třeba řekli, že by mohlo pomoci shodit, ale věcně se mnou o tom mluvili, netlačili mě a netvářili se pohrdavě nebo odsuzovačně...

dolphinek
8. srp 2011

@rebelie I já mám dost přes 100 a to jsem na začátku :( No, snad to vše bude v pohodě a v klidu

arlene
8. srp 2011

@rebelie Tvá slova mi taky zvedla náladu 🙂 Též mám přes 100kg a jsem zatím snažilka 🙂 Ale gyn to radši neříkám, protože mě pořád nutí zhubnout a že snad bych umřela já i díte, protože nad 100kg je přece životu nebezpečné být těhotná a musí to skončit potratem apod.. ☹
Takže hledám novou lékařku 🙂

rebelie
8. srp 2011

@arlene Jasně, obezita má svoje rizika - to asi všechny víme, stejně jako to, že by bylo super mít před mimčem nějakou optimální váhu a navíc stabilní. Ale co když to tak není? Máme se kvůli tomu střílet? Já musím to musím zaklepat, ale zatím jsme bez jediné komplikace... Snažení bylo delší, ale jestli za to může moje obezita, to nikdo neví... Znám holky, co jsou krásně štíhlounký a snažily se déle než my, nebo se stále snaží... Nejsem happy z toho, kolik vážím, radši bych měla o nějaký ty kila méně, ale myslím, že na světě jsou důležitější věci než jídlo a kila...

stardust
8. srp 2011

@arlene haha, skor jedovite a kysle reci ostatnych su zivotu nebezpecne, ak si ich pripustime k telu.

duplinka
8. srp 2011

@zuzanazuzana ahoj Zuzi. Tak ja som tu síce nová, ale veľmi sa mi páčil tvoj príspevok. Ja som pri malej začínala na 65 kilách, ktoré po pôrode absolútne nešli dole. Teda pribrala som 25. Teraz pri malom som zatiaľ na 99 kilách a to som začínala na 94 😀 Tiež som sa bála, ale túžba po bábätku bola silnejšia. Tiež si myslím, že nie je nič zlé natom, že máme 100. A taktiež zdieľam pocit, že je žena krajšia, pretože ako píšeš aj ty, tiež nemusím skrívať sadlo. Síce pevne verím, že po pôrode kilá zhodím, ale tak v prvom rade musí byť drobček v poriadku. Ja som sa v poradni stretla aj s vyššou váhou a nikto na tie mamičky neukazoval prstom. Tým myslím aj sestričku a lekára. Samozrejme je dôležité aby sa tehulka kontrolovala, ale určite nemusí držať diéty a mať stresy z hlúpych ľudí.
Takže bacuľky, hlavne nech sme zdravé a naše deťúrence tiež. A v neposlednej rade "ŠŤASTNÉ" 😵

arlene
8. srp 2011

@stardust souhlasím 🙂
@rebelie Já taky nemám žádné zdravotní obtíže jsem ráda baculkou 🙂 Ale přeci jen chci před otěhu trochu shodit. Už kvůli sobě🙂 Takže mám očistnou kůru a zdravý životní styl a ještě to tak 2 měsíce plánuji a pak začne snažení "naostro " 🙂 Mezitím budu měřit bazální teplotu, jestli je vše ok atd...
A kam jsi v praze chodila? Kde jsou takový hodní lékaři, co nenadávají baculím ? 😀

stardust
8. srp 2011

@arlene aj ti ide to chudnutie?

rebelie
8. srp 2011

@arlene Chodím k Jarolímkový a Kučerový do Gynplusu na Malovance. Jsou soukromý, platí se tam nějakej roční paušál, v těhu víc, ale zas jsem neplatila za NT screening ani za fotky z UZ (a to jsem dostala skoro pokaždé nějakou). Ale i dneska třeba ten Břešťák v Pronatalu (dělá UZ) byl moc milej... Jinak zdravý životní styl schvaluji, ale myslím, že diety smysl nemaj - člověk má mít stabilní váhu a asi má smysl začít s tím něco dělat až ve chvíli, kdy to nějak nepůjde...

susan30
8. srp 2011

Ahojte.môžem sa k Vám pridat?už som zufala zo seba strašne priberam začala som tehotenstvo ako 85kilová a už mám 110kg o kila mi ani tak nejde tie až tak neriešim ale bojim sa porodu s takou váhou a ak to pojde takto tak ešte 5 kil priberiem a najhoršie je že ani neviem ako rychlo som tieto pribrala.

amrash
8. srp 2011

@susan30 Já jsem rodila ve 37 tt a měla jsem nad 110 kg určitě. Neboj, to zvládneš - zvládly to i jiné, nejsi jediná s takovou váhou!!!

skeblicka77
8. srp 2011

@susan30 ahoj ja som tiez rodila som mala 105 kg a inak za celu tehu som pribrala 30, tak si vies predstavit, ako som sa gulala, ked som prisla do porodnice, sa ma dr spytal, ze ci cakam dvojicky...2 deti som porodila normalne, pri kazdom som pribrala 30 kg a po kazdom mi 10 zostalo, nic si z toho nerob... 😎 😎

susan30
8. srp 2011

@amrash dakujem za povzbudenie už nech mam za tym len dufam že nebudú mat v porodnici pripomienky na moju vahu

susan30
8. srp 2011

@skeblicka77 viem si predstavit to gulanie aj ja sa gulam a fučim ako lokomotiva a tiež sa ma pytaju či čakam dvojičky už som ztoho taka podraždena že hovorim od jedu že trojičky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru