Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

makmitka33
8. zář 2011

@kolacek98 Ani som len netušila, že som tehotná a do rána som ich mala o dve čísla väčšie, vďaka čomu mám pokožku hrozne roztrhanú ☹

cbabu
8. zář 2011

@makmitka33 bonprix je fajn, sedí ty velikosti??? například když mám 48 tak si objenám těhu gatě 48?? sedí to????

makmitka33
8. zář 2011

keď máš 48, tak si objednaj 46, lebo majú tam asi väčšie čísla. Ja nosím tak 44 a 46 bežne, ale rifle som si objednala 42 a sú dobré 🙂 , otázne, či až do pôrodu

kolacek98
8. zář 2011

takže mám nějaké cudné prsa že se mi ještě nezvetšily 🙂 to mě docela taky nervuje,jestli to je normalni nebo ne.bonprix to je normalni katalog co vam posílajou domu?nebo i na internetu to nekde je?no a pravě tu nosní kustku to mi na genetice nezměřil,nebo nešlo nic videt přes ten muj spíček,pooříd jen říkal opravdu je to spatné takže jsem vysolila 1400 jen takl že mi ani nic o miminku nerekl.takže já doufám že jak mi bude dělat doktor velky ultrazvuk že tam už to zmeří a uvidí teda.A já bych na prsou potřbovala prsa vyplnit 😀

vierka0
8. zář 2011

@kolacek98 mne brusko do piateho mesiaca skoro vobec nerastlo..az teraz posledny mesiac mi narastlo, zatial som nepribrala ani kilo, ono to velmi zavisi aj od toho, ako je babatko ulozene, ja mam vraj hlboko maternicu, tak to bude iste tym,..vobec si nerob hlavu z toho, ze rastie velmi, kazda zena je ina, kazde dietatko inak ulozene, na velkosti bruska vobec nezalezi..no a co sa tyka pohybov, ja som prve pohyby citila ako take vibracie a to asi v 19tt, bezne by zeny mali zacat citit pohyby od 18tt-22tt, takze este mate cas 🙂 baculkam to vraj trva trosku dlhsie🙂 teraz sme v 23tt a mala kope ako o zivot uz 🙂
inak, tie vysledky na DS, v 20tt zvycajne posielaju gynekologovia zeny na specializovane morfologicke sono, tam ti babatko uplne pomeraju, hlavicku, brusko, vnútorne organy, zistia nejake vyvojove vady, a tiez sa zameriavaju na znaky downovho syndromu (nosova kost, NF - hrubka sije a pod.) tiez zvycajne vtedy aj povedia pohlavie..ono prilis skoro nie je dobre urcovat pohlavie, ten pipik aj pipina vyzeraju na zaciatku rovnako 🙂
@cbabu ja som sice na 3d nebola, iba na specializovanom 2d sone (3d je len prepocitane 2d sono, takze jeho kvalita zavisi od toho ako kvalitne je 2d sono), kde lekarka uplne vsetko kontrolovala..aj ked povedala, ze tym ze mam hlboko maternicu + hrubsia brusna stena + placenta na prednej strane - to vsetko zhorsuje viditelnost na sone..co nevidela, zapisala a objednala ma na kontrolu ked je babo vacsie..inak vobec nekomentovala moju nadvahu ani nic podobne..

vierka0
8. zář 2011

@cbabu @kolacek98 inak bonprix tehu veci su super www.bonprix.cz ..ja sice este stale nosim normalne dzinsy (s rozopnutym zipsom) ale uz som si objednala tehu veci odtial, super su 🙂 inak prsia nerastu ani mne, skor mam pocit ze okrem rastuceho bruska aj chudnem, hlavne teda na prsiach 🙂

kolacek98
8. zář 2011

@vierka0 to mate super že ani kilečko na hoře,no to prave na genetice ve 13 tydnu neslo videt pres ten muj bruch,takže až ted se dozvím více,a jsem moc zvedavá urcitě bude zdrave miminko, ten bonprix da se i na internetu obednat nebo jen co vam chodí domu?tak to jsem ráda už sem se lekla že ti neni normalni ze mi nerostou prsa ,tak to jsem ráda 🙂

vierka0
8. zář 2011

@kolacek98 tak ono dve kila navyse v 17tt nie je ziadna drama podla mna..a co sa tyka toho NT merania (meranie sije dietatka) v prvom trimestri, mne sa to tiez nedalo robit cez brucho, kvoli tej hlbokej maternici, meral mi to potom moj gynekolog cez vaginalne sono..bonprix mne sice chodi aj katalog, ale mozes to normalne objednat aj cez internet co som poslala link 🙂 najdes si damska moda a tam tehotenska moda - prijemne vyberanie 🙂

cbabu
9. zář 2011

@kolacek98 @vierka0 taky jsme nepřibrala ještě ani kilčo, zhubla jsem 4, uvidím v úterý na další kontrole, ale bříško začíná krásně růst
vierka prosím tě a ty velikosti ti sedí z toho bonprixu objdnala sis běžnou jkou nosíš nebo o číslo menší jak doporučují??

vierka0
9. zář 2011

@cbabu no ja nosim tak 48/50, v bonprixe objednavam nohavice 48 (ale len dlhe dlzky, lebo mam dlhe nohy) no a vrchy objednavam mensie 44/46 - ked si prsnatejsia, treba vacsiu velkost 🙂

cbabu
9. zář 2011

@vierka0 děkuji 😉

vierka0
9. zář 2011

@cbabu no neviem, ci som sa jasne vyjadrila 🙂 v podstate tam maju vacsie veci, teda staci trosku mensiu velkost objednat, ale treba to vyskusat, lebo ako vravim, nohavice kupujem o cislo vacsie, niekedy napr. ked si nie som ista, objednam dve velkosti z rovnakeho tovaru a to co mi je dobre si necham, to druhe vratim 🙂

cbabu
9. zář 2011

@vierka0 jj vyjádřila jsi se jasně, chápu to 🙂

adinkag
10. zář 2011

caute baby ako sa mate?

makmitka33
10. zář 2011

@adinkag ja osobne ako unavená slonica ☹

adinkag
10. zář 2011

to ti verim ja momentalne uz oddychujem vsetko som porobila

kolacek98
19. zář 2011

ahojte,tak jsem si koupila tehu ryfle v c\a a sednou perfektne na brisko,ale akorat ze tam mely same trubky ne zvonove takze to musim vydrzet tak hiii

stardust
21. zář 2011

@kolacek98 no, to je diktat mody...ze nedostat oblecenie presne podla nasho gusta.

mistrulka
24. zář 2011

ahoj,čekáme druhé mimi a to 13.1.2012.Snážím se nepřibírat,ale obávám se že k porodu doputuji též s váhou téměř 100,...............bože to je hrozný to takhle vydět na obrazovce,..... 😒 ☹

eyael
24. zář 2011

@mistrulka - ani nevíš, jak ti rozumím 😉 😖 já sleduju s obavami každý kilčo co mi naskočí, ale přeci nebudu v těhu držet dietu 😨 zatím si mimčo bere spíš ode mě než že bych přibírala, mám jen 6kg nahoře, tak to docela jde. Ale i tak už jsem na 89kg ☹ Trochu se bojím posledních týdnů a měsíců, aby nebyl nějaký velký váhový skok, ale nic s tím nenadělám, jen můžu s obavami koukat na váhu při každým vážení 😎 a doufat, že ke 100kg nedoputuju 😕

libka1
24. zář 2011

@makmitka33 tak to sme na tom velmi podobne 😀 😀 nohy ma v poslednej dobe bolia ako kona co ma nevladzu nosit 😝 😅

libka1
24. zář 2011

@mistrulka témeř sto pre mna na obrazovke vyzera uzasne, ja uz som cez 100 😖 😝 😀

mistrulka
24. zář 2011

já jsem v 24.týdnu a přibrala jsem zatím 3,5kg,fakt se snažím moc nepřibírat,i když s tak živým dítětem jak mám já ani odpočívat nejde.Je pravda,že v u prvního těhotenství jsem dohromady přibrala jen 7kg,jenže při mé nástupní váze 90kg stejnak nic moc.
Nejhorší na tom všem teď je,že mě celý těhu bolí stydká kost,a jsou i dny kdy nemůžu bolestí udělat ani krok a taky mě mimčo strašně tlačí nahoře ,to vůbec z prvního těhu neznám.Jsem asi jedna z mála,ale fakt nevím kdo na tom těhu co vydí,... ☹

elennka
25. zář 2011

ahojda holky, dlouho jsem tu nebyla. Stav u mě stále setrvalý.. dneska jsme se s manžou byli fotit, tak malá ochutnávka 🙂

nika1412
27. zář 2011

ahoj baby, potrebovala by som radu.. ci nahodou nemate skusenost s niecim podobnym....som laborantka, pracujem v cz a po otehotneni kvoli infekcnemu prostrediu by som odisla na PN. problem je ale v tom, ze mam zmluvu na dobu urcitu. zaujimalo by ma, ci ma moze zamestnavatel vyhodit ked ta zmluva akoby datumovo skonci alebo mi ju musi automaticky predlzit kvoli PN. diky

lenkalienka25
27. zář 2011

ahojte,chcela by som sa opytat,ci nemate niektora nahodou problem s tym,ze ked sme silnejsie,tak slabsie citite pobyby babetka,ja mam taky problem,ako pohyby citim,ale nie v silnej intenzite,dakujem velmi pekne a prajem prijemny den 🙂

mima1983
27. zář 2011

caute babulky, dlhsie som tu nebola, akosi nebol cas, a kedze este stale nemame doma net, nie vzdy sa mi da prist. U nas zatial nic nove, 2.mesiac neuspesny ☹

stardust
27. zář 2011

@mima1983 hlavu hore, ani Rim nepostavili za noc 🙂

anien
27. zář 2011

@lenkalienka25 Taky jsem si to říkala, jelikož mi vždy všechny těhule tvrdily, jak je mimčo kopne do ledvin, do žeber atd., že je to hrozně nepříjemné.... Já taky nikdy neměla tak intenzivní kopance. 🙂

zitaje
27. zář 2011

@lenkalienka25 podla mna to neplati. Pri prvom porode som koncila na vahe okolo 90, pohyby boli mierne, pri druhom cosi nad 100 a kopance to boli riadne. Cize to zavisi podla mna skor o ulozenia a velkosti babatka. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru