Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 Já si opravdu myslim ze muzes byt v klidu jsi v 21tt tak jeste cas a za chvili mas kontrolu...a pres ty nase brisni steny... 😎

luciasek07
5. bře 2012

@eficka jsem s tím fňukáním protivná už i sama sobě.... 😠 ale já se pořád tak strašně bojím..říkám si,že když jsem už překlepala první tři měsíce,že to musí být ok..ale červík pochybností hlodá

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 ale to asi v kazdem z nas..fakt... 😒

luciasek07
5. bře 2012

@eficka je to hrozný..uvažovala jsem o angelsound,ale nejsou na něj peníze..takže musím vždy "trpět" do další KO..obdivuju manžela,že se mnou má ty nervy 😀

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 Ja jsem mozna z doby kamenne ale o tom angelsound jsem moc neslysela..kolik to tak stoji??

luciasek07
5. bře 2012

@eficka no kolem 1500,- i když já bych při mým štěstí vždy měla problém najít srdíčko a stresovala se ještě víc...no co se má stát se stane ...

maudn
5. bře 2012

já angelsounds koupila nový za 900
@eficka první aktivně jsem ho využívala každý den nebo obden, hodně mě to uklidnovalo, protože jsem byla nervák, pak jsem ho za stejnou cenu prenechala jiné mamince, doporučuji

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 tak tech 900 kc neni zase tak moc jestli te to uklidni.. 🙂

maudn
5. bře 2012

holky zítra se jdeme s manželem fotit, hrozně se těším, mám novou hlavu a opravdu se nemůžu dočkat, akorát když se na sebe podivam ve sponim pradle,tak trochu zděšení, no ale možná je to dobře, to bych pak neměla žádnou motivaci po porodu zhubnout

maudn
5. bře 2012
luciasek07
5. bře 2012

@eficka děkuji,ale nebudu kupovat 😀 kašlu na to..... 😀 řekla jsem,že kupovat nebudu a to dodržím 😀

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 no jak chces... 😀 pak muzes zase prodat..

maudn
5. bře 2012

@luciasek07 ted uz bys to fakt měla na nic, pro mě to mělo cenu mezi 11týdnem a 22 týdnem, pak už jsem pocitovala vrtění

luciasek07
5. bře 2012

@eficka teď i těch 800 je pro nás moc....zvlášť teď zkraje roku...musíme zaplatit popelnice,složenky na povinný ručení...brrr..

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 jj to mi povídej a my do toho mame skoro 5 letou slecnu takskolka,obleceni atd... 😒

luciasek07
5. bře 2012

@eficka a to já jsem doma zadarmo...na úřadu práce...takže to táhneme ještě z jednoho platu...s úvěrem na byt....no máme to veselé 😀

eficka
5. bře 2012

@luciasek07 Taky sedím doma..na UP a manzel chodi vydelavat..no je to silene..a ted mi pani na pracaku rekla ze jsi muzu o materskou zadat az po narozneni prcka tak nevim,musim se na to poradne poptat.
😖

maudn
5. bře 2012

@eficka to ja budu mít stejně, studuji, takže si můžu žádat až po narození asi přes nějaký formulář, ale taky nevím co a jak

luciasek07
5. bře 2012

@eficka
@maudn my nebudeme žádat o mateřskou,ale o rodičák...mateřskou vyplácí zaměstnavatel - a jelikžo ani jedna nejsme zaměstnaná,tak my jdeme rovnou na rodičák...teď to aspoň udělali tak,že když si partner vydělává,že jde zvolit ta délka rodičáku..a ano o ten můžete zažádat až po porodu s rodným listem..aspoň tak jsem to pochopila

eficka
5. bře 2012

JJ taky si to pisu na manzela..nemam tolik odpracovano abych mela ty vyhody co tam jsou..takze to na tyden napisu na manzu a pak zpet na me... 😀

maudn
5. bře 2012

@luciasek07 jo máš pravdu, já si totiž ty dva pojmy pletu, já jsem student a manžel vydělává, takže máme štěstí, že ted změnili zákon a můžeme si vybrat dobu vyplácení dávek-- rodičovských🙂
takže pak pelášit po porodu s rodným listem na pracák???

maudn
5. bře 2012

@eficka to se ale celé může napsat na manžele, o tom je přece to nové znění zákona, že pokud jeden z partnerů je student nebo nemá odpracovány dva roky, tak se to píše na partnera

eficka
5. bře 2012

@maudn Ja v tom ma nejaky bordylek.. 🙂 to bude jeste zajimave...ale resi se to az po porodu ze?

maudn
5. bře 2012

@eficka jj dokud nemáš rodný list nebo aspon nějakou náhražku (pokud se něco dává v porodnici) tak to řešit nemůžeš, stejně tak hned pošlu manžela, at mi jde vyřídit průkazku na jídzné zdarma (doprovod dítěte do 3 let)

maudn
5. bře 2012

@eficka ted právě od ledna, stačí když jeden z partneru ( nebo manželu) splní podmínky pro rodičovskou. do té doby to bylo tak, že ti automaticky dali 4letou variantu

eficka
5. bře 2012

@maudn aha..tak super..cetla jsem ze dokonce co 3 mesice to muzes menit tu vysi toho rodicaku..

maudn
5. bře 2012

@eficka jj to je pravda, my to asi nechame tak jak to je, hodne zalezi jak se mi podari druhe dite, ale chci dvou letou variantu, nerada bych statu, ktery nam brzo neda nic nechala dva roky "propadnout"

eficka
5. bře 2012

@maudn no jenze kdyz jsem to pocitala jak oni davaji tech 11500kc tak to vychazi tak na 19 mesicu..no ja mam v planu si to na 6 mesicu vzit za 11500kc,ź toho dokoupim vse co potrebuju a pak no do tech 3 let necham na 5 tis nebo nejak tak to vychazi..

maudn
5. bře 2012

@eficka jo máš pravdu 19měsíců, ještě to pak promyslíme s manželem, jak to uděláme, taky záleží jak se mi bude hojit císař a jak to doktorka doporučí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru