Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mihaji
23. kvě 2012

@irriss No tak to naštve 😒

smudlinka10
23. kvě 2012

@oktarina 😀 koukni na beremko 😀 víc radši neukazuju 😀

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Jéé, na vaše fotky ze svatby jsem už kdysi narazila, moc se mi líbily. Sluší vám to. Škoda, že není foteček víc 😉

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji děkuji, no špatný výběr fotografa ☹

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji ježiš, tak tos mě teď dostala 🙂 Já se přiznám, já se tam byla zaregistrovat jako těhotná a dostala jsem knížečku s kuponokama na slevy a tam byly ty kalhotky vyobrazené s popiskem různé velikosti + sleva snad 50,- kč na 1 ks, ale než jsem tam měla cestu, tak jsem sehnala za 250,- sadu 5 ks bavlněných v tom Marksu, tak jsem si kuponek dala doma bokem, že platí až do 30.6., tak počkám, kolik nakynu a pak koupím ty největší 🙂

Jo a provětrala jsem naše místní vjetnamce a mají za 230-250,- takové kalhoty z tenší teplákoviny se žabičkováním a gumkou v pase, jsou pohodlné a dalí se nosit buď nízko nebo vytáhnout až přes pas, aby netlačily, jestli chcete, vyfotím a hodím vám sem inspiraci, mám XXL a vlezu se do nich 2x, i v pase, i přes stehna 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Proč myslíš? Mně ty fotky přijdou moc hezký.

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji no jen ty co jsou na netu ☹ ze zbytku nám nedal ani vybrat ☹

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Tak nic, já se mrknu, až tam půjdu, každopádně díky za tip. Asi mrknu i do toho Marksu.

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Fakt? Tak to je tedy divnej fotograf. Kdo vás fotil?

veverka.terka
23. kvě 2012

@oktarina hoď sem obrázek pro inspiraci 😉

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji tak to vypadá, když spoléháš na rodinu 😀

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Aha, no tak to fakt zamrzí. Mně na fotkách strašně záleželo, tohle bych těžko rozdýchávala.

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji já některé věci kolem svatby nerozdýchala do teď 😀 ale co už, jsou horší věci

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Tak to mě mrzí. Ale teď budeš mít hezčí starosti 😉

oktarina
23. kvě 2012

@smudlinka10 Máme stejný křestní jméno 🙂 Seš normálně hezká baba a na fotkách ti to moooooooc sluší, ale fak jich máte maličko ☹ btw já za duben - červenec do svatby přibrala 10 kg, a žeprý nevěsty před svatbou hubnou... Ale jsem magor, všechno jsem si musela zajišťovat, zařizovat i dekorovat sama, aby to bylo přesně do detailu, jak si to představuju, sice výsledek maximálně spokojená nevěsta, ale ty nervy, když do 23 h u televize večer tavnou pistolí přidělávám dekorace na stojací svíčky, maluju barvama na sklo na kalíšky na čajovky šiju kroužky na ubrousky, abych je měla přesně z takového odstínu, aby dokonale ladily s ostatní výzdobou... muž asi chápal ten šílený lesk v očích a jen mi trpělivě navlékal nitě, skládal ubrousky a podával pití 🙂 Miluju ho 😉 dodnes to s tím "magorem" vydržel 😀

No ale víš co, můžete si s manžou nechat udělat pěkné fotky od fotografa teď, dokud ještě nemáš bříško a pak na podzim, víš jaké jsou to barvy (podzimní listí) už i s pořádným bříškem těhotenské 🙂 Jseš taky z moravy, vás vyfotím 🙂

smudlinka10
23. kvě 2012

@oktarina děkuji 😵 já právě taky vše zařizovala sama a nakonec jsem měla 8kg hore, zřejmě nervama, protože jsem skoro nejedla 😖 jinak já jsem taky takto "postižená" 😀 asi to jméno má nějaký dopad na naše chování 😀

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Tak to tedy klobouk dolů, já dekorace skoro vůbec neřešila, měli jsme svatbu spíš pohodovou a i tak mi toho zařizování kolem přišlo až až.

smudlinka10
23. kvě 2012

@oktarina žeby? 😀 já jsem fakt kulička 😕 😅 😀

musím jít dělat prádlo, pak se tu ukážu

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji já jsem fakt magor puntičkář, možná to bude tím jménem, jak píše @smudlinka10 musím mít vše dopředu zjištěné, zařízené a ověřené, že to pak bude OK, až nastane ta velká chvíle (svatba, dovolená, zkouška ve škole, pohovor, těhotenství 😉 ...), ale pak jsem se celá uvolnila a byla to u nás taky "pařba století", měla jsem klid, že se na všechno můžu spolehnout a dobrý nápad bylo, po obřadu se jít fotit a vymyslela jsem si scénku "piknik" s hroznovým vínem a šampáněm - co to s váma v létě, 39° v stínu asi udělá, vypít s mužem na půl flašku šampáňa? 🙂 = odpověď je, veselé fotky a veselý celý zbytek dne 🙂 🙂 🙂 Pak už jsem fakt neřešila, jestli je ubrus slícovaný na milimetr 😀

oktarina
23. kvě 2012

@smudlinka10 říká ti manžel Fionko? 🙂 Mě ano, když mě chce pozlobit, že si před zrcadlem stěžuju, že tento špek tam před 10 lety taky nebyl 🙂 Ale někde jsem tu četla, že my prostorově výraznější ženy máme tu výhodu, že se nám mimčo v létě nespálí, protože máme na břiše přídavnou vrstvu UV ochrany 😀 Tak se tím řídím 😀 Jo a druhá výhoda je, že těhu tak do +- 17 tt jde krásně maskovat, takže kdo chcete oznamovat později, buďte v klidu, já ještě den před oznámením mamce na bazéně v plavkách tvrdila, že už bych se sebou měla fakt něco dělat, neboť léto se blíží kvapným krokem a zimní zateplení se mě letos nějak drží... 😉 a zblajzla mi to aj s navijákem 😉

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Tak to já musím mít taky všechno zařízené, ověřené atd. dopředu, jen ty dekorace jsem moc neřešila, i tak bycho starostí nad hlavu. U nás bylo focení tedy docela náročné, ale s tím jsem počítala, takže večer jsme toho měli plný brejle, ale i tak se večer vyvedl a všichni se bavili.

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Tak to si taky říkám, že je fajn, že to snad na mě dřív nikdo nepozná, hlavně v práci 😀
Fakt ten špek trochu chrání? My právě jedeme v červenci do Chorvatska, opalovat se tedy nějak extra nemíním, ale sluníčku se člověk nevyhne.
Moje švagrová s přítelem jsou taky "tlušťoši" a říkají si Šrekovi 😀 . Martin je teda ještě plešatý a jako Šrek fakt vypadá. Jen není zelený. 😀

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji na mě to v práci nepoznali dodneška, ale už jim to brzo budu muset říct 🙂 ...ježiš špek nechrání, nebo nevím, to je jen moje psychická obrana proti těm štíhlotinám, co si hrdě vystavujou pupíky a já furt jen mišelinku 🙂 Ale od holek těhulek, co jsme to probíraly vím, že pokud nejsi celý den "vylepená" na sluníčku jako steak na grilu = 10 minut z jedné strany, 10 minut z druhé, tak je to ok. Na bříšku mít textílii (tričko, pareo) přes to největší horko (11-15 h) a jinak pořádně mazat vysokým UV faktorem. Taky jedem v červenci na dovču, sice jen po vlastech českých, ale sluníčko svítí i tady 🙂 Já už o sebe mám strach jet tak daleko, přestávky na čůrání během jízdy, protahování nohou kvůli křečákům a jiná strava kvůli zažívání...

...že Šrekovy zdravím 🙂 mají po republice rozeseté příbuzné, ani o tom neví 🙂 Akorát můj nemá tak špinavé uši, jako má šrek a já nejsem zrzka, jako Fionka 😉

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Já to vzala vážně, jsem trubka 😀 . My máme dovču naplánovanou už asi od března, předpokládám, že takhle v začátku bych to mohla zvládnout v pohodě, snad nebudu mít nevolnosti. Holčina co s náma jede má postavičku jak modelka, tak z ní budu mít asi trochu depku 😀. Já moc nemůžu na to sluníčko ani kvůli svojí alergii, hned se osypu a vlastně ani kvůli kortikoidům, které teď beru. Tak snad to nějak půjde. Plavky mám stejně vcelku, tak snad to bude OK.
Blanka " Šreková" tedy taky není zrzka, je blondýna 😀

veverka.terka
23. kvě 2012

@oktarina @mihaji holky, vy ste šoumenky, fakt se bavím 😀 to já bych zase pro změnu chtěla, aby to na mě bylo vidět brzo, ale bohužel asi těžko, když sou tam ty pneu 😀 😎 a pan doktor v našem CAru, tomu říká " ochranná vrstva" a že je mimčo pěkně v měkým 😀

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka Tak to je pan doktor taky pěknej šoumen 😀

smudlinka10
23. kvě 2012

@oktarina 😀 já mám sakra zateplení 😀 jinak my si říkáme taky Shrekovi 😀

mihaji
23. kvě 2012

Tady to jsou samí Shrekovi 😀

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji heh, my zaplacenou od velikonoc 🙂 Na depku z modelky se vyprdni, ona může mít postavičku, ale mít poklad v bříšku na dovolené nebude!
Teda vaše prťě se má, já byla poprvé u moře až s mým drahým a vaše prťě ještě v prenatálu 😀 Nechci tě strašit, každý jsme jiný, já problila první trimestr komplet celý, dělal mi zle i "smard" mého oblíbeného čaje, nejhorší byly parfémy obstarožních dam v MHD nebo chuť omega 3 tabletek ☹ Ale výborné byly ty těhu lízátka a mátový čaj a na žáhu rennie. Taky mám sluneční alergii, na to je dobrý opal. krém od vichy, sice pekelně drahý, ale je hypoalergenní a mě funguje (neosypu se komplet celá, ale jen dekolt a horní část paží, obličej to uchrání 🙂 ale co dělají s tělem kortikoidy, to nevím, asi pěkný svinstvo... (To je na průdušky?)

Tak přejmenujem diskuzi na Shrekovi mají shrečátka, ju? .-)

@veverka.terka smích je půl zdraví 😀 měkký pelíšek = dobrý pelíšek, no ne? 🙂 Taky prťátku říkám, že má být rádo, že není v kostnaté mamince, ale v pěkném, měkkém pokojíčku 🙂 - doktor je vtipnej, aspoň nemá blbé kecy o nadváze (grrrrrr)

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Já to myslela spíš obrazně, jí to fakt moc sekne. Ale depkovat nebudu. 🙂
Manžel říkal, asi před týdnem, že doufám, že jsem těhotná, že mimčo se koukne k moři už teď, že pak se tam asi dlouho nepodívá 😀. Uvidíme, jak na tom budu, někomu špatně bývá, někomu ne. Lízátka jsem pro jistotu koupila, kdyžtak je můžu vylízat jen tak 😀
Já se po tom sluníčku taky neosypu celá, ale to, co se osype, strašně svědí. Ty kortikoidy beru teď kvůli buněčné imunitě a "alergii" na spermie, ještě nevím, do kolikátého tt ho budu brát. Mimo jiné se po kortikoidech můžou udělat tmavé fleky na kůži. A svinstvo to bohužel je, ale bez nich bychom miminko neměli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru