Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adelinka
9. bře 2009

evus..no ja jsem ho dala spinkat i v 22hod.a ve dvanact byl hore a bylo to stejne a vstal stejne..a proto je pro nas lepsi kdyz jde brzo aspon mam driv klid 😀

zuzkaaaa
10. bře 2009

ahojte babenky, tak dnes som bola na tych glukozových testoch mala som ráno 5,1 a po vypití za 2 hodinky 7,01 mala som ho trošku vyšší tak mi lekár zakázal všetko sladké 😠

marianeta
10. bře 2009

Cafte.

No Zuzi to nepotesi nemoct papat sladke 🤐 .
Adel moj maly spaval podobne,len s tym,ze isiel spat okolo 22:00 a vstaval o 6:00 😠 .
Nastastie ho to preslo a aspon vstava o hodinu niekedy aj hodinu a pol neskor.

Mna sa stale drzi nadcha a navyse mam zalahnute v usiach a som polohlucha 😀 .

adelinka
10. bře 2009

ahojky..tak mja jsem doma z venku a pekne jsem zmokla 😠

marianet..no jo ale petan je mezi tim hore aj 10x tak ohromne noci 😝

evuse
10. bře 2009

Ahoj holky.

Ade já byla dnes malou venku přesně půl hodiny, taky pršelo a foukal pekelnej vítr, tak jsem to vzdala. A zatím co Terka dospávala, jsem si dala kafíčko a medovník 😀

Zuzko, to nemáš tak vysoký, já měla po dvou hodinách myslím přes 10, takže to zas tak hrotit nemusíš s tím cukrem 😉

zuzkaaaa
10. bře 2009

evuse povedala som si, že sa to pokúsim dodržať budem dávať pozor, aspoň nepriberem toľko, ozaj s tým priberaním teraz sa to chvaľa buhu u mňa spomalilo za 5 týždňov som pribrala len kilo, a to viem, že cez vianoce to bolo za 4 týždne 4 kilá ale podľa mňa to veľké priberanie ma len čaká 😒
u nás chvaľa bohu dnes nepršalo dkonca aj slniečko svietilo tak som si užívala troška aj keď len cez okno čakárne v nemocnici trčala som tam od 7 mej do 11tej 😖
adelinka tak to máš ťažké maličký sa dosť veľa budí v noci
marianeta snáď to nejak vydržím práve som hovorila že pred tehu som sladké vôbec nemusela a potom zrazu som začala ako nenormálna a tak som si vlastne všimla, že asi som tehotná lebo som sa stala závislá na čokoládke 😀

evuse
10. bře 2009

Zuzko, tak si kup vysokoprocentní čokoládu s minimálně 70% , v té zas tolik cukru není, to mi říkali na diabetilogii , takže si klidně každý den mlsni 😉 ( ale nécelou 😀 )

adelinka
10. bře 2009

ahojky..
evus..no ja taky chvilku a za tu chvilku nez jsem dosla domu jsem byla jak slepice mokra 😖
ta 70tka cokoska je fuuuj 😝 😝 😝

zuzkaaaa
11. bře 2009

ahojte babenky, dnes som tu asi len sama 😒 čo nové?

evuse
11. bře 2009

Ahojte 🙂

Zuzko, skoro sama 😀
My dneska byli na kontrole v šesti týdnech. Terka už má 55cm a 4420g. Už se docela pronese. A v té autosedačce, no to je váha, to je děsný.
A co je Zuzi u tebe nového?

Adel, já si většinou 70 kupuju Sladká vášeň od Figara a moc mi chutná.Jen škoda, že ty vysokoprocentní dělají tak málo ochucené- s oříškama atd. Pravda, jde asi o zvyk, dřív jsem byla na Milce a ta mi už dneska tak nejede, přidemi málo "hutná", prostě odvárek, proti té 70%. Ale teď si občas kupuju v Ikea , tam mají s takovejma karamelovejma křupinkama- Daim . A je to tabule 250g, takže nálož 😀

zuzkaaaa
11. bře 2009

evuse tak terezka krásne rastie a to je dobre, u mňa nič nové... 😉 začalo mi teraz dosť bruško rásť už len tak neskryjem pod kabát už by mohlo byť lepšie očasie už pomaly nezapnem zimnú bundu 😀

kackabrcka
11. bře 2009

ahojte kocky,

evuse - terezka teda pekne rastie sa mi paci v tych satockam ruzovkastych tam je rozkosna + ine fotecky tiez 🙂

mne dosla dnes autosedacka tak sa vytesujem zase nieco nove.. inak vybavicka uz cela este pridu latkove plienky do SR tak tie si doniesiem zaciatko aprila ked poletim naposledy..

zajtra mam poradnu vecer tak uvidime ci sa drobec uz ukaze 😀

adelinka
11. bře 2009

ahojky..tak ja jsem dneska byla na ockovani..tak petan me ted usnul na zemi pri piti caje pac dneska nespinkal..ohromneeeeee..jsem zvedava co bude v noci 😕 😕

terezka je pekna..ja chci taky holcicku ☹ jinak ja mam nejradej studenskou pecet 😀 😀 😀 mnamka

usounek25
12. bře 2009

Ahoj holky, tak my byli v úterý na kontrole po 6ti týdnech, tak málej má 4670 g a 61 cm 😲 😅 Úplně jsem koukala. Poznala jsem, že povyrostl, ale až tak. Jde to na něm poznat jen tak, že má trochu papule, jinak je to čahoun po tátovi, ten má taky skoro dva metry. Jinač jsme se Dr. ptala na tu koliku, tak mi doporučila dávat malýmu od Hippu švestkovou nebo meruňkovou šťávu - prý by ho to mohlo protáhnout. Ale jinak jsem se od ní nic nového nedozvěděla, všechno co mi řekla, tak už mám vyčtené z netu - hlavně z koníka 😉 Jo a dneska ráno jsem malýmu začla dávat místo Nutrošu Bebu sensitive a je to něco úplně jinýho. Nutrilonem když zaštěrchám, tak je tam asi centimetrová pěna a šíleně to šumí, jak když se zaštěrchá se sycenou limonádou - takže tohle když se mu dostalo do břicha, tak se nedivím, že měl bolení. A ta Beba nic, proštěrchám a žádná pěna, žádný bublání a šumění. Tak snad se to trošku zlepší, uvidíme zhruba po těch 14ti dnech - to by měl být vidět nějaký účinek, jestli to trochu pomáhá. Dneska dělám pokus jestli se vykaká sám, doteď jsme vždy ráno použili rourku, protože tlačil a nic, měl ty hovínka takový tužší, ale to už se mu zlepšilo a má je normální, tak uvidím jestli ze sebe něco dostane 😝 Zatím nebrečí, že by se nemohl vykadit, jen občas zatlačí, tak snad to půjde. Co já bych za to dala, aby se vysrandil sám 😀

Holky které tady už máte mimi, přemýšleli jste o očkování Prevenarem popřípadě kdy jste jej dali poprvé. Dr. mi dala takové schéma, pokud se očkuje až ve dvou letech, tak je to jedna dávka naráz, ale já nevím jestli riskovat a čekat tak dlouho. Je tam psáno,že více jsou ohroženy děti, které mají třeba sourozence co chodí do jeslí nebo do školky, co byli léčeny antibiotiky apod.

adelinka
12. bře 2009

usounek..ja jdu na prevenar ted za dva tydny..pac byl petan nemocny..porad jsem nevedela ale pro zdravi vse a tak jsem se rozhodla ze jdem 😀

usounek25
12. bře 2009

adelinka: kamoška právě nechala malou taky očkovat už nějak v tom půl roce, protože byla asi třikrát za sebou nemocná, měla myslím i antibiotika, tak jim to dr. doporučila, aby jí naočkovali takhle brzy. V květnu budou malé 2 roky a teď někdy má jít na poslední dávku. Sice ty prachy za to jsou šílený, ale než si to pak vyčítat, že se dalo něčemu předejít tímhle očkováním.

evuse
12. bře 2009

čauky holčiny.

Uši, mě ten Nutrilon teda nepění 😨 Rozmíchám ho ve studené převarěné Toma natura - neperlivé, to tam trochu pěna na hladině je . Pak to ohřeju pár vteřin v mikrovlnce , pěna je už pryč. I podle obsahu v lahvičce vidím, že to není napěněný .

S tím Prevenarem nevím. Nějak jsem to neřešila. Loni jsem o tom četla buď v Betynce, nebo Mamince a tam psali cosi v tom smyslu, že to "šíleníé" o kolo toho je obby výrobce, který se to snaží prodat a že jsou větší rizika nějaké špatné reakce na očkování a následného onemocnění, než toho, že dítě pneumokoka chytne. Dneska jsem ten časopis hledala, ale už jsem to vyhodila.

zuzkaaaa
12. bře 2009

ahojte babenky, ja mám dnes na prd deň asi budem chorá lebo mi už pomaly odchádza hlas, snáď to prejde. manžel hovorí aspoň budem trošičku ticho
😀

kackabrcka
13. bře 2009

pekne ranko kocky

usonek25 - krasne si narastol..

kocky - uz vieme co to bude predsa len dievcatko 🙂

adelinka
13. bře 2009

dobre ranko..u nas noc desna 10x hore a rano durch posranej tak uz se zase pere 😠 😝

dneska by mela dojet nase mamina....treba pisne 😀 😀 😀

kacka..tak gratuluji a k holcicce,ja jsem taky moc chtela

marianeta
13. bře 2009

Cavvte kocandy 🙂 .

No adel ja uz by som bola v Pezinku....

K tomu Prevenaru:Mam dve kamosky co maju dcery o 6 tyz. starsie a ich prvy krat ockovali Prevenarom v 3 mesiacoch s Hexa vakcinou.Tak som sa aj ja vtedy dokiny pytala,ze kedy a povedala mi,ze az po roku lebo vraj to deti dost zle znasaju(samo ze nie kazde)a odkedy sa ockovat na pneumokoky zacalo pribudlo viac neziaducich ucinkov.
Tak maly nie je este ockovany.17.3. ideme na poradnu tak sa opytam.

Kacka gratulujem k dievcatku.Ked to tak zratam tak tie baby su v presile 😀 .

usounek25
13. bře 2009

Kackabrcka: gratuluji k holčičce

Evi: já ten Nutrilon proštěrchávala ve flašce s teplejší vodou, mám ji v ohřívačce, ze začátku jsem si taky všimla, že ta pěna tam je, ale nějak jsem to neřešila, ale až jednou jsem tu flašku po proštěrchání rozdělala a dala si ji k uchu 😲

evuse
13. bře 2009

Ahoj holky.

Kačko, to je super, že čekáš holčičku, máte vybrané nádherné jméno !
Adel, když to čtu, vidím, že my máme hodné dítě 😉 . Heleď, ber to tak, že pořád roste a stárne a bude to lepší. Já si taky říkám, že jí přebalovat nebudu do smrti a ty opruzeniny taky někdy vyléčíme a někdy přestane brečet a normálně mi řekne celou větou co po mě chce 😀 😀

Uši, ohřívačku mám taky, jednou jsem to tam zkusila, ale přišlo mi to strašně horký. Radši si to rozmíchám ve studený a přihřeju v mikro, to mám hned hotový a nemusím čekat. Terka totiž řve hlady jakmile se probudí a otevře oči. A pak se na mě ještě chvíli mračí, když jí dám tu flašku.

No vidíš Marianeta, tak já ten Prevenar zatím řešit nebudu, počkáme až po roce, ale ještě se poptám u doktorky co si o tom celém myslí.

Tak co Zuzi, mluvíš, nebo jen píšeš 😀

zuzkaaaa
13. bře 2009

ahojte babenky, píšem aj rozprávam dnes je to trošičku už lepšie, baby dnes som bola na návšteve u kamošky mala tam malú dcérku ročnú a krsniatko tiež ročné no tak oni boli na zožratie 😀
kackabrcka gratulujem k dievčatku! vídím aj vy budete mať malú Sofiu 😀
baby vy aké plienky používate? vlastne vaše deti... lebo kamoška hovorila, že pampersky nie sú dobré lebo sú veľmi tenké a rýchlo potom premokajú, že vraj v Rakúsku sú nejaké dobré plienky a že jeden kus plienky vychádza okolo 10 centov tak musím zistiť o akú značku sa jedná

evuse
13. bře 2009

Zuzi používáme různé. Pampersky jsme dostali od příbuzných a řekla bych, že právě po nich se Tereza opruzuje 😒 . Je fakt, že jsou takové tenčí, ale mají nepropustnou vrstvu, stejně jako ostatní, takže to neproteče. Jako dobrý mi přijdou Happy Bela, jsou z levnějších a jsem s nima celkově spokojená. Máme i z DM drogerie tu jejich značku Babylove a s těma taky nemáme problém. Já to střídám s těma Pampers, jednou přebalím to Pamp, jednou do Happy atd...
Až zjistíš tu značku, dej mi vědět.Ď

adelinka
13. bře 2009

evus..no ja mela nejradej huggies,po pampers se petan taky opruzoval 😖
ted mam fialove tesco a jsem spokojena a ta cena proti jinym je dobra

zuzkaaaa
13. bře 2009

OK dám vedieť, baby už by mala pomaly mirunda byť doma s maličkou... 😀

evuse
13. bře 2009

No jo Zuzko, to máš pravdu, tak sned se brzo ozve.

Adel o těch Tesco plenkách jsem taky četla, že jsou dobrý. Tak až vyčerpáme zásoby, tak je asi taky ozkouším.

adelinka
14. bře 2009

dobre ranko..tak noc celkem dobra asi 4x hore
no ja jsem taky zvedava jak to zvladla 😀
evus..ja je pouzivam a libi se me vic jak pampers

kackabrcka
14. bře 2009

ahojte kocky, vikendik tak ideme sa trosku venovat aj rodine ked su muzickovia doma 😀
ja idem na nakupy nejakych dievcenskych veciciek 😵 konecne, xixi
evuse mas pravdu kocky su v prevahe, len aby nebolo chlapov malo ..
zuzkaaaa meno sofia mame vybrate od zaciatku, vybral si manzelik /po jeho starkej/
adelinka som ja veru zvedava kolko krat budeme my hore.. teraz nespavam od 4tej, tak ak si sofie na to zvykne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru