Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
17. bře 2009

adelinka nechtíky? to je super a aké? gelové? také som aj ja robila a nosila strašne dlhooo ale teraz počas tehu sa mi spevnili moje vlastné tak ich skúšam a nechám narásť,
voskovka adelinka má pravdu ale kľudne sa pridaj keď chceš.... mi budeme rady

adelinka
17. bře 2009

zuzka..no nehty,,delam si kurz na manikuru a nehtovou modelaz moc me to bavi a chci to delat po i pri materske 😀 ucime se gelove,akrygelove a akrylove..ja sama nosim gelove uz asi 7let
tak valim do postele paaaaaaaaaaaaaaa 😔 😔 😔

evuse
17. bře 2009

Ahoj holčičky kočičky 😀
Dřív jsem to nestihla. Celej den honička, ještě jsem se zavázala, že dnaska půjdu na procházku, opět jsem se vrátila vyčerpaná ( šla jsme pak s Terku do pelíšku 😀 ). No jo, celý těhotenství jsem se válela doma, tak nemám vůbec kondičku ani na blbou procházku. Večer jsem byla na nehtech 😀 to je náhodička, že se tu o tom zrovna bavíte. Já je v těhu měla stejný jako před tím , takže gelovky mám pořád, před, při i po.

Voskovko vítám tě. Já myslím, že xxl je relativní, každej to bere jinak. Možná že vůbec nejsme xxl, třeba se jen nemáme dost rády .
Já si tlustě začala připada v okamžiku, kdy v Orsay už mi nebyly xl kalhoty, trička, svetry... Protože zrovna tam, maj xl velký tak, jako jinde "L" a to je teda od nich sprostý ! 😠

Mirundo, v Krči taky jídlo nic moc a děs malý porce,ale měla jsem hlad a vždycky všechno snědla. Ale neměla jsem na nic chuť, donesli mi čokolády, sušenky a taky jsem to nesla domů. Nekojím už vůbec, kojila jsem jen 3 týdny částečně a dokrmovala Nutrilonem, pak mlíko došlo ☹ . Jinak až na to kojení jsme se zaběhly dobře. Ze začátku spala, nebo řvala, už v porodnici řvala nejvíc, protože měla hlad. Takže doma, když jsem jí začala dávat víc tý umělý a trochu se rozběhlo kojení a dala jsem jí dudlík, tak už tak neřvala. Jinak přes den krmíme po 3 hodinách, ze začátku jsem jí budila- chtěli to i porodnici, teď se budí sama přesně na čas. Poslední dobou občas i po 2,5 a děsně se dožaduje jídla (asi zrovna víc roste a má víc hlad) . A v noci jí nebudím, takže spí třeba 4, 5, někdy i 6 hodin v kuse. Laktační poradkyně , které jsem hned ze začátku volala, mi říkala, že se jim v noci má nechat jedno tohle dlouhé spaní a nemají se budit. Teď to dělám tak, že jí prostě v noci vůbec nebudím, takže většinou má jedno, nebo dvě tyhle delší spaní. Ale já mám proti výhodu, že vidím, kolik toho vypije. Standartně ná 6-7 krmení denně už od začátku.

Marianeta to bylo v tý porodnici tak hrozně, nebo jsi prostě měla depku? A byla jsi tam sama na pokoji? Já právě bla ráda, že jsme tam ze začátku byly ve 3. Aspoň jsme si mohly sdělit zážitky z porodu, zkonzultovat jak přebalovat a kojit a vůbec pokecta o všem možnám. Kdybych tam byla sama, tak bych asi taky byla ještě vyřízenější.

adelinka
18. bře 2009

bre ranko..tak u nas noc celkem sla a budik v pul seste 😝 😝

voskovka
18. bře 2009

dobre ranko...hm...tak potom som xxxxxxxxlllllllll 😎
hlavne teraz ked som tehu...pri prvom som pribrala zo 68kg na skoro 89kg...parada čo?
zostalo mi z toho paradnych 78kil....
no a teraz znova naberam....tak sa citim ako velryba.... ☹
už aby som porodila a malička sa narodila a potom sa musim dať dokopy...lebo som z toho depresivna... 😖

mirunda
18. bře 2009

Ahojte kočandy!
Voskovko, nic si z toho nedělej 😉 Já přibrala 22kg, teď po 9-ti dnech po porodu mám 11dole, tak jsem zvědavá, jak to půjde dál.. Břicho je nechutně povislý a po tom blbym císaři nemůžu cvičit min. čtvrt roku 🙄 Do ničeho se nevejdu, stále nosím těhu kalhoty.. mno, je to na prd, ale pořád si musím říkat, že mi to za to stojí 😵 Ale zase si nechci kupovat novou výbavu do šatníku 😀

Evi, Lilča v porodnici jenom brečela, to bylo hrozný.. já z toho byla uplně na prášky.. tady první dvě noci taky tak nějak probrečela, přes den spala jak zabitá a tuhle noc spinkala uplně ukázkově.. taky mi v porodce říkali, ať jí krmím každý 3hod, 5-10min z každýho prsu a teď už jí krmím kdy si řekne a pokaždé jen z jednoho prsu, dokud ho nevyplivne, že má dost 🙂 a je spokojená, dr. říkal, že to takhle mám nechat, že je na každé mamince.. taky ale mám pocit konečně, že mám mlíka pro celou armádu, ze začátku to bylo slabý.. v porodce bylo dobrý, že jsem jí zvážila před a po krmení, tak jsem taky věděla, kolik toho vypila, ale teď vím prd.. 😒 Prostě si říkám, že pokud je spokojená, tak jí nic nechybí a hladíka nemá.. podle ničeho jinýho se řídit nemůžu.. 😖

evuse
18. bře 2009

Ahojda.

Voskovko, já měla před otěhotněním 85, takže kam se na mě hrabeš 😵
Adel, my vstávaly v 10 😀
Mirundo no vidíš, tak Lilča už asi chápe, že v noci nic neuvidí, tak je lepší zavřít kukadla a spát 😀.
Já nosím těhu rifle furt ☹ . Bohužel. Ty normální jsem měla dost natěsno už jako netěhotná a teď je nedopnu přes vytahaný břicho a některý jsou mi i přes stehna malý. No a tky nám o 4kg víc. Takže jsem si na mimiaukci vydražila od Nextu nový, pěkný za dobrou cenu. Aspoň pro zatím. V těch těhotenskejch se to břicho totiž ještě nechutně víc zvírazní 😝

voskovka
18. bře 2009

hm...tak to je fajn...že nie som sama 😵
ja som mala prvy cisarak a teraz znova....a maš pravdu mirunda tiež mam brucho ovisle:(
evuse a kolko si pribrala za cele tehu?a ak môžem vedieť teraz si na akej vahe?

zuzkaaaa
18. bře 2009

ahojte babenky, už sa sem pomaly bojím sem napísať, že vy a bacuľky xixi 😀 tak ja tu nemám čo robiť, musím založiť novú tému XXXXXXXXXXXXXLLLLLLLLLL pre seba 😠

voskovka
18. bře 2009

zuzka tak aj mna tam beeeeer........ 😎

zuzkaaaa
18. bře 2009

ok 😀 😀 😀

adelinka
18. bře 2009

ahojky..tak ja jsem XXXXXXLLLLLL 😠 😠 😠 😠
tady je me dnesni dilo z kurzu 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

zuzkaaaa
18. bře 2009

no ADELINKA

zuzkaaaa
18. bře 2009

ty si ale šikulkaaa 😀

marianeta
18. bře 2009

Zdravicko 😵

VOskovka vitam ta 🙂 .

Evus tak to tam bolo strasne hrozne.Asi som mala aj poporodnu depku,ale este mi pridalo to,ze maleho zobrali druhy den na JIS.V izbe som mala susedu co rodila ten isty den,ale ta sla po5 dnoch domko a ja dva dni sama,sice uz som maleho mala ale aj tak ... potom mi tam jednu priviezli tak bolo lepsie.NO a este som mala ukrutne bolesti hlavy po spinale a sestricky ma mali za histerku,lebo som od bolestiaj furt plakala.
Trvalo im 2 dni kym mi poslali anesteziologa aby sa na mna pozrel...

Adel pekna robotka,klobuk dole..

Zuzi aj u nas saplati za konkretneho lekara 7000,-.

marianeta
18. bře 2009

pridala som 3 nove fotice 😉

zuzkaaaa
18. bře 2009

marianeta Matej je krásny už je z neho veľký chlap 😀

marianeta
18. bře 2009

JJ za chvilku ma rok oooo ale ten cas leti. 🙄

A ty si chces zaplatit lekara Zuzkaaaaaaa.
Ja som nemala.Mne to pride uplne hnusne,ved ten lekar ma pomahat vsetkym rodickam rovnako a nie podla toho,ci dostane k vyplate o 2000 viac.

zuzkaaaa
18. bře 2009

asi nie je to strašne veľa peňazí a keď si predstavím, že za deň odrodí aj 2 ženy, tak to má 14 000Sk k výplate a poto sa sťažujú 😖 a rodiť aj tak musím ja on len bude "pomáhať"

marianeta
18. bře 2009

No neviem ako u vas,ale tu v TT to jetak ze 2000 ide nemocnici(hore som sa sekla) a 5000 lekarovy,ale aj tak to ma pestre,lebo myslim ze hodne zien to zaplati.

zuzkaaaa
18. bře 2009

u nás len lekárovy ide 7000SK 😠 a plus nadštandartná izba ale každá nemocna má inak ceny a v Bratislave sa mi zdá, že je pomaly všetko drahšie ako inde 🙄

adelinka
18. bře 2009

dekuji za pochvalu samej se me libi ..zitra delame zase jo dneska jsem mela aj zkousky a za 1..jsem rada a pristi tyden uz mame v patek zaverecne tak snad to bude dobre..
petan uz spinka tak mam klid 😀 😀

evuse
18. bře 2009

Holky, dneska jsme pekla ! Makovec z prášku 😀 😀 😀

Voskovko přibrala jsem asi 18 a teď mi zbývají asi 4. Dneska jsme si objednala kilové činky a podložku na cvičení a musím se k tomu donutit a začít se hýbat.

Adel, pěkný nechtíky se ti povedly. Znovu říkám - škoda, že bydlíš tak daleko, měly bys zákazníka.

Zuzi, mě se to zdá jako blbost připlácet si za doktora. U nás se rodí s porodní asistentkou a doktor je v záloze. Byť svému gynekologovi maximálně důvěřuju a neměnila bych ho, tak určitě odrodil méně dětí, než doktor v porodnici, pro kterého je to denním chlebem.

Marianeta a proč jsi měla malého v porodnici na JIS? Vy jste rodili dřív?

ivusenka
18. bře 2009

Ahoj holčiny, už existuje jedno téma baculek - jmenuje se prostorově výraznější snažilky, těhulky a maminky 😉 , jste tam všechny vítány 🙂

kackabrcka
19. bře 2009

avoj kocky

zuzkaaaa-tak to tu v nemecku ani na uplatok nepomyslia.. nehrozi.. ja som bola milo prekvapena poradnou tu, zelezo v krvi - vysledok hned v ordinacii, srdiecko tiez, odber na rakovinu - hned /raz rocne/ a komunikacia s pacientom super.. sono podrobne vysvetlenie a fotka babinka samozrejmost..

marianeta
19. bře 2009

Pekkny dnik 🙂 .

No zuzka tak to je riadna palka za porod.
U nas teda idu tie dve tisicky nemocke,ale ze by to bolo poznat to ted anehrozi.

Evus Matej sa narodil riadne v termine,len druhy den ked robili CRP tak ho mal strasne vysoke a musel na JIs na infuzky a do ikubatora.Vraj nejaka infekcia.Samozrejme nezistili aka.
JA si myslim osobne,ze som mala zle vyratany termin,lebo ked ma otvorili tak som mala zelenu vodu a mozno z toho to mal.

Kacka tak to je super take prehliadky toho by sme sa na Sk teda nedockali 🙄 .

zuzkaaaa
19. bře 2009

ahojte babenky

tak adelinka budem držať palčeky nech sa skúška podarí

kackabrcka tak to ti normálne závidím u nás sono robia len 4 krát za celé tehu v 12. 20. 30. 36 týždni aj ja som si naposledy pýtala fotečku malčkej a lekár mi na to poval, viete mamička ja nie som povinný vám dať fotku ale potom horko ťažko dal 🙄

marianeta takej prehliadky sa len v tedy dočkáme keď pôjdeme k súkromnéhu lekárovy, ktorý si za jedno vyšetrenie vypýta 1000sk 😒

usounek25
19. bře 2009

Čau holky, tak jsem se dnes konečně přinutila cvičit. Sice už jsem párkrát jezdila půl hoďky na rotopedu, ale dneska jsem vytáhla DVD s Václavem Krejčíkem - Do kondice a pustila jsem se do vylepšování své kondice. Po 20ti minutách jsem měla dost 😝 😀 Ale zase jsem nasadila plné tempo, ale musím říct, že jak jsem tak poskakovala a se mnou poskakovalo i to moje povyslý břicho, tak to bylo dost hrozný, musím si na to cvičení vzít nějaký uplý gaťata. Ale dala jsem si za úkol každý den aspoň 20 minut cvičit podle tohoto DVD a večer ještě rotoped, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu. Ale léto se blíží a já už teď mám hrůzu z toho co si na sebe oblíknu, protože jsem ze všeho vyrostla 😒

mirunda
19. bře 2009

Krásné odpoledne!
Usounku - já bych tak hrozně chtěla začít něco dělat ☹ Slíbili jsme si s přítelem, že hned po porodu budem zase chodit na squash, kam jsme dřív chodili docela často, ale po císaři prý tak čtvrt roku nesmím nic dělat.. břicho je vytahaný, a já na to jen koukám a brečela bych z toho.. ☹
Mamka říkala, že po prvním porodu si doma každý den trochu zacvičila a všechno měla do 2měsíců dole a po druhém porodu se na to vyprdla a všechno jí zůstalo 😒

adelinka
19. bře 2009

ahojky tak ja jsem doma
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
jde to spatne videt lesne se to olejikem

zuzka..no jedny mam hotove za 1 a snad druhe taky zvladnu 😕 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru