Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jaja018
29. kvě 2013

@kamculenka jeeej to je super. Ja tiež čakám na prvé pohyby. Mne sa niečo zdalo v 13tt ale od vtedy nič tak to asi nebolo ono. Je to moje druhe tehu tak čakám skôr. Pri prvom som cítila v 16tt ale teraz zatiaľ nič☹

mariiianka
29. kvě 2013

@kamculenka každá jsme jiná,tak třeba to mohlo být ono 😉 .Jsem zvědavá kdy je ucítím teď,pokud teda screening dopadne tak jak má,ale musím doufat,že jo

kamculenka
29. kvě 2013

@jaja018 ja prave vcera na levem boku cumela na telku a něco malinko me jakoby lechtalo tak nevim...
@mariiianka urcite to bude dobre neboj ja se strasne bala a dopadl primo skvele 🙂

mariiianka
29. kvě 2013

@kamculenka taky v to pevně doufám,a pak si to začnu užívat naplno

kamculenka
29. kvě 2013

@mariiianka presne 🙂

ramdy
2. čer 2013

jé děvčata já jsem ve 20 týdnu a pohyby asi nic, dvakrát asi jen bublinky, ale nevím, jestli to bylo ono nebo ne, tak aspoň pořád poslouchám srdíčko. S váhou si starosti nedělám vůbec starosti, dietu držet stejně nesmím, takže bude Jůlinka na světě, tak se pak do toho dám, ať má hezkou maminku a to mám teď 105kg 🙂 no co, všechny být hubené nemůžeme. A i my tlusťošky máme přeci jen miminka, i hubené mají problémy, takže ve váze to tak úplně není.

mariiianka
2. čer 2013

@ramdy Jůlinka,to je moc hezké jméno 😵 .Bodejď by jsme teď šíleli s váhou,jen si to hezky užíjme.Pak je času dost 😀 .A rozhodně nejsme tlusťošky,jsme prostě holky krev a mlíko 😉 😀 😀

kraskanz1
2. čer 2013

Ahojte baby aj ja som slusna baculka dosla som sa popytat na jednu vec o mesiac ma caka zatazovi test na cukor myslite z moze mat moja vaha vplyv na to ze budem mat tehu cukrovku trosku sa toho bojim...

bublina83
2. čer 2013

Ahojte, som rada, ze je tu takato skupinka, konecne sa mozem niekam zaradit kde ma pochopia 🙂 Som v 11tt, je to moje stvrte tehotenstvo a otehotnela som s vahou 96kg a v priebehu mesiaca to hned bolo rovnych 100. Nieze by som nejako viac jedla, sama neviem kde sa tie 4 kila nabrali. Od mojho doktora som dostala pokyn na zmenu rezimu v stravovani, tak sa uz mesiac odhodlavam k delenej strave len vzdy mi to nieco pokazi 🙂 Mam aj vyssi tlak ale podarilo sa mi schudnut asi 1,5kg. Mojim cielom je si udrzat vahu pod 100kg, aby moj tlak nebol vyssi ako 140/90. Tretie dieta sa mi narodilo v 34tt, nerada by som si podobne trampoty zopakovala aj teraz. Okrem toho vsetkeho sa citim dobre, len som casto unavena, niekedy spim uz o 20.00 a mam trosku problem najst si vhodne tehotenske nohavice, kedze moja velkost sa pohybuje okolo 46-48 podla strihu. Prajem peknu nedelu 🙂

mariiianka
2. čer 2013

@kraskanz1 ahojky,já myslím,že ne.To by jsme pak měli cukrovku všechny a znám i buclatější maminy a taky prošli v pohodě 😉 .Ale to víš,taky se toho bojím.Ale musíme doufat,že projdeme bez problémů 🙂

mambba
2. čer 2013

@kraskanz1 uz som ti tu tusim aj pisala, mam viac kil ako ty a bola som na tom glukozovom teste uz niekedy v 15 tyzdni (kvoli rizikovym faktorom ako inzulinova rezistencia a PCO pred tehotenstvom obezita) prezila som to a presla som.. teraz za 2-3 tyzdne idem znovu a verim, ze to znovu dopadne OK, hoci PCO a obezita su dost velkymi predpokladmi na schytanie tehotenskej cukrovky.. a keby aj bola.. ved to nejak prezijeme trochu na diete, ja som cakala na dietatko dlho a uz nam tolko do konca neostava, aby sa to nedalo zvladnut.
ja to beriem uplne normalne, kiezby najhorsou vecou, ktora ma moze v tehotenstve postihnut bola len pripadna tehotenska cukrovka,.. mnohe zeny prelezia mesiace v nemocnici a hned by to menili za cukrovku..

@bublina83 ja som si tehotenske gate kupila v C&A, pred tehotenstvom som nosila nohavice velkosti 50 a tu som si kupila cislo 46 a aj tak su take roztiahnute , ze by sa uzivilo asi aj mensie cislo. vacsina tehotenskeho oblecenia ma v sebe dost elastanu.

bublina83
2. čer 2013

@mambba V C&A som odskusala vsetky a nic mi nesedelo. Chystam sa asi do H&M, inak zatial nosim stale leginy.

kraskanz1
2. čer 2013

@mambba viem o tebe ved sme aj v jednej skupine aj ohladom toho utz si mi pisala...no som zvedava 26.6 idem ale myslim ze to nebudem mat iba tak mi to sem tam vrtne v hlave ale ked aj bude tak bude kaslem na to...a ja mam tiez IR a PCO a nerobili mi v 15tt test na cukor...

kettm
2. čer 2013

Ahoj, tak jsem holky prošla šatník, mám těhu gatě z prvního těhu, bohužel tam jsem šla rodit s váhou s kterou teď skoro začínám, (už mi chybí jen 7 kilo na porodní váhu☹ něco mi zatím je, ale co budu nosit v zimě, to netuším, už jsem prošla Bonprix a nic mě nezaujalo. Na léto a podzim mám sukni, pláťáky, ale na zimu nic, hlavně bunda nebo kabát to bude asi problém 🙂 ale to neva hlavně ať se mimčo drží a je zdravé, ostatní se nějak zvládne. 😅

buducamama
3. čer 2013

Baby, a nemáte nervy z tej váhy, nepripadáte si menej príťažlivé? Ja síce tehotná zatiaľ nie som, ani nechcem byť, ale v poslednej dobe som pribrala, 164 cm a váha 71 kg, a už sa mi zdá toľko kíl dosť :( A to som začala posledné 3 mesiace viac športovať - hlavne jazda na koni, no ale na váhe to pozitívne teda nevidieť.

ratatooy
3. čer 2013

@buducamama ja z toho nervozni nejsem,mam se rada taková jaka jsem,na hubnutí se chytam opet po porodu,ale hubnutí nejde nikd pokud to nedeláme s rdostí a hlavně přesvedčením že to chceme ne musíme.

ratatooy
3. čer 2013

holky mam tu tehu rifle z nextu nejspíš nové ale trošku sem přestřelila velikost nebo to mela pani špatne uvedeno je to vel 50,kdyby mel nekdo zajem vyfotim,je to taková latka jakoby riflovina tenká vhodna i na leto

kettm
3. čer 2013

ahoj holky dnešní kontrola dobrý odpovídá to 5tt a více uvidíme 19.6. na dalším utz tak snad bude vše jak má 🙂

kettm
3. čer 2013

@ratatooy pošli foto a míry😉

ratatooy
3. čer 2013

@kraskanz1 tak vaha za to svym zpusobem taky muže ale spíš je to otazka rizikových faktorů dědičnosti pokud u vas nekdo cukrovku má,tak se potom takto ohlásí v tehotenství jako POZOR!!!!v pozdějším věku mužeš mit cukrovku

ratatooy
3. čer 2013

@kettm ok

zuksa
3. čer 2013

baby kedy vam bolo vidiet take ozajstne tehu brusko? lebo ja este stale nic.. uz sa zacinam bat ze ziadne tehu brusko ani nebude len to moje skarede brucho.... hmmm 😒

ratatooy
3. čer 2013

@kettm míry pošlu o IP

ratatooy
3. čer 2013

@zuksa me je videt asi už od 7tt foceno 10tt a to sem mela taky slušnej špek po prvnim

zuksa
3. čer 2013

@ratatooy nooo tak o takomto peknom brusku ja mozem len snivat 😀

ratatooy
3. čer 2013

@zuksa neboj taky bude určo ten 30tt ale ja ho mam zas moc velky na 12tt

cabalkova
3. čer 2013

Ahoj holky,to jsem tak rada, ze je tu tahle diskuse, ja tedy tehu ještě nejsem, otěhotněla jsem v lednu, ale v 8tt jme o mimi prisli a ted mame povoleni zacit zase zkouset, tak doufam, ze brzy zapadnu a budu se moct k vam pridat, aspoň si nebudu pripadat tak silene jako v prvním tehu, kdy jsem mela pocit, ze jsem jedina tlusta tehotna pod sluncem. Vloni se mi podarilo zhubnout 17 kg, ale ted mam vse zpet a budu zacinat tehu na trojcifernych cislech... ach jo, ale snad to jednou dolu dam. 🙂) Vsem vam preju krasne tehuleni a doufam, ze se k vam brzy pridam.

zuksa
3. čer 2013

@ratatooy no ved to mi vravia vsetci ze ved pockaj ked budes tak v polke 7 mesiaca ze ake ti zrazu narastie.. lebo tak ja som uz v 27tt a stale nosim svoje veci normalne co som pred tehu nosila... je sice pravda ze ked dlho sedim tak ma trosku tlacia nohavice ale ked si rozopnem gombik tak je to uplne v pohode... a to som si tehu nohavice kupila este v januari lebo aby som mala co nosit...

ratatooy
3. čer 2013

@zuksa tak zas na druhou sranu mužeš byt rada protože po porodu budeš shánet menší velikosti než před tehu

zuksa
3. čer 2013

@ratatooy no bodaj by si mala pravdu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru