Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

sisikmama
3. zář 2013

@lennittka Jejda na tu výšku je to oká 😉 myslím že to zas nebude tak hrozné u Vás 😉

p_etrisha
3. zář 2013

@sisikmama Ahoj, nie ze by som ta chcela strasit, ale ja mam slaniny na bruchu viac, nez dost a od 18tt citim pohyby ale teda riadne...Ty sa neboj, mozes mat placentu v predu a ta pohyby tlmi, takze urcite je vsetko OK 😉

sisikmama
3. zář 2013

@nikuska921 Jasně přidej,budeme rádi,abych ti pravdu řekla mě o váhu nejde vůbec!!!To je to poslední co by mě rvalo nervy 😀 jen si přeju zdravé miminko,vše aby došlo zdárného konce!!!

sisikmama
3. zář 2013

@p_etrisha Vše je možné,já jsem realistka po několika potratech.Uvidíme ve čtvrtek a pak už budu mít doma monitor tak budu víc v pohodě 😉

p_etrisha
3. zář 2013

@sisikmama Jasne, rozumiem, ja som potratila pred rokom a pol, takze viem, ze istota je gulomet, ja som monitor srdiecka tiez kupovala okamzite...Odkedy sa aktivne hybeme, tak som ho nepouzila, ale vzdy lepsie mat doma a nepotrebovat...Aj ty budes spokojna 🙂

sisikmama
3. zář 2013

@p_etrisha Přesně tak,pro klid duše 😉 Mě držela vždy při síle moje dcerka,jinak bych ty tři miminka nedala 😒

p_etrisha
3. zář 2013

@sisikmama Deticky sa v tomto nezdaju, ale vzdy vycitia, ze sa cosi deje a nejak prirodzene su vtedy obrovskou oporou 🙂 Super, ze ju mas!!

sisikmama
3. zář 2013

@p_etrisha To ano 🙂 🙂

lennittka
3. zář 2013

@sisikmama Jsem sice vysoká, ale žádné tintítko 😀

sisikmama
3. zář 2013

To já taky nejsem 😀 😀 😀
@lennittka

odvarkova
6. zář 2013

Ahoj baby, taky ráda přispěju, jsem taky baculatá po tech dvou raubířích, před nimi jsem měla při 180cm 85kg a můžu říct, že mi bylo krásně, po dětech už jsem to nemohla dostat dolů, teď jsem nečekaně těhotná přez tělísko, miminko je zatím v pořádku a doufám že bude až do konce. Posledních pár dní už cítím cukání a lechtání v bříšku a mám teprve 15tt, takže s těmi pohyby je to individuální, myslím že nemusí být hubená maminka, aby brzo cítila pohyby. Teď mám 112kg a na začátku jsem měla o 4kg víc, takže zatím ubírám.

janine6623
1. říj 2013

Baby poradte, mam dcerku po kt. mi ostala nadvaha, teraz cakame druhe babatko, bude medzi nimi rozdiel 22mesiacov. Som baculka a mam zo seba komplexy, hanbim sa, a aj pred mamzelom atd, ale svoju dcerku a aj babatko v brusku nadovsetko milujem, som stastna, ze som tehotna a neskutocne sa tesim ze budem znova mamou, dufam, ze bude vsetko ok, ale strasne ma psychicky zatazuje moja vaha, zazeraju na mna aj podaktori znami a zial aj rodina. Medzi dvoma tehotenstvami mi vyskocil aj problem so znizenou stitnou zlazou. Ja viem, ze po tehotenstve mozem cvicit a chudnut cely zivot, moje babatko a jeho zdravie je teraz najdolezitejsie, ale ja mam fakt zo seba zly pocit a trochu aj strach aby som sa manzelovi nesprotivila. Ako ste to zvladali vy?

odvarkova
2. říj 2013

@janine6623 Mám stejný problém, ale většinou jsem pohodář a říkám si, když mě nebude chtít ten, bude chtít jinej. Tak jsem to řekla manželovi když měl narážky na mou váhu. A od té doby neřekl nic 😀 Po prvních dvou dětech mi zůstalo dohromady cca 30kg. Je to hrůza, ale prostě to nejde dolů. Mám taky problém se štítnou žlázou, jen mi pořád říkají, že je vše v normě a léky nepotřebuju. Teď v těhu se s váhou nenervuji, hlavně proto, že jsem ještě nic nepřibrala, spíš jsem ubrala a tak doufám, že po třetím mimi třeba půjde váha o něco málo dolů. Říkám si takové pořekadlo: my tlustý budeme hubený a ty hubený budou brzo stedený 😀

marketak86
7. říj 2013

Ahoj těhulky, měla bych na Vás veliký dotaz. Čekáme s manželem první miminko. Teď jsem 14+3tt. Od začátku těhotenství mě píchá v podbřišku. Všechny UTZ jsou v pořádku a těhotenství probíhá naprosto normálně (i přes vysokou váhu) 🙂 Je to normální?? Dál mě dost trápí bolesti v kříži, každý mi tvrdí, že to je kvůli mé váze. Co by mi mohlo pomoct? Ráda bych se naposledy vyspala než porodím. 😀 Chodím na rehabilitace, ale výsledek žádný. ☹ Jinak taky se přidávám k těhulkám co se bojí, že se nebudu manželovi líbit a upřímně už teď si připadám jako obří kyndrvajíčko. Manžel nic neříká, na mimi se hrozně těší. Všem přeju ať to vaše těhulkování probíhá naprosto v pořádku, hlavu vzhůru. A věřte, že každá těhulka je krásná ať má mamina o pár kilo víc nebo ne. Hlavně, že se tam mimi má dobře 😎 A děkuju za rady.

pajmou
11. říj 2013

@marketak86 to se ti jeste může rozsirovat deloha je to bolest v krizi já v prvním tehu lezla skoro po zdi,jinak plavani aspoň 3x tydne🙂

marketak86
15. říj 2013

@pajmou Děkuji za radu, možná to bude znít divně, ale neumím plavat 🙂

pajmou
15. říj 2013

@marketak86 no teď se to asi nenaucis 😀

azonto
5. lis 2013

Ahoj holčičny jelkož nejsem tabulková těhu s 2 kilama nahoře ale ve 22 týdnu s osmi nahoře přdávám se k vám jdu rodit přes metráková to už vím teď .ALe jedno mě fakt zajímá může se i silná holka dočkat krásně kulatého bříška?Jelikož jsem měla extra tlusté období a pak jsem razatně a rychle zhubla ze stresu o 20 kg méně za 5 měsíců a zůstala mi povislá pneumatika pod pupíkem tak mi v končícím 5 měsíci pořád pod těhu bříškem vysí,Zajímalo by mě jestli se mi to běhěm těhu vyrovná a nebo prostě sní půjdu i rodit..

zubky
6. lis 2013

Ahojte dievcence, ja mam taku otaazku ze mate niektora, ktora uz mate deticky, nosic pre dietatka? mam doma sice klokanku, ale rozmyslam nad takym tym ergonosicom, satku asi nie na to som dost lava sa mi zda :D. A viete coho sa obavam ze ma to neobide tieto nosice.. Manduca sa mi velmi paci.. ale ci ma obide netusim ... tak sa pytam ze ci nemate s tymto skusenosti. uz pred tehu som mala ze a teraz radsej seddte 106 kg... teraz v 21 tt mam 108... no ale teda takto myslite ze ma to obide? dakujem vam velmi pekne za prispevky

savinga
7. lis 2013

Ahoj holky, jdu se přidat 🙂 . Když jsem otěhotněla vážila jsem 115 kg. Těhotenství v naprostém pořádku, přímo ukázkové a bezproblémové. Rodit jsem šla den po termínu se 127 kilogramy!!! 😀 Porod super a taky bez problémů 🙂 . Když jsem přijela z porodnice domů vážila jsem 117 kg a po šestinedělí jsem měla ještě o další 4 kg míň. Od té doby s váhou stojím (33 měsíců) a teď se snažíme o druhé miminko 🙂 . Bylo mi řečeno, že těhotná baculka je sexy a je pravda, že chlapy těhotné bříško jaksi fascinuje 😉 .

savinga
7. lis 2013

@kettm Dáš to neboj, já jsem měla před těhu 115kg a v pohodě.

jarabicka
13. lis 2013

Ahojte baby, ja som ešte len v 17-tom týždni a mám problémy s tlakom je vysoký, mala ste niektorá s tým problém počas tehotenstva a ako ste to riešili alebo ste sa nejako stravovali zdravšie???

mambba
13. lis 2013

@jarabicka moja toto asi neporiesis len stravou, samozrejme treba vylucit sol a podobne, ale to myslim uz vies.. aky mas tlak? mozno to bude treba riesit fakt len liekmi..

jarabicka
13. lis 2013

@mambba ja viem, že zrejme lieky budú potrebné, v piatok som objednaná na interné, tak uvidím, ale mám obavy o bábatko...dnes bol tlak 160/90....som ešte len 17 týždeň, kde je ešte koniec ☹ ...ty si mala tlak ok počas tehotenstva?

mambba
13. lis 2013

@jarabicka ja som mala tlak viac menej ok.. ku koncu tehotenstva mi hrozil predcasny porod, kvoli krcku, tak mi tlak z nervov vyletel do vysin na par tyzdnov, ale vyssie ako 145/80 mi nenamerali ani v tych najstresovejsich situaciach,inak normalne ku koncu som mala 130/80, takze ok..
tebe daju dopegyt zrejme, ten zvykne pomoct.. a obrn sa trpezlivostou, lebo kazdy lekar ti bude vyhadzovat na oci vahu.. ale jasne, maju pravdu a taky tlak v tehotenstve sranda nie je, ale to zrejme aj sama uz vies.. drzim palce velmi

zaneta123
13. lis 2013

@jarabicka ahoj, ja som pri oboch mojich tehotenstvách užívala lieky na tlak - dali mi lieky, ktoré sa môžu užívať počas tehotenstva + pravidelné kontroly interná , a milión iných vyšetrení. Po tehotenstve sa mi výsledky upravili. tlak určite treba korigovať, pravidelne merať (ja som merala 3 x týždenne) a dodržiavať rady lekára. A strava určite pomôže k tomu, aby liekov nemuselo byť tak veľa. držím palčeky, nech všetko dobre dopadne

market26
13. lis 2013

Ahojik nepotrebujete nektera oblecko na slecnu???

laska.nezna.hranic
13. lis 2013

@azonto - nevím jak jiné maminy, ale já s tím šla rodit. odmítla jsem kvůli tomu těhu focení, které mi bylo nabídnuto. v oblečení to bylo dobré, ale bez něj to jaksi nebylo ono. ale nakonec je to úplně jedno, když jsem pak začla krvácet, byly moje špeky to poslední, co mě zajímalo...

jarabicka
13. lis 2013

@zaneta123 aké vyšetrenia si ešte musela podstúpiť????

zaneta123
14. lis 2013

@jarabicka no u mňa to bolo trošku komplikované nakoľko okrem tlaku som mala zvýšenú zrážanlivosť krvi (pichala som si preventívne celé tehotenstvo fraxiparin), ale čo sa týka vzšetrení tak echokardiografia, nefrológia, endokrinológia, očné vyšetrenie, hematológia. a interná pravidelne až do pôrodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru