Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

sonea
26. únor 2014

@ynett tak to si si celkom dobre rozlozila. Ked mna uz prestava bavit aj telka aj internet. Musim zacat robit nieco ine.. len ako sa k tomu prinutit? 😀..ja nie som ani na rizikovom. Som na pn kvoli nevyhovujucim podmienkam v praci. Takze o to je to pre mna tazsie, ze by som aj mohla chodit kade tade ale vlastne nemozem :-/

vercicha
26. únor 2014

Ahojte baby uz dlhsie sledujem tuto temu no este som sa do nej nezapojila. Patrim tiez medzi xxl maminy. Mam 182 cm a 115 kg. Teraz cakam 3 drobca (chlapci maju 9r. 2,5 )Koncim druhy mesiac tehu a rada budem s vami prezivala radosti a starosti. Tiez mam dost ufrflanych vychrtlin co sa stazuju na kazdy gram. Nie ze by mi bolo jedno moja vaha ale su dolezitejsie veci ako kg. Hormonalne problemy sa podpisuju aj pod vahu s tym som sa musela zmierit aj ked okolie vie dat psychike zabrat... Druhe tehu som isla pod liekmi duphaston a clostylbeit mala som problemy ku koncu s tlakom ale nakoniec bolo vsetko ok v termine 41tt a 4250 g bez nastrihu. Teraz v novembri som bola na hormonalnych testoch a gyndoska mi povedala ze mam 0 sancu bez nich otehotniet. Lieky som od nej odmietla a povedala si ze ak budem mat este cakat babatko Pan Boh sa postara aby som ho mala v pravy cas. A On sa postaral....

Baby myslim na kazdu z vas. Byt xxl nie je lahke tak sa drzme spolocne 🙂

Pozdravujem 🙂

ejdzi
26. únor 2014

@sonea dakujem, ja verim ze bude len dobre 🙂 ja chodim zatial normalne do roboty, nastastie mam sedavu a nestresovu robotu, takze zvladam akurat to ranne vstavanie je hroza, kedze v noci kazdu hodinu utekam na wc, ale neviem ci by som chcela byt doma.... moj muz robi doma, tak neviem ci by sme sa nepozabijali :D a este k tomu to moje dieta plne energie - lepsie je mne pekne v klude v robote :D :D :D

ejdzi
26. únor 2014

@vercicha vitaj medzi nami a blahozelam k babatku a hlavne nech vsetko prebieha k tvojej spokojnosti 🙂

vercicha
26. únor 2014

@honeypet je mi luto co sa vam stalo... je tazke najst akekolvek slovo na povzbudenie... raz anjela malicku uvidis a budete spolu.... nech je Pan Boh s Vami a pomoze vam prekonat bolest a obrati ju coskoro na radost.... posielam objatie a ♡

vercicha
26. únor 2014

@ejdzi dakukem 🙂 aj vy sa drzte 🙂

ynett
26. únor 2014

@sonea @ejdzi ja som na každej poradni nervná a tak mám ten vrchný tlak vyšší ako štandardne tak 135, 145 ako kedy, ale zatiaľ mi nič nepovedali. 🙂

ynett
26. únor 2014

@sonea no niekedy aj mna ale potom sa zasa premôžem a čumím do toho. 🙂 no s donútením ti veru nepomôžem, ja som si tiež hovorila, že by som sa mohla naučiť háčkovať, malovať, učiť sa angličtinu abo niečo a nič, stále len čumím do telky alebo netu.

cecilka88
26. únor 2014

@honeypet uprimnú sústrasť, ani si len nedokážem predsataviť aké to musí byť ťažke 😖 , opatruj sa , veľa síl , skoré zotavenie a malému anjelikovy snáď toto: opatruj si mamu 😉 , nech je silná a pošli jej nejakého malého prčka za ročik 😉

ynett
26. únor 2014

@vercicha vitaj medzi nami a gratulujem 🙂

cecilka88
26. únor 2014

@1velrybka veľmi sa teším že je Maruška (jaj fakt je to meno krásne 😉 ) už na tom lepšie a hlavne že už ste spolu 😉 , tak si to pekne spolu užívajte zotavujte sa a skorý návrat domov 😉

sonea
26. únor 2014

@ejdzi tak to ti verim byt s partnerom 24hodin denne je ma zabitie... ja mu leziem na nervy uz teraz 😀.ALE MOZEM SI za to sama kedze od kedy pride domov ho stale s niecim otravujem a prichadzam s napadmi, ktore ma cez den napadnu. Chvilu sa smejem potom poviem nieco pri com sa rozplacem a vzapati po nom kricim a o pat minut sa tvarim, ze sa nic nestalo 😀 neviem ci som jedina ale moj chlap si so mnou musi vela vytrpiet 😀

sonea
26. únor 2014

@ynett no ja ked si na vyplatu nakupim veci na strikovanie tak sa budem musiet donutit lebo mi partner zas vynada, ze naco som to kupovala ked mi to tam stoji. Podobne som uz chcela robit stromceky stastia. Tak som sa preto nadchla, ze som si pokupila plno veci..noo nemam ani jeden stromcek 😀

sonea
26. únor 2014

@vercicha ahoj ..gratulujem k miminku 🙂

ejdzi
26. únor 2014

@ynett ved toto mam aj ja, staci ked vidim, ze doktor berie do ruky tlakomer uz to ide a to si vzdy hovorim, ze klud o nic nejde, ale nepomaha...

@sonea no moj zahlasil, ze ked budem doma na materskej musi si vymysliet nejaky kumbal kam sa zasije, lebo ze ked som bola nadavno tri dni doma tak to mu stacilo :D zvyknuty, ze ma cely den klud, a ja som tiez taka, ze s prepacenim hubu nezavrem a stale nieco vymyslam, tak sa uz teraz trasie :D

ynett
26. únor 2014

@sonea no ja som si takto nakúpila parádne veci na maľovanie a kreslenie, celé sady a prd z toho. nemám na to náladu. 😉

ynett
26. únor 2014

@ejdzi mne ale na to sestrička ani lekár nič nepovedali. 🙂 viem že štandardne mávam tak 123/75

mirkovci
26. únor 2014

A sú tu aj dajaké snažilky? Mali ste problem otehotnieť s nadváhou?

ejdzi
27. únor 2014

@mirkovci ahoj, u nas uplne bez problemov, 2x na prvy sup 😀

cecilka88
27. únor 2014

@mirkovci u nás tiež 4x na prvú šupu, ani neviem ako 😀

zuzkaa1
27. únor 2014

Ahoj tak i já se přidám 🙂
Než jsem s manželem začala plánovat těhotenství ( teda plánovat no že to prostě zkusíme ) tak jsem si říkala že musím něco málo z mojich 81 kg dát dolů abych se v těhotenství cítila dobře a nehekala u každého pohybu 😀
Jenže opak byl pravdou a vánoce ty kg přidali na cca 87 😨 měřím 172cm
No a ted už jsem na začátku 9 tt... a ještě doma protože nemůžu vykonávat mojí práci ( popravdě ani mě to nějak nevadí ale to spíš pro lidi co tam pracujou jinak to bylo fajn )

ynett
27. únor 2014

@zuzkaa1 vitaj medzi nami 🙂

kelinkanatalka
27. únor 2014

Tak já se přidám taky 174cm 123kg snažíme se od ledna. Teda už 4roky si nedáváme pozor,ale v řijnu 2013 odstranění myomu. Od ledna jedeme plným proudem.Teď v březnu 4.3 nečekám MS.

kelinkanatalka
27. únor 2014

Jinak Vás všechny zdravím 😎

ynett
27. únor 2014

@kelinkanatalka vitaj medzi nami a držím palce 🙂

ynett
27. únor 2014

@zuzkaa1 jáj a ešte som zabudla: gratulujem 🙂

kelinkanatalka
27. únor 2014

@ynett děkuji

vandik83
27. únor 2014

Ahojky všem, ráda bych se také přidala.

Měřím 168 cm a vážím asi 91 kg, čekám třetí mimi a jsem přibližně na začátku 9.týdne, takže říjňátko.

Tentokrát to těhotenství bude ale asi úplně jiné a docela se toho bojím, u syna i dcery jsem na začátku těhu měla krásných 59 kg, u obou jsem přibrala asi 23-24 kg. Po synovi jsem to všechno nějak zázračně zhubla, ještě mu nebyl ani rok a pamatuji si, že jsem vážila asi 58 kg, ale pak za pár měsíců jsem otěhotněla s dcerou. Byla jsem mladá a prý i z toho důvodu mi tenkrát nedělali OGTT, avšak měsíc před porodem dcery mě radši poslali na glykemický profil a hodinu po jídle jsem měla zvýšenou hodnotu, takže mi byla nasazena dieta (jíst po maličkatých porcičkách každou hodinu) a já přitom vlastně i zhubla z 83 na 82 kg se kterýma jsem pak i rodila. Bohužel s dvěma dětmi se mi už nějak nepodařila úplně vše zhubnout, místo toho jsem se zasekla na +- 70 kg a pak poslední 3 roky jsem díky stresům, zdravotním problémům a lékům nabrala dalších 20 kg....teda v listopadu jsem měla dokonce 93,5 kg, v prosinci se mi podařilo maličko zhubnout a v lednu jsem otěhotněla. Moc se bojím, že se mi váha přehoupne přes 100 kg nebo to bude ještě i mnohem víc...a ještě větší strach mám z toho, že z toho budou nějaké zdravotní komplikace...už teď mi je mnohonásobně hůř než v prvních dvou těhotenstvích.

ynett
27. únor 2014

@vandik83 vitaj medzi nami.

neboj sa, je možné že nepriberieš. viacero báb písalo, že pribrali len zo dve tri kilá počas celého tehu. predsa len z nás si má bábo čo brať hneď 🙂 ja som otehotnela s váhou cca 90,5 kg, za prvý trimester som schudla 3 kg. následne som pribrala naspäť 3,7. cca pred mesiacom mi zistili tehu cukrovku a odvtedy som schudla cca 2 kg. takže zatiaľ to u mňa vyzerá, že tiež veľa nepriberiem 🙂 tajne dúfam 😉

inak len tak pre info, ak si mala v minulom tehotenstve tehu cukrovku tak teraz by ti ju mali zisťovať hneď na začiatku tehu a nečakať do konca druhého trimestra ako je to štandard 🙂

vandik83
27. únor 2014

@ynett děkuji za přivítání....jo myslím, že doktor na tu cukrovku dá pozor...on mě i varoval, že nejspíš mě ve stáří čeká normální cukrovka druhého stupně...a sestřička se dost divila, že mě v předchozích těhu nedělali to ogtt, když dokonce můj děda z matčiny strany měl stařeckou cukrovku...a taky od té doby onemocněl cukrovkou i můj táta, takže to mám z obou stran.

To máš super, že jsi zatím skoro nic nepřibrala....já zatím také né, ale jsem úplně na začátku, špatně od žaludku mi je fakt hodně, párkrát jsem i zvracela, ale váha dolů nejde a asi nepůjde. Jsem tak K.O. že skoro furt jen polehávám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru