Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pt1981
22. dub 2014

@veri0007 ahojky, já jsem začala první pohyby cítit minulý týden. Možná už něco bylo i dřív, ale tím jsem si nebyla jistá.... Ale v 18tém týdnu, jako jsi ty, je to klidně možné, že už je cítíš... Záleží u na tom, jak silnou máš břišní stěnu, kde je placenta atd., ne jen na váze

pt1981
22. dub 2014

@mikulinek ahojky, taky ti držím pěsti, ať je všechno ok a mimi se zadaří! Já jsem taky zdravá, i když jsem hodně silná a problém byl naopak v manželovi, který má skoro podvýživu... Já od začátku těhotenství beru Chytré miminko, Omega 3 mastné kyseliny (nejím totiž ryby ) a po 3 měsících mi mudr doporučila ještě magnézium, protože jsem měla velké křeče v břiše...

ynett
22. dub 2014

@wimisci 😀 tak tak, kto by toľko dokonalosti vydržal😀

ynett
22. dub 2014

@domca89 no to nie🙂 ešte ťa zopár odberov čakať bude, ja tiež neznášam odbery krvi, odpadávam pri tom, ale našťastie zatiaľ to zvládam, sestričky sú šikovné🙂

ynett
22. dub 2014

@ejdzi
@domca89
tak tak krv takmer zdvojnásobí svoj objem počas tehotenstva🙂

gratulujem k prvým kopančekom🙂

ynett
22. dub 2014

@mikulinek tak to mi je ľúto☹ ak si teraz zdravá a všetko je so štítnou žlazou oka tak kľudne do toho chod a popritom sa stravuj zdravo, možno sa čokoro zadarí a váha tiež pôjde dolu🙂 ja som pred tehu tiež chudla, pekne pomaličky🙂

ynett
22. dub 2014

@veri0007 ahoj, ja som začala cítiť prvé pohyby v cca 20tt🙂

ynett
22. dub 2014

@mikulinek žial ten čaj tiež nepoznám, čo ja viem tak tá kyselina listová je taká najpodstatnejšia čo sa týka pred otehotnením a prvých 3 mesiacoch tehotenstva🙂 takže podľa mna stačí čo si si kúpila, zasa zbytočne do seba cpať veľa vitamínov tiež nie je dobré🙂

ynett
22. dub 2014

@mikulinek
@veri0007
@slunicko_sedmitecne
ja som kvôli svojej váhy nemala žiadne problémy v tehotenstve, teda stále nemám. Čo mám problémy tak to vôbec nesúvisí s mojou váhou🙂 jediné čo bol problém je že ked sa bábo nechcelo správne natočiť tak bol problém z ultrazvukom, ale to sa stalo iba 2x. inak s ničím ohľadom váhy nebol problém.
Ked som otehotnela vážila som 90,xx - neviem presne tie desatinky. no a teraz na začiatku deviateho mesiaca sa mi váha pohybuje medzi 88-88,7 - raz tak raz tak. 🙂 ešte mám cca mesiac pred sebou tak uvidíme ako to pôjde ďalej.

baby1984
22. dub 2014

Holky jste tady některá s váhou kolem 140 kg??Jde mi o to,že chci vědět pohlaví a můj Mudr mi tvrdí,že to není s touto váhou možný ☹

ejdzi
22. dub 2014

@baby1984 ahoj, ja mam 128 aktualne a buduci tyzden idem na podrobny ultrazvuk, tak ti potom poviem, ze ci bolo nieco vidno. Mne naposledy povedla Dr., ze nevidi ale nie kvoli nadvahe, ale kvoli tomu ze je otocene zadockom. Pri prvom tehotenstve mi tiez zistili pohlavie maleho az ked som bola v 7.mesiaci - vtedy tiez Dr. hovoril, ze sa nam stale schovaval. Ale urcite to je u kazdeho individualne, ako je tuk rozlozeny a tak, mne akurat teraz bolo zle vidiet srdiecko, tak ma kvoli tomu poslal na detske kardio - zajtra akurat idem. V ktorom si tyzdni?

mikulinek
22. dub 2014

@baby1984 mně to řekl se 130 kily ikydž jsem ho nedonosila nebyl problém, ale gynekoložka nemohla kvůli mé váze posílala mně na sreaning kde je ta velká obrazovka na zdi.

slunicko_sedmitecne
22. dub 2014

@mikulinek Já jdu příští týden na screening tak uvidíme, ale obavy z toho mám no, či půjde prďoš, přes moje obří břicho vidět 😀 Jinak můj dr mi dělá vnitřní ultrazvuk a tak problémy zatím žádné nejsou. 🙂

baby1984
22. dub 2014

@ejdzi
@mikulinek při prvním těhu jsem měla 124 a to taky nebyl problém,ale měla jsem jiného mudr.ted jsem ve 22tt.Příští měsíc sem se objednala na 4D tak trnu aby bylo něco vidět hezky když už se to platí

baby1984
22. dub 2014

@slunicko_sedmitecne do prvního screeningu mi taky dělal ultrazvuk vždy vnitřně ,ale potom už vždy jen přes břicho a má u toho hafo keců,ale vždycky vidí vše co potřebuje zkontrolovat

inngrid
23. dub 2014

@ynett no moja ako mimi otočené?

wimisci
23. dub 2014

Ahojte holky. Mate někdo zkušenost, teď jsem našla ve schrance nějaky ustřížek od Přažské spravy soc. zab. a jsem na te nemocenské. Přítom jsem neslyšela žadný zvonek. jsem uplne teď ve stresu☹ je to pruser?

ynett
23. dub 2014

@inngrid no posledne som bola u lekára minulý pondelok a to bol stále KP. čakám stále na výsledky krvi aby som už mohla ísť do poradne do nemocnice ale stále ich nemám. rátam, že tento týžden sa tam už nedostanem. ale podľa pohybov je stále rovnako, nemám dojem že by kopal inak.

inngrid
23. dub 2014

@wimisci hlavne ziadny stress zisti čo potrebujú a potom môžes stresovat jasné?

inngrid
23. dub 2014

@ynett a tam sa dohodnete či cisárky lebo ideal je tak 38tt to uz by si aj mala tam zájsť 🙂

wimisci
23. dub 2014

@inngrid no neni tam ani tel. č. ☹ jen nejake čislo nějake pisemnosti a tu asi mam vyzvednout na poště nebo kde?

inngrid
23. dub 2014

@wimisci tak asi ano tak chod si to vyzdvihnuť a potom zhodnotíme ako je to dôlezité!!!!

wimisci
23. dub 2014

@inngrid pujdu tam ve 4 ještě jeden doporučeny dopis mi tam příšel ten tam bude až v 16:00 k vyzvednuti tak vezmu to jednym tahem.... možna zbytecne plasim ale ani nevim pořadne jak vypda papir o nezastizeni doma ☹

ynett
23. dub 2014

@inngrid no však totok, to ma tiež štve. tak ale čo s tým ked nemám v rukách výsledky. nemôžem nič.☹

ynett
23. dub 2014

@wimisci no tu na SR ak príde kontrola tak máš lístok v schránke že - boli sme tu, volajte. Takže toto čo tebe došlo podľa mna nebude kontrola. to je niečo čo posielali poštou doporučene, či?

inngrid
23. dub 2014

@wimisci no presne vidiš tak kludnú hlavu potom nam daj info 🙂

@ynett a to ti obvodná robí či gynekologička tak si tam zavolaj či sa to nedá uspechat?

wimisci
23. dub 2014

Tady mate toho maleho ***** který mě teď vystresoval na plné čeře ☹ a jestli to bude jen blby dopis tak asi te soc. omlatim o hlavu !!!

ynett
23. dub 2014

@inngrid snažím sa tam dovolať celý deň, nejako sa mi nedarí. dnes sú tam ale do cca 17:00 tak snád sa mi to podarí. výsledky čakám od gynekologa, krv a výtery.

ynett
23. dub 2014

@wimisci podľa mna to je nejaký doporučený list, nejaké oznámenie abo čo. lebo to išlo cez poštu.

wimisci
23. dub 2014

@ynett No holky mi taký pišou že to bude jen dopis 🙂 jsem se zbytečně stresovala ☹ Na posledy jsem tak byla ve stresu u matury 🙂 jinak jsem celkém klidna u všech věci dokažu zachovat klid, ale pokud se jedna o nějake uřady a hlavně o tu soc. tak jak vidim v klidu byt nemužu ☹ chudatko mimi jsem mu teď dala ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru