Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
28. dub 2014

@ynett rajec je nato dobrý 🙂 je 0,75 a ma super ten cicik 🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid tuším to bol veru rajec na čo som kukala v obchode, že to asi kúpim. nejakých 8 fliaš bolo v balení, tak to by malo stačiť😀

domca89
28. dub 2014

@ynett to u nás ne, u nás i sex klape a to se mi líbí

inngrid
28. dub 2014

@ynett určite a aspon liter coly k tomu to bude stačiť 🙂 a budeš kupovat jemne perlivú či neperlivu? mi potom povieš čo si vyuzila 🙂

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak my máme sex zakázaný po celý čas tehu takže prd. dúfam, že drahý to prežije bez ujmy na zdraví🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid a colu prečo vlastne? ja inak colu neznášam.
určite neperlivú, nemám rada bublinky. málokedy pijem perlivé či jemne perlivé minerálky.

domca89
28. dub 2014

@ynett tak to bych ani já nepřežila. 😲

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak ti poviem, strach o mimi je väčší ako čokoľvek 😉 keby si musela tak by si prežila🙂 hlavne ja som bola po MA, tak už som to viac zažiť nechcela🙂

ejdzi
29. dub 2014

@ynett ak pomoze popisem ako u mna prebiehal spinal: ja som sice isla akutne, ale stihli mi dat na vyber ze ci chcem uspat uplne alebo iba spinal, ked som sa pytala anesteziologicky, ze co mi radi, tak povedala, ze to je v podstate jedno, ze ja si musim vybrat... kedze ja mam panicky strach z narkozy, ze sa nezobudim tak som si vybrala spinal. Posadili ma na operacny stol, dosiel taky obrovsky sanitar 😀 a musela som sa zhrbit, teda nakolko mi to brucho dovolilo a povedal mi, ze aby som ho chytila za ruky a ze keby ma to pichnutie bolelo, tak ze nech mu kludne stlacim ruky ako silno len chcem, len nech sa ani o kusok nepohnem. Ja co si pamatam, tak som cakala po tomto, ze to bude strasne boliet a vobec si na to nepamatam ze by to bolelo. Potom som si lahla a co som necakala, tak cely stol naklonili, takze som lezala tak trochu akokeby hlavou dole, dali mi pred tvar plachtu, takkze som nic nevidela akurat pri hlave som male dve mlade doktorky, neviem ci boli obidve anesteziologicky, ale hlasili doktorovi tlak a pytali sa ma ako sa citim a v podstate cely cas ma zabavali, akurat som sa pytala, ze teda kedy zacne spinal zaberat, tak sa jedna usmiala, ze no ked ste toto necitili, tak uz to zabralo, a za chvilu uz bol maly vonku, takze mne to cele pripadalo, ze to mali za 10 minut hotove. Potom dosiel ten sanitar a prosim ta pekne sam ma prelozil na postel, tak ma hned napadlo, ze dufam, ze tam este robi, lebo si neviem predstavit, jak ma budu prekladat kedze nie som ziadne tintitko 🙂 inak pit mi dali potom hned na pooperacnom caj v pohari s takou hadickou a museli sme teda povinne vypit. O tej cole som citala, ale nam to vyslovene zakazali, aj ked my sme boli dve kvoli tlaku, takze minimalne kvoli tomu. Mne to robili o druhej a postavili ma na druhy den rano. Zle mi nebolo vobec, akurat som mala dost velke bolesti, ked sa mi stahovala maternica a sestricka mi tvrdila, ze mi moze dat injekciu proti bolesti az vecer a ze to mi este musi posobit spinal, ze ma to nemoze boliet. No bolelo a riadne. A vecer ked dorazila s injekciou tak som ju odmietla, kedze ma uz nic nebolelo. Toto bola jedina taka neprijemna, inak som mala stastie na mile sestry. Este vecer sme sa museli povinne vycikat, samozrejme po leziacky, co ja mam velky problem, ked mi robili davnejsie zlcnik, to som mala celkovu narkozu, tak so mnou skusali vselico, aj vodu pustali a neslo, nakoniec som ich presvedcila, ze sa postavim a pojdem normalne a hned islo, len to ma vtedy nerezali. Takze teraz postavenie sa neprichadzalo do uvahy, tak mi hovorila sestricka, ze jej je luto ale ze ma bude musiet cievkovat, na co jedna mila mamicka z druhej postele zacala lamentovat, ze jezismaria pocula som ze to straaaaaaaasne boli. Tak neviem co je na tom pravdy, lebo mna to nebolelo vobec. Rano postavenie sa bolo dost blbe, lebo to mas pocit, ako keby tie nohy neboli tvoje a zacina pobolievat rana, ale da sa to vydrzat. Doktorka mi hovorila, ze hlavne nech nelezim cely den, ze sa mam prechadzat, ale vzdy iba trosku, zase lahnut a potom zase hore dole po izbe, ze to je dolezite. Najnechutnejsia vec na celom bola, ked mi vyberali vyvod. Boliet to neboli ale je to tak divne neprijemne ako keby mi ten vyvod tahala az z chrbta. Vybrala to jednym tahom behom sekundy, ale doteraz si pamatam, ze ma az striaslo. Inak ziadne problemy, akurat teda treba vydrzat a davat bacha na ranu, este aj doma sa nepretazovat, mne sa rana asi po dvoch dnoch po navrate domov zapalila, kedze sa mi dotrepala svokra a nechala sa obskakovat.
Ono je to individualne s tym spinalom, pretoze ja som na to nahovorila mamu, ked jej operovali prst na nohe, ze mne nic nebolo a jej napriklad bolo tak zle, ze povedala, ze spinal uz nikdy viac. Takze asi sa dopredu neda povedat, kto ako bude reagovat. Ja by som chcela znova spinal aj ked som sa zatial o tom s kardiologickou nebavila, tak dufam, ze nebude za celkovu, lebo tej sa bojim jak certa :D

inngrid
29. dub 2014

@ynett ja tiez len neviem či to neni dobré - colu všetci spomínajú ze zmiernuje tie tlaky v hlave preto

inngrid
29. dub 2014

@ejdzi no takto nejako si to predstavujem - cievkovanie som zažila už asi 4x na urologii a poviem ti velmi zalezí ako šikovná sestrička ti ho urobí ak je šikovná ani necitíš ak nie je boli to ako pes a tak je to so všetkym takže tak ale myslim si ze tá chvíla sa da vydrzať a robili ti aj klistír?

a dietatko ti kedy doniesli na druhý deň ráno?

ynett
29. dub 2014

@ejdzi hihi no mne je zle len to čítam😀 som padavka😀 to cievkovanie ma tiež desí, lebo si neviem predstaviť ako mám veľa piť aby ma hlava nebolela a zároven nechodiť na wc. to akože ti daj nejakú hadičku a cikáš niekam mimo postele či čo?
no mne by mali robiť zároven aj polyp - že vraj tak som zvedavá či to nebude komplikácia a nedajú ma do celej. no uvidím.

ynett
29. dub 2014

@inngrid no však uvidím čo mi povedia aj v nemocnici🙂

ynett
29. dub 2014

@inngrid ja si to cievkovanie vôbec neviem predstaviť teda.

inngrid
29. dub 2014

@ynett to cievkovanie je nič fakt
4x ma cievkovali a to sa da uplne zvladnuť a presne ako pišeš dajú ti cievku a močiť budeš cez nu 🙂

ynett
29. dub 2014

@inngrid ach jo. nejako prežijem😀 inak ma napadlo, že a ked treba na veľkú tak to ako riešia? či dávajú klistír aj pred sekciou? rozmýšlam či si nekúpil yal a nespravím si klistír doma hihihi

ynett
29. dub 2014

Inak dnes som bola na internom na krvi, chúdatko sestrička ked videla moje žily, teda vlastne nevidela😀 a to som bola hneď prvá takže "veľká radosť", aspoň sa hneď prebrala hihihi ale nakoniec dobre zobrala krv.

inngrid
29. dub 2014

@ynett vies čo ano presne jest ti po sekcii moc nedajú iba infuzky pred tiez enbudeš moc jest a davajú aj klistir toho sa ja celkom obavam 🙂
a čo sa týka domáceho klistíru mam kamarata robí si to domaraz tyzdenne a neviem nerobila by som si to doma uff

inngrid
29. dub 2014

@ynett mne brali včera a tak ma pichla ze az som poskočila polku ihli mi tam strčila modrina velka ako pes

ynett
29. dub 2014

@inngrid jáj infúzky, zas ma budú bolieť žily. no pre toho drobca si teda vytrpím viac než dosť😀 tak ale bude to stáť za to.
no ja rátam že ten yal sú tabletky alebo čipky, takže nič zložité, či? no idem pogúgliť asi.
raz týždenne sa mi zdá dosť často, však si zničí črevá a hlavne mu prestanú pracovať normálne.

ynett
29. dub 2014

@inngrid našťastie klop klop klop ja mám v tomto šťastie na sestričky. dokonca u diabetologičky je taká super sestrička že ani skoro necítim ked berie krv, uplne skvelá.

inngrid
29. dub 2014

@ynett oni mali v rodine uz 3x rakovinu hrubého čreva sa boji a to chapem toto je najlepšia prevencia prečistit si takto hrubé črevo a velml si to chvali robí si to uz skoro dva roky a ziadny problem hovoril ze prvé 2-3 x to bolelo ale teraz ako si to robi pravidelne vôbec a ze sa citi potom super 🙂

ynett
29. dub 2014

@inngrid bolí to? to fakt? a používa ten yal či iný systém?

inngrid
29. dub 2014

@ynett no prvý krat ked si to robil hej lebo to si dáš vodu s citronom do takej nadobky z toho ti ide hadička a tou si to pustiš do zadku a to ti napumpuje to prečistenie tlak vody - voda s citronom a utekaš do minutky na wc-ko hovoril ze prvy krat iny kentus ale teraz uplna pohodka 🙂 v nemocnici ti to robia strojom ten tlak sice ide voda ale myslim ze to tiez trvá minutku nie ?

@ejdzi robili ti klistir ?

ynett
29. dub 2014

@inngrid jáj no pozerala som ten yal a to je len nejaká flaštička s roztokom, takže by to nemal byť taký tlak. no uvidím, porozmýšlam.

ejdzi
29. dub 2014

@inngrid klistir mi nerobili, ja som uz nejedla ranajky, lebo mi bolo nejak divno a som aj tak tusila, aj ma holili iba tam kde ma rezali. Maleho mi doniesli az na ten druhy den asi na 10 minut. Bola so mnou kocka, co mala planovanu sekciu a ta tiez akurat nedostala uz ranajky ale tiez jej nerobili klistir. A na cikanie podomna dali normalne tu misu a ked to neslo tak potom len cievku doniesla vypustila a odniesla prec. Vyvod bol z tej rany, ale mne odtial chvalabohu nic nevytekalo. Co sa tyka zil, to sa uz aj ja "tesim" tiez mam jednu schopnu, inak nic, no ale pre babo vydrzime, co ine nam ostava.

wimisci
29. dub 2014

@ynett Děkuji moc 🙂 no a dneska jsme byli u Dr. tak říkala že mimiško je pěkny valibuk 😀

Ale pak na jednu stranku, Dr. mě nějak rychle vyšetříla, během par sekund jen ukazala, vytiskla fotku a to bylo všechno. Je to normalni? a další kontrolu mamé za měsic.

ynett
29. dub 2014

@wimisci hej je to normálne, teda u mna to tak tiež vždy bolo, akurát ked bolo treba lepšie vyšetrenie - morfologický utrazvuk alebo prietoky či 3D tak to trvalo dlhšie. inak vždy šup šup🙂 dlhšie si lekár všetko zapisoval ako vyšetroval😀

inngrid
29. dub 2014

@ejdzi a pôjdeš aj teraz cisárskym?

wimisci
29. dub 2014

@ynett takže je to v pořádku? a taký tvoje mimiško ve 14 tt bylo pěkny valibuk? na te fotce co mi dneska dala Dr. tak zadeček a hlavička už dosahuji stěn dělohy. Nebo to bude tim že ta děloha je nějaka mala? Taky mi pěkně roste bříškko ale to si jedině umim vysvětlit že jsem mála na výšku a celkem dost mala v panví tak to bříško a mimiško nema se kam schovat, jinak já už nevím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru