Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

domca89
28. kvě 2014

@pt1981 já to vědět chci, budoucí babičky taky a budoucí tatínek taky. Takže si to asi nechám říct jen sobě a pak je budu dusit. 😀

pt1981
28. kvě 2014

hahaha, ty jsi zlobivka 🙂. Ale proč né, aspoň to bude napínavější 🙂

silviamajo
28. kvě 2014

prosím Vás je tu nejaká maminka co otehotnela a mela víc než 120 kil? dekuju moc

inngrid
28. kvě 2014

@vandik83 tak hlavne ze ste v poriadku a v utorok budem drzat palce a hej toto som počula moja sestra mala o 30 kg menej ako ja a tiez mala s tym problem aj preto ze jej dievčatko bolo velmi male v 8 mesiaci čo ma byt vaha tak 1600 gramov mala malinka iba 1kg a do konca deviateho sa vyšplhala na 2,6 kg čo bol fakt ze zazrak a sestra ju ani necitila a mala o 30 kg menej ako ja ja našho junaka citim stale kazdy jeden den a s utz ziadny problem iba na začiatku do toho 3 mesiace ked to bola bodenka mi robila utz zo spodu ale to vela zenám robia 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@pt1981 a vies čo ešte k tej váhe sem tam aj tie utz ubehnu pri miminkach pred narodením dokonca aj o 500 gramov maminke povedia júúúj ten bude mať 3,7 kg a narodí sa a ma 3 kg a podobne ale aj opačne sa stave treba to vzdy brat orientačne 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@lea231 jéééééééj ty máš 32 tt ako ja a termín v juli ako ja tak vitaj 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@ejdzi mne opuchajú členky akonahle idem von na dlhšie ako na 20 min 🙂 kym som doma nohy vylozené je to ok, akonahle idem do obchodu do práce alebo tak prídem a členky opuchnuté 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@vascena ja som to mala take az v 5 mesiaci neviem ktorý tt to bolo ale myslim, že niečo po 20.tom tt 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@domca89 a čo ti povedal lekar na tie odtoky ? a čo ti na ne dali?

inngrid
28. kvě 2014

@domca89 mne to puchne na clenkoch a vyššie a tebe tušim členky a prsty a predok nohy 🙂

inngrid
28. kvě 2014

@pt1981 juuuuuuuuuj kedy ides na vysledky čo našli v moči?

inngrid
28. kvě 2014

tak kočenky moje ja som dnes bola u neurologa tak som ho neukecala :( dostala som papier na cisársky
tak neviem či plakat či sa tešiť kazdopadne uz to nejdem riešiť bude ako doporučuje lekár a hotovo 🙂

domca89
28. kvě 2014

@inngrid jj přesně tak, vlastně od kotníku až po prsty. Jinak dala mi cosi s názvem cyclo 3fort

whitelilith
28. kvě 2014

Holky, tak jdu podat hlášení, mám plus 23kg, 10 dní do porodu. Jsem stráááášně oteklá, kotníky hrůza děs, ale i všechno ostatní. Mám obří břicho-příští týden přeměří dítě na UTZ, jeslti je fakt veliký a kdyžtak v TP půjdu na vyvolání, kdyby nešel sám. Ale břicho mi pomalu klesá, udělala se mi první strie-netrpím na ně, ale jak to relativně rychle klesá dolů, tak to kůže přestala zvládat... jinak aktuální váha 108kg - ale mám v sobě tak 8kg vody

inngrid
29. kvě 2014

@domca89 sranda mne to opucha uplne inak tak nič a večer sprchu teplu studenú teplu studenu davaj to pomaha fakt
mne to hned trošku odpuchne 🙂 a stale vyložené 🙂 🙂

inngrid
29. kvě 2014

@whitelilith neboj nič po pôrode trošku dáš dole tých kg lebo budeš sa o miminko starať 🙂 a pri poslednom vazení kolko malo váhu?

domca89
29. kvě 2014

@inngrid no hlavně, že víš, co na to zabírá. 😉

inngrid
29. kvě 2014

@domca89 tak hej ale teraz je super u nas chladno nemam problem mne puchnu len ked je teplo a ked teda vela sedím alebo vela chodím 🙂

domca89
29. kvě 2014

@inngrid jj hodně chůze a hodně sezení s nohami dole je pro mě taky problém.

wimisci
29. kvě 2014

@domca89 zatim se drzime, akorat prsty natikaji, jsou mi male prstynky.: ( uz vis co cekate? Nebo se nechate prekvapit?

domca89
29. kvě 2014

@wimisci dozvíme se to snad v úterý, jdeme na UZ

pt1981
29. kvě 2014

@inngrid určitě se netrap nad tím císařem. Pokud by to nebylo potřeba, pak by ti ho "nenařídili" Ber to tak, že si chvilku schrupneš a miminko bude na světě.... Já se teda taky víc přikláním ke klasickýmu porodu, skrz náročnost po císaři, ale taky mě nakonec asi c. nemine... Taky je veliký rozdíl, když ho máš plánovaný, než když musí proběhnout kvůli komplikacím u klasického. Tak hlavu vzhůru, bude to dobrý !!! 😎
Zítra mažu ráno k zubaté ( snad mi dá injekci ) a pak na gyndu na cévkování. Moč pošlou opět do laborky a pokud budou výsledky stejně špatné, pak mi napíše doporučení k odborníkovi... Víc zatím nevím ☹

inngrid
30. kvě 2014

@pt1981 tak ano určite aspon sa môžem nato psychicky pripravit aj ked sa pytam sama seba či sa to dá 🙂
prijimajú u nas planované cisárske den preedtym rano takze to uz tam budem v nemocke tu noc ani spat nebudem aspon si potom po cisárskom pospím ako mam
mna to trapilo dlho aj pre hojenie - horšie sa to hojí často ludí jazvy bolia atd atd musiš 12hod. lezat - mlieko sa spusta neskor atd atd z toho hladiska som chcela ist normal ale chcem iba spinal ziadne uspavanie nech skusime aspon prilozit na prsník a nech ma počuje a vnima ked sa krpec narodí 🙂
tak tak

a btw dnes mi začali zubky trošku krvacat rano pri umyvani a potom pri jedení jablčka zubárovi idem o 2 tt tak uvidime či je všetko ok 🙂

tak sa drzte u lekára a daj potom info či je všetk ok

inngrid
30. kvě 2014

@ynett ahoj ahoj ako sa mavate ? hod nam nejaku fotečku Adamka 🙂 ako sa mavate nech mame inšpiráciu a tiško zavidime 🙂

ynett
30. kvě 2014

@inngrid neboj prežiješ, máš sa tešiť že to budeš mať rýchlo za sebou. pôrod bude trvať tak cca 30 minút😀

ynett
30. kvě 2014

@inngrid mame sa fajn🙂 boli sme u ortopeda kvoli klbikom, vsetko je oka. dostali sme pochvalu aky je adamko pevny, vsak zdviha hlavu uz od druheho dna od narodenia. to bude asi tym ze bol kp a tak ma tie svaly pevnejsie.

inngrid
30. kvě 2014

@ynett od pichnutia injekcie po preloženie 30 min?

inngrid
30. kvě 2014

@ynett Bože ten je kráááásny a ako spinuška prídem a spapam ti ho 🙂

inngrid
30. kvě 2014

@ynett ozaj a ked na neho pozeraš na koho sa podobá na teba či na mm? 🙂

ynett
30. kvě 2014

@inngrid ano cca🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru