Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

misutkakosutka
16. únor 2016

@nonnni tak mě screning bude dělat můj doktor takže nebudu muset letět nikam jinam a můj dr mě zná 🙂 tak asi ví co může očekávat 🙂

misutkakosutka
16. únor 2016

@nonnni musí se doktoři nějak krýt,kdyby něco přehlédli 🙂

nonnni
16. únor 2016

@misutkakosutka presne, oni nevycitaji, ale ta formulka na tech lejstrech byva takrka plosne🙂

zmrzlinka
16. únor 2016

@dendulevrtule Ahoj.Gratulujem k holcice 😉 Ja jsem zvedava kolik priberu.Mam vycitky svedomi,ze jsem minulej rok nezhubla aspon neco.Ale byl to silenej rok a jsem rada,ze jsem ho vubec prezila 😀

zmrzlinka
16. únor 2016

@bobisek90 ja jsem u prvnyho skoncila v nemocnici na kapackach,takze ted je to jeste dobry,ze muzu neco pit a jist.Ale stejne je to hrozny.Uz aby bolo zari a ja muzu jit rodit 😀 😀 😀

bobisek90
16. únor 2016

@zmrzlinka to sleti 🙂 Me to ceka na prelomu prazdnin 😀

dendulevrtule
16. únor 2016

@zmrzlinka Děkujeme,dneska ji znova potvrdil pan doktor 😉 Taky jsme měli hektický rok takže se ti nedivím🙂 povede se později zhubnout na tom nestojí svět 😉

mische
16. únor 2016

Holky, je to tak doktori se kryjou. Ja chodim na gyndu spise s nechuti. Jako od zacatku tehu jsem pribrala jen zatim 1 kg, jako drzim se a snazim. A je to k nicemu, furt posloucham hlasky typu: s tou vasi telesnou konstrukci ..... vypoustim to. Prcka vidim na utz vzdy, coz me uklidni. Ze hur, co nadelam. Beru to tak, ze driv se utz nedelal vubec. Nekdy mi to prijde jako rozmrzelost od doktoru, ale treba to jen moc hrotim. Maji frmol cely den. 😎

zmrzlinka
16. únor 2016

@dendulevrtule to mas pravdu.Zhubnu snad pristi rok.Letos to asi nestihnu 😀 😀 😀 Jinak ja jsem mela s Tobikem termin 30.6. a rodila jsem 26.6. Koukala jsem,ze Ty mas termin 24.6. 🙂

zmrzlinka
16. únor 2016

@mische to jses dobra,ze si zatim pribrala jenom kilo.Jak se Ti to povedlo?

ivca32
16. únor 2016

Ahoj holky, jestli to nebude vadit, připojím se k vám. Skoro 4 roky jsme se s mužem snažili o dítko, i jsme si střihli jedno IVF, moje gynekoložka mi kladla na srdce, že sice mám nadváhu, ale mám jí odjakživa, takže bůhví kde je problém. IVF se nepovedlo, dr z kliniky až teprve na poslední schůzce řekla, že na další kolo se připravíme jinak, dáme víc jednotek hormonů, prý se to přes mé bříško nedostalo tam kam mělo. Než jsme se dokopali na další pokus, tak jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže kdo ví kde byl problém. Nyní jsem v 19 tt, mám těhu cukrovku a píchám inzulín. Jinak je mi fajn. 🙂 Od počátku do teď jsem zhubla skoro 10 kg.. Takže holky držím palečky, aby se všem snažilkám brzo zadařilo. 🙂 Jo a má váha je třímístná. 🙂

angelina1709
16. únor 2016

@ivca32 ahijky..ma vaha byla trimistna i u prvniho tehu..vsichni mi rikali ze neotehotnim tak lehce i podruhe..poprve jsem otehotnela hned napoprve..a ted jsem podruhe tehotna stale s trimistnou vahou a povedlo se to po 4mesicich snazeni...a vaha je vysoce trimistna..☹

ivca32
17. únor 2016

@angelina1709 Však to všechno není jen o váze. Radši budu vážit s klidem 110 kilo než být chodící ramínko a šaty. 🙂 I mému manželovi to vyhovuje, má za co chytit. 😀 Je tedy fakt, že by mě zajímalo jak se nám po čase zadaří s druhým prckem... To je ovšem otázka budoucnosti. Gratuluji k těhu, ať je vše v pořádku.

mische
19. únor 2016

@zmrzlinka nevim. V 1. trimestru mi bylo zle, shodila jsem 4 kg, pak je behem toho 2. trimestru behem vanoc nabrala + 1 kg navic, ale jak kdy. Vaha se mi pohybuje. Jsem rada.

misutkakosutka
20. únor 2016

Ahojky děvčata, včera jsem byla u dr, protože mě 2 dny už trápí svědění - doktor se jen kouknul, stěr neudělal a napsal mi pimafucin jen mast zevně a čípek do vnitř žádný, máte s tím zkušenost? jsem v 8 tt

dendulevrtule
20. únor 2016

@zmrzlinka Letos budou jiné starosti,taky jsme si říkala jak budu letos hubnout🙂 Jsem ráda že aspoň to dítě bude mít narozeniny normálně(já jsem 25.prosince a manžel 26.ledna):-)

zmrzlinka
21. únor 2016

@dendulevrtule ja jsem zacatkem prosince.....taky nic moc 😀 My mame baracek,takze je vyhoda,ze v lete muzem slavit venku na zahrade.Taky malyho zapijeli na zahrade.Sousedi s nama nemluvili 3 mesice 😀 😀 😀

dendulevrtule
21. únor 2016

@zmrzlinka Jo to jsou ti prosincoví,vše v jednom měsíci a to je naprd 😉 Tak to máte super,manžel bych chtěl taky baráček ale momentálně nejsou finance na baráček.Aspoň k prarodičům na barák jezdíme 😉 celé léto🙂

zmrzlinka
21. únor 2016

@dendulevrtule baracek je super.Dobry je,ze mate aspon kam jezdit.Ja mam rodice daleko a tchanovci bydli kousek,ale s nimi se skoro nevidame....

pavlina112
21. únor 2016

ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Teď jsem v 8tt a ve čtvrtek se chystám na kontrolu, tak doufám, že bude vše v pořádku a hlavně jsem zvědavá na reakci dr., až se mě bude ptát kolik vážím. Mám 177cm a 110kg, měla jsem 108, ale 2kg jsem už přibrala ☹ musím se trochu zklidnit a začít jíst zdravě a taky se chci domluvit s dr. že se budu vážit doma vždy před kontrolou a ne od sestřičky, která to pak řve nahlas před ostatními co čekají na řadu, tak snad to nebude problém 🙂 jinak já si moc přeji, ať je u nás vše v pořádku a moc se těším a věřím tomu, že to tak bude 😉

mikalan
21. únor 2016

Ahoj holky,
přidávám a tady jsou mé údaje a "příběh".
Od puberty rostu do šířky, různé diety a hubnoucí kůry, a pak další přibírání, lehká srdeční váha bez komplikací, jinak zdravá. Před rokem a půl 145 kg, cysta na vaječníku, laparoskopie nešla kvůli tuku, tak mě rozřízli. Zvedání se z lůžka po operaci hrůza, slíbila jsem si, že nikdy víc. Shodila jsem kolem 30 kilo, přísný režim, hodně pohybu, velký energetický výdej, asi jsem to trochu moc hnala, jak jsem na sebe byla naštvaná, že jsem to nechala zajít tak daleko.
Po operaci mi zůstal jen jeden vaječník, tak jsme si s manželem řekli, že je na čase se začít snažit, protože by to taky mohlo trvat roky, ale podařilo se na 1. pokus. Začínala jsem na 117 kilo, teď jsem 16tt a mám 127 klo, asi částečně jojoefekt, částečně nevolnosti, dovolily mi jen ovoce a sladké. Mám hrozný strach, že do porodu budu mít zas 140 kilo, takže se chystám plavat, jak se zlepší počasí, taky procházky, cvičení pro těhotné, snad se mi to přibírání podaří zpomalit, jinak nevím.
Mám teď vyšší tlak, kolem 140/70-80, asi se to bude řešit. Test na cukrovku mám za sebou v pátek, dr. mě poslal dřív, protože táta ji má, ale ještě nevím výsledky. Mám ale lehkou srdeční vadu + obezita + tlak = pravděpodobný císař. Psychicky se na něj připravuju, ale zkušenost s podobným zákrokem mám tak špatnou, že... Měla jste některá císaře s trojcifernou váhou?

shine2015
21. únor 2016

@mikalan kdo chce tak dolu kg da...ty sis dokazala ze to jde. Pujde to i po porodu. Bacha na ovoce...ja po nem nabrala fest v tehu prejidala jsem se.....snaz se pak pribere. Spus zeleninu bych se snazila jist a chodila na prochazky pooripade rotoped....

alboo
21. únor 2016

@mikalan uprimne, s takovou váhou bych se sc.bala, ze se mi to bricho rozpadne... sem tlusta, ale min a to byl jedinej opravdu jedinej duvod proc sem byla rada za vag.porod. tlak neni zadna hruza, ano je na miste to sledovat, ale tragédie to neni. Nevim o jako vadu se jedna, posledni slovo bude mi kardiolog. Ale ja to ma sc hned nevidim. Porod je des, ale schnily bricho taky a ver ze sem jich videla mraky i kdyz ne jen po sc.

shine2015
21. únor 2016

@alboo se silnyma lidma to je komplikace vzdy a ve vsem co se nemocnic tyka..ja mela max vahu pred tretim porodem 109kg a pro me masakr...jsem 3mes po porodu a mam 92kg a ted jsem zacala cvicit a chci mit 65...mam za sebou tri sekce. Nemuzu posuzovat vag.porod ja jsem za sekci rada...ale i se 109 mi to prislo narocnejsi oproti drivejsim sekcim...kde jsem mela jednou 97 a jednou 96kg....

alboo
21. únor 2016

@shine2015 a hojeni v pohodě? Ja teda mela pred porodem asi 94, ale me by to na tuty hnilo. Blbe se mi hojila i p....

mikalan
21. únor 2016

@alboo Tak já už se po řezu hojila i s tou váhou a bez komplikací, asi je to individuální. Toho se nebojím, ale té situace. Zvednutí, péče o miminko.
Prošla jsem velkou část diskusního vlákna, nebylo tu málo maminek s váhou při porodu kolem 130 kg, ale nezmiňovaly císaře, co jsem koukala, proto se na to ptám, jestli s tím má někdo zkušenost.
Ta srdeční vada je jen lehká, neberu prášky, jednou za 5 let jdu na kontrolu, stále doufám, že kardiolog schválí přirozený porod, uvidím.

shine2015
21. únor 2016

@alboo vsechny tri sekce vpohode....jen u te treti kdy jsem mela 109 se mi hur vstavalo prvni den....jizva pokazde dobra...

shine2015
21. únor 2016

@mikalan uvidis. Nestresuj se. Vse bude jak ma byt. Ono neni 130kg jako 130kg....je to hodne ale kdyz postavis dve zeny se stejnpu vahou k sobe bude stejne kazda jina....

shine2015
21. únor 2016

@mikalan v ramci moznosti...hlavne se hybej a drz se v jidle nejak primerene ;)

zloba89
21. únor 2016

Holky je tu některá která při těhotenství naopak zhubla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru