Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

renuliena
8. pro 2019

@evocka15 podle toho jestli chceš gynekologa anebo reprodukční kliniku, já mám velice dobrou doktorku na Zbraslavi, taky jsem boubelka a pokaždé se ke mně slušně chovala

anakolut
8. pro 2019

@evocka15 chodila jsem sem https://gynclin.cz/. K Mudr. Klímové. I mé obezitě nikdy nepadlo ani slovo.

evocka15
18. pro 2019

Dnes jsem se zdesila jsem teprve 5+2 podle poslední menstruace a už mám 3,5kg nahoře 😥 aktuálně jsem na 130,7. Mám hrozné nervy z návštěvní gynekologie co mi řeknou. Je tu někdo kdo měl stejnou váhu na začátku? Bojím se abych vůbec miminko donosila v pořádku.

kompleta
18. pro 2019

@evocka15 byla jsem na tom stejně, pak šla váha dolu, rodila jsem s 133,5kg a malá měla 3,5kg když se narodila

renuliena
18. pro 2019

@evocka15 nenervuj se kvůli váze, já jsem sice otěhotněla na 105 kg ale taky jsem strašně rychle pribirala, rodila jsem se 130 kg, mala měla 3300 g a já v pohodě donosila, rodila jsem 39+4

michaelapfeiferova
19. pro 2019

@evocka15 Ja ti klidne vyfotim tehotenskou prukazku... zacala jsem na 98kg a na první kontrole si vysvihla luxusnich 101.4kg.... ted jsem 34tt a vis co? mam 95.5 kg. Prestala jsem jen pit slazene nápoje a z peciva jim jen obyc chleba. Snazim se snidat, svacit, obedvat, svacit a veceret. Ze začátku bych ale řekla ze se ženský hodne zavodnuji. Pak uz to tak nestoupa az zas ke konci.

nika
21. pro 2019

Já u jednoho trhu počátek 96, porod 97, druhé počátek 100, porod 94, po šestinedělí 88.

zuzkys
23. pro 2019

@evocka15 první těhotenství jsem začala se 120kg a rodila jsem se 118kg nikdo za celou dobu neřekl ohledně váhy vůbec nic. Teď druhé těhotenství a začátek 123, tak jsem zvědavá jak to bude dál probihat....

eva_marie
18. led 2020

@zuzkys ahoj teď jsem uviděla dvě čárky na testu a děsím se co mi řeknou mám 126kg. No nic nejela jsem na kaloricke tabulky a pisu si každé sousto, ať nepřekročim kalorie. Tajné doufám, ze trochu ještě zhubnu a nebo aspoň nepriberu. Ve kterém tydnu jste?

evocka15
19. led 2020

@eva_marie ahoj, já jsem teď v na konci 10 tt na začátku listopadu jsem před otěhotněním měla 133Kg pak 30.12 126,2Kg a teď mám 121,5 kg. Žádnou dietu nedržím. Bohužel od začátku trpím na nevolnosti a nechutenství, tak že toho moc nesmím a skoro každý večer zvracím. Doktorka mi k váze neřekla ani slovo tak jsem zvědavá co řekne teď 23. Až řeknu že jsem od 30.12 zhubla 5kg myslím že mi spíš vynadá. Bojím se aby miminko mělo vše co potřebuje.

eva_marie
19. led 2020

@evocka15 děkuji za pozitivní příspěvek, myslím, ze mam takové zásoby, ze si mimi vezme tam 😉 kez bych taky hubla. Ale nevolnosti zatím nemám, s dcerou začaly až kolem 8tt. Hned jak jsem viděla v pátek dvě čárky na testu, tak jsem se začala extra hlídat a jim max do 8000kj což by u mě mělo stačit k hubnutí.tak doufám, ze když bych nehubla tak aspoň nepriberu😉

evocka15
19. led 2020

@eva_marie jo já jsem se taky trápila co mi řekne že vážím tolik. Teď mě trápí že v sobě udržím za celý den maximálně nějaký jogurt a rohlík. Držím palce ať je vše v pořádku 😉

eva_marie
19. led 2020

@evocka15 tak to mate fakt velké nevolnosti. To jsem neměla, jen zaludek trochu na vode. Vám ať to taky dobre dopadne. Já půjdu k doktorovi někdy za 14 dnů. Tak dam vedet, snad do té doby trochu zhubnu.

elencze
19. led 2020

Holky otěhotněla jsme se 117 kg a rodila se 119, celé těhotenství super, porod za šest hodin hotovo bez jediného stehu, skoro celé těhotenství jsem se fakt cítila nejlépe v životě. Malý měl 3,80 kg, ale byl taky dlouhán (to mu zůstalo, jinak je dnes hubeňour v 19 měsících). Nenechte se stresovat, u mě měl kecy kvůli váze jen doktor na prvním velkém ultrazvuku, že se mu kvůli tomu hůř prý dostává k mimi, co moc nespolupracovalo.

eva_marie
20. led 2020

@elencze super děkuji za povzbuzení 😊 s dcerou jsem teda pohodové těhotenství neměla a to jsem. Vážila “jen” 90kg, tak kdyby tohle bylo lepší, vůbec bych se nebránila 😉 navíc by mimco mohlo vydržet v břiše dyl než do 33tt aspoň 37tt

eva_marie
24. led 2020

@evocka15 ahoj tak co doktorka na zhubnutí? Je vše vporadku?

evocka15
24. led 2020

@eva_marie Ahoj, doktorka říkala že ta váha kterou mám je riziko jak pro mě tak mimčo. Rikala že bych neměla přibrat víc jak 12kg. Když jsem jí pak řekla že 18.12 jsem měla 130kg a teď 23.1 mám 120 tak říkala že je to v pořádku a že nevadí že bubnu. A že mám počítat stim že to nebude úplně ideální těhotenství (záda která mě bolí kvůli tomu že se nehejbu mě budou bolet víc) No a odpoledne mi volali že mám cukr 5,1 a musím znovu na krev. Jinak zvracím pořád, ještě mě to neopustilo 😥

eva_marie
24. led 2020

@evocka15 ježíši ta je teda drsná, můj doktor to nekomentuje a předem mě ničím nestrasi. Nevím teda co mi rekne teď, musím se ještě objednat. Držím se zuby nehty 8000kj denně i teď na dovolené, tak doufám, ze jsem trochu zhubla nebo aspoň nepribrala.🤷‍♀️ To mě mrzí, ze ti je pořad blbě. Mi ještě nezacalo být blbě, s dcerkou to začlo až kolem 8tt. Jinak kamarádka je doktorka a říkala, ze je nesmysl ty hodnoty na cukrovku pro těhotné, ze di je stanovili gynekologové sami. Normalne do 5,5 je vše ok, gyndari si stanovili 5 a ze se diabetologove snaží tu hranici změnit i pro těhotné. No nicméně taky říká, ze diabetické dieta je zdravá a vlastně bychom tak měli jist pořad 😉 to zvládneme

evocka15
25. led 2020

@eva_marie mám pocit že se bojí abych jí nerozbila křeslo, vždy ho nastaví a pak si na něj vlezu. Můj dřívější dokrot si křeslo stěloval i když jsem na něm seděla. Minule koukala na opěrku zad když jsem slezla a něco tam zkoumala nevím jestli šev a nebo nějaké šmouhy na každé straně. Jestli to udělá příští tak už to nevydržím a zeptám se jí. Mám pocit že jsem jediná tlustá co tam chodí. Říkala teď najedete na zdraví životní styl, jako kdyby věděla jak žiju. Můj problém je nepravidelná strava v podstatě jim 2krat dene. Držím palce ať je vše v pořádku, a netrpíš tak jako já. No právě že já ten cukr mám celý život kolem 5.2 a moje doktorka nikdy nic neřekla. Tak doufám že až budu mít tu dietu tak už mi nebude zle, protože teď žiju na Pribináčkách, jahodové kefiru, rohlíku a mléčné rýži. Jak sním něco jiného tak zvracim ještě víc. Užij si dovolenou

eva_marie
25. led 2020

@evocka15 ta je teda divná s tím kreslem. No rozhodne mi neprijde xxl friendly. Já se děsím jít ke svému doktorovi, prestoze je v pohodě. Po tydnu dodržování 8000kj a nejezeni sladkého mám 0,7kg navrch 🤦🏼‍♀️🤷‍♀️ Jsem z toho fakt ve stresu. Je mi ovšem jasné, ze kdybych se nehlidala bude to horší. Když mi bylo blbě, když jsem čekala dcerku, nesměla jsem mít prázdný zaludek, aspoň piskot nebo tak něco. Nezkousela jsi to?

evocka15
25. led 2020

@eva_marie No nevím třeba je na to křeslo nějaká upnutá. 🤣 Jj vím že nesmím nechat prázdný žaludek ale taky mám problém sníst víc jak 200 ml jogurt a půlku rohlíku. Tak že teď se snažím aspoň oběd mít normální. Tak že jedna brambora a mrkev. Čípky které mi napsala (Torekn) asi zkoušet ani nebudu. Ale pan doktor z gastra u kterého jsem byla léčebná s refluxem mi doporučil Degan a zdá se že trochu funguje. Nojo maximálně bude mít keci ale stejnak to mimčo už čekáš a přece teď se nebudeš stresovat jestli máš o 10 kg víc nebo míň.

papousekpaja
25. led 2020

Devcata, asi bych sem take mela patrit, nez jsem otehotnela, tak jsem sice nemela metrak, ani ted v 21 tydnu ho nastesti jeste nemam. Pred otehotnenim 84 kg, ted 89 kg pri vysce 167 cm. Ja hodne nabrala po nemoci. V 16 letech me potkalo to nejhorsi co muze divku a zenu potkat (znasilnena fetakem) a od toho dotycneho, jsem jeste k tomu chytla mononukleozu - vyrovy zanet jater a z krasnych tehdy 55 kg jsem zacala nekontrolovane nabirat, nez mi na tu mononukleozu prisli (nastesti jen ta mononukleoza nez neco horsiho 🙄). Behem pul roku jsem nabrala 22 kg. Pak jeste par kg navic uplnym dospenim z divky v zenu. A uprimne? Ja se za sva kg navic nestydim ani se je nesnazim schazovat nebo maskovat. Ma kg navic jsou me zivotni zkusenosti. Kazda z nas ma ty kg navic nejakym zpusobem dana, at geneticky a nebo nemoci - stitna zlaza jatra atd. A uprimne? Aspon je nas za co chytit 😉

eva_marie
2. únor 2020

@evocka15 Ahoj, máš pravdu no, už nemá smysl se dál stresosvat, jen se hodně hlídat.
Jak ti je, uz polevily ty nevolnosti? asi má to křeslo doktorka ještě nesplacené 😀 no doufam, že mi křeslo nebude doktorka kontrolovat 😀 jsem objednana az na tento patek, ze pry kdyz nemam problemy, tak mam prijit pozdeji, ze bude snad uz videt srdicko. Uz jsi byla na prvotrimestralnim screeningu nebo nepujdes vubec? ja z toho mam nervy i u dcerky jsem mela, zvlast protoze mi je uz pres 36.

evocka15
3. únor 2020

@eva_marie ahoj, no musíme zaklepat že od té doby co beru lék Degan tak jsem nezvracela už je to asi 4 dny. Ale občas se mi zvedne žaludek. Na screening jdu teď 6.2 a budou mi hlídat cukr byla jsem 2x na krvy jednou 5,1 a podruhé 5,08 prej jsem na hranic tehu. cukrovky 😥 To čekání je nekonečné co? Držím palce ať je vše v pořádku

eva_marie
9. únor 2020

@evocka15 ahoj, tak v pátek bylo vidět srdíčko, velikost odpovídá 6+5 a za 14dni mám jít na kontrolu a krev. Jsem teda zvědavá. Nevolnosti zatím nic. U tebe degan stále funguje? Dostala jsem utrogestan jelikož jsem 1 lehce zaspinila a první dcera je předčasně, takže pro jistotu. Ta cukrovka mě taky děsí, před 2 mesici jsem měla cukr 5,1coz je v poho, když nejsi tehotna, ale v té době jsem prasila 😂 tak snad to bude teď dobrý. Kdy jdeš na screening?

zikisek
10. únor 2020

děvčátka, jak jste na tom s cukrem? já jsem 23+4tt a v pátek jdu na cukrovku.. před I.screeningem mi odebírali krev a měla jsem asi 5,3, tak znovu a měla jsem 5, tak udělal tytyty doktor a šla jsem domu. A to jsem moc sladký nemusela,spíš slané. Nooo a teď miluju sladkééé jako nikdy a uplně cítím v kostech, že mi tu cukrovku diagnostikujou😒 do půlky ledna jsem měla navrch jen 4kg, teď za poslední měsíc mi najednou přibyly 3,5!! 😲 pravda, mam pořááád hlad..pořááád,ale pořáád..jsem hotová, tlustá, záda mi asi upadnou do konce těhotenství a občas kyčle

martina1317
10. únor 2020

@zikisek ja si myslim, ze s vahou nebo s tim co jis, nema ta cukrovka nic spolecneho. Jsem uz podruhe tehu, rodit prvni jsem sla se 103kg a cukrovku jsem nemela, jedla jsem vsechno mozny. Ted cekam druhy (deti budou 16mesicu po sobe) a "zhubla" jsem na 70kg a neco po prvnim behem te chvilicky, momentalne jsem 32tt a mam 93kg a cukrovku opet nemam a to jim sladky jako utrzena.

martina1317
10. únor 2020

@zikisek nicmene pokud ti ji potvrdi, mela bys drzet dost prisnou dietu :/ coz je teda mega blby :/ ale uvidis 🙂

evocka15
10. únor 2020

@eva_marie já už mám po screeningu vše dopadlo dobře jen se fazolka nechce moc ukázat termín dle utz 19.8 dle MS 16.8. Na test cukru jdu ve středu budu pít glukozu a budu tam muset 2 hodiny sedět. Jinak nevolnosti už nejsou tak silné, většinou se mi zvedne žaludek a jen si odplivnu už nezvracim 3x za den. Váha aktuálne 19,5 doufám že to ještě půjde trochu dolů. To špinění je prý normální ✊ hlavně odpocivej a nesteesuj se. Ty už aspoň víš do čeho jdeš já jako prvorodicka jsem vynervovaná a hrozně se bojím porodu a to je ještě hodně daleko.

eva_marie
12. únor 2020

@evocka15 už jdeš na cukrovku? Není to nějak brzo? Chodí ve 24.tt ne? Tak to je super, ze screening dopadl dobre, gratuluju. Ty jo tak to jsi teda krásné zhubla, ale je fakt, ze aby mi bylo takhle blbě, tak to bych si to hodila. Obdivuju té. Hele já zhubla 1,5 kg tím ze se šílené hlidam a jen sem tam hresim. Ale jsem rada, ze jsem zatím nepribrala. S první dcerou jsem měla neskutečné nervy ze všeho a při zmínce porodu jsem se rozbrecela minimálně do toho 20.tt pak už jsem si řekla, ze holt musí nějak ven. A hele při porodu jsem byla neočekávané klidná a měla jsem to bez epiduralu nebo leku, dalo se to fakt zvládnout, dokonce jsem si myslela, ze to bude bolet víc. Je dobre najít si dobrý predporodni kurz s dulou ne v nemocnici. Dobra Dula té krásné namotivuje, ze se přestaneš porodu bát, fakt 💕 No však si můžeme napsat až to bude aktuální 😉 akorát jsem chytla nějakou hnusnou virozu, tak kašlu a mám ucpaný nos, a nic si na to nemůžu vzít 😭doufám ze to brzo prejde, ten suchý kašel je nejhorsi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru