Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

papousekpaja
6. dub 2020

@paja285 proc bys to nemela kvuli vaze donosit? To je hloupost 😉 vubec se niceho neboj. Komplikace nebo bezproblemove tehotenstvi muzes mit at vazis 50 kg nebo 150 kg. A za mesic zhubnout 8 kg je hodne, obzvlast pokud je to dietou a ne pohybem, aby ti pak nenastal jojo efekt. Hele, Paji, ja jsem zmenila jednou praci ze sedave za prepazkou v sazkovce na praci za barem, jedla jsem stejna jidla, jen mnohem vice pohybu, nejdriv sla dolu kila, z 95 na 85 behem 2-3 mesicu zmizel nadbytecny tuk, pak se vaha zastavila, ale i tak se mi jeste zmensilo obleceni o 2 cisla kdyz se tuk zacal menit na svalovou hmotu. Ted mi zbyvaji 2 mesice do porodu a v tehu jsem pribrala jen 5 kg a ted pocitej se mnou - 1 kg zvetsena prsa, 2 kg o 2 litry krve vic, mimco ted vazi cca 1700 g, zvetsena deloha je dalsi kg a plodova voda je dalsi kilo. Ted bych mela mit o 9 kg vic a ne jen o 5 kg. Ale prcek je v naprostem poradku a u nas silnejsich prave muze odebirat energii i z nas, co si ma vzit na hubenourovi 😉. Vubec se snazeni neboj 😘

paja285
6. dub 2020

@papousekpaja dekuji za krasnou pozitivni zpravu!!! Zmenila jsem stravu a chodim na prochazky cca 3xtydne 2hodinky, nemam pocit ze se nejak extra omezuju a jde to... tak uvidime 😊 ono 8kg a vahy kterou mam, je jako kapka v mori, takze zas tak moc to neni... 😥 momentalne se s manzelem nechranime nechavame to tak...uvidime 😊

evilin
6. dub 2020

@petula.bir Dcera 4,5 a syn bude mít rok. Jinak já už držela spoustu diet a žádnou nevydržím. Vím že tohle není cesta pro mě. Co mi pomohlo bylo že jsme si koupili digitální váhu a hodinky které měří kroky a veškerou aktivitu. Skoro každý den se vážím a zaznamenává mi to kolik mám (tuk, svaly, kolik jsem zhubla atd) díky tomu jsem už zhubla 7 kilo pomalu...za 2 mesice. Takže nejlepší motivace. 🙂 Po druhém porodu mi zůstalo nahoře totiž taky asi 7kg.

petula.bir
6. dub 2020

@evilin
Tak to je super 🙂 já bych se nevázila každý den ale tak 1x týdně 🙂 já jak najela na LC stravu tak za 14.dnů jsem zhubla 3kg (z 93 na 90) a pak jsem zjistila, ze jsem těhotná. Tak jsem zas jedla normálně, pak nejedla a jen zvracela.
Mě to čeká zase za 3-4 mesice 🤣🤣🤣 bude léto tak paráda 🙂 budou saláty, jen maso na grilu a tak ... 🤣🤣🤣 přes zimu je to hubnutí pro mě hrozný - Vánoce a tak 🤣🙈

werry85
Autor odpověď smazal
Zobraz
eva_marie
15. dub 2020

@paja285 ahoj, neboj jsem ve americké skupince na fb, kde holky mají i přes 200kg a odnosily zdravá miminka. Kolik vazis, ze se bojis doktora? Doporucuju zácit užívat kyselinu listovou už když se budete snažit a sex co 2-3 dny 😉

eva_marie
15. dub 2020

@evocka15 ahoj dlouho jsem tady nebyla, gratuluju k chlapečkovi. Já byla na screeningu a nevyšel úplně pěkné, protože mimi nespolupracovalo a plus šlo přes to břicho hůř vidět. Takže vyšel down 1:550 doktor prvne uvažoval nad plodovkou, ale to se bojím a většinou se děla až když je třeba 1:299. Tak jsem si zaplatila ty drahé testy z krve, ale hrozí tím, ze nemusí vyjít, ze nenasbiraji dost buněk dítěte kvůli obezitě. Zvladala jsem to psychicky dobre do dneska, protože už měli volat výsledky a furt nic.doktor říkal, ze si mysli, ze je vše ok, ale proste něco neviděl na 100% tak tam nemůže napsat, ze to je ok.

petula.bir
16. dub 2020

@eva_marie @paja285
Přesně tak - sex co 2-3dny 🤣🤣🤣
Sex u nás byl 31.10. a pak 2.11. podle velikosti malého (ze všech utz) jsem otěhotněla 1.11. což vlastně ani sex nebyl 🤣🤣🤣

evocka15
16. dub 2020

@eva_marie Ahoj, neboj určitě to dopadne dobře buď držet palce. Ta přehlednost je zvláštní protože já mám špek a placentu ve předu a v papírech mám napsáno viditelnost dobrá. A jedna známá ma tak o 40kg míň a má psáno viditelnost špatná 🤷‍♀️. Jinak máme ve skupině několik holek co jim řekli podezření na Down a nakonec se to nepotvrdilo, pořád je to jen nějaká vypočtené pravděpodobnost. Nejpřesnější je ta krev a nebo plodovka. Jak se něco dozvíš dej vědět ✊

eva_marie
18. dub 2020

@evocka15 no nějak jim to trvá s těmi výsledky, volala jsem do laboratoře a ještě to furt nemají udělané, ze byly Velikonoce bla bla bla. No s tou přehlednosti je to fakt divné, když jsem čekala malou tak jsem měla o 35kg min a taky si stěžovali, ze je blba viditelnost 🤷‍♀️Navíc miminko stalo místo aby leželo a nechtělo se otočit, tak kvůli tomu taky blbě viděl. No uvidíme, věřím, ze je vše ok (nosní kustka i sijove projasneni je ok).
Určitě dam vedet! Ty už jsi měla i screening ve 20tt, ze? Jo a jinak se držím furt mám stejnou váhu +- 1kg, tak jsem fakt rada.

eva_marie
18. dub 2020

@petula.bir jj to bude tím, ze spermie přežívají i tyden 😉

petula.bir
18. dub 2020

@eva_marie
Ano, vím 🤣 ale říkala jsem, že je to vtipné 🤣🤣🤣

nase_mimi
16. čer 2020

Ahoj holky, chci se zeptat, v kolikátým týdnu na vás zhruba okolí poznalo těhotenství. Jde mi o baculky velikosti cca 46/48. Díky🙂

tasimia
16. čer 2020

@nase_mimi 20tt 🙂

fandysek_1
16. čer 2020

@nase_mimi jsem tedy cca 42/44 první na me nebylo videt snad do sedmého měsíce, druhé jsme oznámili, až v šestém měsíci a nikdo nic nepoznal celou dobu. U obou těhotenství jsem přibrala maximálně 9 kg.

andy6230
16. črc 2020

Ahoj holky, i ja prispivam svym pribehem..mam 162cm..v mladi jsem potkala chlapce, s kterym jsem z 60kg nabrala behem roku na 80kg. To byla sama vecericka apod. Pak jsem byla nejaky cas sama ubrala 10kg, nabrala 10kg..v 80kg jsem potkala sveho nynejsiho manzela. Opet jsem s nim ja debilka pribrala a skoncila na 105kg. Pak jsem zhubla na 92kg a ted zas 103kg. Snazime se o mimi a chtela jsem aspon 10kg zhubnout, abych nebyla jak extra sud. No a zjistila jsem, ze jsem tehotna. Uz ted se desim jak dopadnu. Kez bych byla jedna z vas co jim aspon vaha zustala stejna.. mate na to nejaky recept nebo tip? Dekuju moc. 🙂

andy6230
16. črc 2020

@nase_mimi ahoj jake mas pomery kg/cm? Jestli ti to teda nevadi rict.. 🙂 velikost nosim jako ty.

katy48
16. črc 2020

@andy6230 ahoj otěhotněla jsem se 102kg a na začátku těhotenství jsem hubla a šla jsem rodit se 103kg z porodnice jsem odcházela s 91kg během těhotenství jsem se nijak neomezovala ani při těhotenské cukrovce. Ale na sladké jsem nikdy moc nebyla a ani v těhotenství jsem to nevyhledavala i když jsem si moc ráda dala zakusek. Takže bud v klidu a užívej si těhotenství 😉😉😉

hlasimse
16. črc 2020

@andy6230 Zkus jíst jako bys měla tu gestační cukrovku, se synem jsem nejedla žádné sladké a přibrala jen 6 kg. Teď si nějak víc dávám, tak nevím, jak to ukočíruju...

fandysek_1
17. črc 2020

@andy6230 pridavam se s www.tehotenskacukrovka.cz, je tam racionální jídelníček,.ale chce to fakt disciplínu. Můžeš i chodit na procházky a cvičit. Nejsem taky žádný hubeňour a obě těhotenství jsem dala s max 9 kg.

andy6230
19. črc 2020

@katy48 Ahojda, no tak to je super 🙂 dekuju za pribeh. To by bylo uplne super 🙂

andy6230
19. črc 2020

@hlasimse ahoj, dekuju za info. Nadtesti nejsem na sladky, tak uvidime jak to dopadne. 🙂

andy6230
19. črc 2020

@fandysek_1 dekuju moc za odkaz. Urcite vyuziju. 🙂

milu93
19. lis 2020

Ahoj, jsem teprve na zacatku tehotenstvi. Ale zajimalo by me, mozna hloupa otazka, zda jdou citit pohyby zvenku i pri nadvaze? Mam 92 kg a pneumatiku. Rada bych, kdyby citil i manzel ( samozrejme pozdeji), ale nevim, zda to pujde pres tu tukovou vrstvu. Omlouvam se mozna za hloupy dotaz 🙂

elencze
19. lis 2020

@milu93 ahoj, měla jsem víc a jsou, těhotenství proběhlo se 115 kily. Manžel cítil, lehávali jsme v posteli a měl ruku na břiše. I sestra a mamka cítily, když jsem je nechala šáhnout.

milu93
19. lis 2020

@elencze moc děkuji za odpověď. Opravdu se mi ulevilo 🙂

hlasimse
19. lis 2020

@milu93 Samozřejmě! 🙂 mám taky tak (začátek 90, teď 33tt 96kg) a ono je to břicho už vypouklé miminkem, i když jsem předtím měla pneumatiku a špeky, tak cca v tom 20-25tt prostě to bříško je vidět už to těhotenský. Zvenku je i vidět, jak se tam to miminko furt mele, to břicho různě cuká, boulí se, a do ruky by taky miminko kopalo (ale většinou napotvoru když manžel tam tu ruku položí, tak miminko je klidné) 😀

katy48
20. lis 2020

@andy6230 ahoj tak jak pak se ti daří? Je vše v pořádku? Hlavní je se držet a neposrajdit se z toho. Těhotenství je jediné období, kdy si nemusíš za každé nezdravé sousto nadávat 😉😉

andy6230
20. lis 2020

@katy48 ahoj, vsechno je dobre 🙂 dnes jsem 23+0. Pupik je pekne kulatej a uz nekdy od 18tt je videt ze je tehotenskej a ne tlustej :D na utz vse ok, nikdo neutrousil poznamku na moji vahu. Zacinala jsem se 103, prvnich par tydnu jsem to dala na 101kg a ted mam 103.5kg. Jsem za pulkou a mam nahore 2.5kg, takze zatim snad uspech 🙂 jim tak nejak normalne, piju teda prevazne jen vodu a dam si i sladke kdyz mam chut. 🙂 jedine co moc zatim necitim jsou pohyby. Sem tam teda nejaky cuk nebo citim jak sebou mala mele, protoze najednou potrebuju silene curat, ale jinak nic moc. K tomu mam placentu na predni strane. Ale jinak i zdravotne tlak ok a cukrovka zatim nevim. Jdu az cca za 3tydny. Rekla bych, ze zatim me telo snasi mimi skvele. 🙂

katy48
21. lis 2020

@andy6230 tak to je skvělý, že je vše v pořádku a nějaká kila nahoru půjdou, ale převážnou část necháš v nemocnici. Je dobře, že baštíš vše 😉 hele já celý těhotenství nemůžu říct, že bych měla nějaký šílený pohyby. Jo když jsem byla v klidu večer tak se mi pupik vlnil, ale to bylo celé. Přes den když jsem byla v pohybu žádný zběsilý pohyby se nekonali ani jsem nikdy nezůstala stát díky tomu, že by mě kopala nebo se víc mlela. A teď je z ní 2,5 lete ero, které se nezastaví 😉 takže neboj pokud teď bude hodný / hodná tak ti to pak vynahradí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru