Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
13. kvě 2009

ahoj marianeta ja som tu 😀

evuse
13. kvě 2009

Ahojte.

Jaber, my jsme spaly asi do 10:30 😀 . Pak mi přijel taťka na návštěvičku, dovezl čínu k obědu a šel s náma na prochajdu, tak jsem ho na plátku vzala do cukrošky. A doma na mě po návratu čekaly dva koblížky ke kafíčku od tchýně, takže to jsem taky zbaštila a už je mi normálně blbě z toho sladkýho. Za chvilku jdem koupat, Rézi už se budí a nějak pofňukává. Dneska teda zkusím teplejší vodu.

Mirun byla jsi na tom srazu?

Kačko, tak jsi zase tu 😀

Zuzi, ty už to máš taky za chvilku 😉 . Do epidurálu bych podruhé asi radši šla . Bez něj to teda bylo dost děsný 😕

zuzkaaaa
13. kvě 2009

evuse tak maličká krásne spinká to je super, naša ak bude po mne tak uf, ja ledva niečo naspím 😅

jabera
13. kvě 2009

evi, ja dnes nekupem, uz sa mi nechce, dosli sme pred chvilkou domov, boli sme si pre tatinka v praci...tak az zajtra. vy ste si ale dnes pekne uzili, mnam... mne zo sladkeho nebyva zle, hahaha potom povedz,jak dopadlo kupanie.. a teda nemusis ma takto drazdit s tym spanim... to neni pekne od teba pri tom mojom tyranovi.

marian, ja som nenarocna, mne staci odlozit na hodinku.. keby spal..

jabera
13. kvě 2009

som si prave dala magnum, aspon nieco zo zivota mam..

evuse
13. kvě 2009

Jaber koupání proběhlo dobře. Vodu míchal tatínek 😉 . Mě nebylo po tom sladkém vyloženě zle, ale byla jsem jak připraštěná po tý spoustě cukru, musela jsme si na chvilku lehnout.
Jaber a kolik hodin ti teda Bártík spí?

Zuzko já jsem nikdy takhe nevyspávala, to až teď. Ještě že to jde, mám prostě problém jít spát brzo, takže to doháním dopoledne.

Je to zajímavý, ale Tereza si denska 5x sundala levou ponožku. Asi se u ní dnes projevila nová dovednost... šmrdlání nožičkama o sebe 😀

jabera
13. kvě 2009

evi, to poznam, take pretlaskanie... potom je clovek uplne vycerpany.

bart spinka tak vselijak, ale zvacsa od 22-23 (obcas sa stane, ze skor) do 1-3 ako kedy. potom kojim a uz ho vlastne nemam sancu vlozit naspat do postielky. bud zaspim skor ako on, alebo hned place.. a potom uplne vstava okolo 6. niekedy sa mi ho podari este ukecat, ale to uz zriedka...a cez den spi v kociku, ale doma vacsinou iba na mne, v naruci.. veeelmi obcas ho dokazem presunut do postielky, ale to je fakt vynimka. popoludni je schopny spat, ale iba so mnou v posteli, aj to nie vzdy...len ja uz odpadavam vtedy, tak sa ho snazim prehovorit, obcas mi to vyjde... vies, mne strasne chyba par hodin bez neho. aspon jedna...niekedy mi ho bere boris, ale teraz ma tolko prace, ze sa to moc nedari...

terezka je sikulka velika, mozno nebude zrucna, ale bude znozna!

kackabrcka
13. kvě 2009

tak sme doma uz aj na 3cm otvorena ale bez kontrakcii no ze ked chytia bolesti riadne mame prist a okrem toho musim sa hlasit kazdy den nemocka ctg lebo tu sa nelezi v nemocke ako v SR neplati to totiz zdravotka.. inak dcerka ma uz 3420gr. takze cakame na bolesti 😀

mirunda
14. kvě 2009

Ahojte holčiny!Tedy, vy jste toho popísaly..
Kačko???Co ty tady pořád??? 😉 Jak ti je?

Zuzi, podlé tvé tabulky v albumu bych měla mít kluka 😀

Dneska jsem v noci nevstávala na odstříkání mlíka a ráno jsem myslela, že mi vybouchnou 😀 Lilinka to ani nemohla vzít do pusinky, jak jsem je měla nafouklý 😀 Ale tak zase jsem se vyspala jednou..

mirunda
14. kvě 2009

Evi, na srazu jsem nebyla, hlídala jsem švagříky.. je to docela škoda, příště se pokusím přijít, určitě je to fajn vidět lidi, s kterými si píšeš bůhví jak dlouho... 😎

jabera
14. kvě 2009

ahojte... mirun, ty este aj hlidat zvladas? tak to fakt len ja mam takeho maleho upira doma? neviem si predstavit strazit este cokolvek ine.. asi dam vypoved z domu uz...

ja by som zas mala mat podla tej tabulky dievcatko...

jabera
14. kvě 2009

ozaj a kacka este nepisala..., ale akosi neverim, ze by rodila.... aj ked asi aj ona raz musi, nie? ale zatial to tak nevyzera! hahahah

mirunda
14. kvě 2009

Jaberko, oni už jsou "velký", mají 7 let a 3 roky, takže jsem s nima šla na hřiště a tam mě nepotřebovali.. a pak když jsme přišli a oni zjistili, že doma není mamka s taťkou, tak hned zalezli k počítači a ten 7-mi letej začal pařit nějakou stupidní hru, kde přejížděl lidi a tak.. nevěřila jsem vlastní očím!!!

Já se troufám vsadit, že Kačka je v porodnici 😉 😀

zuzkaaaa
14. kvě 2009

ahojte babenky...
tak ja sa hlásim z poradne som doma, všetko OK, ako vždy tlak bol vyšší, dnes mi spravil kultiváciu vyšetril z dola som ešte úplne zatvorená ale maličká už má nízko hlavičku, poradňu už budem mať každý týžden, slúbil mi, že budúci týžden už spraví sono a prietoky plus monitor, ale už budem musieť chodiť k druhému dokimu, ešteže je to tak spravené, že nemusím cestovať do Bratislavy ale lekár chodí z Ružinova každý týždeň k nám, aj tak môj gynekológ končí u nás v meste, čiže na všetky ženy z našho mesta a okolitých dedín bude len 1 lekár, uf, to bude zasa čakania...

jabera
14. kvě 2009

mirun, tak to sa da..., s tou hrou to je sila, obcas az cumim, ake su hry a rozpravky, kdesi nadavaju do debilov..., ja nie som konzervativna a sama nadavam jak dlazdic, ale aby 4 rocne deti pocuvali, ze ja ta zabijem, ty idiot a podobne... púotom to povie na ulici a vyzera to, ze sa s nim tak bavis doma... a fakt to je v rozpravkach..a aj tie hry su take surove na moj vkus..., boooze, ked to bart bude chciet hravat..

zuzi, tak fajn, len sa asi nacakas u toho doktora teda fakt...

kackabrcka
14. kvě 2009

jabera - nerodim - len som zase od pol 5tej hore tak som este spala aj teraz od 10tej lebo poobede poradna od 14tej takze tak..
mirunda - no vidis este kinderkujem stale.. si ja vytrpim.. vcera nacvik poplachu do nemocky mala bola nejaka velmi aktivna tak som bola hodinu na ctg cku a od dnes kazdy den ctg aj vikend.. 😒 inak mame 3420gr. uz.. tak dufam ze do pondelka fakt uz porodim 🙂 dnes som zvedava co mi povie moj lekar kedy ma uz konecne posle rodit.. inak na 3cm som ale bez bolesti stale.. a to vies tu ta v nemocke nenechaju lezat lebo zdravotka to neplati.. takze fucim, leze mi to na nervy kazdy den len obliekat soferovat a podobne, by som bola najradsej cely den v pyzame..

jabera
14. kvě 2009

ahoj kati, ale zas lepsie doma, jak v nemocnici, nie? uvidis ja sa odtial budes hrabat domov... krpata, jaka je leniva! kiez by taka bola aj ked vyjde na svet, taka spacia, to ti uprimne prajem....

kackabrcka
14. kvě 2009

no to dufam ze bude spinkat ved asi je po tatinovi to je taky lenivcek a spachtosko.. vikendiky stava o 10tej ale uz mu skoncia zlate casy 😀 ked mu tam donesiem sophie v koliske 😵 tou koliskou si svokra ani neuvedomila ze aku pomoc mi urobila 😉 no a ved vies ze tu sa v nemocke nezdrzis a ani zdravotka to neplati ked to neni nutny pripad.. idem ja lekar 🙂

evuse
14. kvě 2009

Ahoj holky.
Kačko tak zase tady 😀 Já myslím, že dneska už nebudeš spát doma 😉 . Já se 3cm šla na sál, ale to bylo asi kvůli té odteklé vodě.

Dneska jsem měla akční noc. Tereza se mi při přebalování 3x počůrala a 2x pokákla, takže až 6-tá plenka jí zůstala. Vždycky se totiž znečistila než jsem jí stihla namazat zadeček, tak jsem jí šla znova umejt, abych jí dala do čistýho. Do toho se ještě poblinkala, jak jsem s ní pořád manipulovala. Musela jsem vzbudit manžela, aby mi pomohl, koupelna byla celá obložená špinavejma plínama, přebalovací podložka počůraná, no byla jsem fakt už na nervy. On jí pak musel zabvit, aby zas nezačala tlačit a povedlo se mí jí konečně přebalit. No a pak ještě převlíkačka, to se mi do novýho overalu nepodařilo narvat jí i s těma plínama na kyčle, takže jsem jí je radši sundala, abych jí nemusela zas převlíkat.

jabera
14. kvě 2009

jeeeej, evi, tak to musela byt zabava! celkovo je sranda, ked sa to cloveku pokadi v noci, ale ty si to mala super znasobene. to uz muselo byt ale fakt na nervy...

evuse
14. kvě 2009

Jo, fakt už jsem byla vyřízená, nevěděla jsem co mám teda dělat.
Jo a Jaber "znožná", to je vtipný 😀

kackabrcka
14. kvě 2009

avoj evuse - no veru namahava noc ☹
ja som spat od lekara s tymi 3cm stale plodovka sa drzi 😒 od zajtra ctg nemocnica a ak nic tak pondelok zase poradna a od utorka nemocnica.. povedal no tak do stvrtka porodite, nepotesil ma 😠

jabera
14. kvě 2009

kati, ja by som u teba brala ako uspech, ze vobec porodis! hahah ved to uz vyzeralo chvilkami, ze ten akt sa u teba vobec nechysta....

zuzkaaaa
14. kvě 2009

íha kacka ja že už tento týždeň porodíš....

jabera
14. kvě 2009

baby, ale viete kto sa strasnedlho neozval? scandya.
dufam, ze je ok, lebo to uz je fakt doba...mi je divne, ze by sem ani nevbehla sa pochvalit

kackabrcka
14. kvě 2009

no veru scandya tu chyba 🙂
jabera-no veru ja dufam ze vobec porodim.. najlepsie bude ked mi utorok zistia ze mi nezabera vyvolavacka a pojdem cisarskym - aj to sa moze stat..
zuzkaaa-no nevyzera to tak ☹ aj ked tyzden este nie je u konca 😉

zuzkaaaa
14. kvě 2009

tak baby dnes mi kamoška porodila, v 38 týždni ale ona mala plánovaný pôrod robili jej cisára má nejaké problémy s chrbticou 😉
uz aj ja chcem ale podla dokiho je ešte čas aj keď má už hlavičku dosť nízko, posledné dni ma dosť pobolieva v podbrušku a to hovoril, že maličká tam tlačí hlavičku, ozaj dnes mi aj krv našli v moči ale lekár to nejak nerieši

jabera
14. kvě 2009

kati, nestraaas! nazabudaj, ze termin je vyratany + - mozno si otehotnela neskor a v skutocnosti mas rodit trebars zajtra, no... prave na tu zofinku, ako zuzka spominala... bude mat narodky na slovenske meniny.

inac, mame pokazene auto, som z toho dost na nerviky... ale snazim sa na to nemysliet.
dnes mi prisla satka, ucim sa viazat, zatial mi to nejde, chudak bart..... skoro som ho tam rozdrtila, hahaha, ale jemu sa to pacilo, chudatko, tak chce byt pri mne, ze aj za cenu pomliazdenin vydrzi!!! hahahahaha
jak som ho tak tlacila, este sa aj dobre pokakal a potom sa z tej satky na mna zacal chichotat...

zuzkaaaa
14. kvě 2009

baby.... kde ste? nikto nikde.....

mirunda
14. kvě 2009

Holky, dneska mi dává Lili zabrat!!!Celý den je nějaká nervozní a pořád brečí, jsem z ní už total ☹ Jsem ráda, že jdem za chvíli spát.. normálně jsem jí teď měla skoro hodinu u prsu, aby neřvala, už jsem fakt nevěděla co s ní.. tam tam se uklidnila, ani nesosala, jen dudala bradavku 😠 Snad to bude zítra lepší...

Jaberko, kdybys slyšela, co ti mý švagříčci znají za slova, tak bys nestíhala zírat!!!I ten tříletej!!!To je fakt hrůza, ani nevědí, co to znamená, ale je to pro ně hrozná prča.. minulý víkend za náma přišel ten 7-letej a říká, že ví, jak se kreslí pí*a a popsal nám to.. mno, jen tak dál.. 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru