Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
28. lis 2008

Ahoj holčiny, dřív jsme se nedostala, byli jsme na kontrole i s taťkou. Těšil se, že se na vlastní oči přesvědčí, na utz, že máme holku a zrovna to nebylo moc vidět. Minule jsem to poznala na monitoru i sama, to nešlo zaměnit za nic jiného 🙂 . Zrovna mi škytá, škube mi celá břicho 😀

Teda verusko, obdivuju tě, že s těmi zdarv. problémy zvládáš práci a ještě i brigádu a postarat se o chudinku manžela. 😒 . Promiň, ale je to pěknej omezenec, jak píšou holky, měl by dbát na tvoje zdraví a na to, aby jste měli zdravé miminko a ne se starat o to, abys hlavně makala a ještě navařila večeři.

K té neschopence :já jí mám už půl roku, asi 3 měs. jsem vycházky neměla napsané, ale občas jsem ven šla ( bylo mi blbé si o ně u doktora říkat, byla jsem ráda, že nemusím do práce, bála jsme se, že mě uschopní) Teď mám 8-18h takže v pohodě. Kontrola na ně sice nepřišla, ale když si najdete diskuzi o dodržování vycházek na neschopence v těhu, tak tam holky píšou, že na ně kontrola přišla i několikrát. A třeba 10 min, před začátkem vycházky, nebo chvíli po skončení. Takže nedejte na to, že sami někteří doktoři tvrdí, že na těhule kontoly nechodí.

luciusek
28. lis 2008

Ahojte všechny,jak to tak čtu tak se nestačím divit.Verusku lituju a zároveň obdivuju,protože já bych s takovým chlapem nevydržela.Já jsem na neschopence od začátku těhotenství.Manžel rezolutně řekl,že budu doma odpočívat a bylo.Byla jsem za to ráda,protože první tři měsíce jsem nedělala nic jiného než chrupkala 🙂 Netušila jsem co hormony dokážou.Teď už jsem ve 23.týdnu a cítím se skvěle.Kila jdou nahoru a miminku se daří dobře.A nepříbírám jenom já,ale i manžílek 🙂 Každý den má hezky navařeno a jak mu chutná.Aspoň,že mě v tom přibírání nenechal a drží se mnou krok 🙂 Jinak k těm vycházkám.Já mám vycházky od 14.00-18:00,ale venku jsem pořád a kontrola ještě nebyla.Taky jsem slyšela,že by kontrolu musel poslat zaměstnavatel.Takže snad žádná kontrola nehrozí.Tak se mějta držte se 🙂

mirunda
28. lis 2008

Luciusek - ten můj chlap taky se mnou drží v přibírání, prý abych v tom nebyla sama 😀 Jak jsou ochotní ti mužíčkové 😀

laska.nezna.hranic
28. lis 2008

čau holky, můžu se k vám přidat? 🙂

mirunda
28. lis 2008

jasánek!To se snad ani nemusíš ptát.. 😉

laska.nezna.hranic
28. lis 2008

mirunda - dík 🙂 ale nějak se vám nechci mísit do hovoru, když vlastně ani pořádně nevím, co se probírá...

mirunda
28. lis 2008

To se klidně přidej, myslím, že se tu rozebírá koneckonců všechno co koho napadne.. 😉 A do diskuze bereme každýho.. 😀

laska.nezna.hranic
28. lis 2008

mirunda - prima. i když já v podstatě nic konkrétního k probírání nemám... ale koukám, že moje mimi je tu asi nejmladší, všichni už jsou kolem půlky a dál... se máte🙂

petrach
28. lis 2008

laska mas super prezdivku 😉 vitam te 🙂
no mi pisem o vsem moznem,jak to chodi v tehu a v zivote
neboj zas tak pozadu nejsi,nas dohonis 😀 budes pozdej rodit,tudiz budes mit dyl veget 😀
evuse mala se stydela??? 😉 co rika manza na holku??? muj ji hrozne chtel

usounek25
28. lis 2008

Ahojte kočky, tak jsem se sem dneska konečně dostala. Dneska bylo velký lítání, vyzvednout fusak z čistírny, knihovna, pak nakoupit nějaký to papání a doma uvařit. A navíc je tam pěkně hnusně, aspoň tady u nás. Svítilo sice sluníčko, ale pěkně ledový vítr 😕 Dneska jsem potkala ve městě známýho, tak se mi smál, že už mě pěkně narostlo bříško, že už ani bundu nedopnu, což je fakt. Měla jsem ji zaplou jen od pasu navrch a pupík vykukoval ven 😅 Ale je mě líto kupovat novou bundu na těch pár měsíců.

usounek25
28. lis 2008

Jsem byla dneska nakupovat v našem Penny marketu, měli tam zas nějaký akce nebo co, protože tam bylo šílený množství důchodců, kteří se tam div neporali. Vždycky mě štvou, jak do tebe šťouchají vozíkama 😠 😠

laska.nezna.hranic
28. lis 2008

petrach - hehe, děkuju.
to máš sice pravdu, ale až já budu tam co vy, tak vy už budete dávno pryč 😀 no, nevadí
ale přijde mi, že podle fotek se sem ani jedna z vás moc nehodí... kde máte ty dvě "ikska" schovaný?🙂

usounek25
28. lis 2008

laska.nezna.hranic: řekla bych, že každá tady máme fotku z našich štíhlých dob 😀 Na fotky z mou stokilovou váhou se radši nedívám 🙂

laska.nezna.hranic
28. lis 2008

usounek25 - tak pokud jsi zažila štíhlé doby, tak to máš ještě dobrý, to já neznám 😀

evuse
28. lis 2008

no jo, už od začátku měla packu mezi nožičkama, nebo aspoň pupečník a to jak v 16 tt, ve 20 tt a ve 25 na 4D taky. Takže až ve 28tt, to jsem tam byla bez chlapa, to bylo vidět nádherně. A dneska s tatínkem divákem zase nic pořádnýho. Nám už od začátku všichni tipovali kluka, i v takových těch věcech, jako jsou karty, jehla na niti atd. Takže jsme to od začátku brali, že to bude kluk, ale když se tak dolouho nic neukázalo, tak jsem si začala dělat srandu a říkala manžovi- vsad se, že to bude holka a dělá si z nás legraci. A taky jo. On samozřejmě jako většina chlapů chtěl kluka, ale postupen času, když zjišťuje co je to za zázrak, že člověk vůbec otěhotní, pak z ničeho vyroste malej človíček, jsou různá rizika, vyšetření, nevolnosti, a problémy, tak už mu to vlastně taky bylo jedno co to bude. Hned druhý den po tom odhalení byl večer na pivě a všude rozhlašoval, že to bude Terezka. Ačkoliv jsme se dohodli, že jmého říkat nebudem, protože většina lidí má tendenci to hodnotit, jestli jim se líbí, nebo ne. A tehdy jsem pochopila, že je šťastnej a pyšnej i s holkou. Aspoň se doma vyrovná poměr sil ( máme psa a kocoura) 🙂

evuse
28. lis 2008

laska.nezna.hranic : kvůli tobě jsem koukla do průkajkdy, kolik jsem vážila při svatbě v 19tt ( fotka v pase a albu) a věř mi, že to bylo 87

petrach
28. lis 2008

laska jak pisou holky,fotky ze stihlich let,ja mam ted o 10 vic alle ani tam teda stihla nejsem,aspon vidis ze ty kila nejsou tak hroznyyyy 😀 😀
evuse holka si chlapa dokaze pekne omotat kolem prstu,to budes kukat,jak bude tatulda skakat 🙂 kluky vic perujou,my holku mame,ale chtela jsem jeste jednu,ale holt je to kluk 😉 manzovi to bylo jedno
no nam toho Šimona taky pekne komentuji,takze natruc tchyni ho dame 😀

evuse
28. lis 2008

😀
Mě překvapilo, že nakonec nikdo z rodiny na jméno vlastně nic negativního neříkal. Mě se pro holku moc líbí Dorotka a Rozárka, jenže ofiko je to Dorota a Rozálie, a to už se mi teda nelíbí

evuse
28. lis 2008

šimon je hezkej, ale neměla bych odvahu, přijde mi to moc biblický

petrach
28. lis 2008

no vydis,ja mela taky jine tipi,ale uz jsem si zvykla 🙂
dneska jsem teda uplne k-o.,je mi desna zima,asi na me neco leze ☹

evuse
28. lis 2008

tak teplý ponožk a horkej čaj s citrónem, nebo jiný céčko. Několikrát se mi podařilo takhle chorobu zahnat.

petrach
28. lis 2008

jo snad to prejde,manza topi jako blazen,tak pujdu potit
pekny vikend vsem a zase zitra

luciusek
29. lis 2008

mirundo-já myslím,že jím to přibírání vůbec nevadí.Dělají zásoby,protože ví,že příjdou zlé časy a takové vyvařovaní skončí,protože až se to narodí nebude na to čas.Aspoň na začátku než si v tom najdem nějaký systém.Neboj,oni jsou chytří 🙂 .Já se jdu dneska mrknout po obchodech po nějaké těhu halence.Pomalu,ale jistě se do ničeho nevlezu.Ach jo 🙂

smilers
29. lis 2008

Nazdarek,hezke tema moc vam preju at mate pohodove tehu, co se tyce nabirani kil v tehu,zas to neprehanet,ja pred tehu mela 108kg, ted uz mam o dost vic a s tim,ze mam vysokej tlak,snizenou funkci stitne zlazy,preeklampsii,otoky,samo to kazda muze mit jinak,ale vetsinou je tohle vizitkou obezity,proto pribirat ale vzdy s rozmyslem

mirunda
29. lis 2008

Krásné raníčko všem!
Tak co se jména týče, tak si živě snad umíte představit, jak se všichni tvářili na Lilianu.. mně a přiteli se to hrozně moc líbí, ale okolí vždycky udělá takový ksicht, že bych je nejraději bacila 😀 Jediný mojí mamince se to hrozně líbí 😀 Takže je opravdu snad lepší nikomu nic neříkat, ponaučení pro příště.. 😉
Smilers - gratuluju ke trojčátkům! 😵 To budete mít doma veselo.. 🙂 Rozhodně souhlasím, že s kilečkama nepřehánět, ale ono to jde nahoru občas tak samo.. 😅

smilers
29. lis 2008

Mirun diky🙂 vsak jasny,jen se to pak tezko dava pryc,tim sem to myslela

petrach
29. lis 2008

dobre rano 🙂 sice pozdní 😉

smilers gratuluju 🙂 to je nadhera a mate krasne jmena 😉
mirundo mi meli ve třide Ludmilu a nikdy jí nikdo neřekl jinak než Lilka,je to mekké pekne jmeno,nemam rada takové ty moc tvrdé,a pokud se vam libí,tak okolí at si trhne,nam taky haní Šimona,tak natruc ho dame 🙂 nam se libí...

veruska007
29. lis 2008

Ahojte, ja jsem dnes cely den v praci a pristi tyden tu vubec nebudu, budu se trapit na sluzebce 😝 . Jinak manzel se mozna chytnul za nos, protoze me vcera vecer cekal s veceri.Bohuzel, prisla jsem po 14h z prace fakt v hroznym stavu, z poslednich sil jsem se vyskrabala z tramvaje, dolezla domu, padla jak jsem byla na gauc a spala. Manzel me pak pry prevlekl, odnesl do loznice... ale nic z toho si nepamatuju. Pry jsem v noci brecela, ze je mi spatne... ale to jsem taky spala 😅 . A rano me cekal se snidani, dokonce slibil, ze si sam uvari a natrha vetvicky na adventni venec, tak jsem zvedava. Toz ho to treba prejde a zmoudri 😎 .

petrach
29. lis 2008

verus drzim palce 😉 to vis chlapi,jsou nekdy trochu tupí,než jim neco dojde,treba i zarlil na prcka a ted mu to dojde...musis se snažit šetřit a vic odpočívat,určite to není sranda takhle se honit...at se ti neco nestane

mirunda
29. lis 2008

Petrach - máš recht, a mimochodem, přítel chtěl Šimona, kdyby to byl kluk.. 😉

Veruska - třeba si to přečetl to, co si tady píšeme a došlo mu to.. 😀 ..jen tak dááál..!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru