Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adelinka
31. kvě 2009

dobre ranko..
tak u nas opet prsi tak zase zadny detsky den ☹

michala.l
31. kvě 2009

Ja som brala vtedy normalne tabltky, ale boli specialne pre dojciace, takze tam bola nejaka ina hladina hormonov - uz si to nepamatam moc, co to bolo zac

Na kupko som sa uz tesila, no este si zda sa pockame ☹

Toto mimco bolo neplanovane - planovali sme asi pred rokom a nedarilo sa moc, tak sme to vzdali, ze skusime neskor ... A kedze s antikoncepciu neberiem uz 7 rokov a ficali sme uz len na kondomoch a plodnych a neplodnych dnoch, tak toto nase male sa nam "zadarilo" prave pocas "neplodnych" dni 😀 , ale urcite nie nehoda - skor pekna nahoda 🙂

zuzkaaaa
31. kvě 2009

ahojte babenky...
uf ale vy ste toho popísali mala som čo robiť aby som dočítala, idem niečo navariť aj keď mne sa taaak nechceee 😀
mirunda maličká je krásnučká tiež už dobre narástla, baby pamätám keď ste len tiež tehulky boli a teraz už sú tie detičky také "veľké" však pozerám že Terezka už má 4 mesiace, Bartík 2 mesiace a Lili už skoro 3 mesiace 😀

evuse
31. kvě 2009

Ahojte.

Tak dnes ráno opět převlíkačka naší postele, tentokrát tam bylo mokro - od Terezy 😉. Má jiný plíny a ty jí jsou zas trošku volný okolo nožiček a jak tam u mě leží na boku.... To je běs
Mirun, poprvé jsem se vdávala ve 27.

Jo Zuzko letí to strááášně rychle 😉

Já o antikoncepci neuvažuju, brala jsem jí celkem snad 8 let a přijde mi, že je to až dost. Navíc, když jí začnu brát a budeme chtít druhý mimčo, tak budeme muset několik měsíců čekat až to vysadím, jednak než naskočí cyklus, a taky radši proto, aby se nám nestaly dvojčata jako kámošce. Po vysazení, je prej jako pohojeno a může se uvolňovat více vajíček najednou..

zuzkaaaa
31. kvě 2009

pridala som 2 fotky, megabrucho 😀

jabera
31. kvě 2009

zuzi, v pohode mas brucho, vazne. mozno ani nebude sofia velka. tvoj menzel je tiez nejaky mladas, ze? kolko ma rokov?

evi, mate po nociach veselo! my sme zacali pouzivat plienky z lidla a ani raz nepretiekli. velmi som spokojna a pritom su najlacnejsie.

zuzkaaaa
31. kvě 2009

jaberka manžel je o 11 mesiacov starší ako ja čiže bude mať 24, tak podľa dokiho mala Sofi v 36 týždni 3000g a teraz sa má počítať na týždeň 200g takže počítam že pri pôrode bude mať okolo 3600-3800g ale tak som už aj počula že lekár hovoril 3,5kg a keď sa narodilo malo 4,5kg 😀

mirunda
31. kvě 2009

ahoj ahoj holčiny!
Tak jsme byli zas celý den pryč, byla jsem poprvý s Lilinkou u našich - vždycky oni jezdili k nám 🙂
Jaber, rozhodně se mi nic chemickýho brát nechce, taky to nesnášim..takže snad raději souložit nebudu 😀 Já jsem četla, že kojení antikoncepce je, pokud se kojí plně a doba mezi kojením není delší než 6hod.. což u mě neni, takže bych se na to nespolíhala 🙂 Ráda bych druhý miminko tak za ty dva roky, tak uvidíme, nějak to dopadne 😉

Zuzi, taky si pamatuju, jak jsme tu byly všechny těhulky, tedy kromě Adelinky 🙂 A už to máme všechny kromě tebe za sebou a ty to budeš mít za chvíli taky.. to jsem zvědavá, kdy to na tebe přijde.. teď sem musíš chodit denně, protože jakmile tu jeden den nebudeš, tak si budu myslet, že rodíš 😀

Evi a kdy byste chtěli další mimčo?Přemýšleli jste o tom?Jéé a já otěhotněla hned první měsíc po vysazení antikoncepce a doufala, že to dvojčátka budou a nic 😀 Strašně bych si je přála.. 😀 (ikdyž v 6-tinedělí jsem říkala něco jiného 😀 )

jabera
31. kvě 2009

zuzi, ved aj mne povedal dr., ze bart vazi 3,4 kg, ked ma prijimal do porodky...ved uz sa za chvilku ukaze pravda u teba! hahaha. tak taki vy ste mladi obaja... vy sa mate...

mirun, ked si predstavim dvoch bartikov naraz, je mi mdlo... ja som sa dvojcatiek desila a aj sa nadalej, vies si predstavit ten zahul? obdivujem kazdu holku, co to zvladne. jasne, ze sa to da, ale musi to byt strasna makacka.

ale ten cas leti straaasne. nikdy mi takto neletel, fakt ne... kazdy den je rovnaky, ale dva mesiace ubehli jak tyzden, zvlastne to je. a na bartovi vidim take zmeny chvilami. vcera napriklad 1.x kopol mohou do hracky na hrazdicke. len sme cumeli..a stale viac sa tesi vo vode. az hyka od radosti.

baby matky, take malilinke cervene bodecky su potnicky? ma to na tvaricke a krku, len tam, kde nema tricko..., alebo alergia na nieco? ale nenapada ma nic, co by som jedla rizikove..

jabera
31. kvě 2009

jo, mirun a to kojenie antikoncepcia asi nebude, lebo ja kojim castejsie ako po 6. hodinach a uz mam menzes... cize ovulujem. dost ma to nastvalo.

mirunda
31. kvě 2009

Jaber, záhul to musí bejt děsnej, ale i tak to je krásný.. a taky - máš dvě děti jednou ranou 😀 Brala bych to..ale bohužel ani já ani Kuba v rodině dvojčátka nemáme, takže je to malá pravděpodobnost ☹

Potničky se dělaj při přehřátí miminka, třeba při horečce, při nevhodném oblečení a tak.. a prý to jsou takový červený malinký pupínky..a taky je na ně prý dobrý heřmánek..

Fakt jsi to už Jaber dostala??Tak to je mazec.. já každý den doufám, že to přijde co nejpozdějc 😀 Nechci menzes vidět aspoň rok 😀

jabera
31. kvě 2009

no, ja presne po 8 tyzdnoch od porodu! uz mam aj po.... dost ma to nastvalo.
tak ja neviem, ci to su tie potnicky... ale z coho to moze mat, sakra..

evuse
31. kvě 2009

Zuzi máš pěkný bříško, vůbec mi nepřijde nějak extra velký 😉

Jaber to budou určitě potničky. Tereza je taky občas má. Proto nemůžem používat pytel na spaní, je jí v něm horko.

Mirun, o druhém mimoušovi jsem uvažovala už teď- jen jemám odvahu 😵 , nebo až bude Rézi rok, nebo o něco později, ale do dvou let se asi určitě začnem snažit, pokud se něco nezmění. Uvidím jak to s ní půjde. Blbý je mít miminko a malý dítě, který taky potřebuje ještě kočár, nechtělo by se mi vláčet se sourozeneckým. Uvidíme, předpokládám, že to bude okamžité rozhodnutí, i proto nechci brát prášky.

zuzkaaaa
31. kvě 2009

baby mne sa otehotniet podarilo až 9mesiacov po vysadení antikoncepcie, najprv sme čakali aby sa mi organizmus vyčistil 3 mesiace a potom mi začal menzes blbnúť, bolo obdobie keď som viac ako 2mesiace nedostala to som si robila testy na dennom poriadku, a potom som išla k dokimu ten mi predpísal lieky na upravenie menzesu po 2 mesiacoch som mala ísť na kontrolu a to som už bola tehu 😀
baby, jedna otázka, ja viem hlúpa ale fakt neviem ako to funguje... po pôrode ste dostali hneď menzes? ako dlho?

jabera
31. kvě 2009

zuzi, po porode sa cistis, to z teba ide taky bordel, nieco ako menzes. to je cca tych 6 tyzdnov. a potom je to uplne individualne. ja som dostala po 8. tyzdnoch, coz je dost skoro. niekto po niekolkych mesiacoch, niekto az ked dokoji, to sa proste neda povedat... a vraj sa moze uplne zmenit cyklus, aj upravit a tak... v to pevne verim, ja som mavala vzdy silne a bolesti. terz nie, ale to sa asi este neda moc na to spoliehat, uvidim nabuduce.

michala.l
31. kvě 2009

zuzkaaa, po porode sa chvilu cistis - je to individualne - ja som sa cistila cca 2 tyzdne (takze spotreba vloziek bola velka 😀 ) a normalny menzes som dostala cca po 5 mesiacoch, ale to je tiez individualne - kamaratka dostala az po vyse roku 😠

zuzkaaaa
31. kvě 2009

íha dobre vedieť, pre mňa budú vložky utrpenie pred tým som skoro vôbec nepoužívala len tampony 😅 to by bolo fajn keby že po pôrode by sa to upravilo lebo doteraz som vždy išla umrieť od bolestí a krčov už týždeň pred ma hlava bolela 😠

jabera
31. kvě 2009

zuzi, ver mi, ze ti budu vlozky prijemne. spomen si na moje slova! hahahha predstava, ze by si si tam dala tampon ti prijemna nebude. inac, odporucam ti co najobycajnejsie vlozky, bud tie porodnicke, alebo uplne najlacnejsie, take s povrchom ako kedysi boli. ja neviem, ake su na slovensku take,a le to ti niekto poradi. mne osobne strasne vadili allwaysky a podobne, zaparovala som sa. asi som bola po porode nejak citlivejsia, alebo co..

zuzkaaaa
31. kvě 2009

no také popôrodné som si už kúpila 2 balíky ale tie mi vystačia podľa mňa max týždeň 😀 aj tie popôrodné spodné prádlo som si kúpila chvália to, ale pripadajú mi nechutné také ako boxerky dlhé až po kolená 😅

jabera
31. kvě 2009

tak take nepoznam, zuzi! hahaa, to by si mohla dat do albumu, fakt neviem, co myslis, ale znie to dobre. neviem inac kolko je vloziek v tych dvoch balikoch, ale minies toho naozaj vela. mozno ti ani nebudu na tyzden stacit. to je ine ako menzes, tak len aby ta to nezaskocilo. ale tak ti odbehne manzel kupit, no...

evi a myslis, ze je mozne, ze ma potnicky len na tvari? resp. na miestach, kde nema odev? nemam pocit, ze by ho to nejak bolelo, alebo svrbelo. aspon dufam, ale netvari sa nijak nebezne.

mne inac teraz zaspali obaja muzi v spalni, takze ja som tu normalne sama, to som uz dlho nezazila. od radosti som zozrala 2 jogurty a taku tycinku... a este mam na nieco chut, mala by som sa krotit... a mam kopu roboty a vobec sa mi nechce to robit.

kackabrcka
31. kvě 2009

pekny vecer-den kocky ja vas zanedbavam ale mam tu maminu a venujem sa viacej dcerke.. musime dokrmovat lebo sme el. odsavanim zistili ze mam len 30ml mlieka a to dcerke nestaci.. dufam stale ze sa to casom este zmeni a budem len kojit..

jabera
31. kvě 2009

ahoj kati, no tak to ma mrzi... neboj, to sa este moze rozbehnut. drzim palce.

mirunda
1. čer 2009

Zuzi, já se čistila 5 týdnů, to byl děs, já taky vložky naprosto nesnášim - a nejlepší byly ty v porodnici 😀 Byly hrozně tlustý a obrovský 😀 Ale spotřeba byla taková, že se nevyplatilo používat svoje, když to tam nabízeli...
A abych pravdu řekla, jak píše Jaberka, nakonec jsem za ně byla nejvděčnější a kupovala si ty nejlevnější a nejobyčejnější vložky, co jsem v drogerii našla..tampony nepřipadají v úvahu, ani se na 6-tinedělí nedoporučujou, oni z tebe občas lezou takový až cucky.. 😖
mno a zatím jsem to nedostala, tak doufám, že to tak zůstane ještě pár měsíců..

Evi, fakt už teď?Moje kámoška má taky děti o rok od sebe.. já bych do toho taky možná i šla, ale neměla bych, takže není u mě co řešit.. mohla by mi prasknout děloha, kdyby to tam nebylo ještě dobře zahojený.. 😒 To nechci rozhodně riskovat..

Jaberko, tak jsem měla včera slíbený sex a co myslíš - jen jsme zalehli, tak usnul 😀

Normálně, Lilinku asi začaly trápit zoubky..hrozně slinká, pořád si dává pěstičky do pusinky..je podrážděná.. a v noci nespí ☹ Dočetla jsem se, že miminka můžou trápit zoubky takhle brzy, ale třeba vyklubat se můžou až v půl roce.. tak jsem zvědavá, ale je mi jí hrozně líto, princeznu mojí, takže zítra jdeme koupit nějaký kousátko, aby si mohla ulevit..

A KAČKO!!!!Rozhodně to nevzdávej, jestli si pamatuješ, já s tím měla taky po porodu problém a hrozně jsem to řešila, brala ty homeopatika a pila čaje a tu meltu a já nevim co všechno.. a myslím, že mi nejvíc pomohlo, když jsem přestala řešit, že jí teda občas dorkrmim a taky jsem začala odstříkávat v noci.. jestli se ti malá v noci budí, tak koj co nejvíííc, v noci se ti vytváří hormon, který tvorbu mléka podporuje jako blázen 🙂 Pokud se ti v noci nebudí jako mě Lilinka, tak si nařizuj budíka a vstávej - a taky to co odstříkáš, jí pak můžeš dát během dne, já jí to dávám pak večer, kdy mi přijde, že už toho tolik nestihnu vyrobit.. a prakticky už takových 14 dní jsme jí ani jednou nedokrmili umělou výživou.. taky už nekojíme 45min, jak tomu bývalo, ale asi tak 15-20min, takže až teď mě kojení začalo opravdu bavit a začala jsem si ho náramě užívat.. 😵 😵 Držím moc moc pěsti!!!

jabera
1. čer 2009

ahojte!

vidis kati, nakoniec mirunda to ma tiez za sebou, uz som aj zabudla. a jak pekne to dopadlo.
len tusim nedokrmovala z flasky, ale striekackou, zda sa mi. tam je riziko, ze ked das flasku, nechce uz prso, lebo sa jej tazsie taha...

mirun, takych slubenych sexov poznaaaam! povedala by som, ze kazdy vecer a vzdy minimalne jeden z nas zlyha.. co si clovek pomoze, ked to mimino nuti k 100% aktivite cely den a ked zaspi, je to jak vypinac pre vsetkych.

mirunda
1. čer 2009

Dokrmovala jsem z flašky. Zkoušela jsem to i stříkačkou, ale přišlo mi, že spolkla u toho hrozně moc vzduchu, a taky to trvalo hrozně dlouho, tak jsem se na to vykvajzla.. a jednou denně jí dávám z flašky to,co v noci odstříkám a i přes to saje z prsu dobře.. ale je fakt, že mi všichni říkali, ať z flašky nedávám..

Jo, tak to je přesný - vypínač pro všechny 😀 😀 Ani kvůli sexu nezůstáváme vzhůru o pár minut dýl, když Lili usne 😀

evuse
1. čer 2009

Ahojte,
Zuzko dva balíky jsou teda málo. Jsou myslím po 20. Já minimálně v porodnici používala i 2-3 najednou. A to byly jejich, kdybych tam měla mít svoje, tak to by snad byl balík denně. Doma už to bylo slabší, takže pak už po jedné. Ty očistky trvaly celkem 4 týdny, takže spotřeba vložek nestutečná. A tampony, to tě fakt ani nenapadne, já se bála na sebe i jen sáhnout při mytí 😀

Mirun, Tereza začala taky kolem 2 měsíců hrozně slintat, prej je to normální. Teď si to tý pusy občas rve i bryndák, plínu, co jí padne do ruky. Slintá futr a zuby nikde 😀

jabera
1. čer 2009

evi, to s tym umyvanim mas pravdu, ja osm sa tiez toho az bala. a raz som si tam pozrela zrkadielkom, hned druhy den po porode a to bylo neco!!! normalne som sa zlakla. des bes.

inac aj mne zacal bartik tak slintat... mozno je to potom rocnym obdobim, hahahah
ale pride mi blbost, ze by to u neho mohli byt zuby, ved to snad najskor v terezkinom veku.. ale take bubliky sa mu uz robia pri puse, jak keby mydlo jedol.

evuse
1. čer 2009

\Jo jo, Rézi je taky jak bublifuk 😉

A tamto jsou určitě potničky, Tereza je taky měla na tvářích, za krkem, pod bradou, pak se jí to rozlezlo i na trup, ale vůbec jí to nevadilo. Doktorka říkala, že je to normální, že se všechny děti nakonec osypou 😀 . Teď je mívá občas po ránu, když spí se mnou, jak je umě pod velkou duchnou, kte je teplo.

mirunda
1. čer 2009

Prý se miminka se zoubkama i rodí.. můžou růst prý kdykoliv, i takhle brzy.. ale i když příznaky začnou takhle bzry, tak se zoubky můžou vyklubat za půl roku.. tak uvidíme, nebudu to hrotit, jen je mi jí hrozně líto, když vidím, jak jí něco bolí ☹

mirunda
1. čer 2009

ty jo, můj nejlepší kamarád dneska obhájil diplomku a je z něj Ing. a já se s nim nemůžu jít ani ožrat 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru