Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
8. čer 2009

Maminky holčiček, mě doktor řekl, že Lilince doporučuje propíchnout ouška v 5. měsíci 😠 Zítra máme 3 měsíce a jdeme k němu na první očkování hexou, tak se ho zeptám, jestli nám to propíchne dřív.. moc bych chtěla.. dřív se to tak neřešilo a píchli to rovnou v porodnici.. to bych byla taky uplně nejraději..

Ahoj mapurko - gratuluju ke třetímu miminku 😉 S váhou si hlavu nedělej, vůbec na tom nejsi zdaleka nejhůř!!!Já přibrala hodně přes 20kg a bohužel mi 8kg zůstalo, tak s tím musím něco udělat, abych se vešla do kalhot 😠 V porodnici na mě nikdo blbě nekoukal ani nikdo nic neříkal, v poradně u gynekologa jen sestra občas utrousila něco o mých striích, ale jinak OK.. 😉 Už máš doma páreček, co byste chtěli teď?Holčičku nebo kloučka? 😵

jabera
8. čer 2009

mapurko, vitaj. neboj, oni tu nadvahu doktori vzdy nejak prekusnu, ale obcas sa tvaria teda... hlavne sa z nich nenervuj.

michala, ze ty uz planujes malej svadbu?!? alebo jej kupujes saty na stuzkovu? alebo kostymcek k promociam? priznaj sa!

baby, ja, ako matka syna, ale tuziaca po dcere, vam poviem, ze ma to boli za tie vase holky...ja by som to dala az ked bude mat trebars 10... ono to moc neboli, ale tomu miminku... boooze! a v par mesiacoch mi to pride asi horsie jak minibabu. ja som prepichla 8 rocnej neteri minuly rok...
ja som kedysi planovala, ze dam barta obrezat hned po narodeni, aby sme nemali trapenie s predkozkou. tu sme to akosi nevedeli riesit, ale na svk mame na leto dohodnuty zakrok. teda mali sme, ja som to zrusila. umrela by som od sucitu s nim. kym som ho nevidela narodeneho, myslela som si, ze to bude ok. teraz ani za svet!

k.ate
8. čer 2009

mirunda - díky za gratulaci 🙂 Uvidíme, jak moc rozumný to bylo... Ale stejně mám z toho našeho malýho rošťáka radost a těším se, až bude s náma tady venku 🙂

Jinak já se snažím učit na státnice... 🙂 a jde mi z toho hlava kolem... 😕

mirunda
8. čer 2009

Jaberko, ty ouška tolik nebolí a miminko si to nebude pamatovat za týden 🙂 A hlavně - je to u holčiček tak hezounkatý, neumím si představit, že by třeba 8 let neměla naušničky 😵

Kate, určitě to rozumný bylo 😀 A co na to manžel?Nepodezříval tě např. z nevěry, když si myslel, že mimčo mít nemůže?

michala.l
8. čer 2009

chi chi ..jaberka, nie si daleko od pravdy 😀
No ja neviem, podla mna sa to malemu babatku rychlejsie zhoji a znizuje sa aj riziko infekcii ...no uvidim, co na to povie nasa doktorka ... , ci bude ochotna to teda urobit ona, ked to nespravia v porodke ☹

zuzkaaaa
8. čer 2009

ešte k tým náušničkám moja sestra je zdravotná sestra tak ju poprosím nech mi to nejak vybaví hoci nerobí v ružinove ale v byskupiciach ale tak snáď sa to nejak podarí lebo čakať do 3 mesiaca... u nás dokonca už ani neprepichujú u lekárky ale dajú číslo na jednu sestričku ktorá prestrelí možno že by to bolo aj lepšie, uvidíme keď sa maličká narodí

jabera
8. čer 2009

baby, ved ja im tie usi poprepichujem, nechcete? ja som bola hlavny prepichovac na strednej. na zachode nahriatou zicherkou, hahahhaha. jedna spoluziacka mi skoro odpadla. nepovadala mi, ze omdlieva pri injekciach, lebo chcela´mat o dierku navyse...

zuzkaaaa
8. čer 2009

íha jaberka tak ty si musela byť dobré dievčatko 😀 😀

katkav
8. čer 2009

Ahojte baby, pridavam sa aj ja, urcite som tu z vas najvacsia, tehotenstvo som zacinala so 106,6 kg ☹ otehotnela som nejak skor, mysleli sme, ze budeme snazilkovat dlhsie a pokusim sa trosku zhodit, hold clovek mieni, pan Boh meni, otehotnela som na prvykrat. Par rokov dozadu som mala 63 kg, ale po porode sa snad dostanem naspat na tych 70 kg. Inak uz mam hore skoro 6 kil. ☹ lekarovi sa to zda velmi vela, tak snad uz tak vela nepriberiem.

zuzkaaaa
8. čer 2009

katkav neboj nie si najväčšia ja mám viac! raz keď schudnem tak vám napíšem moju váhu pred tehu a po tehu ale teraz radšej nie lebo by sa počítač pobláznil.... 😀

michala.l
8. čer 2009

Ahoj Katkav - ubezpecujem ta, ze nie si najvacsia 😀

Jaberka - no ja som si usi tiez prepichovala sama ...i ked nie zicherkou, ale ihlo ...a ze som si tych dierok narobila kopu 😀 ..., ale takemu malemu babulatku by som sa bala - ved to bude mat take miniuska 😅

zuzkaaaa
8. čer 2009

baby vy ste brutálne ja sa na ihlu ani pozrieť neviem pamätám keď ešte moja sestra do školy chodila tak som sa vždy bála v noci zaspať bála som sa že raz ma v spánku pichne injekčnou ihlou 😀 a aj teraz u dokiho keď mi sestrička ide brať krv musím sa otočiť lebo ten pohlad nevydržím

majina
8. čer 2009

Ahojky... akorát jsem dorazila domů z práce a z města...

úplně jsem vám včera zapomněla napsat ža pracuji jako asistentka v 1. třídě a učitelka ve školce, to jen abych upřesnila moji maličkost 😀

Jinak nevím co bych připsala k tématu 😅 😀

k.ate
8. čer 2009

mirunda - nene 😀 My jsme spolu v podstatě pořád, až na pár vyjímek, vlastně bych neměla ani kdy 😀 Vzhledem k tomu, že děláme stejnej obor a stejnej ročník a měli jsm napsaný stejný předměty a všechno 🙂 Navíc můj vztah k sexu není úúúplně nejkladnější, takže myslim, že v tomhle byl manža klidnej 😀

jabera
8. čer 2009

jej, vzhladom k mnozstvu tu pritomnych to zacina byt docela sranda.

ked pride evina a adel, myslim, ze budu dost cumet, kolko tu pribudlo ludi. to vyzera, ajk keby niekto robil nabor, ze? nikde nikto aku dobu a zrazu sup! a je nas jak hadic.

maji, uz som sa ta chcela opytat, ze ci este robis a az potom som si vsimla, ze ty este nie si tehotna... no, chvilku potrva, kym si vsetko zapamatam.... a co robi v triede asistentka ? nepoznam tu funkciu, tak som zvedava.

k.ate, ty nemas rada sex? to musi mat manzel radost....

katka, vitaj, neboj, urcite nie si najvacsia... a 6 kg si pribrala, ved to neni vobec vela...

ja mozem napisat s kolkymi som tehotnela. mala som 76 a ked mi davali matersku knizku, uz som mala 80. no a kolko mam teraz to sa dozviem vo stvrtok, ale to tu fakt pisat nebudem... ale je to straaaaaaaaaasne vela...

asandra
8. čer 2009

🙂 Zdravím Vás holky - maminky,těhulky,snažilky 🙂
Smím se přidat?Abych se přiznala, vždycky jsem k vám nakoukla a chtěla se přidat, ale měly jste tady stálou partu, tak jsem nechtěla rušit.A teď, když se tu objevují nové tváře, jsem sebrala odvahu a jsem tady🙂
Jinak taky jsem baculka, moc mi do té 100-vky nechybí. ☹ Ale snad to po porodu půjde dolů.Hodně, přes 20 kg jsem doteď v těhu přibrala.Když se večer těžkopádně otáčím v posteli, kolikrát si říkám, že jednodušší by bylo kdyby mně otočil jeřáb 😀

jabera
8. čer 2009

ahoj sandra!

toto je strasna sranda, to normalne vyzera, ze nas citala kopa zenskych a nikto sa nepridal...
tak konecne tu bude rusno. mne to ohromne vyhovuje, kedze stale sedim s deckom na prse. tu sa clovek kolko krat nikoho nedockal... o tom otacani v posteli mi hovor... mam to aj teraz! hahaha
ale s bruchom to bolo horsie. no, ved ty uz to mas za chvilku za sebou.
ale teraz je na rade zuzka, aj ked ja si myslim, ze ani to nebude hned... citim to v kostiach!

k.ate
8. čer 2009

jabera - se mnou je to složitější a na delší povídání... A manži mi je někdy upřímně líto, ale já si nějak nemůžu pomoct... 😖

byggyt
8. čer 2009

Ahojte, teraz som sa dostala k PC dofičala som z roboty. Jabera dnes som sa celkom držala s tou zdravou stravou až na to že kamoška priniesla do práce bublaninu. No a dcéra chcela nanuk tak som si zarazila aj ja jeden.
Mirunda ty si sa tuším pýtala či chceme clapca alebo dievča a v podstate mne je to jedno a mužovi asi tiež. Vo štvrtok idem na ten UTZ ale ešte to určite nebude vidieť tak pri najbližšej príležitosti to určite chcem vedieť. Č sa týka mien máme tu takú malú vojnu akurát dievčenské vieme na isto. A aj by som už niečo rada kúpila, malinké oblečko.

byggyt
8. čer 2009

ozaj a mám 33 rokov

majina
8. čer 2009

jaber... já jako asistentka jsem pravá ruka učitelky takže jsme jakoby dvě učitelky, akorát s tím že přímo nevyučuji, nevedu tu hodinu, nedělám přímo ty výukové plány ale když nějakiému děťátku něco nejde tak pracuji individuálně přímo s ním, nebo naopak, když má hotovou práci tak mu dám další, kontroluji sešity, známkuji, píšu do žákovských a notýsků to co je potřeba a jsem s nimi o přestávce.... asi takhle bych to shrnula, ale od září už budu vychovatelka tak mě čeká něco krapet jiného

jabera
8. čer 2009

maji, ale tak to je super! musi to byt pre deticky velmi dobre, ze maju este niekoho. to som naozaj nevedela, ze take nieco v cechach existuje. kiez by toho bolo viac.

kate, jasne... to mas blbe, no....

jabera
8. čer 2009

baby, ja tomu mojmu decku normalne zavidim. on tu lezi uz minimalne hodinu a spi. raz za cas sa strasne rozcuca, da si takych 10 glgov a spi dalej... jak jemu musi byt dobre... ja ho drzim za ruku, obcas sa potocim na stolicke, ved ja by som na jeho mieste ani nechcela vyrast..
len mna to uz trosku nebavi, chcela by som vyvesat pradlo a uvarit... neviem ako..

zuzkaaaa
8. čer 2009

asandra vitaj, haha jaberka že to necítiš v kostiach, ani ja a ja by som už taaak išlaaaa
ozaj boli sme kúpiť naušničky vybrali sme také drobnučké že to ani odfotiť neviem tak až keď to bude mať Sofi v ušku, kúpili sme biele Au manžel vyberal 😀

jabera
8. čer 2009

zuzi, odfot, ved nieco uvidime. aj kamienok maju?

zuzkaaaa
8. čer 2009

🙂 ano majú ale fakt to neide odfotiť sú také drobné a keď fotím s bleskom kamienok odráža svetlo a ak bez tak nič nie je vidno 😀

jabera
8. čer 2009

tak ich nakresli!

byggyt
8. čer 2009

zuzka ty ideš do Ružinova ku ktorému doktorovi?

asandra
8. čer 2009

Ach jo, holky vy co už to máte za sebou ...já vám tak závidím 🙂 ...zuzkaa ty už to máš taky za chvilinku,co bych dala za to být ve tvém týdnu....Ještě mám před sebou dlouhých 6 týdnů 😒 Ke všemu se mi před týdnem objevily strie 😠 .A to jsem do 32 tt měla pokožku na břichu jak dětskou prdelku.Nejhorší na tom je,že jsem do krémů investovala od začátku těhu min.4000 Kč a mazala jak mourovatá a stejně se ty fialové potvory objevily....Máte holky nějakou dobrou zkušenost s určitým krémem, který by to zastavil nebo aspoň rychle zesvětlil??

byggyt
8. čer 2009

asandra- o krémoch neviem ktorá značka by bola dobrá, ja týmto veciam moc neverím ale tuším som počula že sa to dá po pôrode zbrúsiť laserom tak skús na nete niečo pohladať.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru