Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
9. čer 2009

jo, Jaberko, ptala jsi se na nehtíčky - tak ti povím, že ani nevím, já jí je doteď odlamovala, až minulý týden jsem je poprvý stříhala a musim teda říct, že jí to dneska nebo zítra ostříhám znova..

Asandro, vidíš, ani mě nenapadlo jí je nechat nastřelit 🙂 Ale pochybuju, že každá doktorka má ten nastřelovací strojek..

Tak jsme od dr. zpět - Lili je očkovaná první hexou.. chudinka malá, řvala tam hrozně, já brečela taky, ještě že tam byl Kuba, aby jí držel.. já bych jí u toho držet nemohla.. ale dobrý, pak když jsem jí vzala do ruky, tak přestala a teď spinká..
A naušničky prý tedy po druhé hexe - tedy za měsíc.. že to doporučuje až po třetí hexe, ale když prý budu moc chtít.. 🙂

jabera
9. čer 2009

no, uz som tu! tak taketo fofry tu este snad ani neboli...

u nas sa dnes totiz rekordne spinkalo!!! od21,30 do 5,20!!! bez jedineho zobudenia. parada. sice odvtedy sa musime bartovi sustavne venovat, ale to je aj inokedy, takze to fakt stoji za to...

zuzi, nausky su naozaj krasne. to tvoje nespanie mi hrozne pripomina mna ku koncu... mne sa ale vzdy super dospavalo poobede. zvyknes si schrupnut trosku?

michala, chod k zubarovi!!!!! vazne. vraj je to velmi zle pre mimi, ked ma mamina zle zuby a aj kvoli tebe, vazne. uzila som si svoje, ver mi. zuby odchadzaju ako prve, ked si ich nedas rychlo spravit, pochytaju ti kaza jeden od druheho a mozes to potom preniest na dieta, ked ho bozkavas. fakt. ja som si dala vsetko urobit v 4. mesiaci a uz mam problemy, viem o 2 bolavych zuboch a jeden sa mi zlomil... je mi z toho nanic, ale som krava, nebrala som vapnik navyse... teraz sa to snazim dobiehat... je dolezite si tie zuby priebezne udrziavat, aj usetris, ked sa robi len maly kazik.

elen, nechty kvoli infekcii nevadia, ale ja som si musela zacat strihat uplne po maso pomaly, lebo som par krat priserne barta skrabla. pritom som nosila dlhe nechty uz roky a vsetko s nimi robila, ale teraz sa neda. raz som ho rycla do hlavicky, ani neviem ako sa to stalo, plakala som s nim, bolo ki ho hrozne luto. ale mozno budes sikovnejsia.

evi, to si sa tu moc nezdrzala...

no, bart zacina byt desne protivny. ani prso nezabera.. ach jo..

jabera
9. čer 2009

mirun, jeeeziiis, to je hrozen, ja len dufam, ze tu ockuju nejak bezbolestnejsie! hahaha, to je asi blbost... boze moooj, to ja asi neprezijem.ti poviem, ze o odlamovani nechtikov som vobec nepocula.. ja som sa bala, ze sa doskrabe, tak som strihala, ale rastu mu naozaj velmi rychlo. raz do tyzdna musim. vzdy mu to robim, ked mi zaspi na vankusi tu pri pc. za bdela to snad ani nejde...

mirunda
9. čer 2009

Jo a ještě se chci pochubit - máme 5,5kg (přibrala 1kg za cca 6 týdnů - a to JEN kojíííím) a dlouhá je 62cm 😵 😵 😵

Jaber, ty nehtíčky byly tak jemňoučký, že jsem to prostě opatrně odtrhla..ale taky jedině ve spánku, jinak to nejde..

mirunda
9. čer 2009

jo a Jaberko, ten můj Kuba říkal, jak máš výbornou přezdívku, používá jeden komunikační program, kterej se jmenuje JABER 😀 A je na něj hrozně pyšnej..

jabera
9. čer 2009

hahaha, tak to je sranda s tym nickom.. ja to mam ako spojenie mena a priezviska, toto mi vyslo...

no krasne ti lilinka pribrala! som zvedava na barta, my ideme o tyzden... ale aj dlha je teda lili riadne. inac si dobra s tym rozkojenim sa, to je fakt super. ja mam proste stastie, ze mlieko mam... ja mam totiz mlieko od 16. rokov... fakt. aj som s tym chodila po doktoroch, ale zistili len zvyseny prolaktin, vraj sa s tym zle otehotnuje, tak u nas to neplatilo... nemala som normalne mnozstvo mlieka, ale trosinku malinko... dost to otravovalo zivot, ale teraz to silne ocenujem. len musim chodit stale na kontroly a uzv prs a take otravnosti...

jabera
9. čer 2009

byggy, laura je ale velka kocka! myslim, ze do roka ti zacinaju srandy s frajermi... ak uz nahodou aj nie su... a taka neprehladna kopa na zemi, to je vas havo? mate ich viac? to nevyzera na toho blondaka, co s nim laura lezi na gauci..

jabera
9. čer 2009

tak je vas tu jak hadov, dojdem ja a vsetky zmiznete??? co toto ma znamenat...

macalc
9. čer 2009

ahoj jabera vsak aj ja som tu bola a tiez sama neviem kde su vsetky baby asi sedia na zmrzke ked je take pekne pocasie 🙂 🙂 🙂 🙂 A co maly macko ako sa ma????

zuzkaaaa
9. čer 2009

ja som tuuuuu, len som si troška lahla lebo ma bolia kríže myslela som že zaspím ale nie 😠 u nás je tiež pekne a teplooo jaj zajtra sa mi nechce do poradne

michala.l
9. čer 2009

a ja uz kysnem v robote 😠 , dufam, ze sa opat nado mnou zlutuju a poslu ma skor domov 😅

jabera
9. čer 2009

no, konecne niekto...

bart je dnes trosku protivnejsi, ale uz aj horsie bolo-- nie a nie zaspat, teraz je tu na zemi v lehatku a ja ho hojdam... snad chvilu vydrzi. od rana som nevyvesala pradlo...
tu inac do teraz lialo, a ma byt este stale skaredo. uz mi to dobre leze na nervy..

michala.l
9. čer 2009

To ti vynahradza, ze v noci pekne spinkal 🙂 ... ale aspon ti to pradlo nezmoklo. Bartik bol urcite predvidavy a naschval ta zamestnaval 😀

jabera
9. čer 2009

no, my uz mame davno pradlo v obyvacke... na susiaku. neznasam to, vyzera to tu potom otrasne,a le ked nechcem susit rok, noc ine mi neostava. najhorsie je, ze sa bojim hnut a ist to vyvesat, lebo som si ista, ze ako prestanem kopat do lehatka, to decko bude okamzite hore! to by mi tak nevadilo, ale ten plaaaaac....

evuse
9. čer 2009

Ahojte holčičky.

Konečně jsem dočetla aspoň malý kousek za včerejšek. Jaber a Mirun, to teda čumím 😉 konečně se to tady rozrůstá.

Takže vítám nové tváře 😵

Jaber já Tereze stříhám nehty asi každej 5. den, je to děsný, když jí to nechám, jednak se škrábe a taky jí zam zalejzá špína.

Asandro, já myslím, že na strie nepomůže nic, já se mazala jak debil i 5x denně a udělaly se mi příšerně. Po porodu jsem investovala do krému Vichy, kterej to má zredukovat a vyhladit , je to světlejší, ale myslím, že to by bylo i bez krému. Tak nevím. Teď jsem koupila od Avonu, je levnější, takže se sice mažu, ale nedoufám.
A gelovky nevadí, mám je taky a ani v porodnici nikdo nic neříkal. Jen se s nima blbě dává miminku čípek do zdečku 😀 třeba po očkování, když má reakci 😀 . Stejně si myslím, že kdybych měla svoje tenký, tak jí budu škrábat. Těmahle neškrábu jak jsou tlustý.

Jdu zas kusek přečíst, Rézi hajá

jabera
9. čer 2009

evi, tak ti prihodim citanie! hahaha. tak som rada, ze bart nie je divny v tej rychlosti rastu nechtov. tiez ich ma spinaveee! nechapem poriadne kde do nich tu spinu nazbiera. inac, nam v porodnici davali k cipku taky gumeny prst z rukavice, mozno by sa ti tak lepsie strkalo! dost ma pobavila ta predstava s gelovym nechtom, inac...
no a doskrabany je bart hrozne. on sa dokonca obcas tak silno chyti sam seba. uplne sa chmatne za oko, alebo pusu a trha a pri tom knuci... neviem, co to je...

evuse
9. čer 2009

Mirun, očkování FUJ! Jak jsem to četla, úplně se děsím toho dalšího.

Zuzi krásný náušničky jsi koupila.

Mirun, já jí to nachám natřelit, prej je to bez krve a míň to bolí. Jen se nějakou dobu pak musí nosit ty nastřelovací náušnice. A máš pravdu s těma nehtýčkama, já jí je taky odlupovala, když se jí jakoby zatrhly, měla je teňoulinký, ale teď už musím stříhat. Dokonce už jsem jí zrovna dneska podruhé stříhala i některé nehty na nožičkách. A stříhám v bdělém stavu - svém i Rézině 😀 . Sice se s ní peru, dává ručička v pěst, ale ve spánku bych jí určitě probudila.

evuse
9. čer 2009

Jaber Tereza se takhle taky chytá, mám strach, že si snad vydlubne očíčko 😨 Kamarádka má 1,5 roku starého kluka a říkala, že když je nahatej, tak se tahá za pindíka, ale prej fakt děsně, že si ho natahuje až ke kolenům 😨 😨

S tím čípkem, já bych si ten jeden nehet klidně upilovala, ale minule na to teda fakt nebyl čas. Pravda je, že asi z hyg. důvodů by to bylo lepší jak píšeš s tím prstem z rukavice nebo podobně.

evuse
9. čer 2009

Jo a prádlu suším střídavě v obýváku a na balkoně. Do sklepa nemám čas běhat a na horní zahradu na sušák taky ne. To bych si musela dát Rézi asi k prádlu do košíku, jsou tam děsně příkrý schody. Včera jedna pračka, dneska dvě pračky a momentálně suším venku 😉 , svítí sluníčko. Předpokládám, že sem pošleš na zejtra ten déšť....

jabera
9. čer 2009

evi, tak to si odvazna zenska! ja bych si to mimo spanku netrufla.... nohy som musela, ale trpela som... bala som sa, ze sa mykne a silno som sa tiez bala drzat, ze mu zlomim prst...

jabera
9. čer 2009

neee, neposlem, neboj. on dojde aj sam hahahahhaaa. tak o natahovani pindika mi nehovor... preto som chcel adievcatko.. no, snad si ho po kolena nenatiahne, to sa mu pri tej dlzke proste nemoze podarit!hahahha

evuse
9. čer 2009

Jaber, jak nám říkali v porodnici "mimina jsou gumový" 😀 😀 😀 A vyber si sama, jestli to myslím na prstíky, nebo piňďu 😀 😀 😀

evuse
9. čer 2009

Dala jsem nové fotky do alba Rézička

jabera
9. čer 2009

boze, aka je zlata!!! a velika! ale micka nema chybu. nasa zuza sa ho stale boji, aj ked uz menej. a ked bart zaplace, tak leti jak tryskac... co sa tyka tej gumovosti miminka, budem si to mysliet o prstikoch radsej...

evuse
9. čer 2009

Micka vedle Rézi klidně spí, i když brečí, té je to jedno. Macík, ten většinou uteče, když je Rézi hlasitější

mirunda
9. čer 2009

Evi, vy už máte za sebou dvě očkování, ne?A kdy budete prostřelovat ouška?Jak tam musíš chvíli nechat ty jejich naušničky, tak aby se jí to v oušku nezanítilo, když nebudou zlatý nebo stříbrný...a to prostřeluješ u dětský?
Terezka je krásná 🙂 A pořád nemá vlásky kočanda jedna 🙂 Kolik vážíte a měříte?Nebo kolik jste měli ve 3. měsících, jestli si to pamatuješ...

asandra
9. čer 2009

Ahojky...přeju hezký podvečer

evuse: 😉 díky za radu ohledně gelovek i strií, zkusím ten avon.do těch drahých krémů už investovat nebudu, a ten avon je o dost levnější..tak uvidíme....dneska mi sestřička v poradně říkala, že prostě kdo má kůži náchylnou na strie, tak se může mazat zlatem a stejně se mu udělají.Ach jo ,ale člověka to naštve...kdybych o sebe nedbala tak by mně to tak neštvalo, ale takhle...???No aspoň nejsem jediná... 🙂
Jo a vidím, že vaše kočka(nebo kocour) je stejná vtěrka jako ta od mojí tchýně...taky by se vecpala všude...co na ni/něj Terezka?Mám neteř, která má 7 měsíců, kočka se kolem ní otírala...a za chvíli bylo slyšet hlasité mňouknutí, kočka vyutíkala z pokoje a malá Eli měla sevřenou dlaň plnou chlupů..Kočka byla naštěstí tolerantní 😀, nijak se nebránila a radši zdrhla... 🙂

evuse
9. čer 2009

Ve 3 měsících 61 cm a 5760g. Jo máme za sebou dvě očkování. Naše doktorka nenastřeluje - píchá normálně po prvním očkování - , mám to domluveno jinde, jenže na druhém konci Prahy. Musím se odhodlat k takovému cestování, tak snad už brzo. Ty nastřelovací jsou snad z chir. oceli, nebo z čeho a musí se nechat dokud se dírky úplně nezahojí, myslím že 3 týdny? Nevím, snad nekecám..

asandra
9. čer 2009

A jak se jinak máte holky?Už máte plány na víkend?prý má být hezky....
Jo já už dneska začla balit tašku do porodnice..Přítel se mi smál, že to mám jak zavazadlo na 14-denní dovču a ne na 4-denní pobyt v porodce 😀
Stačily vám do porodky 3 balíky těch porodnických vložek??
Máte nějaký tip na něco co se nepíše v příručkách co by se mi mohlo v porodnici hodit??

jabera
9. čer 2009

sandri, kup si radsej este 5 tych balikov, trebas si ich neber so sebou,ale nechaj doma a keby si mala malo, donesu ti. nemam sajn kolko som tam minula, ale mohlo to byt aj viac. a ked ich neminies v porodke, tak doma urcite. to mi ver...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru