Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzik24
24. lis 2008

ahojky, tak se hlásím jako první těhulka XXL - možná i nějaké to X navíc 🙂 Fotky je dva roky stará - od té doby mám o 25kg více... ☹

tehulkaxxl
autor
24. lis 2008

tak jsem rada,že tu nejsem sama,ale když tady na diskusich čtu,jak maji holky tech 55-65kg,tak nemam chut ani psat,protože se stydim řict kolik mam ja,pujdu rodit zřejme se stovkou 😠 😠 a štve me to fakt hodne,ale co nadelam,nevypadam sice na tolik kolik važim,nejmin o deset min,ale vaha je neuprosna...jsem v 18tt.

zuzik24
24. lis 2008

tehulko, z toho si nic nedělej 🙂 Já měla výchozí váhu 97kg a jsem ve 20tt... Štve mě to taky, ale každý jsme nějaký... To víš, že bych raději psala, že mám třeba 60kg, ale prostě nemám... Před třemi týdny jsem měla o 2,5kg víc - takže já určitě budu rodit jako přesmetráková... 🙂

petrach
24. lis 2008

tak se taky přidam,at vam tu neni smutnoooo 😀

zuzik24
24. lis 2008

zdarek Petrach 😀

vladkas
24. lis 2008

ahoj holky tak se taky pridavam.jsem tehotna podruhe pri prvnim diteti jsem pribrala 36 kilo a moje vychozi hmotnost v druhem tehotenstvi byla 105kg a to sem pred prvnim mimi vazila 65kg no jo ale nic si z toho nedelam protoze vim ze cekam maly zazrak stejne jako vy a komu vadi nejake to kilo navic tak at se na nas nediva a je to ne 😵 ted jsem ve dvanactem tydnu a citim se jako v sedmem bricho uz ted mam jakobalon a jak jste ne tom vy?

marrrka
24. lis 2008

vladkas ahoj, a ako si sa stravovala pocas tehotenstva?

mifinka
24. lis 2008

Ahoj kočky, taky nepatřím k misskám 🙂 i když teda nevím, ale u nás některé ty maminy vypadají že snad vůbec nejí, kost a kůže, to se mi taky nelíbí.. U mě mých 10 kg nadváhy způsobila blbá práce kde není čas se najíst (10 hodin bez pauzy ve směnárně..) tak třeba se podaří i něco shodit nebo si aspoň tuhle váhu udržet..

zuzik24
24. lis 2008

vladkas: ahoj, já mám bříško už pěkný 🙂 Měla jsem ho i před těhu, ale vypadalo mnohem jinak. Bylo takové měkčí 🙂 a nemělo žádnou formu. Teď je pěkně kulaťoučký a tvrdší, takže jsem spokojená 🙂 Já nabrala ty kila během minulých dvou let... Byla jsem kvůli tomu u spousty dr. a každý mi řekl, že prostě hodně žeru... ☹ Což je blbost, protože jsem jedla furt stejně. No a ve 13tt mi zjistili poruchu štítné žlázy... Takže mám ještě strach o mimi.... Ale každý dr. ze mě udělal žrouta a lenocha (nikdo nemohl pochopit, že jsem ani před tloustnutím nesportovala...)

vladkas
24. lis 2008

no musim se priznat ze behem prvnoho tehotenstvi jsem se zrovna vzorove nestravovala ale kdyz ja sem mela na vsechno hroznou chut 😅 a hlavne na sladke a tik jsem se vykrmila akorad ze uz jsem to nejak nezhodila a to jsem dokonce i sportovala ale ted se snazim jist lepe akorad ted mam zase opacny problem a to ten ze mi nechutna nic protoze hned vsechno vyzvracim ale stejne pribiram porad tak jsem zvedava s jakou hmotnosti pujdu do porodnice 😖 jeste ze manzelovi nevadi ze sem tlusta ale je mi to takove divne vuci nemu proto ze on je kost a kuze a kazdy rika ze mu vsechno snim ale neni to pravda a to me vzdycky muze nastvat takove reci ze?

evuse
24. lis 2008

Ahojky kulaté budoucí mamči 🙂 . Přidávám se k vám. Já se taky po otěhotnění děsila toho, že budu rodit se stovkou minimálně. Ale zjistili mi těhu cukrovku, takže musím držet dietu a váha jde nahoru pomaleji. Zatím mám +10 , a možná budu rodit pod 100 🙂 . Uvidíme. Každopádně je to zvláštní, nevím, jestli to máte stejně, ale co mám bříško a vypadá jako těhotenské ( za začátku to byl fakt špek), tak si nějak připadám hubenější, že ta tloušťka už díky bříšku není tak vidět. Ale už asi od 22tt mám problém zavázat si boty a dělat podobné nízko položené výkony 🙂 . A obracení v posteli z boku na bok provázím takovým hekání, že se někdy až zastydím. Hubenějším těhulím toto období nastává později, ale my zase máme to mimčo víc chráněmé naším OTP (ozdobným tukovým prstencem) 😀 😀 😀

zuzik24
24. lis 2008

holky, můžu se zeptat, kdy jste cítili první pohyby?

vladkas
24. lis 2008

taky si myslim ze tukovy prstenec nam to miminko vice chrani 😀 takze vlastne je dobre ze najaky ten tukovy vak mame no ne?jinak ja se citim docela dobre i stou nadvahou co mam kupodivu i kdyz vzdycky kdyz vyjdu schody jeste asi deset minut funim ale jinak o.k. 😉 akorad me trosku trapi ze mam zvyseny krevni tlak a ze zacatku jsem mela problemy s udrzenim pry jsem mela krevni srazeninu v deloze pod tim miminkem a to pry taky ovlivnuje vaha tak nevim.no jeste ze uz je ta srazenina pryc.setkali jste se stim nekdo?nebo mate nektera taky vyssi krevni tlak?a co na to doktorka?ta moje to pry zatim resit nebude tak sem zvedava kdy to zacne resit pry neni treba ale ja sem cetla ze tlak 140/90 uz by se mel nejak lecit obzvlaste u obeznich matek. 😨 co myslite?

evuse
24. lis 2008

Já 17+4, ale jen v leže, na zádech, jak se to bříško "rozplácne" gravitací, tak tam asi momouš má míň místa. A myslím, že tak 3 týdny jsem ho cítila jedině takhle. A asi od 20tt už jsem i ve spoje a v sedě cítila, jak mi šlape po močáku. Takže to není pravda, že kdo má špek, pocítí pohyby později.

vladkas
24. lis 2008

zuzi ja citila prvni pohyby pri male kolem pateho mesice abylo to super 😀

marrrka
24. lis 2008

ja som citila prve pohyby v 18+5tt, ale je to indivindi, kamoska v 22hom

vladkas
24. lis 2008

no to urcite neni pravda stim spekem kazdy to ma jinak hlavne ze ty pohyby citime 😉

evuse
24. lis 2008

vladkas, vysoký tlak je problematický u všech těhulí u kterých to nastane, nejen u obézních . Já má od začátku zvýšený tlak( měla jsem okolo 140/80), beru asi od 7tt Dopegyt a tlak teď mám asi 125/70, takže v pohodě. Ale musím to hlídat, koupila jsem si domů tlakoměr. Může s tím pak být ke konci těhotenství problém, pokud se tlak moc zvedá, hrozí preeklampsie a předčasný nucený porod. Ale tím se nebudeme strašit, že!? Vysoký tlak může způsobovat i nadbytek soli ve stravě a pití minerálek, které soli obsahují.

vladkas
24. lis 2008

no tak ja sem ve 13tt a porad mam vysoky tlak ale neberu nic myslis ze se mam obratit na jinou doktorku?no ja se bojim kdyz uz sem mela problemy stou srazeninou a ted tlak nechci uz nic podcenit sul si ted hlidam a mineralky nepiju hlavne ted piju bylinkove cajicky a neperlivou vodu 😲

veruska007
24. lis 2008

Ahojky,tehulky. Aj ja nejsem zadny hubenourek, teda, po slepaku jsem pred rokem zhubla na skvelych 55 kg, vyska 158 cm, takze super, ale pak se mi nejak zblbnuly hormony a hrozne jsem pribrala, na 75 kg. Chodila jsem i do poradny pro vyzivu, ale rekli mi, ze jim malo, hybu se dost, proste blbne metabolismus. A pak jsem najednou otehulkovala, baculka jsem porad, ale ted uz to vypada v pohode, jsem ve 23. tydnu a pribrala jsem necele 3 kg, takze v klidu, a jim i trosku vic nez pred tehu. A pohyby mimiska jsem citila od 15. tydne, tlak mam nizky... a myslim, ze po porodu to stejne vsechny zhubneme 😀

petrach
24. lis 2008

ahojky,ja jsem pohyby citila u prvniho až ve 20tt.,vychozi vaha byla ješte o 4 kg vice než ted,ted už je citim od 15tt.,což se i dr. divil,ze začatku fakt jen občas,ale ted už vic,napriklad včera jsem ležela u telky,a najednou takoví vodopad bublinek v břišku,no proste parada 🙂
ja na posledni kontrole jsem mela tlak 140 na 80 ,problemy jsem mela i u prvniho,ale pozdej,spiš jak bylo vic teplo,rodila jsem v červnu

vladkas
24. lis 2008

no verusko tady se nekdo ma 🙂 bud rada ze zatim jenom tri kila co ja bych za to dala 😢 ale co kazdy je jaky je

vladkas
24. lis 2008

petrach a ty jsi brala neco na tlak?

tehulkaxxl
autor
24. lis 2008

tak jsem rada že se diskuse ujala 😀 😀 😀
pomaha mi strašne moc si vas čist,ja se hodne stydim,takže nevim jestli to zvladnu sem zapadnout 😒
ale aspon vim jak to snaší jine maminky,diky moc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vladkas
24. lis 2008

proc se stydis?myslis si ze za nadvahu se musi clovek stydet?ja si myslim ze kazdy je jaky je a kdo stim ma problem tak ma problem i sam se sebou protoze kazdy by se mel podivat sam na sebe me se treba nelibi vychrtlinky co jsou kost a kuze?a co tvuj manzel nebo pritel rika na to jak vypadas?jestli se mu to libi tak se nemas za co stydet no a jestli se mu to nelibi tak taky ne 😀 a zapadnes urcite ze jo holky?

evuse
24. lis 2008

vladkas mě doktor na gyndě říkal, že důležitý je hlavně ten spodní tlak a když jsem ho měla 80-85, než mi začaly zabírat ty prášky, tak byl spokojenej. A obvoďačka se na začátku divila, proč mě k ní s tím tlakem posílá, protože prý ze začátku těhu se tlak mírně zvedá. Tak nevím, každopádně prášky jsem dostala a bez nich bych ho jistě měla vyšší stále, ne jen na začátku. No možná, jestli to u tebe na gyndě nejak moc neřeší, tak zajdi k obvodní na poradu, ať máš klid.

evuse
24. lis 2008

tehulko, budeš sem muset zapadnout, založila jsi diskusi 😀 😀 😀 .

Holky já jen doufám, že třeba ke kýženému úbytku nadváhy dojde potom v kojením. Tak nějak na to trochu spoléhám.

evuse
24. lis 2008

tehulko a doplň si pas, ať víme co čekáš a kdy 🙂 Nebuď taková tajemná 🙂

vladkas
24. lis 2008

no kdyz ona to prave neresi ani obvodni zatim, tak mi asi nezbyva nic jineho nez verit a doufat ,ze sami vcas poznaji kdy je treba zahajit lecbu

evinka
24. lis 2008

ahoj,
Tak já se k vám přidám.
Začínala jsem na 96 kg, takže přes metrák se přehoupnu stoprocentně. Zatím teda nemám ani kilo nahoře. Jinak tlak mi naměřili 2 x za sebou 120/90 a už mě z gynekologie hnali k obvoďačce, tam jsem byla dneska, ta mi tak vysoký tlak nenaměřila, ale i tak mě poslala na EKG, zítra ráno musím na krev a donést moč, v pondělí pro výsledky a pak k internistovi. Takže bych ten tlak určitě řešila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru