Těhotná doručovatelka listovní pěší

sandratothova91
1. bře 2017

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda tu někdo neví.... Pracuji jako poštovní doručovatelka pěší, mám jeden z nejnáročnějších terénů v našem okolí a zátěžový stupeň č. III. Dne 15.3. mi končí tři měsíční zkušební lhůta. Nicméně, jsem v 9. týdnu těhotenství. Mohou mě z práce vyhodit když jsem teprve ve zkušebce a těhotná? V práci sem to ještě nenahlásila a nevím zda vůbec mám před skončení zkušební doby. A myslíte si že je práce doručovatelky nevhodná pro těhotné a pro miminko? Děkuji za odpovědi

koordinatorka_odboje
1. bře 2017

Ano, muzou. Moje rada je - zatloukej, dokud to jde, jestli ti bude spatne, jdi marodit, ale jim nerekni pravdu. Nikdo se totiz o tebe nebude starat ani zajimat se, jestli budes mit narok na PPM a z ceho budes zit, kdyz te vyhodi v tehotenstvi

mississka11
1. bře 2017

Pokud ti po 15.3. prodlouží smlouvu, tak jdi hned marodit. Už budeš mít jistotu, ze te nevyhodí. Do toho 15. zatloukej, zatloukej a zatloukej. Bohužel, ja jsem ten případ, který přiznal barvu a do týdne letěl...

smecka
1. bře 2017

Jak pisou predchozi, urcite to nerikej, na to je vzdy casu dost. Ja sice uz nebyla ve zkusebce, ale protoze jsem ze slusnosti chtela, aby se druha strana mohla pripravit, dopadla jsem tak, ze behem 14 dnu me vysoupli z kola ven. Dorucovatelka, co vim, taha dost tezke tasky, uvidis, jak se budes citit, ale prednejsi jsi ty a miminko. 😉

caseopea
1. bře 2017

Myslím, že pokud máš nejnáročnější trasu tak pro miminko a tebe to moc vhodné nebude. Ale to uvidíš sama jak to budeš zvládat,. V práci nic neříkej, dokud nebudeš mít po zkušebce, protože tě můžou vyhodit. Pak ti třeba najdou jinou pozici, co budeš zvládat. Gratuliji k mimišku 🙂

sandratothova91
autor
2. bře 2017

Moc vám děkuji za rady. Dnes ráno už jsem nešla do práce, protože mě skolila už včera těhotenská nevolnost ale v práci sem řekla že jsem dostala od syna střevní chřipku. Snad ta nevolnost brzo přejde, v předchozím těhotenství jsem nevolnosti vůbec neměla. V práci je to nejhorší ráno když přijede auto a to vykládáme, to jsou těžké pytle a krabice, tak se snažím chodit až auto odjede ale ne vždy mi to vyjde. Mám trasu hodně do kopce, těžké balíky na ruce a 4 kila v batohu. Než to celé projdu nachodim 8 km, ale cítím se v pohodě, jen nás nechci ohrozit. Ale velice pochybuji že najdou pro mě jinou práci, protože na přepážky musím mít školu. Co se stane když nenajdou jinou práci?

sandratothova91
autor
2. bře 2017

@smecka oni vás vyhodili když ste byla těhotná?

hz
2. bře 2017

@sandratothova91 a ja, kdybych po materske nenasla praci ve skolstvi, tak bych klidne tu dorucovatelku sla delat. U nas na vsi chodi takove dve sympa pani, mezi vesnicemi jezdi autem, tak si rikam, ze to nemusi byt spatna prace. ..

smecka
2. bře 2017

@hz: ja si myslim, ze je to otrocina. Bohuzel postovni transakce zacina byt okrajova cinnost. Dorucovatelky akorat tahaji kila letaku v nefunkcnich hadrech, na prepazkach jsou nuceny nabizet pojisteni, ucty... prace prescas neni nic neobvykleho....

sandratothova91
autor
2. bře 2017

@smecka práci přes čas nezaplatí, ale slibují to vždy. Stejně jako práci navíc. Nic nezaplatí. A když neuděláte produkt, tak vám strhnou 500kc z platu 😔 jsem doručovatelka a ne pojišťovák. Práce je to jinak hezká. Mě to baví ale nemyslím si že je to vhodné v těhotenství. Nicméně mi obvodní doktorka napsala dnes neschopenku, alespoň než přejdou nevolnosti. Pak se budeme muset domluvit co bude dál. Je pravda že se zkušební doba prodlužuje v době neschopnosti?

xpila
2. bře 2017

@mississka11 Proč by měla hned jít na PN???

mississka11
2. bře 2017

@xpila aby ji nedali výpověď. Aby měla pak materskou

xpila
2. bře 2017

@mississka11 Nemocenská případné výpovědi nezabraní, protože by se o tu dobu by se stejně prodloužila zkušebka a mohli by ji po 14 dnech vyhodit. Takže to si opravdu nepomůže.

tymothy
3. bře 2017

Já se přiznám, že bych to do toho 15. zkusila vydržet, pokud to jde. Je to jen pár dní. Máš třeba možnost vzít si nějaký vozíček nebo alespoň kolo, abys nemusela ty balíky tahat v rukou? A nebo ideálně najít někoho, kdo by chodil s Tebou a trochu Ti pomohl? Nevím odkud jsi, ale u nás teď začínají jarní prázdniny, takže si dovedu představit, že bych za menší úplatu měla zájemců dost. 🙂

nita1984
3. bře 2017

@sandratothova91 ano, zkušební doba se o dobu PN prodlužuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru