Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
11. lis 2008

vov, podbrisek me boli tak trochu porad a pichani mam taky, ale ne moc.. no snad to bude v poradku..
jenn zase takhle aspon vis, ze kdyz mas nevolnosti, tak jsi 150 % tehulka! 🙂
mne take vychazi holcicka podle tabulky! 🙂 take tomu moc ale neverim a rict si to take nechame.. 🙂
jenn a dik za uklidneni, nespinim ani nekrvacim.. snad uz ani do konce tehu nebudu.. holky, at mame vsechny zdrave mimisky! 🙂 ja beru holky jen listovku, snad je to dostacujici.. 😕

vov
11. lis 2008

Ahojky holky, hlavně ať jste všechny zdravé a štěstíčka spokojená!!!

Koukala jsem dnes ráno u Dr., že za sdělení pohlaví se platí 600Kč, doporučují koupit těhotenskou "premici" za 3.700Kč, je v tom nějaký ultrazvuk navíc, prozrazení pohlaví, fotky, atd.. Ale nevím, zatím pohlaví vědět nechci, myslím, že je to pěkné překvápko 😀
Ohledně srovnání vitamínů: Femibion 160 (Walmark) má více vitamínů, více kys.listové, více železa, atd.. ale obsahuje i betakaroten, což nevím, zda je dobré. Ale já asi přejdu z Babyplanu 😉 Trpím chudokrevností, takže trocha železa mi snad prospěje..
Mějte se pěkně!!!

makoush
autor
11. lis 2008

ahojda..

jenn...chudacku ale ver, ze se spravi, uz jsi prekonala 12týden? Jinak me vecer docela pomahalo si hoodne podlozit hlavu, spala jsem na kojicim pasu plus na 2 malych polstarich..skoro jako rokokova panenka a bylo to lepsi, jen jsem se nesmela svest niz, to jsem uz utikala...

jinak ja beru: listovku + vapnik + horcik + selen + zinek a asi zacnu i zelezo..zatim to beru takhle rozkouskovane, protoze můj manzel toxikolog to tak urcil 😉 a dr. ho jeste za to pochvalil, jak je sikovnej..hahaha. Jinak si prestavte, ze mi vcera ztralitli kufr....jeste se ted drzim se nerozcilovat, aby moruse nebyla neurotik..no, nakonec dorazil az o pulnoci a to jsem mela vysacku priority.. Co se tyka pohlavi, tak jsme si rekli, ze si to rict nechame, kdyz to bude videt. Nejak to s temi jmeny nemam jeste vyresene, takze aspon tim zuzime vyber...brala bych holku, pro tu jmeno mame jiste (Barbora)

von...tehotenska permice? co to znamena? vzdyt preci mas ze zdr.pojisteni narok na standardni peci, ve ktere je i ultrazvuk..me zatim nic takoveho nenabidli, jedine, co platim je obrazek za 50Kc o tom, ze se uctuje určení pohlavi taky slysim prvne..vzdyt na tom preci nic neni, jaky je rozdil mezi tim a jinymi castmi tela?

andreasek82
11. lis 2008

vov a makoushi, s temi cenami je to hruza, je fakt, ze jsem to take u doktorky cetla, i za to urceni pohlavi, jen u nas v beroune snad 500,-, ale i tak teda.. za klasicky ultrazvuk jsem platila 100,-, ale to byl zastup, nevim, za kolik to ma muj dr..
dobrou noc tehulky a mimisci! 🙂

makoush
autor
11. lis 2008

no, tak jak koukam, budu muset pristi tyden prostudovat cenik aby me to neprekvapilo..

jenniffer
12. lis 2008

Právě se mi smazal dost dlouhý příspěvěk. 😠 Tak teď ještě jednou stručněji.

Vov: díky za srovnání vitamínů. Zůstanu u toho BabyPlanu. 😉

Andrea: listovka se má brát určitě. Mě dr. doporučila ještě tak 4x týdně brát nějaký doplňující vitamíny (př. BabyPlan aj.). Myslím ale, že pokud jíš normálně pestrou stravu bohatou na vitamíny, tak brát další "umělý" je zbytečný. Já je beru kvůli tomu, že skoro nic nedokážu sníst.

To je poprvé, kdy slyším, že by se za určení pohlaví něco platilo. U nás v nemocnici (Turnov) se platí jen za fotečku z uzv - 100,-Kč a za video 250,-Kč. První fotečku jsem dostala dokonce zdarma, asi kvůli tomu, že jsem byla zrovna hospitalizovaná. Jinak uzv je v rámci těhu prohlídek taky zdarma. 😉 Vov, kam to chodíš? Není to nějaká soukromá klinika?

Makoush: v polosedě spím běžně, jinak by to ani nešlo. 😠 Občas mi pomůže lehnout si k tomu na pravý bok. Lízátka na nevolnost u mě nezabírají, je to dobrý spíš jen na zlepšení chuti. 😉 Jsem teprve 9 tt, už se nemůžu dočkat až budu 12 tt. Nemyslím na nic jiného. Kéž by tak šel nějak přeskočit čas. 😀 V poslední době se mi nevolnosti přesouvají na večer, tak uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Kolikátý týden jsi ty?
Kufr mi už taky párkrát ztratili. Naštěstí jen na cestě zpátky, takže to tolik nevadilo. Vždycky se našel a zdarma ho dovezli až domů. Nejhorší zkušenosti mám z Air France. 😠

andreasek82
12. lis 2008

jenn i tak jsi tedy napsala dlouhatansky prispevek.. 😀

jenniffer
12. lis 2008

No původně byl delší. 😀 😀 Jestli bude mimčo hodný i odpoledne, tak mám v plánu začít si psát něco jako těhotenský deník. Prostě moje pocity, příznaky a vyšetření, který jsem zatím absolvovala. Třeba jestli se jednou rozhodneme ještě pro jednoho drobka, tak se mi to bude hodit. A když ne, tak se tomu třeba za pár let zasměju. Hlavně se ale aspoň doma nebudu nudit. 🙂

andreasek82
12. lis 2008

jenn to je dobry napad!
oni i ruzne tehotenske denicky prodavaji, nektere jsou moc hezky provedene.. ale ja si tak u sebe rikam, jestli jeste neni prilis brzy.. abych neco nezakrikla.. no i kdyz co se tyce u me toho, jestli uz to nekdo vi, tak snad vsichni 😀

jenniffer
12. lis 2008

Dá se něco takového koupit? Možná se po tom poohlédnu. Zatím mi bude bohatě stačit Word. 😀 Taky jsem se a pořád se ještě bojím, abych to nezakřikla, ale já jsem ženská sklerotická a už teď si možná pořádně všechno nevybavím. 😀 U mě to ví už taky všichni, rodiče, kamarádi, kolegové v práci,...holt to nešlo ututlat. Teď jsem dokonce na gyndě potkala svoji spolužačku ze střední, takže jen čekám, kdy se to objeví i na spolužácích.cz . 😅

petuleff
12. lis 2008

Ahooooj holky, přispěju vám sem taky 😅 Otěhotnění nám trvalo 10 měsíců. Antikoncepci jsem ale nebrala skoro 2 roky a pak mi nepracovaly vaječníky a brala Utrogestan. Na nevolnosti v těhu toho zas tak moc není, ale pár typů mám:
- zázvorová lízátka - prodávají v lékárně
- ledovou coca-colu po lžičkách
- nanuky
Já měla nevolnosti až do konce pátého měsíce a moc toho potom nezabíralo, vadilo mi střídavě všechno, kromě coly. Jinak jsem se vždycky radovala, že je mi dobře a ono se to třeba za pár dnů nebo i týden zase vrátilo 😖 Ale užívala jsem si to i s tím, páč jsem byla KONEČNĚ těhu 😵
Držím palce všem 😉

makoush
autor
12. lis 2008

zdravim pri večeru..

jen..to koukam, me taky pomaha lezení na pravém boku 😉 ale neboj, veř, že se to začne srovnávat. Já jsem dneska 11+5 (počítáno od poslední MS) a líp se mi udelalo v pulce minulého týdne. Do té doby to byl děs běs. Každopádně nevolnosti jsou příznakem toho, že se "něco děje" a že "tělo pracuje jak má" haha, chaba utecha, co? Jinak kufr dorazil a legracni je, ze jsem mela upgrade a jedina jsem byla v businessu a jedina mela vysacku priority 😀 jinak kufr se mi vzdycky ztratil s ČSA, ale air-france pry maji nejvetsi ztratovost...

musím říct, že vás obdivuju, jak máte elán si psát zápisky...fakt šikulky..ja na jediny co se zmuzu, že si několikrat behem dne napíšu na kus papíru aktuální týden+den 😉 proste jen tak pro zabavu... denik jsem si psala na stredni, ale vzdycky se to zvrhlo spis v uryvky z knizek nebo basnicky co jsem nekde precetla...

makoush
autor
12. lis 2008

jeste dodatek...

jen...koukam, ze mas termín porodu uz 21.5. hele, to jsi vic nez v 9 týdnu, ne? mimochodem, me to zatim vychazi na 25.5.

milin
12. lis 2008

Ahoj holky jak se vsechny mate?Doufam ze jste v poho a neuhani Vas zvraceni apod neprijemnosti.
A prijdte se na nas nekdy podivat a poprskat nas 😉 😀

vov
13. lis 2008

Ahojky, ono s tím placení na gyn... Chodím do GynCentra a pár ultrazvuků je zdarma, snad i nějaké foto, ale potom jsou nadstandarty jako ultrazvuk ve 12tt, oznámení pohlaví, video z ultrazvuku, atd... Ty nadstandarty se platí a nebo jak jsem psala, dá se zakoupit "permice".
Petule, gratuluji k těhu!! 5.měsíc je krásný!!
Holky, co vaše nevolnosti? Jenn, jak je dnes?
Deníček bych si chtěla také psát, ale spíš, abych nezapomněla, jak reagoval manžílek, atd.. V úterý po ultrazvuku přišel večer domů, přinesl mi kytičku, Rychlé špunty na oslavu a koupil rybičku a müsli 😵 Už by to chtěl všem hlásit, hned se ptal, jestli může.. Ale já jsem tady na to staromodní. I rodičům to chci říci nejdříve za 14 dní, po další kontrole...
Holky, od kolikátého týdne je vidět srdíčko?

Mně se ztratil kufr jen jednou, ale naštěstí mi ho v 1ráno přivezli!! Od té doby mám v příručním zavazadle čisté prádlo a kartáček na zuby 😀

Mějte se bájo!!!

andreasek82
13. lis 2008

vov v kterym ty ses tydnu vlastne?? 🙂

jenniffer
13. lis 2008

Petule: Přesně jak píšeš, mě je dobře třeba den a pak zase pár dní hrůza. 😖 (Včera mi bylo celkem dobře, takže čekám, kdy se to zase otočí. 😀 ) Colu mám vyzkoušenou, u mě taky zabírá. Sice jen na chviličku, ale zabere. Navíc je to jedna z mála věcí, která voní i chutná stejně jako před těhu. Skoro všechno ostatní teď voní a chutná úplně jinak - většinou pěkně hnusně. 😀 Mám sice kvůli cole trošku výčitky svědomí, ale zase si říkám, že těch pár doušků denně nemůže ublížit.

Makoush: tak to už máš vyhráno. 😉 Závidím. Od 13 tt je většině holek už zase dobře. Koník mi podle MS píše termín porodu 21.6., ale dr. ho podle posledního uzv zatím stanovil na 15.6., takže tak tři týdny po tobě. 😉 Uff, ani raději nemyslím na to, že to mimčo taky bude muse někudy ven. 😀

Milin: tak co, kdy se k nám přidáš? 😉 Máš tady spolu s ostatními rezervovaná místa. Tak honem, honem... 😀

andreasek82
13. lis 2008

jenn, ja mam termin porodu 25.6. 🙂
a na to, ze mimco bude muset nekdy ven tedy take radeji nemyslim.. 🙂

jenniffer
13. lis 2008

Holky, tak jsem ten termín porodu v profilu trošku posunula k realitě podle dr., abych vás nemátla. 😀 Včera jsem neodolala, vzala do ruky kalendář a začala probírat jména. No řeknu vám rovnou, bude to boj. 😀
Abych těch komplikací neměla málo, tak mě už pár dní bolí v krku. 😠

Vov: dneska je to v pohodě. Cítím se jak znovuzrozená. 😀 Snad to neznamená, že se něco děje s mimčem. Doufám, že ne, vím že je běžné, že se střídají dobré a špatné dny. Kytičku bych taky dostala ráda, manžel asi nějak zapomněl nebo co. Jinak mi je kupuje běžně, ale teď nic. 😒
Srdíčko je vidět tak od 6tt.

makoush
autor
13. lis 2008

vov..no, stejne nejak tomu nerozumim, ze se tam neco plati trebas za utz ve 12.týdnu, ten se preci dela vsem v ramci prvotrimestralniho screeningu, ne? Na me to spis pusobi, ze se snazej v cloveku vyvolat pocit, ze kdyz si nekoupi permici, ze nezodpovedne a zamerne ohrozuje svoje mimco..takova reklama me docela toci..

jen..jee vidis, jsem se prekoukla, jsem myslela, ze to mas uz v kvetnu a ty "až" červen 😉

A nad jakymi jmeny uvazujete? Budete volit klasiku nebo exotiku? tohle jsem nasla:http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika_nejobl...

My se zatim shodli na Barbore a kluk je s otaznikem. Vzdycky jsme chteli Richarda ale vyfoukli nam ho kamaradi..

vov
13. lis 2008

Pěkný večer těhulky 🙂
Makoush, přesně jak píšeš, chtějí v člověku vzbudit pocit, že když nezaplatí, je nezodpovědná 😠 Jinak super statistika!! Mně se líbí jména pro kluka Adam, Dennis a dlouho se mi líbil Eric, ale to bohužel nejde k našemu příjmení. Holčičí se mi líbí Amelie, Sofie, Ema,...Jenže manžílek mě pořád zlobí, že budeme mít Edíka, po jeho pradědovi, dědovi, tátovi, atd.. Tak se mu snažím oponovat, že pak už bude Edík jen to malé a on bude prostě Eda a navíc to není originální, když malé jen zdědí jméno.. 😉 Ještě to bude boj, i když si myslím, že on na tom Edíkovi až tak netrvá, jen mě tím rád zlobí...
Jinak se mi také líbila dvojice Barborka a Jakub, ale už jich máme v okolí hodně.
Jen, jestli manžílek nosí jinak kytičky, tak vůbec nevadí, že ji nepřinesl ten den. Víš, nejdůležitější je, že se na mimčo oba těšíte a víš, že Ti bude oporou!!!
Asi jsem blbá, ale na jednu stranu Ti závidím, že toho moc nesníš, já co jsem zjistila, že "jsem v tom", tak jím jak polský zájezd. Prostě se bojím, aby Štěstíčko mělo vše, co potřebuje a nakonec ze mě bude matrona. Dnes mi ale jídlo vůbec nesedlo, měla jsem česnekové tofu k obědu a křeče ustaly teprve před chvílí 😖 Navíc miluji mák (obsahuje vápník), takže jsem z dnešního stravování poučená..
Andreasku,podle Dr. jsem v 5tt, ale dle mého došlo k oplodnění 13.10., takže oproti vám jsem ještě "mejdlo" 😉 Jestli bude vše ok, mohla bych rodit na své 30té narozeniny 🙂
Tak dobou noc všem 🙂

andreasek82
14. lis 2008

vov ja taky budu jako matrona, z toho si nic nedelej.. 🙂
jinak to by bylo super, kdybys rodila na sve narozeniny, to by byl ten nejkrasnejsi darecek uzlicek 🙂
ja jsem se mamce narodila k svatku 🙂
s tim edikem jsem se musela smat.. 😀
u nas asi filipek, u holcicky mozna kristynka, natalka.. no jeste nevime..
hezky den!! 🙂

jenniffer
14. lis 2008

Holky, tak nevolnosti jsou tu zase v plné síle. 😝
Co se týče jmen, tak už jsme začali taky pomaličku vybírat. Barbora se mi taky líbí, ale asi ji nezvolíme. Máme v příjmení 2xR, a s Barborou to zní strašně tvrdě. Máme vyloženě německý příjmení, a k němu se mi nelíbí taková ta vyloženě česká jména př. Františka. Nemám ráda, když se kombinuje cizí příjmení se staročeským jménem a naopak, př. Nicolas Topolánek mi prostě v uších k sobě vůbec nejde. Taky se mi nechce zvolit jméno, který se dává hodně, i kdyby se mi strašně líbilo. Na střední škole jsme měli ve třídě 6 Peter (Petra) a pak se v tom vyznej, když někdo zavolal Petro. 😀 Takže u nás to bude ještě běh na dlouhou trať než vyberem jediný jméno. No ještě máme nejmíň 5 měsíců čas. 😀

makoush
autor
15. lis 2008

Zdravím zase z naší české kotliny!

jen, my taky mame lehce germanske prijmeni, ale jenom s jedním "R" takže ta Barbora zní celkem hezky. Ještě jsme uvažovali o Markétě, ale mít doma dva Makouše by se asi pletlo 😉 navíc to pak už zní skoro jako Markéta Lazarová. Pro kluka mě by se ten Richard líbil, jen už je obsazenej kamarady. Pak jsme uvažovali o Alexandrovi, jenže to by sklouzlo Sášovi a to nee.

vov, Eda ještě jde, muj muzskej přisel se třema variantama. Béda, Jindra, Olda..no, pro me ani jedna akceptovatelna. Takze zatím kompromis je Jaromír a řikali bysme mu Jarku nebo Jarine..ale kdo vi, to se asi jeste zmeni.

vov
17. lis 2008

Ahojky holky, musím vám napsat, že jsem trochu vylekaná, dopoledne jsem špinila, na slipovce jsem měla hnědavý výtok 😒 Nevím, co se děje, ale teď už je výtok jen tmavě žlutý, ale maličko jiný, než normál. Uvažuji, že zajdu zítra k Dr., ale nechci vypadat jako plašanda, co pro každou hloupost běží k doktorovi... Co myslíte? Nebo mám být v klidu a počkat, jak tělo bude reagovat dále? Manžílek byl od Čt večer do dneška ráno na služebce, takže styk jsme neměli a ve fitku jsem byla jen v sobotu a to v bazénu. Takže žádnou zátěží to nebude..

Jen, jak dlouho ještě nevolnosti potrvají? Uff, to je taky náročné, co?
Makouš, není ten Tvůj fotbalista? 😉 Takový výběr jmen... 😀 Alex je pěkný a když necháte napsat tuto zkrácenou formu do rodného listu, bude to Alex a ne Saša 😵
Andreasku, Natálka je krásné jméno!! Mně se zdá naše příjemní dlouhé a k tomu to -ová, takže bych to nerada prodlužovala. Hlavně bych chtěla dítěti říkat tak, jak se bude jmenovat, neboť máme kamarády, kteří vybrali jméno a nakonec dítěti říkají úplně zkomoleně. To si říkám, proč tu zkomoleninu nenapsali rovnou do rodného listu?!
Edík koukal na statistiku jmen a je nadšený, že se tam Eduard nevyskytuje, tudíž by naše mimi (ach jo, jestli vůbec bude ☹ ), nebylo jedno z mnoha...
Nebude to s ním a zděděním jména vůbec jednoduché... 😉

makoush
autor
18. lis 2008

ahojda vov..no, ja bych radsi k Dr. zašla. Hele, za to nic nedas a určite jako plasanda vypadat nebudes. V nejhorsim ti vezme krev na hladinu HCG. Kazdopadne byt tebou bych si naridila naprosty klid, zadnou ani sebemensi zatez. Jo, jeste, kup si horčík nebo vypij denně aspon jednu lahev magnezky. Mg je dobre na udrzeni plodu. Me to dr. doporucil ze to mam takhle pit...

vov
18. lis 2008

Ahojky Makoush, díky moc za tip na hořčík a pití Magnesie! Máš fajn doktora, že se s Tebou takhle bavil a dal Ti tipy. Dnes ráno jsem šla na gyn ke svému MUDr., ale je tam až odpoledne, když jsem v práci, takže to nechám a pokud se nic nestane, půjdu na kontrolu příští týden, jak jsem nahlášená. Šetřit se budu to jo, už nejde jen o mě. Ale mám dědu v Phe na onkologii, takže po práci stejně nemohu domů, nechci aby tam byl děda celé dny sám..

jenniffer
18. lis 2008

Vov: jak píše Makoush naprostý klid, co nejvíc ležet, žádný sex. Kdyby to špinění pokračovalo, tak zajdi k dr. hned. 😉

Nevolnosti dneska trochu polevily, tak se jdu konečně po dlouhé době věnovat nějakým domácím pracem. 🙂

makoush
autor
19. lis 2008

ahodja...tak dneska jdu k dr. na prvotrimestralni screening.. 😨 docela se toho obavam navic na vysledky se pry ceka 10 dni. Ach jo, snad to bude ok....

vov..tak co? jak se citis? je to lepsi?

jen..no vidis, ze to jednou muselo polevit 😉

vov
19. lis 2008

Ahojky, tak jsem napsala dlouhý příspěvek, ale asi tím, že jsme ho měla dlouho rozepsaný, tak se neuložil 😠
Ach jo....

Makoush, už prvotimestrální screening? Držím moc palce, aby bylo vše v pořádku a výsledkz dříve než za 10dní! To je fakt šíleně dlohá doba!! Co vlastně ten screening obnáší?
Včera měla jít na prohlídku Andreasek, tak snad je vše v pořádku...
Jen, co včerejší úklid? Nepřeháněla jsi to? A nevolnost, dnes Ti dala také klid? 😉
Makoush, díky za zeptání, už je mi lépe. Ale poslední 3dny stály teda za to, měla jsem žaludek na vodě a chuť jen na suchý chleba. Kdežto dnes!! Vstávala jsem v 6h ráno a od té doby jsem stačila spořádat kefír a Bebe sušenky + plátek chleba + sojové mléko s cornflakes. 😀 Asi už je mi vážně lépe..
Ale vzala jsem si vaše rady k srdci a fakt to s pohybem nepřeháním, spíše se šetřím.
Holky, nevíte, jaké magnesium (tbl.od které firmy) se nejlépe vstřebávají? Bohužel nedokáži vypít moc perlivé vody jako je Magnesia. Jinak beru listovku a BabyPlan.

Mějte se co nejlépe!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru