Těhotné řidičky, řešily jste uvázání pásu v autě?

sim007
1. říj 2014

Resily jste nejak uvazani pasu v aute? Napr.pomoci toho bezpecnostniho pasu pro tehotne aby pas co je v aute netlacil na brisko?
Dekuji

fifina86
1. říj 2014

@sim007 ano mela jsem ho.A byla jsem s nim spokojena.Jen teda ja jezdila autem denne a dost km,nevim zda bych si ho kupovala,kdybych autem jezdila jednou za cas.

cervenakarkulka
1. říj 2014

@sim007 predpokladam, ze jako spolucestujici a ridicka maji stejne podminky - ja to neresila. V tehu prukazce byl navod, jak si pas posunout a je to ok 🙂. Ale mozna, z nekdo, kdo ridi delsi dobu specialni pas uvita 🙂.

antoinet
1. říj 2014

Jezdila jsem až do porodu, ale krátké trasy, bez speciálního pásu jsem se obešla, měla jsem teda docela malý břicho. Důležité je dobře si nastavit sedadlo a volant, ať máš pohodlí.

denyzuza06
1. říj 2014

neřešila jsem to a neřeším, dávám si pás tak jak má být, jednu část pod bříško a druhou mezi prsa.

marcelinad
1. říj 2014

jezdím dost a těhu pás nemám, pásám stejně jako dřív, jen dám více pod bříško a trochu ho mám volněji 🙂

p3tulkaa
1. říj 2014

já si těhotenský pás budu teď kupovat, řídím denně a vadí mi to, pás sice dolů posunu nebo si ho dám volněji, ale zase se mi po chvílí vrátí do původní podoby 🙂

alcar
1. říj 2014

Ze zkusenosti muzu rict, ze pas bez tehotenskeho pasu si nikdy clovek neda tak, aby pri nehode nevyjel nahoru a nazasahoval do mist, kde je deloha. Pokud ridis (nebo jako spolujezdec) casto, rozhodne je tehotensky pas pohodlnejsi a hlavne bezpecnejsi nez pouze normalni pas i kdyz "spravne" pridelany. Je jeste prichycen uplne dole u stydke kosti (v pripade pasu BeSafe), coz prave pri nehode zabrani jeho vysunuti nahoru. Nejde jenom o zdanlive pohodli, ale taky bezpecnost. 😉

zmrz_lina
1. říj 2014

Jezdím hodně, těhotenský pás si pořizovat asi nebudu. Co jsem pochopila, tak jeho účel není, aby pás netlačil, ale aby byl "pod břichem".

denyzuza06
1. říj 2014

@alcar já teda nevím, ale děloha je i za stydkou kostí kam až si ten pás dáváte aby byl v místech kde není děloha?

kajule
1. říj 2014

Já jsem jezdila u obou těhotenství, jezdím i teď a v životě jsem žádný zvláštní pás neměla. Jezdila jsem vždycky hodně jak krátké tak delší trasy. Jinak moje bříško nepatřilo zrovna mezi ty nejmenší. 🙂

alcar
1. říj 2014

@denyzuza06 tak třeba ten BeSafe ten pás stáhne prostě úplně dolů skoro až k pipině. Tam už děloha není, tam je pochva. 😉 A to, že si dáš pás prostě pod břicho, aby tě netlačil, natož volněji! rozhodně nezaručí bezpečnost při nehodě. Při nehodě dochází k takové odstředivé síle, že ten pás prostě ve většině případů vyjede nahoru a i když pod tím břichem třeba zůstane, pořád se nachází v místech, kde je děloha, takže je rozhodně větší riziko poškození plodu.

alcar
1. říj 2014
https://www.youtube.com/watch?v=OOsaNJhznlY

toto video ukazuje vše 😉

frantiska85
1. říj 2014

Jezdila jsem tedy jen jako spolujezdec, ale obyčejný pás mi nedělal sebemenší problém. Nehoda by byla průšvih v každém případě.

selverin
1. říj 2014

vůbec... řídila jsem do dne porodu a neměla jsem problém.... a to jsem měla teda břuch obrovský

vercik83
1. říj 2014

Řídila jsem doteď,pás be safe jsem převážně používala,ale měla jsem ho půjčený.nový sama bych si asi nekoupila, ale z bazaru třeba asi jo. Spis bych si vypla ten airbag.

keeshka
1. říj 2014

Mám ten speciální bezpečnostní pás. Když sedím na místě spolujezdce, dávám si sedadlo více dozadu a zrovna jsem si říkala, že teď když už nejedu sama, nechám řízení na druhém. Zrovna včera jsem břichem chytla o volant, takže už fakt budu řídit, jen když musím 🙂

keeshka
1. říj 2014

Jinak, já ten pás mám též půjčený, ale jinak bych si ho určitě koupila. Opravdu drží bezpečnostní pás úplně dole (mám Besafe) a vůbec nezasahuje přes bříško, takže mnohem bezpečnější. Používám ho už pořád, člověk dneska nikdy neví.

zuza01
1. říj 2014

Neřešila jsem, řídila jsem hodně, naposledy tři dny před porodem.

curdibilka
1. říj 2014

@sim007 Po autonehodě kamarádky v 24.tt, kdy předčasně porodila a holčička bohužel zemřela, o tom těhu pásu uvažuji dost. Při nehodě se spodní pás může posunout, kamarádce řekl dr., že u ní to nejspíš tak i bylo a těhotenský pás by jim holčičku zachránil...

pampeklec
1. říj 2014

Já jsem si ho koupila (besafe, bazarový - dá se sehnat i okolo 500,- a pak zase prodat) hlavně pro uklidnění při řízení (nejsem úplně zkušená řidička). Taky mi ze začátku bylo hodně nepříjemný mít cokoliv přes břicho a samotný bezpečnostní pás prostě dole nedržel, neměl pod čím 🙂 A nosím ho pořád, je to opravdu o dost pohodlnější.

ivulem
1. říj 2014

Já jsem si těhu bezpečnostní pás pořídila, z bazaru a je jak nový za poloviční cenu. Jsem v autě denně, někdy i 200km a víc a bez něj bych už nevyjela. Já sice můžu jet sebevíc opatrně, ale nikdy nevíš, koho na cestách potkáš za namachrovanýho pitomce.☹ A musím říct, že už jsem musela prudce zabrzdit a pás byl tam, kde má být a bříško bylo ochráněné. Protože i to trhnutí pásu při prudkém zabrzdění, může poškodit miminko.

jitukka
1. říj 2014

Já jezdím denně do práce celkem trasu a mám BeSafe.....můžu říct že jsem strašně spokojená...nejen že je to pohodlnější ale rozhodně i bezpečnější...protože když se člověk vybourá tak se bezpečnostní pás tak stáhne, že nějaké posouvání pásu dolů a jeho ,,povolování" je naprosto zbytečné...

anicka164
1. říj 2014

A jezdila jste některá s tím BeSafe v sukni? Nedovedu si to moc představit… Díky

blondynka400
1. říj 2014

@anicka164 úplně bez problémů (já skoro nic jiného nenosím), nikdy to nebylo problém. Výjimečně se něco zmačkalo....
@curdibilka to je přesně ono, špatné připoutání bezpečnostním pásem se projeví až při nehodě a pak už je pozdě ☹ Bez speciálního pásu se to bohužel dobře nastavit nedá, v případě pohybu jde pás stejně nahoru, jak psala @alcar ....

alcar
1. říj 2014

@anicka164 ano jezdila. Proste jsem si ji vykasala a jela s vykasanou sukni. Bohuzel na tento pas jsou lepsi kalhoty a nebo nemackava sukne. Ale bezpecnost predevsim, bylo mi to jedno, ze mi lezou gatky. 😀

A uz jsem si tu zacinala myslet, ze s tehu pasem snad nikdo nejezdi a je pro vsechny zbytecny, nakonec prispely i holky, co s nim jezdi, tak to je fajn. 😉

alcar
1. říj 2014

@pampeklec presne tak, ja mela poradny bricho, pod kterym pas "drzel" (pri nehode bych na to nespolehala) az snad kolem 25.tt, do te doby se furt vysouval nahoru.

curdibilka
1. říj 2014

@blondynka400 Můžu říct, že to byla strašná zkušenost. :( Přitom to nebyla žádná šílená nehoda jen víc pobouchané plechy, kamarádka neměla ani škrábanec, ale odloučila se jí placenta a byl konec, porod už nezastavili. :(

pampeklec
1. říj 2014

@anicka164 Dokonce ve svatebních šatech teď ve 30. týdnu 😀 Taky nosím hlavně sukně a šaty, normálně si je vykasám a hotovo. Kupodivu to jde i docela nepohoršlivě... je ale pravda, že takové ty kostýmkové a podobně nenosím.

blondynka400
1. říj 2014

@pampeklec
@alcar no je fakt že úzké kostýmkové sukně jsou blbé. Nejlepší jsou mimiskuně, s timi se nemusí dělat vůbec nic a nebo pak lehce širší sukně, tak se dala elegantně přehodit přes. Jen to zapínání moc elegantní nebylo, ale co 😝 😀
@curdibilka ono stačí málo a ten pás při nehodě bříško stlačí hodně no a pak je tohle hned ☹

alcar
1. říj 2014

@blondynka400 no to zapinani trosku slozite pres ten bruch, ale dalo se. 🙂 Vzdycky jsem se rozhledla, jestli me nikdo nevidi a zacla jsem hrabosit mezi nohama. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru