Těhu cukrovka a glukoměr...jaké hodnoty jsou ok?

denousek
27. led 2012

ahoj dneska jsem vyfásla glukoměr.. ogtt mi vyslo mirne nad míru ...tolerance byla do 7,7 a me vyšlo 7,79 takze me poslali do dia poradny... nejdřív jsem si odebírala krev doma do zkumavek ale to jsem už odmítla s tím že radši glukoměr.-tam stačí kapka krve a nemusíte ji vymačkávat do zkumavky.... ale zapomněla jsem se zeptat jaké hodnoty jsou ok .-( a každý říká něco jinýho... mám dia zápisníček a je tam uvedeno :
na lačno: 4-6 výborné,,,,, 6-7 uspokojivé ..... a vice uz je neuspokojive
po jidle : 5-7,5 výborné......7,5-9uspokojivé ...a více už neuspokojivé...

tak nevim je to oprvadu tak,dneska jsem mela po NE dietnim obede v restauraci 7,2...

mám se měřit 2 hodiny po jídle... díky za info

llluckaaa
27. led 2012

Sem ti taky bude každý psát něco jiného 😉 Ty hodnoty v dia zápisníčku jsou pro klasické cukrovkáře, ne pro těhotné s GDM. Dle České diabetologické společnosti by měly být hranice glykémie pro GDM následující: 5,5 na lačno, 7, 2 hodinu po jídle a 6,6 dvě hodiny po jídle.

nataliehanikyrova
17. zář 2019

@denousek já mám od diabetolozky cílové hodnoty nalacno 5,4/ 5,6 a po (hodinu po) jídle 7,6/ 7,8 ... zatím mi naštěstí vždycky vyšly lepší hodnoty (jsem v 26 týdnu) a zatím týden na glukomeru - Contour plus one

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru