Těhulky nad 100kg
Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉
Stručné shrnutí
- Těhotné ženy s výchozí váhou přes 100 kg v diskuzi hlásily přibrání během těhotenství v rozmezí zhruba 0,5 kg až 30 kg, s četnými případy porodní hmotnosti přes 110 kg.
- Po porodu mnohé ženy uváděly, že v porodnici „zanechají“ přibližně 7–10 kg, ale návrat na předtěhotenskou váhu byl velmi individuální — u některých do 3 měsíců, u jiných až 1,5 roku nebo déle.
- Jako dostupná řešení ženy zmiňovaly nutriční poradnu, úpravu stravovacích návyků (omezení cukrů, vyřazení smaženého), pravidelný pohyb včetně vodního aerobiku (příkladně 3× týdně) a v některých případech chirurgické řešení jako abdominoplastika; účinnost byla v diskuzi individuální.
Nejčastější otázky
Q: Snižuje obezita šanci na otěhotnění?
A: Lékařka v diskuzi uvedla, že u výrazné obezity může být šance otěhotnění snížena (v jedné zmínce „o 40 %“), ale více diskutujících také popsalo, že otěhotněly bez problému i s váhou přes 100 kg.
Q: Pomůže kojení automaticky srážet těhotenská kila?
A: Odpovědi se liší; jedna žena uvedla, že po porodu kojila a váha se držela kolem 79 kg (prcek 2 940 g), zatímco jiná napsala, že během téměř 9 měsíců kojení „nezhubla ani deko“, takže účinek kojení na úbytek hmotnosti je individuální.
Q: Kolik váhy obvykle „odejde“ v porodnici?
A: Více žen v diskuzi uvádělo, že v porodnici ztratily zhruba 7–10 kg; příkladně jedna zmínka uvádí ztrátu asi 7,5 kg, jiná 10 kg.
Q: Jaké metody po porodu ženy uvádějí jako účinné pro hubnutí?
A: Zmiňované metody zahrnovaly konzultaci v nutriční poradně, omezení příjmu cukrů a smaženého, zvýšení pohybové aktivity (uživatelka popsala vodní aerobik 3× týdně a ztrátu ~20 kg za 3 měsíce), postupné trvalé změny stravy a v některých případech plánovanou abdominoplastiku pro korekci břicha.
Q: Jak se v diskuzi řešila těhotenská cukrovka?
A: Ženy zmiňovaly dietu pro diabetiky a v konkrétních případech nutnost aplikace inzulinu; jedna diskutující uvedla, že má diagnostikovanou cukrovku a „si musí pichat inzulin“.
Q: Jak lékaři reagují na těhotné pacientky s váhou přes 100 kg?
A: Reakce byly rozmanité; v diskuzi jedna lékařka prý varovala, že „každé kilo navíc je komplikace“, jiní lékaři podle žen žádné ostré připomínky neřekli a sestra v poradně jednou poznamenala, že váha je „nad limit“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnohé ženy s výchozí váhou přes 100 kg přibírají do porodu desítky kilogramů a návrat na původní váhu je velmi individuální.
- Změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb jsou v diskuzi uváděné jako reálné kroky k hubnutí po porodu.
Sporné názory
- Kojení jako faktor hubnutí: jedna skupina uvádí výrazný úbytek váhy při kojení, druhá skupina uvádí žádný efekt nebo zpětné přibírání po ukončení kojení.
Otevřené otázky
- Jak dlouho typicky trvá návrat na předtěhotenskou váhu u žen s výchozí hmotností 100+ kg při různých typech intervence (nutriční poradenství, cvičení, chirurgické zákroky)?
- Jak velký vliv má výchozí váha přes 100 kg na volbu porodu (vaginální porod vs. císařský řez) a na porodní komplikace v konkrétní praxi?
Zmíněné značky a firmy
Nutrilon, Renie, Gennet, PP Klinika Kladno, Tesco
Zmíněné produkty a metody
abdominoplastika, vodní aerobik (3× týdně), nutriční poradna, inzulin, amniocentéza, ultrazvuk (UTZ), IVF, dělená strava, dieta pro cukrovku, Nutrilon, Renie
Místa a osoby
Kladno, Košice, Praha, Maďarsko, Egypt, Gennet, PP Klinika Kladno
@kamisek2000 no to teda... 😕 Fakt doufam, ze to bude OK... Jo, to tak byva, kamosky babicka rikavala "cert se.e na jednu hromadu" 🙄
Ahojky všem.Přeji Vám krásné ráno.Jaký byl víkend?Mě se ho skoro celý podařilo prospat.Jsem z toho přespalá,ale asi jsem to potřebovala.Venku stejně nic moc a po dnešním nočním dešti je venku ještě hůř.
Ahojky holky, já v sobotu byla venku, sázela jsem si tulipány a včera mě bylo celý den blbě a je i dneska- bolí mě hlava, rýmu mám pořád a vnoci mi strašně otékaly ruce a pobolívalo bříško....nevím, co to je, ale je fakt, že už sotva lezu, jak mě i bolí kyčle a záda....už bych chtěla rodit, je to fuška 🙂
@matysekk
@kamisek2000 ale tulipány jsem měla zasazený za hodinku, pak jsem nic nedělala 😉 celý víkend. Vařit nemusím, mám tchýni 🙂.
@kukulinka ale stejne🙂 🙂 furt neco delas🙂 🙂 blazinek no... 🙂 🙂 Koukala si na ty akce v Lidlu??🙂 Je bomba ten fusak, ma uz i diry na popruhy.. a je levnej... skoda ze uz vsechno mam 😀
@tetamon nene, sázela jsem je ve stoje do truhlíků, který jsem měla na stole. ohnutá bych nevydržela být ani deset minutek, neboj, jsem opatrná 🙂
mám sbaleno do porodky a zjistila jsem, že ty jednorázový kalhotky od Canpol babies velikost L/XL mi je malá, haha a větší se nedělají ☹..ještě, že mám troje takový síťovaný pratelný....
Ahoj holky,zdravím vás po víkendu, přiběhla jsem z práce a jdu na cvíčo.Jak vám všem je?naše dítě občas kope jako blázen, ale jinak jsme ok
Holky tak je to v prd.... :( To blby auto jsme nerozchodili... zitra by si pro to mel prijet chlapek a rict pak co s tim je... ale pravdepodobne vime co s tim je, a jestli je to pravda tak je to 20-25tis.... supeeer 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
@kamisek2000 aha, tak ještě, že jsem tam nejela...já pojedu ráno s tchýní koupit nějaké gumové pantofle do porodky a ještě několik těch kalhotek a vrátím jim ty jednorázovky, snad je vezmou zpátky, co s nima doma...to auto mě mrzí, když se to se..... tak se to se...... 😒
@kukulinka nechci radit🙂 ale myslim ze tyhle samy davaji v ty porodce, tak si je ani asi kupovat nemusis.. ja budu taky mit maximalne troje... a kdyz to vyperes tak to hnedka uschne... ale jak chces🙂 jinak ty gumaky maji na hl. tride... jak je nahore ta panda... na zacatku hl. tridy tak tam je meli v akci za 49, nebo dole v pande za 50,- jen takovej tip🙂
Ja se jdu rano kouknout na nejakou tu bundu snad neco sezenu... uvidime... 🙂
Ahoj, přidávám se, při 1.těhu jsem měla na začátku 83 kg, přibrala jsem 20 kg, po cca roce jsem už měla jen 4,5 kg nahoře, pak se přidala nemoc a po práškách znovu přibrala až na 104,5 kg !!!Více jak při prvním těhu, teď mám 100 kg a jsem znovu těhotná, mám z toho hrůzu, jestli přiberu znovu 20 kg, tak budu jak matróna a asi se neunesu, nehledě na zdraví, klouby atd. Já snad už na těch svých 80 kg nikdy nezhubnu 😅
ahoj holky,přeji všem hezké ráno.Podle předpovědi má být zima,ale sluníčko.Tak jsem zvědavá. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Čau holky, tak se hlásím po poradně a interně, fakt labužo. Chápu, že gynekoložku vysokým tlakem děsím, včera už jsem jí řekla že to mám z toho čekání na ni. ( Známe se dost dlouho abych si to mohla dovolit). Ale na interně v poho, holt to tak mám už 10let tak se to asi zázračně těhotenstvím neupraví.
Sice jsem zatím nic moc nepřibrala - 2kg a jsem v 21tt, ono se to teda na mě rozejde v těch ostatních kilech, ale tak už mám mrnění, že bych pořídila něco hezkého na sebe. Neviděli jste někde něco neodolatelného ? Brňandy třeba naživo, ostatní na netu...
@kukulinka jako dvoje? Jedny do sprchy a druhy normalni nebo staci ty jedny gumovy? kurnik, tohle jsem taky jeste neresila, i kdyz je to logicky 🙂 Asi pribalim klasicky zabky, ty by do sprchy mohly stacit 😎
@kamisek2000 hh, kamoska mi tesne po porodu rekla, kdyz jsme volaly, jak se ma, co maly a tak... "nezer tak moc, budes met velky decko, vytlacit ho je hnus" 😀 😝 (zeru stejne dal 😕 😀 )


@tetamon njn je to tezky a kor, kdyz se pak pokaka vic veci... coz je u nas naprosto normalni.. nemuze to jit nejak za sebou nebo alespon levny zalezitosti.. ale vse najednou a a vsechno drahy:( dneska jsme zkouseli s tim autem neco delat a nic:( :( tak uvidme zitra, ze to zkusi vycistit atd.. tak doufam ze to pomuze, kdyz ne tak uz nevim.. hodit to ze skaly a jezdit busem😀