Těhulky nad 100kg
Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉
Stručné shrnutí
- Těhotné ženy s výchozí váhou přes 100 kg v diskuzi hlásily přibrání během těhotenství v rozmezí zhruba 0,5 kg až 30 kg, s četnými případy porodní hmotnosti přes 110 kg.
- Po porodu mnohé ženy uváděly, že v porodnici „zanechají“ přibližně 7–10 kg, ale návrat na předtěhotenskou váhu byl velmi individuální — u některých do 3 měsíců, u jiných až 1,5 roku nebo déle.
- Jako dostupná řešení ženy zmiňovaly nutriční poradnu, úpravu stravovacích návyků (omezení cukrů, vyřazení smaženého), pravidelný pohyb včetně vodního aerobiku (příkladně 3× týdně) a v některých případech chirurgické řešení jako abdominoplastika; účinnost byla v diskuzi individuální.
Nejčastější otázky
Q: Snižuje obezita šanci na otěhotnění?
A: Lékařka v diskuzi uvedla, že u výrazné obezity může být šance otěhotnění snížena (v jedné zmínce „o 40 %“), ale více diskutujících také popsalo, že otěhotněly bez problému i s váhou přes 100 kg.
Q: Pomůže kojení automaticky srážet těhotenská kila?
A: Odpovědi se liší; jedna žena uvedla, že po porodu kojila a váha se držela kolem 79 kg (prcek 2 940 g), zatímco jiná napsala, že během téměř 9 měsíců kojení „nezhubla ani deko“, takže účinek kojení na úbytek hmotnosti je individuální.
Q: Kolik váhy obvykle „odejde“ v porodnici?
A: Více žen v diskuzi uvádělo, že v porodnici ztratily zhruba 7–10 kg; příkladně jedna zmínka uvádí ztrátu asi 7,5 kg, jiná 10 kg.
Q: Jaké metody po porodu ženy uvádějí jako účinné pro hubnutí?
A: Zmiňované metody zahrnovaly konzultaci v nutriční poradně, omezení příjmu cukrů a smaženého, zvýšení pohybové aktivity (uživatelka popsala vodní aerobik 3× týdně a ztrátu ~20 kg za 3 měsíce), postupné trvalé změny stravy a v některých případech plánovanou abdominoplastiku pro korekci břicha.
Q: Jak se v diskuzi řešila těhotenská cukrovka?
A: Ženy zmiňovaly dietu pro diabetiky a v konkrétních případech nutnost aplikace inzulinu; jedna diskutující uvedla, že má diagnostikovanou cukrovku a „si musí pichat inzulin“.
Q: Jak lékaři reagují na těhotné pacientky s váhou přes 100 kg?
A: Reakce byly rozmanité; v diskuzi jedna lékařka prý varovala, že „každé kilo navíc je komplikace“, jiní lékaři podle žen žádné ostré připomínky neřekli a sestra v poradně jednou poznamenala, že váha je „nad limit“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnohé ženy s výchozí váhou přes 100 kg přibírají do porodu desítky kilogramů a návrat na původní váhu je velmi individuální.
- Změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb jsou v diskuzi uváděné jako reálné kroky k hubnutí po porodu.
Sporné názory
- Kojení jako faktor hubnutí: jedna skupina uvádí výrazný úbytek váhy při kojení, druhá skupina uvádí žádný efekt nebo zpětné přibírání po ukončení kojení.
Otevřené otázky
- Jak dlouho typicky trvá návrat na předtěhotenskou váhu u žen s výchozí hmotností 100+ kg při různých typech intervence (nutriční poradenství, cvičení, chirurgické zákroky)?
- Jak velký vliv má výchozí váha přes 100 kg na volbu porodu (vaginální porod vs. císařský řez) a na porodní komplikace v konkrétní praxi?
Zmíněné značky a firmy
Nutrilon, Renie, Gennet, PP Klinika Kladno, Tesco
Zmíněné produkty a metody
abdominoplastika, vodní aerobik (3× týdně), nutriční poradna, inzulin, amniocentéza, ultrazvuk (UTZ), IVF, dělená strava, dieta pro cukrovku, Nutrilon, Renie
Místa a osoby
Kladno, Košice, Praha, Maďarsko, Egypt, Gennet, PP Klinika Kladno
@matysekk - a teď je to zase kluk? My jdem 17.2. na druhý velký ultrazvuk, tak by se mělo potvrdit, co to bude, ale už při prvním nám doktor říkal, že to vypadá na holku 😉
@janulazaynab jj,řekli nám to na ultrazvuku a byla jsem i na odběru plodové vody,tam mi to potvrdili taky,je to 100%.Ale hlavně,že bude zdravej.Mě to bylo vcelku jedno,ale těšíme se..........Už máte jméno?
@matysekk - plodová voda taky není 100% - manželův kolega má dvě holky, teď čekali třetí a protože jeho manželka už je trochu starší, poslali ji na plodovou vodu a podle té to měl být kluk.. jaké překvapení, když se jim narodila holka 😀 Máme 15.měsičního Mikuláška a pro druhé máme jména Alenka nebo Toník. Co vaše jména?
Ahojky,vezmete mě mezi sebe? 🙂 Já teprve začínám čtvrtý měsíc,zatím hubnu,sice jen 2 kg,ale jím normálně,nezvracím,tak nějak doufám a modlím se abych moc nenabrala,ale to stejně moc neovlivním,tak uvidíme... Do 100 už mi taky moc neschází,tak uvidíme jak to bude stoupat.. Přibrala jsem za dva roky asi 15 kg a chtěla bych to po porodu stáhnout aspoň na 80. Mám problémy se štítkou a taky ty podělaný hormony na IVF,co byly stejně na prd,člověk přibírá,ani neví jak... 😒
Ahoj,já bych se tu s dovolením taky přicpala😉 momentálně mám 98,jsem 17 tt.Zatím jsem nic nepřibrala.U prvního jsem měla před těhu 84 ,u porodu 108.Po porodu hned 98,pak jsem ještě nějak zhubla na 88,ale zase těch deset zpátky nabrala 😀.
@misi.21 Misko, ja uz sice tehotna nejsem, mam miminko trimesicni, ale vim o cem mluvis ja díky nekolika hormonalnim davkach na IUI a IVF pribrala takovych kil, ze z 56 kilove holky se s nastupem do porodnice stala az 96 kilova :( Po porodu se mi podarilo hned dostat -13
kg protoze jsem byla plná vody.. dalsich sedm je dole ale stale jsem na nejakych 77 kg a niz to zatim nechce jit. Vanoce taky moc nepomohly :D Drz se, ja v tehu pribirala rychlosti blesku, kor pak ke konci jak jsem se zavodnatela tak jsem mela za den i kilo ty posledni dny to bylo naprosto sileny do porodky jsem jela v manzelovych desitkach botach protoze jine jsem neobula!!!! Ale kdyz vis jaky je to problem mit mimco, snaz se to brat s rezervou i kdyz vim jak moc te to trapi!!!! To zlaticko za to jiste stojí!
Ted koukam, ze IVF nevyslo a mimi mate prirozene. To je bajecny. Nam se to nepodarilo nikdy a asi uz ani nikdy nepodari.... Cekaji na nas jeste ctyri mrazacky, v laznich jsem taky byla... ale ve FL a je pravda ze do roka se mi opravdu splnilo to miminko mit v brisku :D
Tady je to samej hubeňour, budu si muset otevřít novou diskuzi Těhule a maminy nad 150KG 😀
@vysocanka přesně tak,ne že bych toužila přibrat moc,ale jím normálně,nějaký ten pohyb taky mám,tak uvidíme co z toho bude 🙂 Chtěla bych začít chodit na cvičení pro těhotné,tak uvidím,jestli bude vůbec místo.
Když jsme byli naposledy v CARu,tak mi řekly ať zhubnu aspoň 15 kilo,to jsem měla asi 95kg,že to jinak nepůjde. Jenže já nervy řešila hlavně jídlem,tak si každá dokážete představit,že jsem asi moc nehubla 🙂 Pak jsem se na všechno vykašlala,nechtěla jsem o dalším pokusu ani slyšet ani mluvit,manžel řekl,že až budu chtít,že stačí říct a jdeme do toho. Pro mě to byl hnusnej zážitek,ještě když to nevyšlo. 😒 Najednou jsem začala špinit a bolelo mě břicho. Nějak jsem to neřešila,protože u mě se MS nemůže brát vážně. Když už jsem špinila skoro měsíc,šla jsem si k Dr.pro injekci a ona mi řekla že jsem těhotná. Bylo to fakt krásný. Všichni mi říkali,že bez léků ovulaci mít nebudu a já měla a zrovna jsme se trefili 🙂 Náhoda a hrozný štěstí 🙂
ahoj holky, můžu mezi Vás?
@misi.21 vidím, že jsi mne předběhla.....
Holky já vážím 140kg, hodně to udělalo 3IVF - hormony, pak hypofunkce štítné žlázy a stres léčený dobrým papu 😉 , za 1. trimestr jsem zatím nic nepřibrala, ale 7 let snahy o mimi je tam znát dobrými 40 Kg.
@pajmou takže klidně založ diskuzi těhulky nad 150kg, za chvíli mě tam máš 😀
@antoa To je super aspoň někdo, už jsem si připadala tady divně 😀
holky to IVF nezávidím, taky jsem se s tím smířila dřív, než jsme to začali zkoušet, ale teď to nemyslim škodolibě, ale vyšlo to hned, takže jsem moc šťastná, až jsem tomu nevěřila
I když jsem slyšela, že pokud má holka nadváhu, tak ji na IVF ani nepustí, dokud nezhubne...
Todle nabírání neznám, jsem takle krásná celý život, takže jsem to nabírala symetricky, takže nevím co to je být hubená a už asi ani nikdy vědět nebudu 😀
@pajmou a kde jsi kupovala těhu oblečky? nebo máš to svoje původní? Já trika a mikina unosím asi celou dobu, mám hodně tunik rozšířených pod prsy, ale kalhoty - to je oříšek, ty svoje ještě obleču, ale není to už tak pohodlné, takže jsem si tedka nechala jedny těhu rifle ušít, vyjdou na 1100,- , ale bude to zase pohodlné.
to jsi teda moc nepřibrala za těhu, snad na tom budu stejně....a přijdeš si u dr. divně jako , že každej čumí a myslí si svoje? Já z toho právě měla strach, ale dr. se chovají dobře a to jich něco procházím 😉
@vysocanka to teda jo,ale ono je něco jiného když začínáš na 50 nebo na 100kg... 🙂
@pajmou já jsem taky při těle od mala,vyloženě hubená jsem nebyla nikdy,ale bylo to mnohem lepší. Nejsem si jistá,že bych tenhle rok vylezla v plavkách na koupališti. Proto hned po porodu začnu určitě cvičit,to jsem rozhodnutá,chci se cítit lépe a chci jet zase k moři...
Mě právě po IVF řekli že bych měla zhubnout,ale přišlo mi že shrábli prachy a nic je nezajímalo,jinak nechápu,proč mě upozornili po a ne před
@misi.21 no přesně tak to měla i má kamarádka, našetřila a oni ji pak řekly, že je tlustá, debil dr.
vylezeš, já chodím od 12t 3x týdně plavat a 1xtýdně cvičit, jinak byh se nehla a plavky dělají i na nás normální lidi moc pěkný 🙂 cvičila jsem vždycky i před těhu, možná proto mi nic není,ale váha mi dolu nikdy nešla 😖
@pajmou máš nádhernej domeček,moc ti to sluší...
@antoa to jsem ráda,že nejsem sama,komu jsou nepohodlné kalhoty už takhle brzy. Já je ještě pár týdnů unosím,ale už mám i těhotenský,ale jsou mi jen tak tak přes stehna,mám je od ségry a ta měla asi 70 kg před porodem,takže celkem rozdíl v postavách 🙂 Třeba se do šířky moc neroztáhnu,já spíš řeším,co budu nosit v létě ve 30 stupních. Kolikrát jsem pěkně upocená už teď,natož v létě,to asi strtávím letos pod sprchou 😀
@antoa http://bonprix.cz/bc/Damska-moda/těhotenská-mod...
mají moc hezké věci, vše mám od 15t těhu, nevešla jsem se do kalhot 🙂
na lidi ser, jako těhotná si připadám ještě krásnější než netěhotná, mindráky z váhy mě přešli na střední a od té doby se ,,nosím,,jako dáma, to říká moje klientka, že svoji váhu umím ,,nosit,, 😀
i to co mám na fotce je z bonprixu


@kamisek2000 já jsem poprvé rodila v Brně na Obilňáku a tam nám pouštěli cvičení do rozhlasu,já jsem byla čtvrtý den po císařu,ale moc mi to nešlo.Ostatní začaly asi dřív,když je pouštěly pátý den domů.Tak už můžeš.Ale říkali nám,že se nemáme přemáhat jen na co stačíme.