Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

lennetfrigg
1. únor 2011

@janulazaynab předzásobit se je dobré. Ja v prním těhotenství dala veškeré benefity z práce na lékarnu. Kupovala jsem si teda třeba i tlakometr apod. Ale i tak se to v těhu a s miminkem hodilo. A kojení není všechno, i když to člověka mrzí, nedělej si z toho nic. Jak jsem psala, není nad spokojené napapané miminko 😀

gerdusha
1. únor 2011

ahojte baby, no konecne tema pre mna...pretoze v tych inych XXL snazilkach a tehulkach sa aj 70kg baba povazovala za slona...co by som ja dala za tych jej 70 kg.

ja teda zatial nie som tehotna...som "len" snazilka. chcem sa vas spytat, ci ste mali problem otehotniet s vahou nad 100 kg...ci to bolo viacmenej rychle...alebo ste sa niektora trapili aj s ivf a vecami s nim spojenymi...

dakujem za kazde info...my sa snazime uz 3 roky...po poslednom ivf som mala v 8tt MA...

martiska36
1. únor 2011

@gerdusha Ahoj a vítej, s otěhotněním jsme problém neměli, i přes moje zdravotní problémy se štítnou žlázou a vysoké dávky hormonů. Takže hlavně klid, zase takový vliv to enmá, jsem živoucí důkaz ... 😀

janulazaynab
1. únor 2011

@gerdusha - Ahoj, jéééé 70kg, to jsem měla snad někdy na střední.. Před prvním otěhotněním jsem měla něco přes 90kg a otěhotněla jsem do týdne od vysazení HA, při druhém jsem vážila 106kg a taky to šlo hned.. Takže váha zas takový problém není..

janulazaynab
1. únor 2011

@lennetfrigg - já chtěla kojit teď co nejdéle, aby mi šla váha sama dolů.. Když jsem kojila Mikulíka, spadla mi váha na rovnoých 100kg, ale jakmile jsem přestala, hned jsem měla 105 a už se s tím nedalolo nějak hnout.. i když je pravda, že jsem se moc nesnažila - žádný pohyb, jen omezení sladkostí 😝

janulazaynab
1. únor 2011

@kamisek2000 - co dáváš za mlíko? Pokud dáváš UM hned zpočátku, vím, že se to pěkně prodraží.. Nezkoušela sis přes mimibazar objednat polské? Já dávám malému Bebu (teď má českou, protože ji dostal od babi k vánocům), ale jeden čas jsem kupovala polskou - je to úplně stejné, jen se to jmenuje Nan. Známá kupuje Bebilon a taky si ho nemůže vynachválit 😉

gerdusha
1. únor 2011

@martiska36
@janulazaynab ,

kurnik, baby, jak ste to urobili, ze to islo hned?? zaaaaavidiiiiiiim

krpeska
1. únor 2011

zdravím prvního jsem nekojila vůbec neměl nějak sílu to vytáhnout měl 2 kg a druhýho jsem kojila asi 4 měsíce a tet jsem zvědavá jak to dopadne 😉 😉 😉 😉

janulazaynab
1. únor 2011

@gerdusha - kupodivu jsem čekala, že otěhotnění bude problém, protože se říká, jak antikoncepce ovlivní plodnost a já ji vysadila po cca 7 letech a hned to šlo. Je ale pravda, že jsem předtím pila měsíc nebo dva čaj pro otěhotnění a brala jsem kyselinu listovou.

lennetfrigg
1. únor 2011

@gerdusha No, my se o prvního prcka snažili 2 roky a teď 2 měsíce. Takže ta váha asi velký vliv nemá, protože jsem na tom pořád stejně. Spíš psychika dělá své, mně se poprve podařilo otěhotnět, až jak nám v životě nastali celkem vážené problémy a člověk musel řešit úplně jiné věci. No a prcek byl tu. Teď jsem to brala tak, že jedno mimi už mám, tak když to nepůjde, tak nepůjde, no a šlo to hned🙂

Jinak o těch mlíčkách z Polska taky vím, viděla jsem je i v e-shopech a na jedné krabici Nutrilonu se dá fakt ušetřit 100 kč. Což jse celkem dost.

Holky, které teď čekáte miminka, nechávaly jste si dělat ten placený test v prvním trimestru. Je v tom vyšetření krve a ultrazvuk na vrozené vady, hlavně na Downům syndrom. Ja mám příště říct, jak jsem se rozhodla, ale pořád to zvažuju. Stojí to tady u nás 1300 kč, což je celkem dost. Tak nevím... 😒

kamisek2000
1. únor 2011

@janulazaynab Davam Nutrilon a na ty polsky to je myslim ten Bebilon to samy co Nutrilon ne? a na mmb jsem to nasla asi jen o 40kc levnejsi... tak nevim nevim...
J jsem taky asi brala prasky cca 7let.. cekali jsme ze otehotneni bude trvat buh vi jak dlouho a hnedka po vysazeni jsem uz MS nedostala😀 ted se vcelku bojim abych neotehotnela znova nez zacnu jist prasky... Kor kdyz jsme jaksi nevydrzeli sestinedeli😀 ja byla fit cca po 2.5tydnech... tak mam tedka vitr vcelku😀

lennetfrigg
1. únor 2011

Našla jsem třeba tady:
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=533&men1=534

ale nevím, kolik u nás teď Nutrilon stojí 😉

krpeska
2. únor 2011

@lennetfrigg ahoj to nevím ale mě dělali v prvním trimestru kolem 12 týdne ultrazvuk plus krev na vady normálně hrazený pojoštovnou to byl první tripl test a pak kolem 20 týdne další tak nevím podle mě to je normálně trochu vydírání ten test by měl býr normálně hrazený

martiska36
2. únor 2011

@gerdusha Ještě není co závidět, až to s náma dobře dopadne 😀

martiska36
2. únor 2011

@lennetfrigg Jo jo placený NT+ screening v 1. trimesrtu jsem absolovovala taky ( já hlavně kvůli věku), ta cena je u nás podobná a za ten kousek klidu mi to rozhodně stálo.

misi.21
2. únor 2011

@lennetfrigg já u nás platila za NT+ 1000Kč,ale ještě nedávno moje dr posílala do Brna zy 1500Kč a můžu ti říct že i kdyby to stálo 2000 tak do toho jdu,tyhle testy jsou hodně přesné a já se divím,že ti dr dává na výběr,jestli jo,nebo ne. Podle mě by to mělo být povinné,nebo ty bys nechtěla zjistit brzy že mimču něco chybý nebo že je vážně postižené?? Ono to že tluče srdíčko je sice důležité,ale zdaleka ne nejdůležitější... ☹

luczinek
2. únor 2011

@lennetfrigg já platila u dr 700,a to jezdím do Těšína...měla jsem to i s natočením CD,ono asi záleží na dr,kolik si za to řekne,že?

janulazaynab
2. únor 2011

@kamisek2000 - zkus mrknout na http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=70583 Nakupovala jsem jen od téhle paní, protože je akt spolehlivá a má nejlevnější mlíčka na celém MMB. Jasně, já taky ušetřila na jednom mlíku 30kč, ale když jsem nakupovala, brala jsem min. mlíčka za tisícovku a to už vidíš, jak se Ti to sčítá 😉 V Polsku je Nutrilon Bebilon - jen jiný název, jinak to samé.
Teda, to máte dobré, že jste mohli hned sexovat.. u nás to do téhle chvíle je možná jednou za tři měsíce.. Mikulík šel s rukou u pusy, tak mě dotrhal vevnitř i venku a když mě sešívali, sešili mě víc, než měli - takže sex bolí mě i manžela.. 😒 😔 Při tomhle porodou jim musím říct, že na pannu už si hrát fakt nechci! 😝 Můj doktor sice říkal, že se to samo roztáhne, ale to bych musela sexovat min. jednou denně a na to nemám čas a ani chuť - vždycky se při tom bloknu předem, že to bolí a prostě to nejde..

janulazaynab
2. únor 2011

O těch testech nic nevím - doktor mi bral akorát krev kolem 16.tt, byla jsem na velkém UTZ a od té doby mě vždy jen prohmatá.. Na druhý velký UTZ jdem teď 17.února a krev by mi měla brát ještě jednou. Doktor mi ani nic nenabízel.. Asi je to fakt podle doktora..

josefine
2. únor 2011

Dobré ránko, tak jsme v pondělí byli u doktorky, vše je v pořádku, Šimonek už má 1500g, krásně nám roste a už je pěkně nachystaný hlavičkou dole. 🙂

matysekk
2. únor 2011

@janulazaynab já jsem toho teda u prvního tolik nepoužila.Tuším,že na opruzeniny Infadolan,pudr,ten se zas teď nedoporučuje.Jinak jsme žádný problémy neměli.Líh na pupík a nějakej olejíček.On taky ten výběr velkej nebyl.Ta violeť to je něco jak genciála?To jsem taky používala,natírala jsem si tím bradavky při kojení a malýmu jsem tím vytírala pusu.
Včera jsem se ptala v lékárně a jsou prý proti nadýmání čaje,vhodné od prvního týdne.Tu mast na jizvu si pořídím.Jinak dík,proberu to s doktorkou.

matysekk
2. únor 2011

@kamisek2000 ahoj Kamčo,prosím Tě,dáváš malýmu už čajíky..Prý jsou už od prvního týdne.Já jem koupila heřmánkovej a jsou i jiný proti nadýmání.

lennetfrigg
2. únor 2011

Holky, děkuju za info k tomu ultrazvuku. No, ja se nakonec rozhodla, že na něj půjdu, jen nevím, jak bych naložila s výsledkem, pokud by testy vyšly špatně. Chodí se vlastně pak ještě i na plodovou vodu, tak bych asi měla 100% jistotu. No, a nakonec půjdu do Fakultní nemocnice v Ostravě. Tam se za odběry krve neplatí - hradí to pojišťovna (což nechápu, že někde to jde na pojišťovnu a někde si to dr. nechá proplatit) Prý tam ty testy dělaj nejpodrobněji. No a ultrazvuk 850 kč, ale 300 kč mi přispěje pojišťovna. je to hrozné, že člověk musí na tu cenu koukat, jenže žijem teď všichni z jednoho příjmu, tak se nedá nic dělat☹

@josefine Tak to je Šimonek už kus chlapa, tak hlavně ať jde všechno jak má 😀

lennetfrigg
2. únor 2011

@matysekk ještě by měl být fenyklový, buď normálně v sáčcích a nebo ty granulované. Tuším, že Hipp dělá už od 1 týdne. Vím, že ten fenyklový pijou i maminky, když kojí.

josefine
2. únor 2011

@lennetfrigg Děkujem, přejeme to samé, hlavně aby vše bylo v pořádku. Jj Šíma už je velkej kluk, vždyť už jen 73 dní do termínu. 😀 Už se ho nemůžem dočkat broučka našeho. 🙂

petra7788
2. únor 2011

Ahoj holky můžu se k vám přidat?

josefine
2. únor 2011

@petra7788 Ahojky a vítej, jen se přidej, bude nás tu víc, nebudem se bát vlka nic.... 😀

josefine
2. únor 2011

@petra7788 Koukám taky duben, tý jo to bude v dubnu miminek. 😉

misi.21
2. únor 2011

@lennetfrigg máš pravdu,je to pálka... A ta neschopenka nestojí za nic..

petra7788
2. únor 2011

@josefine Jo jo duben 🙂 .Jak se těšíš na porod?Co máš vše nakoupené?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru