Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

pajmou
5. srp 2011

@amrash Vítej a určo bude vše v pohodě, jinak to ani nejde 🙂

amrash
5. srp 2011

@pajmou Dekuji za mila slova! 🙂

hest
5. srp 2011

Ahoj, tak jsem 2 měsíce a kus po porodu, v porodnici jsem nechala těch nabraných 7 kilo, ovšem váha drží na 100 a nejde dolu..začala jsem před měsícem chodit 2x týdně cvičit..a zatím se nic neděje..budu muset nějak upravit jídelníček..ale nějak šetrně kvůli kojení..jak někdo říká, že kojením to jde dolu..no tak jak komu..-))

lennetfrigg
6. srp 2011

@hest nic si z toho nedělej, ještě je to chvilka od narození miminka, hlavně ať jste oba v pohodě a ať se kojení i dál daří. Až prcek začne lozit, chodit, tak se nezastavíš. A kilča půjdou dolu, uvidíš. 😀

@amrash Jo, to je to nejdůležitější, zdravé miminko. I když člověk přeci jen ve skrytu duše asi touží buď po chlapečkovi nebo holčice. My taky máme klučinu a moc si přeju holčičku. Jasně, že se nic nestane, kdyby to byl chlapeček, budeme rádi i tak. Dr. mi říkal, že by to měla být holky, jenže s těma mýma kilama to šlo hůře na ultrazvuku vidět, tak 100procentní jistotu nemáme. Ale i tak sem tam neodolám a koupím něco typicky holčičího. No, přinejhoším to pak dám do bazarku 😀

@pajmou A jak se daří Vám, občas postřehnu nějaké novinky. Gratuluju Jiříčkovi k přetáčení, je šikovný, že to zvládá už sám. A co Ty? Jak se daří?

hest
6. srp 2011

@lennetfrigg díky za podporu, já mám ještě doma 1.5 ročního chlapečka, takže se nezastavím ani tak..bude to nejspíš chtít změnu jídelníčku-)))

hest
6. srp 2011

@lennetfrigg já jsem se podruhé nechala překvapit a vyšlo to-))

pajmou
6. srp 2011

@hest co bych za to dala vážit 100 😎
@lennetfrigg dobře se daří děkuji za optání, už přes měsíc bydlíme v baráčku tak tady je stále co dělat tak se nenudime 🙂 malej je zlato asi jsem byla moc hodná že mě vesmír tak obdaroval 😝

@hest nejlepší dieta je BODOVÁ 😀

hest
6. srp 2011

@pajmou nj, bohužel se za měsíc vdávám..-) nejtlustší ve svém životě.ú to jeuž fuk..-) jaká je bodová dieta
?-)

pajmou
6. srp 2011

@hest jak bohužel, to je krásné, vdávala bych se hned znova 🙂 mrkni na mé fotky na beremese.cz jaká jsem kočka 😝
Bodová je co vidim zbodnu 🙂

smudlinka10
6. srp 2011

Ahojky, je tady někdo nad 140kg? Jestli ano, napište prosím na IP, mám dotaz. Moc děkuji

hest
6. srp 2011

@pajmou mrknu mrknu-) no doufala, jsem, že do svatby zhubnu, měli jsme ji mít loni, a místo hubnutí jsem zase otěhotněla-)) tak mám teď dva krásné poklady-) Jdu prozkoumat to beremko
@smudlinka10 hoj smudli-)

smudlinka10
6. srp 2011

@hest ahojky, nehubni, kašli na to 😀 kolik si myslíš, že jsem měla já na svatbě? 😀

hest
6. srp 2011

@smudlinka10 slušelo ti to. Kašlat na to nechci, mívala jsem 68 kilo když jsem závodně běhala..pak se stresem ze školy 85..a od té doby to nejde dolu..a teď po dvou těhu 107, teď po porodu 100 a dolu to nejde. Zhubnout musím, kvůli kolenum a vůbec zdravotně..a taky už vidím jak se sto kily půjdu za tři roky někam žádat o práci..nevím, i tak ten pocit, nelíbím se sama sobě. Ale prioritní je pro mě zdraví a kondice, chtěla bych se zase vrátit aspoň trochu do aktivního sportování.. to s touhle váhou nejde-)) Uvidíme..chodím teď 2x týdně cvičit a za 14 dní jdu za výživovou poradkyní, musím změnit hlavně jídlo..ale jelikož kojím, tak nějak rozumě. Cítím se hrozně unavená..
@pajmou už jsem tě našla-) chvíli mi to trvalo, beremko tak dokonale neovládám-) jojo, slušelo ti to!

smudlinka10
6. srp 2011

@hest děkuji a to jsem měla o 12kg více než mám teď 🤐 a mít tvoji váhu tak si zpívám 😅 já při 173cm vážím ... no radši to tady nebudu psát 😀

hest
6. srp 2011

@smudlinka10 takže vlastně vlastně napadá, když tě vidím v téhle diskuzi, že můžu gratulovat? -) já to holt beru opačně-))

smudlinka10
6. srp 2011

@hest nee, ještě ne, jen jsem se na něco potřebovala zeptat a zabrousila jsem semka... 😀

settima
6. srp 2011

Ahoj, já už sice jsme 8 měsíců po porodu, ale měla jsem před těhu 75 a do porodu jsem nabrala 35 kg 😒 , takže jsem měla skoro 110 kg 😅 a schodila jsem jen 25, za rok chcem druhý a dolů to nějak nejde, takže na tu stovku to asi zase dotáhnu 😀

pajmou
7. srp 2011

@hest to víš, já se svou váhou žiju celý život, tak si mé tělo zvykalo a nic mě nebolí,vždy jsem se hodně hýbala tanec a sport všeho druhu, jen teď co mám prcka běham kolem něj a nic jiného, od září začnou příkrmy a já zase nějaký cvíčo, už mi to moc chybí.Tak ať to jde 🙂
@smudlinka10 Kus ženský tak to má být 🙂 a za váhu se nestyď já v těhu měla 162kg a teď 155g takže mít 100g bych byla jak twiggy 😀

lennetfrigg
7. srp 2011

@smudlinka10 Moc hezká fotka a moc hezky udělaná 😀

@hest tak to máš opravdu doma fofr už teď, tak to klobou dolů. Ta hláška s bodovou dietou mě fakt pobavila. 😀 Ja držela dietu jen jednou v životě, ale dělenou stravu a to jsem fakt během roku zhubla přes 30 kg, ale hlavně jsem se cítila dobře. Teď doufám, že taky něco zhodím po porodu. Naštěstí nic moc v těhu nepřibírám, mám nahoře 4 kg a myslím, že to nechám vše v porodnici. Ale Ty ostatní, nevím, nevím. Já hodně přibrala najednou před prvním těhotenstvím, brala jsem hormony na otěhotnění, no a to se stresem, sedavou prací vedlo k tomu, že kila šla strašně rychle nahoru.
Mně spíš vadí to, že třeba nemůžu s prckem na různé atrakce, na bazén se stydím, i když jsem se překonala a chodili jsme na plavání kojenců a hlavně mám plnou skříň super věcí, které nenavlíknu. 😖

@pajmou na ta kila nevypadáš ani náhodou, na fotkách vypadáš super. A jaké tanečky děláš? Ja než nebrala, tak jsem chtěla hrozně chodit do irských tanců, jenže teď bych si tak akorat odrovnala klouby. Tak jsem chodila aspoň nějaký čas na břišní tanečky, to mně fakt bavilo. Teď bohužel nemám kdy, taťku máme do večera v práci, takže by mi neměl kdo hlídat prďolky. 😉

pajmou
7. srp 2011

@lennetfrigg ooooo diky 🙂 orient jsem taky dělávala pak už mě neba, dělala jsem Sambu, Teabo a před tím 3 roky orient a posilku a bazén no mám psych.náročnou práci, tak pro mě sport obr relax aspoň 3x v týdnu a jako mladá jsem hrála basket, dělala gymnastiku no fakt se od mala hýbu 😀

amrash
8. srp 2011

Tak jsem byla dnes na kontrole. Nebylo to tak hrozné, zatím jsem přibrala asi 2 kg, ale při mé prostorové náročnosti budu za chvíli ještě větší koule 🙂

lennetfrigg
9. srp 2011

Ahoj holky, tak dneska a včera samé návštěvy po dr. Včera interna a dnes poradna. Tlak mám dobrý,ale zjistili mi sníženou funkci štítné žlázy? Nemáte některá zkušenosti? Zatím jsem dostala léky do konce těhu a pak půjdu znova na testy po šestinedělí, tak se uvídí, jak se to vyvine.

No a taky mám počítat spíše s císařem. Příště už se uděljí odběry, testy, vše prá dr. poměří. Ale prý císař bude bezpečnější. Tak uvidíme a třeba mimi už bude za tři týdny na světě. Nechce čekat do termínu, tak jsem sama zvědavá, co se příště dozvím.

rina76
9. srp 2011

ahoj holky, když to tu pročítám - nedá mi to a také něco popíšu.
Moje první těhu (neplánované), bylo mi 24let a měla jsem 84kg, do konce 6 měsíce jsem shodila 8kg, bylo mi zle a jediné co mi nepřestalo chutnat byli cigarety ☹, ad začátku těhu jsem omezovala, nakonec jsem přestala úplně, ale byl to boj. Od 7 měsíce, kdy mi skončili nevolnosti - konečně - jsem začala nabírat a to přímo kosmickou rychlostí🙂 rodit jsem šla se 102kg. Po 6nedělí jsem měla "krásných" 92kg, nechala jsem si napsat antikoncepci pro kojící a během 8měsíců jsem měla 120kg.(tak jsem se starala jen o rodinu, na sebe jsem kašlala, jednoho dne jsem se zastavila u zrcadla a zděsila se, kam jsem to dopracovala). Po vysazení antikoncepce se váha zastavila, ale dolů to moc nešlo. Pak jsem roky střídavě hubla a nabírala, pořád se stresovala, nakonec jsem začala znova kouřit (což ničemu nepomohlo, je to jen berlička). Tak to šlo roky, pak jsem se tím přestala zabývat, holt jsem jaká jsem a ostatní ať mi .... políbí. Vztah s přítelem nebyl ideální, nakonec jsme se rozešli a s klukem jsme válčili sami. Pak přišel nový přítel, nový život na opačném konci republiky. A nové neplánované těhu 🙂, začínala jsem na 104kg, během těhu jsem opět skoncovala s kouřením, zle mi bylo pouze do konce 4 měsíce, výsledky testů krve naprosto super, tlak spíš nízký (rok před těhu mě chtěli léčit na vysoký tlak) a celé těhu pod 120/70. Rodit jsem šla se 128kg, kolik jsem tam nechala netuším, ale nic moc, od porodu mám pocit že stále přibírám (aspoň dle krejčovského metru - váhu nemám) - jsem stále unavená( celkově spím tak 4hod denně, o spánku v kuse jen sním, malej se stále v noci budí co 2hod), nepřejídám se, stále mám pocit hladu a jsem čím dál víc prostorově výraznější. Tiše závidím těm kteří píšou jak během kojení jde váha dolů.

lennetfrigg
10. srp 2011

@rina76 hlavně se tím příliš netrap, máš krásné miminko a jste v pořádku, to je to nejdůležitější. 😀 😀

No a s našima kilčama si myslím, že je třeba se i poradit s dr. a absolovat třeba vyšetření, zda je vše v pořádku. Ja se cítila hrozně unavená ještě před otěhotněním, až jsem si fakt myslela, že jsem nějak nemocná. Pak se to zlepšilo, tak jsem to neřešila. No, ale uvidíme, zda to nebylo už tou štítnou žlázou. Četla jsem ne netu, že i únava je jedním z projevů, tak pokud se necítíš dobře, nech si udělat aspoň základní testy. I když ono starat se o čtyřměsičního drobečka, stojí hodně energie. Tak to třeba bude jen tím. 🙂

S tím jídlem je to těžké, někdy stačí nějaká chyba ve stravování a je to hned znát. Ja třeba dělala chybu v tom, že jsem si jídlo nerozdělila, přes den jsem jedla málo a až na večer, když mí malý usnul, jsem něco snědla. Prostě jsem se chtěla najíst v klidu a bez stresu. Přitom toho jídla nebylo moc, ale tělo si vše ukládalo, ukládalo....Třeba i pohybu mám hodně, jednak s prckem, ale i na zahradě, na poli a stejně se kila hýbala spíš nahoru. Teď v těhu se to celkem drží, ale už jsem taky nabrala, nejvíce teď v posledním trimestru. To jsem přibrala 3 kg, předtím jen tři za celých 6 měsíců. Ale teď za posledních 14 dnů kilo a půl jen za dva týdny. Tak si říkám, že mimi už asi tolik nepotřebuje, tak to zas dostávám já. 😖 Jsem sama zvědavá, kolik nechám v porodnici a zda teda po porodu půjde něco dolů či né. 😝

pajmou
11. srp 2011

@rina76 je mnohem horší takle přibýrat než tu váhu mít celoživotně :-/ drž se jak dítka povyrostou budeš mít zase čas na sebe 🙂 já už se na to taky těším

dolphinek
14. srp 2011

Ahojky holky, vím, že to sem moc nepatří ale chtěla bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo na prodej nějaké těhukalhoty, vel. 52, 54. Začínám něco shánět 🙂 Moc děkuji za případné nabídky 🙂

amrash
14. srp 2011

@rina76 Taky jsem měla po porodu super váhu, jakou jsem snad naposledy měla v pubertě 😀 😀 😀 ale pak jsem si řekla, že v rámci ozdravení organismu přestanu ještě kouřit a bum... bylo to. Váha letěla nechutně nahoru. Ani jsem si neuvědomovala, že bych nějak víc jedla, nebo pojídala nějaké pochutiny. Prostě to s tím bylo spojené. Ale kouřit jsem už nezačala a byly to už v březnu 3 roky! Teď v těhu se už raději vážím jen rámcově, ale ten cent mě brzy nemine 🙂

pajmou
16. srp 2011

@dolphinek Mám ještě kojící košilky 2ks, mrkni ke mě do bazárku, měla jsem každou jen 1x na sobě, takže jako nové 🙂

klaudiee
17. srp 2011

@dolphinek Ahoj já mám těhotenské ryfle a i těhotenské šaty oboji mam nove ale tedkom v utery už rodím takže to nebudu potřebovat kdybys chtěla poslala bych ti fotky 🙂

dolphinek
18. srp 2011

@klaudiee Ahojky, tak to by bylo super..pošli mi prosím fotečky 😉 Moc díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru