Tobradex, mohu to brát v těhotenství?

zizi30
15. srp 2016

Prosím holky o radu, dnes jsem byla na oční ambulanci, kde mi zjistili zánět spojivek a doktorka mi předepsala Tobradex oční kapky a mast. V letáku je, že se nedoporučuje v těhotenství. Jsem 16 tt. Myslíte, že to mohu brát? Děkuji

mandala
15. srp 2016

A říkala jsi, že jsi těhu ? Jestli ano, tak by snad nemělo vadit...

zizi30
autor
15. srp 2016

@mandala ano, říkala, ale právě me to překvapilo. Tak jsem chtěla vědět, jestli ho také ještě někdo používal v těhotenství .

mandala
15. srp 2016

@zizi30 Podle mne to do příbalového píšou pouze, aby se jistili, dle mého, když o tom doktor věděl, tak by nemělo vadit a myslím, že kapky do očí by těhotenství ovlivnit neměly, ale je to pouze můj názor... 😉

zizi30
autor
15. srp 2016

@mandala děkuji za reakci, co jsem ještě koukala na net, tak to bude, jak píšeš, protože se tyto léky na těhotných netestují, tak se tím "kryjí "

lucieandrlova
15. srp 2016

@zizi30 na zánět spojivek máte nejlepší koupit v lékárně světlík lékařský. Z toho uvařit čaj a namáčet čistý kapesník nebo bunicinu z lékárny a potírat oči. (Pozor čaj barví a nejde to vyprat. Proto raději mít po ruce starý ručník...)
Ze světlíku se stejně dělají vsechny kapky...
Jinak miminka mají kapky Ocuflash, tak předpokládám, že je i pro těhotné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru