Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

kachnik
26. srp 2007

Holky a druhá věc, jak vypadá tvrdnutí břicha a jak dlouho to trvá? Já mám poslední dobou během dne, z ničeho nic tlak do břicha zevnitř a za dvě vteřiny to přejde. Pozná to doktor nějak? Protože jsem slyšela, že se na to berou nějaké léky, tak kdy je dr. nasadí. Když jsem u něj byla, tak říkal, že mám břicho měkké. Bohužel mi nefunguje vyhledávání tohoto výrazu tady na diskuzích, tak se omlouvám, pokud to tady už bylo. Děkuji za rady.

hupcza
20. led 2009

jani: já si vždy říkám, že to dopadne přesně tak, jak to dopadnout má ...a tedy dobře ..drím palec 😉

magisa
29. led 2009

ahoj holky, tak jsem si precetla vsech 5 stranek v diskuzi tvrdnuti briska..uz jen jak pisu tento prispevek , tak mam brisano tvde jako kamen. Zkusim zavolat sve midwife, co mi na to rekne a jestli mi predepise taky ten horcik, nebo mi jen rekne, ze to je v poradku.

kessiee
30. led 2009

dobre rano, citala som, ze v tych vyssich stadiach je to v poriadku, maternica sa pripravuje na porod. tu zavisi hlavne na zmene cipku a lekar predpisuje väcsinou magnezium.
horsie to bude asi u mna, asi tri dni mam - niekedy viac, niekedy menej - citlive podbrusko, je take pevnejsie a na dotyk trosku bolestive. holky poradte prosim, co s tym... mam sa niecoho obavat??? ☹

wsmoulinkaa
30. led 2009

ahoj kess... já to mám takééé a přemýšlím či zajít k lékaři a nebo to ještě nechat, přece jenom to prostě bývá když to není každý den a pořád. Mě to začne tak jednou týdně a od rána do večera....jako při zaražených větrech až dole.....a někdy chodím i skrčená ale nevím někdy to přejde po velký, někdy po 😀 větrech 😀 a někdy to je až do rána . A tak jestli to je tvrdnutí...nevím. 😉

hupcza
30. led 2009

jen pro doplnění info - o týden později jsem byla na řádné kontrole - vše bylo ok (ozvy, děložní činnost, cs ...) a dr. mi řekl, že klidový režim už není nutný a magnézko už taky nemusím brát (a to i přesto, že magnézka jsem nevzala jedinou tabletu a klidový režim držela jen 2 dny z 7)
dejte na své tělo a svou intuici 😉

janika7
30. led 2009

hupcza: takze uz magnezko neberes? Ja ho jeste mam 😒 Nejak mi vyletel tlak, ted uz je to dobry, ale magnezko budu mit jeste asi tyden, pry pomaha na snizovani tlaku, tak nevim. Taky me doktorka rikala, ze se terminu nedockam, pry to bude driv.

hupcza
31. led 2009

jani: neberu a nebrala ...tlak snižovat nepotřebuju, jelikž mám předpisový ....takže tenhle účinek jsem nijak nezkoumala

hupcza
31. led 2009

jani: jinak držím palec, aby jste vydrželi 😉

kessiee
31. led 2009

wsmouli mozno to bude len tym, tiez mam paradny problem s tym ist na velku 😅
ale predsa len, keby to bolo to tvrdnutie, u teba by to bolo skor v tej norme, uz si v 18tt, len u mna... neviem, neviem... ale od vcera rana som to uz necitila, dnes este vobec (tak si klopkam 🙂 ) a snad to vydrzi takto aspon do tej dalsej poradne.

nefertitka
31. led 2009

moj n azor je iny na tvrdnutie brucha,zavisi od toho,ako tvrdne a ako casto, ja som si poctivo odlezala 3 mesiace, ked som sa dva krat odvazila ist trocha von sa prevetrat,tvrdnutie bolo ovela horsie a bolestivejsie, a druhy krat,co som si zbehla na hodku von do obchodu mi privodilo porod, vecer mi odtiekla voda a sli sme rodit,myslim,ze kebyze lezim dalej,tak porodim o nieco neskor. Ale vravim,zalezi od tvrdnutia, u mna to bolo aj 30 a viac krat za den, najhorise bolo sedenie.
Magnezium som brala kazdych 6 hodin dve tabletky a naozaj som mala kvoli tomu dlhy porod, kontrakcie kazde 4 minuty 11 hodin, no hroza. Radim pred 36tt vysadit. Ja som porodila v 36+1tt a magnezko som brala do poslednej chvile...

christla
31. led 2009

Ahoj holky!
Omlouvám se, že vám sem lezu, ale teď se mi stává, že třeba ležím v posteli na boku a pak se otočím na záda cítím, že mám břicho jak kámen a když si na něj šáhnu, tak opravdu jako kámen je. Předpokládám, že to je tvdnutí břicha. Docela mě to děsí. ☹
Spíš se chci zeptat, jestli to opravdu tvrdnutí je.

nefertitka
31. led 2009

ahoj christla,ano je to tvrdnutie,chod radsej za lekarom

janika7
31. led 2009

christla: jo jo, tak to vypada...Kdyz lezis na zadech, zkus pokrcit nohy, trochu tim povolis ten tlak.Urcite skoc k doktorovi, dostanes magnezko, ale nepocitej s tim, ze to uplne prestane. Me to trochu povolilo a za par tydnu to bylo jeste horsi.

hupcza: Ja doufam, ze se malymu jeste ven nechce, chtela bych ho premluvit aspon do 37tt. Snad to vyjde, pred 2 dny mi asi odesla zatka, nebo jeji cast. Tak porad nevim, co cekat...aspon, ze vim, ze kdyz se ted narodi, nehrozi nejaky bezprostredni velky riziko...

raubirka
1. únor 2009

Ahoj holky!
Ja ma tedy tvrdnuti bricha uz dlouho, ale ne nikdy nejak moc, ale je fakt, ze ted vetsinu casu casu travim u PC, ale i kdyz ne a sedim kdekoliv jinde a vstanu, tak mam tvrde bricho, pak se to trba trosku zlepsi, ale je to snad pokazde... a nebo taky jak tu psala Christla... a take se mi to stava pri chuzi, tento tyden jsem hodne chodila a brisko bylo kamenne...

A taky chci trosku odbocit od tematu, nevite proc se rika, ze se doporucuje sex pred porodem, nebo spis co konkretne se doporucuje?
Ja jsem kdysi myslela, ze se doporucuje ta aktivita, ze ta to vyvola, ted jsem si myslela, ze pomaha ten orgasmus zeny k porodu a ted mi jedna kolegynka z Klokanku rekla, ze asi je to spermijema, ze obsahuji nejakou latku, ktera vyvolava porod....
A my teda sexujem skoro kazdy den.... tak nevim, jestli si nemam davat pozor, kor kdyz mam to tvrdnuti???

janinka7: jaka zatka? myslis tu hlenovou vid? a pricem Ti odesla a jak to vypadalo?

raubirka
1. únor 2009

nefertitka: ahoj, prosim te, v jakem tydnu jsi porodila a kdy Vas pustili domu?

nefertitka
2. únor 2009

ahoj raubirka,ja som porodila 36+1, dva dni bola mala v inkubatore,mna pustili domov na piaty den a ju az po tyzdni

a nesexuj preboha,ked ti tvrdne brucho,mozes predcasne porodit 😕

raubirka
2. únor 2009

Nefertitko: tak to je docela dobre.... ze jste tam nebyly nejak extra dlouho....
A porod byl dobry?
Tak dekuji za radu... ono uz to ted s tim sexem neni ani tak jednoduche 🙂
Asi si fakt dame pauzu a zacnem nejak pred porodem.... 🙂

nefertitka
2. únor 2009

porod som mala hrozny,ale nebudem ta radsej strasit,bola som jedna z tych, co ho maly tazky, podrobnosti ti radsej nenapisem...aby si sa nezlakla 😉
My sme nesexovali s muzom od minuleho roka od maja, mali sme to cele tehu zakazane a nechcela som ani nic riskovat, a hlavne nie pri tom tvrdnuti brucha. a ktovie kedy sa na to odlhodlame,este stale sa hojim odspodu,ako som bola dotrhana.Ale ani neni cas, ved sama uvidis,nebudes mat cas na ine,len okolo malej skakat, poradim ti, este sa poriadne vyspi,kym mozes 😝
Pekne meno ste vybrali pre malu,moj stryko tuzil po Eliske,ale ma dvoch chlapcov🙂

hupcza
2. únor 2009

jani: já nejsem odborník 🙂 ... ale zjistila jsme si info od více lidí, kteří v oboru dělají ...zkus taky cinknout nějakým soukromým pa - obvykle jsou ochotné poradit

pajinkaa
2. únor 2009

Nefi - ahojky! 🙂 tak jak se daří? Doufám, že se máte i s malou fajn!! 🙂

Raubířko - jak píše Nefi, tak já bych teda sexík neriskovala vůbec... my ho kvůli komplikacím máme taky zakázanej - ne, že by mě nelákal, ale kvůli prckovi vydržím!!! Tvrdnutí mám cca od 24tt a zbytečně to pokoušet nechci ještě ani teď, i když už magnezko neberu (od min týdne).

raubirka
2. únor 2009

Holky, dekuji, dekuji... 🙂
Tak my si dame pauzicku...
Nefi: tak mi to povypravis az porodim.... ale stejne, v cem myslis, ze je problem, kdyz Te takhle mimco potrha?
Hm... to je mi lito ☹ a jak je to dlouho co jsi rodila, ze se stale jeste hojis?
Tak brzske zahojeni!!!
A dekuji za pochvalu... 🙂 my uz jsme meli jmena tak dva roky dopredu domluvena, ale bohuzel ted Elisek je hrozna spousta.... tak jeste premyslim nad Ellou, ale asi stejne nad tim nebuem spekulovat a bude to Eliska 🙂

Hupcza: je, hele my mame stejny termin!!! 🙂

hupcza
2. únor 2009

raubi: no mám dojem, že to je zvlášť excponovaný termín ..ale asi to je jen zvýšenou pozornost 🙂
jinal eliška i ella jsou moc hezké

raubirka
2. únor 2009

Hupi: tak schvalne, ktera z nas porodi driv, nebo bude prenaset 🙂

hupcza
2. únor 2009

raubi: tak to by byla nejbrutálnější soutěž mého života 😀

renkam11
3. únor 2009

ahojky holky, mám na vás prosbu. Mě tvrdne břicho už dlouho, řekla bych že to začalo někdy v prosinci. Říkala jsem to Dr a ta mi řekla, že je to děloha a že je to normální. Ale dneska mě to docela vyděsilo, že to bylo několikrát denně a vždy jen chvíli a musela jsem si lehnout.Vždycky se mi to stalo když jsem něco dělala(vařila, uklízela, žehlila,...atd) ale dneska se mi stalo, že mi stvrdlo břicho i v leže, tak to mě zarazilo. Měla jste to některá takhle na chvíli nebo delší dobu? Mám už sice jedno dítě, tak si možná budete myslet, že bych to měla znát, ale mě se to u Martinka nestalo ani jednou. Moc děkuji

aluskas
3. únor 2009

Renkam, normální to je, pokud to není často. Tvrdne i vleže. Děloha je sval a tak se při podráždění (když se tam např. miminko hýbe) stahuje. Říká se, že pokud netvrdne víc jak 10x za den, je to v pohodě. Problém je, pokud tvrdne několikrát do hodiny...to pak neváhej a jdi k lékaři. Mě s Mathiáskem tvrdla kolem 30.týdne snad každých 10 minut ☹(
Teď mi tvrdne také, pokud se více namáhám, ale zatím je to snad v normě.

aluskas
3. únor 2009

Raubirko, sperma opravdu obsahuje látky, které způsobují děložní stahy..ale prý je jich tam tak malé množství, že byste museli sexovat několikrát za sebou, aby mohli vyvolat porod.
Nicméně, já bych to raději nepokoušela, my jeden večer sexovali a druhý den jsme jeli do porodnice..o 7 týdnů dřív ☹

sami..
4. únor 2009

ahoj holky, prosim vas poradte mi... som v 14+5tt a v noci som sa prebudila na to, ze som mala strasne napäte brusko, ak som si polozila ruku na podbrusko, bolo trosku citlive a o mocovom mechuri ani nehovorim ☹ k tomu som cas od casu citila (mozno sa vam to bude zdat smiesne) nieco ako keby vzduchove bubliny v tele (myslim, ze to bol pocit mimo maternice a babätka), ale toto som citila aj par krat pred tehu, ale teraz to bolo este neprijemnejsie... myslite, ze by mohlo ist aj u mna uz o tvrdnutie bruska??? teraz je to uz trosku lepsie, ale ten mechur je stale velmi citlivy na dotyk, ci mierne stlacenie ☹

kessiee
4. únor 2009

sami obcas to citim podobne, ale citlivost si vysvetlujem zväcsovanim maternice a to ostatne nepriechodnostou criev, teda zapchou 😅 snad sa nemylim a buduci tyzden mi to objasni moja dr.

aj tak by ma zaujimalo, co si o tom myslia ostatne tehulky...

pajinkaa
4. únor 2009

Reni - jak píše Aluska - myslím, že je to vcelku normální, pokud to není mockrát za den a dlouho.. Ale jinak mi taky tvrdlo bříško - mám pocit - že hlavně vleže... něco fakt nemůžem ovlivnit - třeba pohyby prcka.. 🙂 Pokud bys ale měla tvrdnutí častější nebo bolestivé, radši zajdi k dr... min dostaneš magnézko a to mi určo trochu pomohlo - nebo si to aspoň myslím - minimálně mi pomohlo se zácpou - takže jsem za Magnosolv byla vděčná!! no, a odpočívat - co to jde... i když s druhým prckem to jde hůř, že.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru