• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tvrdnutí břicha. Jak vypadá?

4. května 2017 
snad tu někkterou ještě z ás zastihnu, vím, že je to starý příspěvěk. ale.. děje se mi to několikrát za den, k večeru je to pak už orpavdu nepříjemné. nevim kdy mam začít plašit a kdy je to normální.. jsem 21tt. na začátku (3tt) jsem trpěla dyž se mi začala roztahovat děloha, mě ani nenapadlo že jsem těhu a skončila jsem po třech protrpěných nocích a dnech na pohotovosti a bylo mi oznámeno těhu. tak jestli jen jsem citlivá (prvorodička budu) a místo nevolností a zvracení řešim toto.. prostě nechci být hysterka ale zároveň něco nepodcenit....
24. říj 2016 v 17:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
21tt je na tvrdnutí břich ještě brzo, řekni to doktorce, asi ti napíše magnézko
@verabas
29. říj 2016 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dankak2 tim lepe... dik
29. říj 2016 v 15:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám od 22tt tvrdé břicho, ale pořád, žádné stahy. Nic nebolí, Mg užívám, čípek zkrácený neni. Gyn řekla, že mám jen zpomalit, ale v porodnici mi bylo řečeno, že bych měla být v nemocnici, že jde o kontrakce. Tak nevim, potřebuju občas něco zařídít atd. a nevim jestli tím riskuju, nebo mát být v klidu a je to normál. Riziková jsem od začátku těh. Důvod: předešlé operace, endometrioza, darované vajíčko. Předčasný porod mi tudíž údajně hrozí celou dobu, ale je mi skvěle, vše jde podle plánů - jde o můj předešlý stav, nic víc. V břiše mám na 100% srůsty a taky mám hodně vysvalované břicho, ale nevím jestli to může být tím, prostě ze dne na den je tvrdé a napnuté kompletně celé jako kámen. Co myslíte? Mám zvolnit hodně nebo jen trochu?
13. bře ve 14:46  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a tehule, rada bych obnovila diskusi. Vcera pred usnutim jsem poprve zazila neco, o cem si vubec nejsem jista, jestli to bylo tvrdnuti bricha, nebo se jen pretacelo mimi a tlacilo tak na stenu delohy. Jak se poznamto tvrdniti? Nic me nebolelo, urcite bych si toho treba v praci nebo proste pres den, kdy bych neco delala nevsimla.. to jen tim, ze jsem byla v klidu a vic se pozorovala a mela cas si na brisko sahnout, tak jsem citila, jak je tvrde. Pocit jsem u toho mela prave takovy, jako kdyz mimi tlaci na stenu delohy, ale zaroven jsem v brise necitila pohyb mimca... Tak nevim :grinning:. Kazdopadne jsem v 32tt a co nam rikala PA na cviceni+kurzu pro tehotne, tak Mg by se melo brat max do 35 tt, potom uz je uklidneni stahu kontraproduktivni.
4. kvě v 05:35  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luj89 já měla tvrdnutí břicha pouze jednou takže ti to nedokážu popsat, ale taky sem se bála že to nepoznam ale v té chvíli to poznala:slight_smile: dala si sprchu a pak to povolilo. Mg beru pořád, takže ho budu brat i po 35. TT mam latentní tetanii.
4. kvě v 05:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvrdnutí břicha jsem měla od 5 měsíce až do porodu. Tvrdnutí se Objevovalo ze začátku tak 1 až 2 krát za den ,a časem potom několikrát za den po dobu vždycky asi 1-2 min potom to ustalo. To se stahuje děloha a mě to v tu chvíly připadalo ,jako kdyby mi tam nasypali kamení, takový to byl můj pocit. Magnézko jsem taky brala.:slight_smile:
4. kvě v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem si pripadala jako vlk z Cervene Karkulky, co ma plne bricho kameni :grinning: navic mi v tu chvili prislo to bricho hrozne tezke
4. kvě v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek