Určení pohlaví podle těhotenských chutí, nevolností

cibule
2. srp 2007

Ahoj holky, tohle téma jsem už nadhodila ve snažilkách.... Tady je Vás ale ještě víc, co čekáte mimi, nebo máte už děti a proto se Vás všech ptám: Jaké jste měly příznaky v průběhu těhotenství (takže, bylo-li Vám špatně, na co jste měly chuť, byly jste hezčí, či ošklivější, já nevím, ještě třeba něco speciálního..no a co se Vám potom narodilo, popřípadě ještě nenarodilo, ale už víte pohlaví) 😅 Jestli máte páreček, tak jestli byl rozdíl v těh. s chapečkem a holčičkou?
A taky od kdy jste asi měly příznaky? 😀 Jsem strašně zvědavá, že?😵 Ale jsem ze začátku těhotná a je to moje první dítě, tímto se za svou zvědavost omlouvám a Vy prosím, máte-li zkušenosti pište 😀

rozak
2. srp 2007

Ahojky cibulko. Tvoji zvědavost chápu...vkládám odkaz na téma, které jsem založila já 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kalo
2. srp 2007

Já mám holčičku a v těhu jsem měla chutě na sladké (hlavně kakao 😀 ) A první 3 měsíce mi bylo pěkně špatně, ale bez zvracení. Jinak jsem se prý změnila...měla jsem "jiné" oči,propadlé tváře a i horší pleť. Zato vlasy jsem měla pěkné. Na váze jsem spíš ubrala, za celé těhu necelých 5 kilo...
Ale zato teď mi to PRÝ sluší 😀

cibule
autor
2. srp 2007

Díky moc, velmi zajímavá diskuze 😀 Super 😀

martule20
2. srp 2007

Ahoj cibule, říká se, že když to sluší, je to kluk a u mojí kamarádky se to potvrdilo, ale jinak je to u každého individuální. Myslela jsem si, že kluk zůstává v bříšku a při holčičce se rozšiřují boky a pod. a jedna kamarádka měla jenom ooooooooobrovské bříško, druhá se zaoblila celkově a obě mají holčičku. Ale je pravda, že se obě trošku změnily v obličejí 🙂

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 Cauenko,mam dievcatko,do 5.mes.tt som nemohla sladke ani vidiet (co predtym kvoli snikers cokoladke i 1km peso vo fujavici...chichichi),
fungovali na plny plyn jahody a ryby (co inak vobec),brusko skor dole,nasiroko do bokov...+ 14kg

mimusiacik
2. srp 2007

🙂aaaa zabudla som ,nevolnosti som nemala vobec...

martule20
2. srp 2007

Jéžiš, tak to já budu mít asi klučinu 😀 . Před těhu bych se po sladkém utloukla, to je fakt, a teď ho zas nějak moc nemusím, ale čas od času zhřeším ráda. A od té doby, co mi začaly nevolnosti pro mne slovo ryby a jahody představuje utrpení. Nedej bože hovězí vývar 😝

cibule
autor
2. srp 2007

Jo, jo, pište, holky 😀 Je to moc zajímavý 😀 😀 😀

verusky
2. srp 2007

no ryby fuj i po tehu,ono kdyz se dvakrat vyzvraci, clovek si vzpomene...
tak ja prvni tehu hoodne problila, sladke jsem do osmeho mesice nesnesla. ted nebliju (hura,hura!!!), sladke muzu tak tyden (to uz mi asi vydrzi ☹ ) a obe to jsou holcicky!! plet se mi naopak velmi zlepsila a ted sice vic kynu, ale v prvnim tehu mi kazdy rikal kluka,protoze jsem byla fakt hezka,to asi delala ta plet.ted ji mam taky super.takze se asi moc odhadnout neda... holt musis, cibule, vydrzet do 20.tydne. moje svagrova mela dva kluky po sobe a tehu uplne jine. ale je fakt,ze jeden je cely tata a druhy cela ona. vizazi i povahove. u nas to bude mozna taky tak. mala je cely tatka (taky podobou i povahou) a ted se muzu tesit asi na me geny...

coxa
2. srp 2007

Tak já jsem měla úplně pohodové těhotenství bez jediné nevolnosti, mohla jsem se utlouct po polévkách (hlavně vývary) a citrusech a grepových džusech. A máme kluka jako buka. 🙂 A kamarádka to měla podobně - maso a polévky a taky má kluka, tak nevím, jestli na tom něco je. 🙂

cibule
autor
2. srp 2007

No, já na maso nebyla nikdy nějak extra... A na ty polívky taky ne - teda na vývary... Vývar mi vždycky přišel jako nejhnusnější polívka, takže u mě zatím žádná velká změna. Sladký jsem mohla vždy a hodně a chutná mi pořád. Dneska jsem obědvala špagety s hřibama a mohla jsem se užrat...Přiznám se, že jsem si na to plácla i tatarku...(ta se mi zdála ale míň chutná, než jindy) To mi taky vždycky chutnalo, ale dneska zkrátka nějak víc... Tak nevím, no... Uvidíme. Kdo ví, třeba budu za chvíli pět ódy na masový vývar.... 😀

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 a do tretice navrat sklerotika...plet som pri dievcatku mala lepsiu ako zvycajne,ziadne pupienky,vlasy a nechty rastli ako dive,pokozka bola sucha,len som musela vela kremovat tvar i brusko,stria ani jedna,klop,klop,bezne bola viac mastna - suchsia ostala i po porode...

cibule
autor
2. srp 2007

Mě se taky přestalo dělat akné, které jem nabyla po vysazení antikoncepce 😀 Zdá se mi, že mám hezčí pleť... Jak moc se mi mastí jsem zatím nevypozorovala.

verusky
2. srp 2007

cibule, nechci predbihat, ale treba se po tech vyvarech (nebo cemkoliv jinem)za par tydnu utluces. ja nikdy nebyla moc na maso, stacil mi kousek a hlavne hoooodne prilohy a tehu mi to zmenilo,najednou toho vseho musim mit tak akorat. a to se sapu po nejvetsich rizkach 😀 . a pokud ti ma byt spatne,zacne to cca za dva tydny... (ja tech par mesicu nejvetsi hruzy zrala jen rohliky se syrem, nic jineho mi neslo.krom ovoce.)

cibule
autor
2. srp 2007

Verusky: Ježíš, s tím špatně nestraš.... 😒 Ale jo, když mi bude šmakovat maso s vývarem, tak věřím, že ho budu poctivě žvejkat 😉

chechta
2. srp 2007

no tak mě bylo asi do 6tt dobře a žádné zvláštní chutě a pak to přišlo-zvracela jsem a zvracela a zvracela - asi až do 18tt - pak to začalo být lepší. Od té doby mám takové různé etapy co můžu a nemůžu - co mi nesedne jde okamžitě ven i teď. Ale tak všeobecně jím víc sladké - tím myslí jídla ( kynutý knedlíky, apod...) - ráno musím začínat sladkým - měla jsem období palačinek, sladkejch toustů a ate asi měsíc musím hned jak vstanu si udělat krupičnou kaši - pokud si udělám cokoliv jiného vidím to znovu. Taky jsem před těhu dbala dost na zdravou výživu - těhu mě ničí, protože mám furt chuť na něco smaženýho, na tatarku nebo majolku. Hodně dlouho jsem nemohla žádnou zeleninu a ani ovoce. jediný co mi nevadilo byl meloun - teď už můžu všechno kromě papriky. No kdybych tu měla vyjmenovat jak se mi to mění tak bych tu byla ještě do zítřka. Pleť jsem měla strašně dlouho absolutně katasrofální, vlasy si dělali co chtěli. Teď už je ta pleť docela dobrá a vlasy se taky usměrnily. Ztloustla jsem v obličeji. Jo a čekáme chlapečka - tak si vyber 😉

lucikpetik
2. srp 2007

tak to ja nemusim moc maso, no moc vubec, a jak pisete vy, vyvar beru taky jako nejhusnejsi polivku, miluju takove ty zahustene, rajskou, koprovou apod...
ale posledni dny, co jsem asi tehu ani moc nemusim sladke a zacinam mit chut na maso, vubec jsem ho nejedla a ted vsichni hledi, co se deje, tak jsem zvedava, co se bude dit dal...

maja102
2. srp 2007

Milá cibule,moje sestra má tři kluky jako buky. Při každém byla úplně jinak žravá, úplně jinak pěkná či naopak zase flekatá a zeškaredlá, jiný tvar břicha, jiné chutě.Vždy jsme si říkali, že teď už to přece musí být holka, když je všecko jiné, ale výsledek vždy stejný. Je fakt, že jsou to moc hezcí a chytří kluci.
Já mám jednoho kluka a dvě děvčata, teď ještě pohlaví nevíme. Ale já na rozdíl od své sestry při všech stejně zvracím-bez ohledu na to, co jím, trvá mi to minimálně 6 měsíců-jen u kluka jsem zvracela 8 měsíců.Vždy mám obrovské břicho vystrčené dopředu, takže se mě každý ptá, kdy už půjdu rodit. I teď už jsem jako bambule na kmeni-a to mě čeká ještě víc jak pět měsíců. Při klukovi jsem byla nejškaredější-aspoň podle mého soudu. To je snad jediný pořádný rozdíl...

lenkabu
3. srp 2007

Tak já se můžu utlouct po sladkém, maso jsem měla ráda a nemůžu ho vůbec, stejně tak majolku nebo tatarku. Nevolnosti mám,ale nezvracím a těhotenské akné už se hlásí 😉 Chtěla bych holku,tak uvidíme.

kachnik
3. srp 2007

Ahojky, tak i já se přidávám. Od 5tt do 10tt jsem jen zvracela a zvracela. Jak to přišlo, tak to odešlo a od té doby mám chutě snad na vše. Hlavně syrečky atd. což jsem nikdy moc nemusela a dopřávám si víc ovoce. Čokoládu jsem nikdy moc nemusela, spíše jsem byla masová. Tak jsem zvědavá co se vyklubalo, snad to půjde zjistit. Jinak pleť a vlasy v pohodě. Bříško roste a váhový přírůstek 2-3 kg. Je to opravdu u každého jinak. mě všichni tipují kluka, jen jedna kamarádka holku, že se mi mění tvar pánve a obličeje, ale já to nějak nepozoruji. Tak pak napíšu, co to bude. Jdeme 24. 8. na ultrazvuk, snad se nechá prcek prohlédnout 😀

cibule
autor
3. srp 2007

Lucíku: Ty seš můj člověk, akorát mě zatím to maso pořád ještě příliš neláká... Prostě ho sním, ale že bych po tom toužila, to nee. A vývar - fůůůj. Třeba se mi to taky obrátí 😉
Maja: No, moje mamka taky tvrdí, že žádnej rozdíl nepozorovala. Já mám dva bratry a když mě čekala jako své třetí dítě, byla přesvědčená o tom, že budu taky kluk. Měla totiž úplně stejné příznaky jako u bratrů. To jest žádné, kromě rostoucího břicha. Žádné špatně, chutě, nebo omdlévání. Proto už pro mě měla vybráno jméno Jirka 😀 No, a jsem tu já, na chlapa se necítím 😀 😀 😀
Kachníku napiš, budem zvědavě čekat 😉

mobina
3. srp 2007

No na švagrové jsem to poznala i já. U holky vypadala hrozně a narostl jí zadek. U kluka pak rostlo jen to břicho a vypadala bezvadně. Jinak když čekala kluka, tak taky ze začátku dlabala jen vývary 😉
Mě tipují na holku. Vypadám hnusně, jsem poďobaná a roste mi zadek 😠 Jinak jsem neměla žádné nevolnosti, jen bych pořád spala. Tak vám pak řeknu kolem 20 tt 😉
Jo a taky se mi začínají vracet konečně chutě na zdravou stravu, takže snad už tolik nepokynu 😝

cibule
autor
3. srp 2007

Jéžiš, kdyby to bylo o vývaru, tak je to u mě na 100% holka. Poďobaná nejsem - zatím 😀 Jak říkám, kdo ví, jak to bude dál 🙂

mobina
3. srp 2007

Cibu mě to akné vyrašilo až kolem 9,10 týdne 😅 🤐

slevik
3. srp 2007

Tak já vám zase teorie vyvrátím 😀 . Měla jsem chuť na maso a jak píšete o tom vývaru, je fakt, že i polévky mi dost jely, jinak nic, sladký jsem nemohla ani vidět 😝 . Každej mi říkal, jak mi to sluší... A máme holčičku 😵

kachnik
3. srp 2007

slevik, to jsi mě potěšila. My si přejeme víc holčičku, ale jinak nějak to nehrotím, jen ať te prďousek zdravej.
Moje kamarádka měla krásnou pleť i vlasy, opálená, jen celé těhu měla problémy s jídlem a bolela jí hlava a měla holku. Takže pověry o braní na kráse opravdu fungují jak u koho 🙂

cibule
autor
3. srp 2007

No, vždyť říkám, být to jen o vývaru..... 🙂
A s tím akné se tedy ještě můžu těšit 😠

daluri
17. srp 2007

Ahojky, mám už tři děti, 2 kluky a holku a 4té čekám. Takže to můžu trochu porovnat. U kluků mě bolely hodně záda a narodili se o týden dříve. A u holky jsem měla trochu nevolnosti, narodila se o týden později. Takže teď, co to 4té?
Mám nevolnosti a záda mě bolí taky, takže babo raď??!! 😀 Počkám si, až to půjde poznat z UZV.

adamka
17. srp 2007

přidám se taky 🙂 u kluků nevolnosti jen tak aby se neřeklo nic moc a teď čekám holičku a do 16 týdne nevolnosti od rána do večera a třikát za den zvracení. No a s váhou u kluků vždy kolem 20 kg a teď zatím krásných 10 kg a mám jen bříško. Takže opravdu jsem teď poznala rozdíl.
Přeju všem krásné těhu a zdravé miminka. 🙂

svetluska.l
22. srp 2007

Holky a kdo uz mate mimiska doma...vyslo vam to podle te tabulky,toho kalendare poceti?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru