V kterém týdnu těhotenství lze zjistit pohlaví?

amona
4. led 2009

Ahoj maminky, jsem netrpělivka a ráda bych znala pohlaví svého dítěte co nejdříve. ☹ Standartně se lze pohlaví dozvědět až ve 20 tt, že?" Ale znám maminky co tvrdí, že to ví už od 12tt, tak by mne zajímalo, kdy jste se to dozvěděly vy? 🙂

urbi
4. led 2009

ahoj amono...
mě pohlaví řekli v 18. týdnu - nicméně špatně... takže z Nelinky se ve 23. týdnu stal Filípek... podotýkám, že šlo o genetika, za kterým jsem speciálně kvůli pohlaví šla a který tvrdil, že už je to jasně vidět a je to na 100 %.
od 12. týdne je to nesmysl, neboť i holčičky mají naběhnutý klitoris a pohlaví se teprv vyvíjí... tomu bych fakt nevěřila

takže radím vyčkat do toho velkého UTZ ve 20. týdnu 😉

ducky
4. led 2009

Ahoj Amono,
pohlaví se dá rozpoznat od 16 tt, ale ne na 100%.
Mně moje dr. v 16 tt řekla holčičku na 60% a ve 20 tt mi to potvrdila na 100% 😀
Ale znám i případy, kdy celé těhu to bylo jedno pohlaví a narodilo se druhé.

evuse
4. led 2009

🙂 až ve 28tt, při všech předchozích utz po 20tt (asi 4?) byla buď špatně otočená, nebo měla mezi nožičkama ruku a případně i pupeční šňůru.

emamamamu
4. led 2009

a z ceho se to poznava, jen z utz?? 😕

vroninka
4. led 2009

Mně to doktor řekl na sto procent v šestnáctém tt

lucijda
4. led 2009

Nám mudrc, říkal v 18tt tak se necháme překvapit jestli se trefil 😀

amona
autor
4. led 2009

Ahoj Urbi, u nás se taky rozhodne zda to bude Nelinka nebo Davídek, ale popravdě bych radši holčičku..🙂 Každopádně jsem teď v 15tt, na prohlídku jdu v 18tt, tak třeba bychom už něco mohli s mudrou vidět..🙂
Ahoj Evuse: Hodně jsem o tom četla, že se mimčata rádi schovávají, no to by bylo něco pro mě...🙂)
Ahoj Emamamamu 🙂 myslím, že jinak než z UTZ to nezjišťují, možná jen kdyby sis připlatila nějaká speciální vyšetření z krve nebo plodové vody, ale tím si nejsem jistá...🙂

luccii
4. led 2009

jj v 16tt

jana.cb
4. led 2009

ahojky holky souhlasim s 16 tydnem ale ten velky geneticky UTZ ve 20 tydnu uz je o dost presnejsi ale taky to neni jistota .o) my jdeme za 14 dnu na 3D - 4D UTZ :o)))) nejen pro overeni zda je to fakt tak .o))))

jana.cb
4. led 2009

jasanka z plodovky to poznaji na 100% ale kdo na ni pujde bez duvodu jen pro sto pro jistotu ze? 😉 me holcicku rikala na NT screeningu geneticka ze to nejspis bude ona, pak i moje mudra a pak i dr na pohotovosti a pak nam ji potvdili na tom velkym UTZ ve 20 tydnu ale nemuzu se zbavit pocitu ze je to kluk i dle toho co jsme videli na UTZ tak jako dle druhyho genetika jasna holcicka ale my tam videly pindika a koulicky no :o))))))))))))))))))))))))))))))))))))) takze ten 3D - 4D to fakt na sto pro potvrdi ci vyvrati no :o)

amona
autor
4. led 2009

Takže to se budu těšit na poradnu v 18tt, třeba něco uvidíme. 🙂

jana.cb
4. led 2009

jo jo pokud to nebude nijak natoceny pohlavim dozadu tak by to uz melo byt videt krasne 😉

amona
autor
4. led 2009

Jani CB: A co byste radši? 🙂

amona
autor
4. led 2009

S mým štěstím určitě bude...🙂

jana.cb
4. led 2009

Amoníku no to je otazka :o)))) ja osobne bych chtela Kristýnku s kterou teda pocitame ze to bude ona panz nam to zatim vsichni potvrdili ale ja dam na svoje vnitrni pocity a nejak mi proste ke me zenska nejde 😀 uvidime o zda to potvrdi i ten 3Da ůpokud jo tak tomu budu fakt verit protoze to uz by byl 4 DR co by rekl ze holka .o))) ale zase zbytek rodiny manza a kamaradi tipovali a chteli spise kluka a ja pak taky kvuli manzovi ale jako fakt nam je to jinak jedno hlavne aby to bylo zdravé 😉 kdyz tohle bude holka tak za dva roky budeme chtit druhy decko a pokud mozno kluka ale pokud by tohle byl kluk tak by zustalo u jednoho 😉

jana.cb
4. led 2009

jo jako malokdy se stane kocko ze neni nic videt 😉 neboj se toho urcite mimis bude jak ma a ty se dozvis co nosis v brisku 😉 a co chcete vic vy? 😉

andykov
4. led 2009

Holky, nejpřesněji ve 20tt, dřív jen dohady. Mně řekla dr.v 17tt asi kluk a nebyla si jistá, že prej holčička může mít nateklý klitoris... No v 20tt v gennetu jedna dr., že to je jistá holka a ve 22tt jiná dr.taky, že je to holčička, takže dřív jak v tom 20tt je to spíš takový mohlo by to být, než je 😉

jana.cb
4. led 2009

no ono kdyz se to vezme do dusledku tak jako ani v tom 2é to neni jisty :o))))) jako jo melo by ale stavet na tom na sto pro nejde pac je hodne pripadu kdy rekli hlku a byl to kluk a obracene a i 3 dr se na tom shodli :o))))))

amona
autor
4. led 2009

My od začátku těhu (vlastně i před početím) s manželem mluvili o tom, jak budeme mít chlapečka Davídka a vůbec nás nenapadalo, že by to mohla být holčička. No a tak jsme až do nějakého 6tt kupovali modrý věcičky atd..🙂 Pak se mi zdál prapodivný sen o tom jak máme holčičku Nelu (o tom jméně jsme předtím vůbec neuvažovali) no a od té doby si strašně moc přeji mít právě Nelinku. Samozdřejmě že když to bude zdravej chlapeček tak budu nejšťastnější na světě a řešit to vůbec nebudu (přece bude někdy pokud číslo 2), ale Nelinka by byla Nelinka...🙂)

emamamamu
4. led 2009

zitra teprve zjstim, jestli v sobe fakt nekoho mam..🙂 a jestli jo, tak uz aby byl 20tt 😀 😀 😀 😀

amona
autor
4. led 2009

Jůůů, moc moc držím palce! 🙂) Já když jsem si dělala první testík, tak jsem celý odpoledne na něj koukala a furt jsem nevěřila! 🙂) No a pak mi to teprve došlo a začala jsem se radovat! 🙂)

jana.cb
4. led 2009

no jako to je onco Amnoniku ...my si vsichni prali kluka a byli s nim smireny ale pak jsem z niceho nic zacala desne chtit holcicku a i to tak nejak vnitrne citit no a pak nam ji doted zatim 4 dr potvrdili ..moje mudra 2 genetici jak v nemocnici tak na genetice a pak dr an pohotovosti .o))) takze asi to fakt bude ona a prave na tom ve 20 tydnu se ho manza ptal at se podiva jeste jednou zda je to fakt holcicka a on se smal a ukazal nam kdyz najel na jeji frndicku a zvetsil to hodne a mel to tam barevne ze jako horni pysk dolni pysk a carka mezi 😀 takze jako asi to fakt u nas bude ona ale ten pocit v sobe porad mam ze je to kluk no :o)))))))))))))))))) ale presne budeme moc radi za zdrave mimco a neresime pak pohlavi ..ja od zacatku kupovala neutralni veci a nejsem clovek co resi barvu versus decko ..i kdyz to bude ona tak mame vybrany krasny kocarek ale 3barevnej a vsechny modry takze tak no :o)))))))))))))))))))))

jana.cb
4. led 2009

jejda tak to taky moc drzim palecky Emí 😉

marcelapetrikova
4. led 2009

ahoj no mě v 14 tt řekli na genetice na 90% holka a 20.1 jedem na genetiku znova tak snad už řeknou pravdu 😀 jinak u malého mi řekl dr v 16 tt kluk a je to kluk 🙂

amona
autor
4. led 2009

🙂) My máme taky neutrální věcicky,ale něco je vyloženě modré a něco růžové..🙂 Ale na druhou stranu máme kolem sebe teď tolik miminek, že nám určitě žádné oblečky navíc nezůstanou..🙂 Holky musím končit, skočím vyvenčit hafana a rychle do sprchy...zítra jdu po 16 dnech do práce...tak se musím vyspat do zásoby...🙂 Mějte a snad někdy zase písneme..🙂 Pá! 🙂

jana.cb
4. led 2009

tak ahojky Amoníku a pa pa 😉 no tak to jsi mela velky sesti ze se trefili Marcel 😉 ja doufam ze u nas se taky trefili 😀

jana.cb
4. led 2009

ja chci taky holku a pak kluka 😀

marcelapetrikova
4. led 2009

jani no měla a ted to bude asi vážně holka tohle těhu je jiné bolí mě žaludek trápí prujmy a hlavně mám chutě jenom na jogurty zeleninu a pomeranče 🙂

jana.cb
4. led 2009

no dyt to ja mela taky a stale mam ....nic tezkyho a vubec neexistuje jakykoliv maso jen samy lehky veci jako zelenina ovoce a jogurty .o))))))) a prvni 4 mesice jsem sice nezvracela ale mela jsem desny bolesti hlavy a pocity na zvraceni coz jako jasny je to nase prvni decko tak nemam s cim porovnavat ale jinak jsem zdravej clovek a nemela jsem ani jen s bolenim hlavy problem a to se rika ze je vetsinou u holek no .o)))) ted uz je to ok ale bylo to desny ale zase co by clovek pro mimco neudelal ze? .o)))))))) jinak prujmy ty nastesti nemam a zaludek je ok mno ..ale co neni tak to muze byt :o)

jana.cb
4. led 2009

ale mit parecek je muj sen 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru