Valentinka, Valentýnka nebo Ivetka?

liss_qr
25. kvě 2020

Tak holky jdu de poradit ... máme tu dve jména , každé různé délky. K prijmeni jde oboji (Pavlová) a já už vůbec nevím , ale budeme mít jistojiste jen jednu dceru . 😁 narozky v zari.

Nebo nějaké treti ? 🤦‍♂️

juliemichal
25. kvě 2020

Ivetka ♥

zoyee
25. kvě 2020

A co Valerie? Tu máme teda my, Valentynek potkáváme poslední dobou hodně.

marcicek84
25. kvě 2020

Valentynka

hezz17
25. kvě 2020

Iveta 100%

hanih
25. kvě 2020

Když si to představím napsané, tak se mi k příjmení nejvíc líbí Valentýnka. 😊

sudylichozrout
25. kvě 2020

Valentyna Pavlova, to je jak hrdinna dcera SSSR. Dala bych Ivetku, kdybych mela vybirat z techto jmen.

hanih
25. kvě 2020

@sudylichozrout 😂 A mně se vybavila baletka... 😂

eva118
25. kvě 2020

Iveta , krásné jméno a moc jich není.

jaja01k
25. kvě 2020

@liss_qr Mně se líbí Iveta 🙂

krupka3
25. kvě 2020

Valentyna! 🙂 nadherna volba. Osobne jsem proti Ivetce, to jmeno mi prijde (s prominutim kdyby se to nekoho dotklo, prosim) takove lacine, ciganske.

zelenaesmolda
25. kvě 2020

@liss_qr Valentyna

liss_qr
autor
25. kvě 2020

@zoyee Valerie se mi nelibi v základním tvaru , tu ne.

sigyn
25. kvě 2020

Iveta. Valentinka nezní česky a Valentýnka zní jak přání k Valentýnu. 😒

ivule95
25. kvě 2020

Ivetka 😍moc nás není a i moje starší dcera je Ivetka a pro inspiraci druhá dcera je Alenka ☺😉

veruuu_kubesovic
25. kvě 2020

Ivetka ❤ ostatní zní jak ruská primabalerína a když už tak bych dala Valérii (Vali, Valinka) Valentina/Valentýna zní děsně...

ivule95
25. kvě 2020

Jinak dcera má narozeniny začátkem července, takže má narozeniny a svátek měsíc po sobě, no a druhá dcera to má stejně 😀svátek v srpnu a narozeniny v září 🙂

margriet
25. kvě 2020

@liss_qr Valentina 😊

marcicek84
25. kvě 2020

@krupka3 ja treba znam Ivetu s tezkym osudem,jeji maminka ji zemrela brzy v 18 na rakovinu,nedarilo se ve vztazich,pak s pocetim a pak jeji partner rakovina,ten se z toho vyhrabal, nakonec postavili dum a ted zas partner bez prace a hypoteka na dum neni z ceho splacet a vytouzene dite je spise to narocnejsi,do toho ji diagnostikovali cukrovku,tak to jmeno proste nemam spojene se dtastnym osudem.

antoinet
25. kvě 2020

Těch Valentýn je teď dost (Valentina by musela akorát celý život vysvětlovat, že se jméno píše neovvykle) a myslím, že celým jménem je nikdo neoslovuje, spíš Týno nebo Vali a to už není tak hezké.
Ivetka je hezké a dnes ne tak obvyklé, bude výjimečná 🙂

similenka
25. kvě 2020

@liss_qr Iveta

amazonkajanik
25. kvě 2020

Mám ségru Ivetu a je fakt,že si nevybavim,jestli znám ještě nějakou. Rozhodně bych řekla,že je to méně dávané jméno,než Valentina

liss_qr
autor
25. kvě 2020

Nechci aby to zklouzlo k Ive. Jinak si predstavim krásnou chytrou ženskou , pouzitelna so vsech generaci .

Sama mám babickovsky jmeno , tak aby ona byla spokojena, Valentynka se mi zda modernější dlouhé jmeno ... je to tezke něco vybrat . Manzel ještě říkal Elen tu si neumim představit už vůbec.

ivule95
26. kvě 2020

@liss_qr Elen/u jsme měli ve hře u druhé dcery ale těch bylo v okolí dost, tak jsme dali Alenku. Je to těžké, já měla tu výhodu, že Ivetka byla jasná volba už od mého dětství. Byla jsem totiž jediná Iveta na ZŠ a na střední jsme byly 2 a doteď žádnou jinou neznám, kromě dcery. A to jméno se mi prostě líbí. Jestli ti to pomůže, tak u druhé dcery jsem se řídila tím, abych v okolí neznala dalších x holčiček se stejným jménem, protože ve škole/školce to pak musí být mazec. Třeba znám 12 Anicek, které jdou narozené ve stejném roce, jako dcera 😉

liss_qr
autor
26. kvě 2020

@ivule95 Moc dekuju . Jo jo pravě ... Elinek všude plno , a vaši ivetce je kolik ? 🙂Aničku bych nedala. Alenku nemůžeme . Znám jednu z krouzku a když na ni maminka volala to bylo tak něco hezkeho neoposlouchaneho. Malá ivetka je jen jedna od blízký kamaradky kamarádka jendou ua nama přišla jinak vůbec žádná . Valentynku máme ve školce ale to by vůbec nevadilo. Spis jak by vzalo okoli , děti pak na nějakým krouzku sportu třeba 😂. Je to hrozna zodpovědnost tohleto . Zlatí kluci. Elen mi rekla babička (jeji budoucí ) moc exoticka a manžela baví ze není tak častá . Mě to přijde jak prerek od Alenky. To je ono ze ta jména neznám ve skutečnosti , a tak si některá vůbec nepredstavim. Tak pak premyslim o jeho použitelnosti .

pindrusice
26. kvě 2020

Je to o tvém pocitu. Já bych Ivetu nedala ani kdyby mi měli zaplatit. Valentýna sice taky není moje topka, ale špatná k příjmení mi nepřijde. Elena co tu zaznelan je taky fajn.

ivule95
26. kvě 2020

@liss_qr Mojí Ivetce budou 3 roky za měsíc. S tím,, prerekem,, to sedí. Elenek bylo moc Alenka žádná, takže jsem jen vyměnila počáteční písmena a bylo to 😀Je to zodpovědnost jako hrom, to je pravda. Hlavně se to jméno musí líbit rodičům ☺já to mám třeba tak, že když vidím holky, , tak mi k nim ani žádné jiné jméno nejde. Jinak kluka jsme měli vybrano Marek. Jenže jen jsem na testu měla dvě čárky, hned jsem věděla, že to bude holka 😀ani nevím jak, takže kluk byl je pro sichr😀

liss_qr
autor
27. kvě 2020

Jo jak se to začne spojovat s osudama.... tak dneska to vidím na Valentynku a zvyknu si na ni . ❤️ A snad to lidi přijmou setkala jsem se s Leilou ,abigeil sestra myslím Melisa, Sofie , Laury, Sary což pořad neberu za klasiky ,Evelin... Jedna valentyna i leontyna tu taky je , letos se i narodila v druhé porodnici . Jestli se neobjeví jiné asi dam tu Valentynku. A muže si pak říkat i Týna.

ivule95
27. kvě 2020

@liss_qr Znám holčičku, které dali jméno Leticie, takže těch jmen je spousta. Hlavně, ať je holčička zdravá a jméno se líbí hlavně vám ☺

liss_qr
autor
27. kvě 2020

@ivule95 ❤️ Ze jo. 🙂co má říkat taková Lwrixie , Luisa, jinak nevybereme nic. A pro nás pak bude nejhezci kuli ni samotné . U kluku jsem taky úplně nejasala a jak jsem teď rada . Žádný vysněný jsem nikdy neměla . Beru to pak jaký ten clovek je. Moc dekuju.

ivule95
27. kvě 2020

@liss_qr Není zač ☺ Jinak pořád máš ještě čas přemýšlet. My jsme váhali skoro do sedmého měsíce, než jsme se definitivně rozhodli pro Alenku, váhala jsem ještě nad Klárou. Svátek mají hned po sobě 😀Ale myslím, že jsme se rozhodli správně 😍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru