Velký screening ve 20. týdnu

urbanka93
26. bře 2018

Ahoj maminky,
mám dotaz. Byla jste některá na velkém ultrazvuku, kde se kontroluje srdíčko, orgány atd. až po 20. týdnu? Všude čtu, že tento týden by mě mělo čekat toto vyšetření, ale zatím jsme se s doktorem nedomlouvali. Měla jste to některá tak?
Děkuji za odpovědi 🙂

terka555
26. bře 2018

Chodi se mezi 20 a myslim az 24 tt,ja jdu ve 22tt🙂

olga_
26. bře 2018

@urbanka93 Tak to je nejvyšší čas se ho na to optat, pokud jsi 20 tt. Měl by ti vypsat žádanku a odvelet na specializované pracoviště. Žádanku je potřeba mít, aby sis to nemusela platit sama. Já jsem se třeba u Apolináře objednávala už při prvotrimestrálním screeningu, takže někdy kolem 14 tt, ale tam je návala a já čekám navíc dvojčata, takže i ten screening pak trvá podstatně dýl, tak aby mě měli kam narvat.

urbanka93
autor
27. bře 2018

Aha, právě proto se ptám, dnes tam jdu, tak se ho na vše poptám. Děkuji 🙂

fanunka
27. bře 2018

@olga_ ahooj a kdy tam jdes? Taky jsem tam objednana. Jdes pred tim na odbery krve jako pri 1. Screeningu? Ja tam jdu az ve 22tt :(

terka555
27. bře 2018

@fanunka ahoj taky jdu k Apolinari a az ve 22tt ale myslim ze na odbery se podruhe uz nechodi..

olga_
27. bře 2018

@fanunka na odběry se nechodí. Já už to mám dávno za sebou, už jsem na začátku 28. týdne 😍.

fanunka
27. bře 2018

@terka555

@olga_ holky dekuji

sjsjsjsj
21. kvě 2018

Byla jsem na tom a znovu bych nesla. Byla jsem ve 21tt/22tt. Tak moc me tam vysteasili VVV a tim, ze je dite hodne nemocne a ze musim jit do 24tt na potrat. Nakonec jsem ve 23tt podsrozpila amniocentezu a magnetickou rezonanci, ktere po 10ti dnech cekani na vysledky, potvrdili, ze je dite zdrave. Ty nervy bych uz v zivote nechtela zazit. Ted sice chodim a stale me kontroluji,ale uz v malych intervalech. Ted jsem 29tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru