Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vnitřní vyšetření při porodu

navlinka
20. bře 2018

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem probíhá vnitřní vyšetření při porodu? Je to jako v těhotenské poradně (pouze pohmatem) nebo i zrcadly apod.?

Mnohokrát děkuji.

hermanecka
20. bře 2018

Mam za sebou 2 porody a vzdy lekar nebo PA pohmatem stav cipku,abychom vedeli jak se porod vyviji

zuzacek26
20. bře 2018

Během porodu pohmatem, ale ted si nejsem jista, jestli na příjmu neyšetřovali i zrcadle, ale v pruběhu pak už jen pohmatem.

normalnimatka
20. bře 2018

rukama....ale ono to úplně stačí. je to hnus tak jako tak...🙂)))

takyjedna
20. bře 2018

Rukou, jak moc je cipek otevreny. Na co by meli zrcadlo...

leniczka23
20. bře 2018

Me ,,jen" pohmatem.. ty uvozovky proto ze i kdyby mi tam strcil paratko bude to neprijemny..😁

navlinka
autor
20. bře 2018

Děkuju za rychlé reakce 🙂 nebyla jsem si právě vůbec jistá a čím víc si načítám o porodu tím víc si říkám, že je těch vyšetření nějak moc 😀

normalnimatka
20. bře 2018

@navlinka lze odmítnout...

leymea
20. bře 2018

@normalnimatka souhlas, necekala jsem, ze to bude takovy.

rajani
20. bře 2018

V průběhu porodu pohmatem. Po porodu v zrcadlech, zjišťují se případná poranění.

kata267
20. bře 2018

@navlinka pri porodu pohmatem, po porodu vubec nebo si to alespon nijak neuvedomuju (ale mozna pokud ma nekdo nejaky problem tak se treba kouknou)...jinak byt vama tak si o porodech moc nectu zbytecne se vystresujete

packaf
9. dub 2018

pohmatem a doporučuji odmítnout! Za mě nepříjemné až bolestivé a hrozí riziko zavlečení infekce. A jen čtěte, jestli se chcete spoléhat jen na doktory, tak možná budete zklamaná co udělají pro to, aby se s vám nemuseli zdržovat a co se provádí preventivně a jen tak ze zvyku a dost často i zbytečně! Můžete se vyhnout pozdějším problémům, třeba po nástříhu.

ilonne
9. dub 2018

@packaf A jak jinym zpusobem lekar nebo PA pri porodi zjisti nalez a jestli uz to opravdu speje k porodu? Jako do me nikdo behem tehotenstvi nesahal, az pri porodu a to minimalne. Je to dost neprijemne, ale tady uz podle me na miste.

normalnimatka
9. dub 2018

@ilonne zjišťovat to v podstatě není potřeba. o ničem to nevypovídá. tělo samo ví, kdy má "tlačit". někdo se utevře z 0 na 10 během hodiny, přičemž tomu předcházely kontrakce, kdy se jako "nic nedělo" klidně dva dny. vyšetření před porodem už vůbec neberu v úvahu. spoustě ženám řekne dr. na prohlídce, že sou zavřený na tři zapády, ještě je tím stresuje, že ses nic nechystá a at se chystaj pomalu na vyvolání, přitom můžou klidně druhej den porodit. stejně tak to, že se někdo nějak otvírá x tejdnů před rovněž nic neznamená.

ilonne
9. dub 2018

@normalnimatka Hele ja nevim, nejsem doktor ani PA, ale co treba kdyz mas dostat atb kvuli GBS+ , nebo kdyz ti telo rekne, ze mas tlacit a otevrena dostatecne nejsi, coz se mi treba stalo u prvniho porodu. Jak rikam,myslim ze v poradnach je to zbytecne, ale u porodu uz to opodstatneni ma. Samozrejme ne kazdou chvili...

normalnimatka
9. dub 2018

@ilonne řešila jsem to samý. dost hezky to měla napsaný na svým blogu jedna PA.
http://annakohutova.cz/porod-na-centimetry-a-ho...
teď nevím, co je GBS a jsem líná si to gůglit. ale nevím, jak to souvisí s vnitřním vyšetřováním.
předčasný tlačení těla není pro dítě nebezpečný. to jen PA v porodnicích tě stresujou, že můžeš ublížit dítěti, nebo se potrháš. tělo samo ví, co má dělat a nebylo snad nikdy prokázaný, že by to opravdu bylo nebezpečný. jinak i to, že se ti chce tlačit, ale ještě to není ready, může bejt nějakým narušením porodu si myslim, vyvoláním a tak. a stejnak, sama musíš vědět, že hovadská rada typu "netlačte", je nesmyslná, protože tělo si to dělá samo.
asi to opodstatnění má, protože OBECNĚ tam k nějakýmu vývoji dochází. někdy rodičku uklidní, že se otvírá a je to v pohodě, blíží se to. ale když se neotvírá, akorát to stresuje. a personál má zase tendenci do toho zasahovat, když se na jejich vkus dlouho "nic neděje", i když se děje, ta žena prostě rodí, i když se to nedá na cm změřit.

kacasa
9. dub 2018

@ilonne ja se na tohle ptala.. u meho porodu mi tlacit "zakazali" coz bylo nemozne...
Nikdy nikdo zatim nevidel.. nedokazal rict.. zda by se opravdu neco stalo.. telo asi blby neni
A... ovladat to stejne nelze... takze je vysetreni k nicemu

ilonne
9. dub 2018

@normalnimatka Pozitivni streptokok, musis dostat kapacku s atb, idealne nez odtece voda.

normalnimatka
9. dub 2018

@ilonne jak tobě konkrétně pomohlo to, že tě vyšetřili, řekli nález, že otevřená nejsi, ale tlačíš a jako bys neměla....nějak to ten proces urychlilo nebo usnadnilo?:D

normalnimatka
9. dub 2018

@ilonne myslela sem si to. no dobře, tak daj kapačku. pořád nevidim, proč by tě kvůli tomu museli vyšetřovat...?

ilonne
9. dub 2018

@normalnimatka Ja nejsem zrovna ukazkovy pripad, mam porody vyvolavane kvuli inzulinu, tlaku atd.. Jinak samozrejme nevim, nedokazu rict jak by to dopadlo, kdybych tlacila, i kdyz jsem jeste nemela.

ilonne
9. dub 2018

@normalnimatka ted me tedy jeste ceka ta kapacka, ma byt snad nejpozdeji tri hodiny pred samotnym tlacenim.

normalnimatka
9. dub 2018

jako já spíš nechápu, že se celý těhotenství furt používá UTZ, ale aby to doktoři použili u porodu, třeba když se fakt hodně dlouho nic neděje, a rodička trpí, to ne. pochybuju, že by jim to neřeklo např. to, dkyž dítě nesestupuje do porodních cest. to je třeba fakt zbytečný utrpení pak a nikoho to netrkne, nebo až po sto letech. tam třeba vnitřní vyšetření asi o ničem nevypovídá.

packaf
9. dub 2018

Ano, nevypovídá, doktoři se jedou to své zajeté a mladé PA se učí od nich osvěta našeho zdravotnictví nulová, pokud opravdu sami studenti medicíny nebudou chtít se učit novější poznatky. Už jsem to psala v jiné diskuzi, ptala jsem se své gynekoložky na důvod vnitřního vyšetření, jaké jsou negativa, že mám od předchozí doktorky špatnou zkušenost a ať mi tedy vyvrátí ty "bludy" z netu. Nedokázala mi odpovědět jedinou kloudnou větu a důvod proč se to tak dělá a ty "bludy" už vůbec ne. Kdežto PA, která je pro přirozené porody, mi to vysvětlila raz dva. V Německu a vůbec na Západě (který je na nám ve všem možném předhazován) se VV nedělá, dokonce dle poznatků WHO se ani nedoporučuje, když to u nás jak na běžícím pásu a proto, že to řekl doktor/ka. Jedna těhotná může být 14dní před termínem otevřená na 4cm a o blížícím se porodu nemůže být ani řeč, druhá se otevře během 6h. z 0 na 10 cm. Já si pořád říkám, jak mohly rodit naše (pra)babičky s porodními bábami kdesi v horách jen s horkou vodou a ručníky, když dneska je k tomu nutný celý zdravotnický sbor? Ptejte se gynekologa/žky proč to vyšetření provádí, k čemu je dobré, jaké jsou negativa a jaké jsou alternativy. Správně by měli mít na toto vše podepsaný informovaný souhlas, doktor není polobůh, aby rozhodoval o tom, co a jak podstoupíte. Zdravotníci jsou poskytovateli služeb a my klienti, ne naopak!!! 😉

packaf
9. dub 2018

@normalnimatka lépe bych to nenapsala 🙂 fakt to není třeba a o finále porodu to moc nevypovídá. Většinou, když něco takového napíšu, že je to zbytečné, tak se na mě sesypou maminky, že chtějí výzkumy (a určitě všechny si ty anglicky psané výzkumy přečtou a plně jim rozumí) statistiky, odborné články na kterých to mám podložené. Porod je přirozená věc a tělo ví co má dělat, tak nač se dělá VV, Hamiltonův chvat, Kristellova exprese a jiná různá mučení těhotné? No přece doktor ví, co dělá, je odpověď 😀... já říkám, doktor ví jak se s rodičkou nezdržovat a jít co nejdřív na noční spát. :-/

normalnimatka
9. dub 2018

@packaf něco málo by mělo bejt tady
http://www.faktaoporodu.cz/
zatím se to ale moc nehejbe.... iniciativu vítám všema dvaceti, ale mohli by bejt i akčnější.

nebo tohle je taky docela zajímavý
http://jaksekderodi.cz/

Sem začni psát odpověď...

Odešli