Vše o těhotenství. Od každýho něco 🙂

denousek
28. lis 2007

tak zakladam tohle téma doufam ze to nikomu nebude vadit ptz pak si s monouberuskou pisem ve vsech ruznych tematech o vsem moznym co tam ani nepatri...jestli se chce nekdo pridat a pokecat nejen o tehotentvi ale taky treba o malinikovym caji,zaroven o lenym seminku,o sexu v tehotenstvi proste o vsem co vas napadne tak piste klidne... 😉

monaberuska1
12. pro 2007

Ahojky holky🙂

denousek🙂
no kéž by 12.12.bylo moje datum🙂dneska jedem na velký nákup tak třeba se něco zas pohne🙂 😀 a porodíme🙂Ale jinak nic🙂jojo jít na monitor je jít na ozvy🙂jojo mě řekne vždy z ozev jestli mám posly nebo ne??minule jsem měla za tu dobu 3 stahy🙂a jak ty??vyháníte nebo ne,?no tak napiš co ti DR.řekne jo?třeba už se něco začne dít🙂 😵

draga🙂
ahojík🙂no ani nevíš jak už bych ti ráda psala jaký byl porod🙂Ale ještě asi chvilku si budem muset počkat🙂a dneska je tak krásný datum sakra.-(no jsem zvědavá🙂

holky zítra jdu na kontrolu tak doufám že třeba tam začnu rodit a hned od DR.pojedem do porodky🙂já bych rodila, zž jako fakt🙂 😀

draga
12. pro 2007

mona se mnou byla v porodce kočka co jí praskla voda 😉 ve frontě na pokladnu 😀 tak třebaaaa ti to vyjde, bych ti to tolik přála 😀

denousek
autor
12. pro 2007

ahojik holky 😒
tak ozvy v pohode....cchhhjooo!!se citim cim dal vic....zajimalo by me proc nepisou v porodce nic do prukazky,tak ja ani nevimjestli se mi nejak meno CS...pisou to jen na papir-ambulantni kartaa mam tam dnes napsano hrdlo sakralne 1,5cm,branka pro špičku,hlavička naléhá 😒 tak jako co to znamena??ze jsem otevena na 1,5 cm??stve me to CS...ted vim prd....
mony na kolik ses ty otevrena,?sem se ptala jestli se tam neco deje prej ze jo ale jeste mam cas...
tak znova za tyden....treba tam jeste dojdu 😀 uvidime...

denousek
autor
12. pro 2007

jo mony kuk co si chci koupit myslis ze je to vylozene zbytecnost kdyz uz mam hraci deku ??....

http://www.easyshops.cz/_hracky/product_info.ph...

presne tahle se mi strasne libi...

draga
12. pro 2007

denousek to je lehátko a určitě ho využiješ i když máš hrací deke, my měli od chica hlavně ať se dá polohovat 😉

denousek
autor
12. pro 2007

je tam napsano polohovatelna operka tak myslis ze je dobre??libi se mi totiz presne tohle.... 😒

draga
12. pro 2007

určitě to využiješ, když bude mimí větší tak 2 měsíce a budeš třeba vařit tak si mimčo vezmeš i v tomhle lehátku sebou do kuchyně a nemusíš stěhovat dečku apod. my jsme ho využili částečně, protože Dalímu se nechtělo moc sedět, on se brzo začal obracet a tak békal, ale někdy i v lehátku usnul 😉

draga
12. pro 2007

dala jsem ti fotečku do albíčka abys případně koukla jaké jsme měli 😎

paolin
12. pro 2007

Denousku, pokud si dobre pamatuju, tak branka musi byt nejdrive zasla, aby se mamina zacala otevirat. a jak tu nekdo psal, tak bez tech kontrakci to proste nejde 😒
ze hlavicka naleha je fajn. to znamena, ze je mimco pripravene k porodu 🙂

draga
12. pro 2007

tak kde je ta mona nerodí????

denousek
autor
12. pro 2007

jak branka musi byt zasla??to nechapu...tak co to teda znamena branka pro spicku??on rikal no to je na spicku prstu a tak to tam napsal to 1,5 cm bude otevreni ne??juuupiiii takze mimi uz ceka a uz muze ven jo kdyz naleha 😵

ach jo...treba se ted otevirm a zaberou uz spermosky a koupele a tak ne... 😵 nechapu proc musim mit dve terminy ach jo..ale ten na stedry den to uz by tady prcek mohl byt s nama...

mona nevim jestli rodi zkusim ju prozvonit

draga
12. pro 2007

zkus a kdyby rodila hned dej vědět 🙂) a neboj dneska jsi mohla být na 1,5 a zítra to může být 6 😉

denousek
autor
12. pro 2007

a myslis ze to teda znamena otevrena na 1,5 cm??kdyz mi rikal jak do me hmatal ze no...to je na spicku prstu..... tak sem to pochopila ze jako otevrena na spicku prstu...tak jsem otevrena na 1,5 cm nebo na spicku prstu??...kdyz tam psal to hrdlo sakralne 1,5cm,branka pro špičku... ??

no a mona prozvonena ale nic ☹

denousek
autor
12. pro 2007

draga???mona ma vlastne dnes termin 😵 tak ze byMM???:.... 😵

draga
12. pro 2007

já tohle fakt nevím protože u mě tohle neprobíhalo, ale řešily to tady holky a četla jsem to někde v diskuzi tak ti to zkusím najít 😎 tak že by mona fakt už do toho šla?

denousek
autor
12. pro 2007

nooo...asi jo 🙂)) ma dneska ten termin!!!zase sem zasla jen tak na rodinku.cz a ty holky tam se mi zdaji tak neprijemny...sem chela taky rady na domaci vyvolani porodu a ony misto aby radili tak se do tebe zacnou navazet ze nejses normalni tak brzo a to je vsechno....a jeste k tomu se divali sem na konika co sem s kym pisu co proste probiram a jedna tam napsala holky sem koukala na konika co sem jako zac a prej to je zabitej pripad co tady probirame ,..tak chapes to??pak si tam jdi pro radu....a zacnou te pomlouvat...ted si prectou urco i tohle a zas me tam pomluvi....pred pul rokem jsem si tam taky sla pro radu a to bylo to samy....

draga
12. pro 2007

tak jsme našla v diskuzích toto : aby branka byla zašlá, tak je 10cm 😉

draga
12. pro 2007

a ještě: fundus je vlastně vzdálenost od stydké kosti k vrcholku dělohy, Dr. ho měří na cm. CS je tzv. cervikální skóre - jak moc jsi otevřená - CS 0 znamená úplně zavřený čípek, branka v něm. Postupně směrem k porodu se CS zvyšuje.

denousek
autor
12. pro 2007

no pockej ale kdyz to mas na 10cm tak to uz rodis ...tak to teda nevim...no a minuly tyden jsem mela CS 2 a ted mi tam nic nepsali o CS ale to vim co je to je cervikalni skore...a to neni jen otevirani ale celkovy stav cipku,kraceni,meknuti atd vsechno dohromady....

draga
12. pro 2007

jj já jsem jen kopírovala co jsem našla 😉

denousek
autor
12. pro 2007

noa myslis ze muzu byt otevrena na 1,5 cm a zitra to muze byt treba na porod??no jak u koho co??a taky za tyden na tom muzu byt porad stejne co...moncu prozvanim ale beztak rodi ale to ona by mi pak pisla..
cchhhjjoooo ten cas tak leti....

paolin
12. pro 2007

ne, tak blbina. branka je zasla, az je mamina uplne otevrena.
ja mam taky CS2. ale je to taky zkraceni nebo zmekceni cipku.

draga
12. pro 2007

denousek můžeš 🙂) já byla na 1, praskla mi voda a už to jelo 😀 😎

denousek
autor
12. pro 2007

no presne ...ja jsem si vzdycky myslela ze CS znamena otevirani ale neznamena...dr mi rekl ze se to chysta ale ze mam jeste cas tak to by me zajimalo jak to myslel....ze se to chysta ale jeste to nebude nebo ze se to chysta ale jeste by to mohlo vydrzet ptz jsem teprve 37tt??

pak jsem sla za kamoskou do porodky a rekla jsem ji ze se citi lip nez jindy a ona ze to je klid pred bouri...pak jsem si psala se sestrenkou a rikala jsem ji aky ze je mi lip a ona ze v den porodu taky byla porad v pohode ve 12 si davala jeste kaficko u kamosky a o pul 2 ji prskla voda ...no a aby toho nebylo malo tak mi dnes prisel meil ze se zitra neco stane 😲
vis jak ted vypadaji moje nervy 😅

denousek
autor
12. pro 2007

drga no a taky muzu byt na 1,5 cm jeste mesic ze 😀

paolin
12. pro 2007

jo, s tim CS jsem si to taky myslela. az to porodu 🙂 praskla mi voda, tak jsem nadsene frcela do porodky, ze uz jako mam ten CS2, tak ze pohoda a ono ne. nebyla jsem otevrena skoro vubec. 😖
Denousku drz se. miminko je vzorne nachystany. ted jeste, aby se mu chtelo ven. ja teda noc pred porodem myslela, ze mi Vitek z briska utece, jakou tam vyvadel neplechu. pritel si delal srandu, ze vyklizi domecek 😀

denousek
autor
12. pro 2007

hiii tak to je dobry...no vojtisek tam tay dela posledni dny neplechu.....jsem sama tak zvedava kdy to bude...se tesim na pristi poradnu jestli se to nekam hne...jeste ze se chodi po tydnu...ale mrzi me ze mi dnes rekli ze na uzv uz nepudu..nic jdu chrnet at ten cas leti..mona beztak rodi...jestli se do zitra neozve tak ji pisnu tak paa

draga
12. pro 2007

paolin tak to jsme na tom byly stejně 🙂 mě nakonec museli porod spustit oxytocinem 😉

paolin
12. pro 2007

jo, to ja taky dostala davku. pak to byl teda fofr 🙂

monaberuska1
12. pro 2007

Ahojky holky🙂
tak nerodím☹jenom jsme přijeli dýl a šla jsem balit dárky🙂no draga u pokladny mi voda nepraskla, škoda☹no a termín mám zítra🙂třeba ještě v noci to vypukne:_)a nebo až zítra🙂jéééééé tak to vůbec nevím jestli jsem otevřená, nic neříkala DR.jen že hlavička je už dost nízko🙂no zítra jdu k DR.tak budu možná o něco chytřejší🙂) 😀 jo Denousek to je fakt bezva to lehátko, mi ho dostanem jako dárek do porodnice🙂od tety🙂 😀 už nám ho ukazovala nemohla se dočkat🙂jinak tu hrací deku mám taky, myslím si že je to dobrá věc🙂tak se vám zítra ozvu co bylo u DR. jo??a kdybych rodila tak hned píšu SMS🙂a denousek sem určitě hned napíše🙂už bych fakt rodila🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru