Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

handm
29. pro 2009

jinak holky, jeden ftípek, co mě včera dostal. omlouvám se těm, co ho znají.. 😀😀😀😀

Veverka sedí na stromě a louská oříšky.
Rozlouskne první - stříbrné šaty.
Rozlouskne druhý - zlaté šaty.
Rozlouskne třetí - svatební šaty.
Veverka se rozpláče, schoulí se na větvičku a vzlyká:
"Se kvůli tý blbý pohádce ani nenažeru.. "

sirella
29. pro 2009

máš recht...i když já jsem takový plašoň že bych testila klidně hned 😀 (i když se s manžou snažíme teprv cca týden)...Já totiž minule furt říkala že nejsem těhu a manža se mi smál že určo jsem...tehdy jsme zavařovali okurky a já skoro pokaždé co jsem šla nalívat lák do sklínek tak jsem šla na WC a tam bl..a jak amina 😀 ...tehdy jsem si řekla že na tom co mi říká asi něco bude 😀

na tvém místě bych vyčkávala...a třeba mrcha nedorazí 😉

u mého prvního těhu jsem měla příznaky až po testu...jak jsem testla,tak naskočily lajny a až mi byly futra úzké...jak se mi hned udělalo zle 😀

sirella
29. pro 2009

😀 😀 😀 já to neznala 😀 😀 ale fakt výborné 😀 😀 😀

handm
29. pro 2009

Já nechci testovat, ale nevím nevím, jak to provést se Silvestrem, kdyby mrcha nedorazila do čtvrtka.. ne že bych plánovala, že se zleju jako dán, ale trochu se napít, to zas jo-o 🙂 tak uvidíme, ani nevím, jestli mám doma nějaké testíky.. a nechci si taky dělat žádný falešný naděje.. toho mám až po krk...

sirella
29. pro 2009

to chápu...ale já se včera o tom samém bavila s Tercinkou...a ta mi potvrdila to, co jsem četla už při prvním těhu...že je krevní oběh matky a plodu nějakou dobu zvlášť...prostě dokud nefachá placenta, tak mimi není nijak ohrožené...já taky neplánuju žádné prolívání alkoholem...jen mi bylo líto přípitku(zbožňuju šampus s jahůdkou 😀 ) a tak jsem v klidu...já se ale ptala hlavně proto,že mi vychází dle těhukalkulačky na Silvestra ovulace a tak plánuju hoooodně snažení...a i troška toho šampusu by nebyla zlá 😉

a ty marné naděje taky chápu...snad si je nebudu dělat v lednu...já jsem fakt hrozná 😀 Ono když někdo fakt mimi chce tak se nadějím(někdy i planým) nevyhne...to k tomu patří
ale ty mi přijdeš jak to bereš hodně v poho tak bych na tvém místě chvilku ještě vyčkala...a pak hned hlas // 😀 😉

handm
29. pro 2009

Sirelko, tak to je dobrá zpráva 🙂 tak si v klidu dám nějakou skleničku, žádná křeč.. a navíc, třeba mrcha fakt přijde...
jéé, snažillkování na silvestra, to by byla divočina 🙂 budete sami s manželem?! a dítkem?! doma?

Jinak beru to teď rozhodně líp.. ono v srpnu MA, pak po třech měsících jsem si myslela, že jsem těhu a bylo to chemické.. a byla jsem na dně.. uplně mě to rozložilo, někde jsem to tu psala.. do toho mi snad všechny kamarádky i švagrová nahlásily, že jsou těhu.. prostě katastrofa. Přestala jsem chodit na koníka, musela se vyřvat, vybulet, všechno si v sobě srovnat, měla jsem moře práce a starostí.. a tak nějak jsem se uklidnila.. ani jsme se teď příliš po tom chemickém nesnažili, asi 4x za měsíc se nám to povedlo, takže myslím, že // by byly spíš zázrak, ale co.. uvidíme. Věřím, ne chci věřit, že 2010 bude mnohem lepší, než 2009!!! 🙂

tercie
29. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu a jdu dočíst 🙂

sirella
29. pro 2009

přesně jak píšeš...u nás taky rok 2009 nic moc...doufám že 2010 bude lepčejší 😉

na Silvestra jsme doma s manžou i s dítkem...ale dítko půjde brzo spat tak bude klídek 🙂 V telce bude prd tak manžu nebude nic rozptylovat 😀

a jinak teda k tomu zázraku...už jich tu pár bylo...tak třeba rozšíříš řady 😎 Myslím Jarusenku...té to vyšlo krásně...a včera hlásila MAri...prostě paráda 🙂

a k tomu bulení...taky to mám za sebou...na konci září jsem bulela fakt hodně,protože mě MA zaskočil...já fakt nevěděla že něco takového existuje...teď vím o co go a tak už počítám se vším a nebudu tak zaskočená kdyby něco...a hodně mě překvapilo kolika holkám se to už stalo...fakt moc

handm
29. pro 2009

Jojo, taky jsem o MA nevěděla vůbec nic, než se mi to stalo.. Sice moje hlava si umí tyhle věci vysvětlit, jakože to bylo třeba lepší, že by mimi bylo postižené nebo tak, ale někdy to nevysvětlí tomu srdíčku.. 🙂 a to to bolí..🙂
ale prostě budem věřit, že 2010 se prostě povede!! 10 je moje oblíbené číslo!! 🙂
Ahoj Terci

sirella
29. pro 2009

ahojky tercinko 🙂

sirella
29. pro 2009

taky mám 10 ráda 🙂

já si to taky tak vysvětlovala...a četla jsem o tom mraky diskuzí a článků...ale fakt to bolelo hodně ☹ Já seděla u netu třeba do 4 nebo 5 a furt hledala odpovědi na to co mně zajímalo..hlavně proč?a jestli se tomu dalo zabránit a tak všeobecně...

a už dost o tom co bylo...teď je za pár dní nový rok a ten bude určitě lepší 😵

handm
29. pro 2009

přesně tak, sirell! Sice odpověid zajímají všechny, ale někdy holt žádné nejsou. Musí se s tím člověk jen smířit 🙂

Chodíš do práce, vlastně?! Anebo si doma ještě od revize, nebo jak?! Koukám do pasu, že dítku je 9 🙂

sirella
29. pro 2009

no ...dítku je 9 a já si trošku protáhla mateřskou...u nás prostě práce není 😖 a já nechtěla jít za kasu do supermarketu...no a teď už bych aj šla(abych aspoň na chvilku vypadla z domu),ale už není volno(strašně moc podniků propouštělo)...dřív jsem dělala účetní v jednom potravinář.podniku...jestli jíš kečupy Hamé tak ty byly od nás 🙂
Ale zatím z toho nijak nenervím,protože manža má práci dobrou a ještě podniká z domu...no a já mu trošku pomáhám na PC...ale fakt jen nenáročné práce,protože nejsem programátorka...nouzi o prašule nemáme,ale teda není to ani na nějaké vyskakování...ten plat co bych vydělala každý měsíc bysme měli kde udat 😀

a co ty????

tercie
29. pro 2009

Ježíš, chudák veverka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tak já se těšila že cajori bude těhulka... tak snad příště... a nnebo ještě za pár dní 😉

Handm u tebe to vypadá taky nadějně 😉 ale taky nechci předbíhat, dokud nezahlásíš dvě 😉 Já měla po revizi delší cykly a ovulku až 20-22DC, a zjistila jsem to jen díky BT, jinak jsem se pořád snažila kolem 14dc a to bylo k ničemu, a já akorát nervila, že nám to nejde.

sirella
29. pro 2009

terci...u nás to tak asi taky dopadne...mě jen zarazilo že mám cyklus 28 dní...úplně stejně jako před revizí 🙂 ...ale mám za sebou teprv 2 poreviz.MS a ta první byla na vyvolávačku...takže si naděje nedělám...prostě zkusím a uvidím...ale březen to jistí 🙂 Fakt kdyby se povedlo otěhu v březnu tak budu v klidu...to by bylo jak u syna a to dopadlo ok 😉
Ale po novém roku začnu měřit...jen tak...pro jistotu 😉

handm
29. pro 2009

TErci, taky mi ji bylo skoro líto 🙂🙂🙂 Veverky!!
Jinak nadějne nevím. jak sjem psala, nevěřím už ničemu 🙂 takže dokud cokoliv nepotvrdí doktorka, tak žádné radosti a naděje 🙂 zklamání a falešných slibů už jsem přejedená 😀

Jinak po revizi mě se právě zkrátil cyklus, byla jsem i ráda, 26 dní bylo fajn, aspoň když to nevyšlo, mohli jsme hned zas zkoušet znovu, ovulku nijak nesleduju krom toho, že mě vždycky kolem 8DC nebo tak nějak (brzy po skončení MS) začne pekelně bolet břicho a mám výtok, takže to to zkusíme sem tam.. jestli jí mám později, to je taky dost možný, ale zas si říkám, co by to bylo jinýho.. 😀😀 měřit se mi zatím nechce, přijde mi to moc věděcký! 😀😀 ale vím, že to spoustě holek pomohlo...

Sir, ahaaa, to je blbý, tyhle regiony kde to s prací není slavný :( neumím si představit to vůbec... ach jo.. ale jestli vám manža "stačí" je to super!!! 🙂

tercie
29. pro 2009

Sirelko uvidíš, jak se to bude vyvíjet 😉 Měření ti schvaluju, já bych sui ušetřila spoustu nervů, kdybych s tím začala hned... po prvním potratu jsem čekala 5 měsíců a nic se nedělo, začala jsem měřit, trochu se v tom zorientovala a šup, za 3 měsíce jsem byla těhu 😉 a podruhý jsem začala měřit hned po, a taky za tři měsíce se povedlo 🙂

sirella
29. pro 2009

jojo manža nám stačí 😀 jiného nechcem 😀
ale práce by se taky šikla...jak jsem furt sama doma tak už mi trošku z toho hrabe 😖Chtěla bych zas mezi lidi...nejlíp někam jak jsem už dělala...šéfovat chlapům je bego 😀

na mne je to měření taky dost věda...ale já mám jinší problém....aby manža nechtěl při měření asistovat 😀 Už říkal že ho to zajímá 😀

no já mám právě strach z toho že se netrefíme...tak proto chci měřit 🙂 Ale zas syn i to druhé těhu bylo vždy 3 cyklus tak snad to vyjde zas...a důležitá věc podle mne je i to že frekvence je cca trojnásobná 😀 tak to by bylo aby to nebylo 😉

handm
29. pro 2009

Sir, hihi 🙂 Mě taky jeden manža stačí 😀😀😀
a úplně tě chápu, já si neumím představit, ZATÍM, že budu doma... Ale s mimiskem klidně.. jen jsem zvyklá být pořád mezi lidmi, s kolegy atd.. prostě v práci, někam chodit, atd, takže jsem zvědavá, jak mi to jednou na mateřské půjde 🙂

Já ani nevím, jestli my se trefujeme!! Když jsme to porevizi jeden měsíc zkoušeli denně, tak ani ťuk, pak jak jsem mysleal, že jsem těhu - to chemický, bylo asi 5 pokusů a vypadalo to, že jio.. tak nevím.. a jinak to MA se nám povedlo hned napoprvé, co jsem spolkla poslední tabletku HA
takže já moc nevím, co si moje tělo zas vymyslí 😀

sirella
29. pro 2009

😀 😀 tož to máš fakt složité...aspoň máš furt překvápko 😉

na chvilku se odmlčím...musím manžovi sepsat nákup...už i silvestrovský...a díky tercince tam bude i šampíčko a jahůdky...díky terci za uklidnění 😉 prostě troška bublinek bude

tercie
29. pro 2009

Sirelko když bude chtít asistovat tak tím líp, tomu mýmu to bylo srdečně jedo, kdy bueme mít mimčo, nezajímalo ho nic kolem, plodný dny, vůbec, nikdy se mě na nic nezeptal... Buď ráda že se o to manža zajímá, mě to přijde milý 🙂

Já taky byla pořád někde mezi lidma, a jak jsem musela bejt doma třeba při nemoci víc jak týden tak už jsem chvátala do práce, ale teď, jsem doma bez těch 14dnů co jsem chodila do práce už skoro rok, a nijak mě to nevadí, nenudím se, pořád mám co dělat 🙂 Akorát teda celý 3 roky... uvidíme 😀

Handm mojí ségře se to povedlo teď už podruhý, vysadila HA a hned ten měsíc byla v tom 😀

handm
29. pro 2009

Terci, taky si myslim, že se pak člověk zabaví, jen prostě musí si zvyknout na jiný rytmus.. pro mě asi bude nejhorší zvyknout si na to, že si musím říct o peníze manželovi.. dosud jsem zvyklá prostě že peníze jsou moje, tvoje, naše a že co chci to si koupim, ze svý výplaty... a pak jak budu doma tak to tou mateřskou asi nevytrhnu, takže budu muset být závislá na něm...

BTW, už ti poslali nějaký peníze ta sociálka? ☹((
a myslím, že si říkala, že budujete domeček, takže to taky pak jinak utíká!!! 🙂

sirella
29. pro 2009

jsem zpět...rozdala jsem instrukce a předala seznam tak uvidíme co za dobrůtky manža sežene...dala jsem mu s sebou i prcka tak mám klídek a pohodku u kafíčka 😵

terci...ono na baráku se taky nenudím...furt je co dělat...jen teda pořád sama...a to mi vadí...furt jen uklízení,praní,vaření,Filis učení ...prostě furt to samé dokola 😒
S mimčem byto bylo veselejší 🙂 A hlavně už nejsme na bytě...vedle šílené bubenice...to býval fakt děs...my měli malé miminko a ona se šla učit na bicí 😠 ...uuuuufffff...ještěže jsme už pryč a ve svém...úplně vidím už kočárek na zahradě 😲

sirella
29. pro 2009

terci...uvidíš že ti to strašně uteče...s malým Lukáškem to poletí 🙂

tercie
29. pro 2009

Sirelko však jo, já si taky skleničku dám 🙂 už se těším. Nějak mám teď furt chutě na všelijaký nepřístojnosti, to je hrozný 😀

Handm to jediný mě na tom taky štve, nikdy jsem si nemusela o peníze říkat, a teď musím, sice manžovi to problém nedělá, ale mě jo, byla jsem zvyklá bejt nezávislá... ale člověk si zvykne na všechno. A taky jak jsi doma, tak se ti snižujou nároky, nepotřebuju tolik oblečení, bot a tak, spíš teď dávám peníze na stranu abych mohla nakoupit malýmu.

Peníze poslali za září a říjen přesně23.12. a už z nich nemám ani fň, a teď čekám na dávku za listopad, prosinec, tak jsem zvědavá kdy dorazí, ještě musím doplatit zbytek dluhů, to je děsný jak se to nahromadilo, hlavně ty blbý kreditky a půjčky. Fuj, doplatím to a nechci to už ani vidět.

A domeček už v něm cca 2 měsíce byslíme, ale budovat se ještě nějakou dobu bude, hlavně venku, máme kolem domu pořád samý bahno 😀

handm
29. pro 2009

Sirelko, máš to hezky zařízený!🙂 Je prima, že ti manžel takhle hezky pomáhá..
Já už se taky těším, až bude kočárek na zahradě! 🙂))

tercie
29. pro 2009

Jo holky tak na kočárek na zahradě jsem se taky těšila, akorát teda nevím, protože sousedi maj včely, a někdy jsou to pěkný nálety... večer sedíme na terase a koukáme, jak nalítávaj do úlů...

handm
29. pro 2009

TErci, to je tedy děs s tou sociálkou ☹ ☹ Jak to maj lidi asi zvládat, když maj takový zpoždění...
A je to přesně jak říkáš, člověk je svým pánem, nezávislej, a pak změna.. ale zvykne si na všechno 🙂

Vy se máte, že už bydlíte!! 🙂 My doufám v létě.. 🙂 i s pupíkem!🙂

sirella
29. pro 2009

jojo...je to moje zlato 😵
Já na něj občas trošku nadávám,ale fakt jsem ráda že ho mám
Jen jsem teda na to měření zvědavá 😀 To bude jízda 😀 Budu muset dát na dřív budíka...
Mě strašně zaskočilo jak se ptal že co a jak...ale jsem ráda...zájem potěší vždy 🙂

terci...já taky mívala v těhu šílené chutě...ale fakt krom svatby jsem si nedala ani ň...vdávala jsem se na zač. 3.měs a tak jsem si podle moudré knihy trošku dala...ale jináč teda fakt ne...já měla strach...já jsem takový trošku připosránek...ale četla jsem různě na netu že malinko...a vyjímečně nevadí...ale fakt vyjímečně...což Silvestr vyjímečný je...je jen 1x za rok 😉

handm
29. pro 2009

takže výjimečně si dáme 🙂 já navíc zatím nic nevím o // takže pohoda 🙂 právě jsem dopila i kafe 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru