Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

m.aa.b
20. únor 2010

Ahojky holky, když už tu tak rozebírate práci, tak mám také otázku - když jsem na pracáku a jdu marodit (a už nejsem v ochránné lhutě posledního zaměstanavatele) z čeho se vypočítává nemocenská? Z toho co mi vyměří pracák nebo z toho posledního zaměstnání? Totéž platí o mateřské - když bych ted otěhulila z čeho mi vypočítají mateřskou? A vypočítají mi ji vůbec? Já ted totiž přemýšlím co a jak mám udělat abych na tom nebyla uplně nejhůř... Nebo jestli se mám ještě ted (mám týden na rozmyšlenou) hodit marod jakože v té ochrané lhůtě???? Moc děkuji za rady. 😅

kopa
autor
20. únor 2010

Markee to je peklo s tou prací 😒 Kolegyně taky dojíždí do práce a je to děs,přijede domu až večer.To by se mi taky nelíbilo. 🙄 Tak uvidíš,třeba ještě něco najdeš 😉

mari111
20. únor 2010

no to je tezky Marke, nekam dojizdet by se mi nechtelo, to uz by muselo bejt ale jo zaplaceny a na polovicni uvazek se ti to 100% nevyplati, jedine sehnat neco na doma ale na to musi mit taky clovek stesti 😒

markee
20. únor 2010

Mari,no právě. Je to těžký a holt i s manžou. On si fakt myslí,že se seberu půjdu žebrat po firmách. Asi by to pomohlo,že by o mě věděli,ale já nejsem ten typ. Prostě se děsně stydim. ☹

kopa
autor
20. únor 2010

Maab tak na tvoje otázky asi nedovedu odpovědět 😅
ale tohle vím teda:Nárok na peněžitou pomoc v mateřství má zaměstnaná žena v případě,že byla nemocensky pojištěna v posledních dvou letech alespon 270 kalendářních dnů.
Pokud před otěhotněním nepracuješ,tak na mateřskou nemáš nárok,ale budou ti rovnou vyplácet rodičovský příspěvěk + porodné.

kopa
autor
20. únor 2010

Maab ale raději si to ověř,je tu téma v Pragrafech taky na konovi,tak mrkni tam 😉

mari111
20. únor 2010

tak mas manzovi rict ze si byla se nekde vypytovat a ze furt schanis on bude prd vedet kdyz neni doma, ja vim ze lhat se nema ale pro klid v rodine 😉 a ze ten klid ted potrebujes 🙂

markee
20. únor 2010

To jo,klídek potřebuju a hodně. Holky ve středu jdu na KO,tak jsem zvědavá. Ani nevím zda jaké mám pocity-nejspíš smíšené.

mari111
20. únor 2010

no jo uz neco vymyslis 😉 😉 😉

kopa
autor
20. únor 2010

Markee já jsem taky zvědavá jak dopadneš na KO.Moc ti přeji aby vše bylo v pořádku a bylo už srdíčko 😵 a já půjdu pak od tebe za týden 😀

aronek
20. únor 2010

markee, držím palečkay na kontrolu 😉

kopa
autor
20. únor 2010

tak přítelák už je konečně v krámě 🤐 😀 udělám si česnekovou pomazánku,mnamky 🙂

murynka
20. únor 2010

ahojky holky 🙂

dneska u nás byla Jitie s filípkem ten je kouzelnýýý 😵 😵 a veliký 😀 je o hodně větší na to že je o měsíc mladší 😀

markee držím pěstičky na kontrolu 🙂

kopa
autor
20. únor 2010

Ahoj Markét 🙂
a co náky fotky z návštěvy budou? 😀

m.aa.b
20. únor 2010

a ted nevím co - mimi nebo práce???? Přeci nemůžu zůstat bez přijmu ? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

murynka
20. únor 2010

m.aab prekerní situace ale bohužel to tak je ☹

kopa
autor
20. únor 2010

Maab a co nastoupit aspon na chvilku do práce a během toho se snažit? 😅 ☹

m.aa.b
20. únor 2010

chce se mi brečet a nevím co mám dělat ... už jsem se dočetla že na pú nemocenskou nedostanu a na mateřskou nemám nárok... ale já chci dítě jenže když mu nebudu mít co nabídnout ☹ ☹ ☹ ☹ není to pak nezodpovědné?

murynka
20. únor 2010

m.ab nejde o to co nabídnout jde o to že fakt mimi vyjde hrozně peněz 😒 😔 jako neumím si představit být ted bez přijmu 😕 😕

markee
20. únor 2010

Holky tak já třeba bez příjmu budu od dubna a snažim se najít si práci od září. Nikde mě nechtěj,tak co mám dělat ☹

murynka
20. únor 2010

markee ty už neuděláš nic 😅 ☹ ale když maab se ještě může rozhodnout...o to jde

markee
20. únor 2010

Holky je to hrůza. Já bych už dávno pracovala,kdyby mi někdo dal šanci. Chjo,nojo. Ale fakt radši zdravé dítě než práci. Ať je zdraví.

murynka
20. únor 2010

m.aab musíš vědět ty sama jak jste na to zda to utáhnete atd...nikdo z nás nevidí do vaší situace a můžeme jen psát názory...já píšu jen že bych asi počkala já také miminko chtěla už ve 20 ale věděla jsme že práce je důležitá 3 roky jsem počkala a vyplatilo se mám slušnou mateřskou..a hlavně jiného chlapa 😀 😵 to je sranda ju ale u mě k té změně za ty 3 roky došlo 😀

m.aa.b
20. únor 2010

jenže naše snazení není jen to domácí - já musím za doktůrkama ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

m.aa.b
20. únor 2010

já vím jak to myslíš mury, ale třicítka na krku a navíc doktorka mi vloni řekla že nemáme moc dlouho čekat - vaječníky mi už ted nefungují jak mají a jejich schopnost se bude snižovat ... a finančně - to bych mohla odsouvat mimi pořád, přeci jen se vždycky najde něco co spolkne spoustu peněz ... a příjem jsem měla taky dobrej než mě propustili z prředchozího zaměstnání a i mateřskou bych měla dobrou a vše by bylo ok kdyby bylo vše tak jak mělo a jak bych chtěla - to by mi ted zbýval měsíc do porodu a bylo by mi to jedno ... jenže bohužel ...

murynka
20. únor 2010

mab jak říkám je to vaše rozhodnutí 😉 😉 jo člověk si to naplánuje třeba jinak jenže člověk míní ...mění 😒

m.aa.b
20. únor 2010

jj přesně tak 🙂 no uvidíme momentálně budu přemýšlet co dál ...

m.aa.b
20. únor 2010

jinak Mur Sofinka je kouzelná 🙂 😵

mari111
20. únor 2010

maab taky nevidim jak to u vas je a tak pisu jen svuj nazor, ja si myslim ze zvladnout se da vsechno kdyz se chce, byli na tom lidi i hur a zvladli to i mimi, neboj vse dobre dopadne a ja osobne bych rozhodne necekala kdyby mi toto rekla doktorka co tobe a tricet sice neni moc ale na dite nejvissi cas dle meho nazoru, ja uz chtela mimi taky drif a budu ho mit v 29 no, ale to se neda nic delat, priroda si rozhoduje sama 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru