• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

(Zamčená)
5. prosince 2013 
Ahojky holky, když už tu tak rozebírate práci, tak mám také otázku - když jsem na pracáku a jdu marodit (a už nejsem v ochránné lhutě posledního zaměstanavatele) z čeho se vypočítává nemocenská? Z toho co mi vyměří pracák nebo z toho posledního zaměstnání? Totéž platí o mateřské - když bych ted otěhulila z čeho mi vypočítají mateřskou? A vypočítají mi ji vůbec? Já ted totiž přemýšlím co a jak mám udělat abych na tom nebyla uplně nejhůř... Nebo jestli se mám ještě ted (mám týden na rozmyšlenou) hodit marod jakože v té ochrané lhůtě???? Moc děkuji za rady. :sweat_smile:
20. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
autor
Markee to je peklo s tou prací :unamused: Kolegyně taky dojíždí do práce a je to děs,přijede domu až večer.To by se mi taky nelíbilo. :rolling_eyes: Tak uvidíš,třeba ještě něco najdeš :wink:
20. únor 2010 v 18:07  • Odpověz
no to je tezky Marke, nekam dojizdet by se mi nechtelo, to uz by muselo bejt ale jo zaplaceny a na polovicni uvazek se ti to 100% nevyplati, jedine sehnat neco na doma ale na to musi mit taky clovek stesti :unamused:
20. únor 2010 v 18:17  • Odpověz
Mari,no právě. Je to těžký a holt i s manžou. On si fakt myslí,že se seberu půjdu žebrat po firmách. Asi by to pomohlo,že by o mě věděli,ale já nejsem ten typ. Prostě se děsně stydim. :frowning2:
20. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
autor
Maab tak na tvoje otázky asi nedovedu odpovědět :sweat_smile:
ale tohle vím teda:Nárok na peněžitou pomoc v mateřství má zaměstnaná žena v případě,že byla nemocensky pojištěna v posledních dvou letech alespon 270 kalendářních dnů.
Pokud před otěhotněním nepracuješ,tak na mateřskou nemáš nárok,ale budou ti rovnou vyplácet rodičovský příspěvěk + porodné.
20. únor 2010 v 18:23  • Odpověz
autor
Maab ale raději si to ověř,je tu téma v Pragrafech taky na konovi,tak mrkni tam :wink:
20. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
tak mas manzovi rict ze si byla se nekde vypytovat a ze furt schanis on bude prd vedet kdyz neni doma, ja vim ze lhat se nema ale pro klid v rodine :wink: a ze ten klid ted potrebujes :slight_smile:
20. únor 2010 v 18:28  • Odpověz
To jo,klídek potřebuju a hodně. Holky ve středu jdu na KO,tak jsem zvědavá. Ani nevím zda jaké mám pocity-nejspíš smíšené.
20. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
no jo uz neco vymyslis :wink: :wink: :wink:
20. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
autor
Markee já jsem taky zvědavá jak dopadneš na KO.Moc ti přeji aby vše bylo v pořádku a bylo už srdíčko :dizzy_face: a já půjdu pak od tebe za týden :grinning:
20. únor 2010 v 18:42  • Odpověz
markee, držím palečkay na kontrolu :wink:
20. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
tak přítelák už je konečně v krámě :zipper_mouth: :grinning: udělám si česnekovou pomazánku,mnamky :slight_smile:
20. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:

dneska u nás byla Jitie s filípkem ten je kouzelnýýý :dizzy_face: :dizzy_face: a veliký :grinning: je o hodně větší na to že je o měsíc mladší :grinning:

markee držím pěstičky na kontrolu :slight_smile:
20. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
autor
Ahoj Markét :slight_smile:
a co náky fotky z návštěvy budou? :grinning:
20. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
a ted nevím co - mimi nebo práce???? Přeci nemůžu zůstat bez přijmu ? :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
20. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
m.aab prekerní situace ale bohužel to tak je :frowning2:
20. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
autor
Maab a co nastoupit aspon na chvilku do práce a během toho se snažit? :sweat_smile: :frowning2:
20. únor 2010 v 18:53  • Odpověz
chce se mi brečet a nevím co mám dělat ... už jsem se dočetla že na pú nemocenskou nedostanu a na mateřskou nemám nárok... ale já chci dítě jenže když mu nebudu mít co nabídnout :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: není to pak nezodpovědné?
20. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
m.ab nejde o to co nabídnout jde o to že fakt mimi vyjde hrozně peněz :unamused: :pensive: jako neumím si představit být ted bez přijmu :confused: :confused:
20. únor 2010 v 18:56  • Odpověz
20. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Holky tak já třeba bez příjmu budu od dubna a snažim se najít si práci od září. Nikde mě nechtěj,tak co mám dělat :frowning2:
20. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
markee ty už neuděláš nic :sweat_smile: :frowning2: ale když maab se ještě může rozhodnout...o to jde
20. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
Holky je to hrůza. Já bych už dávno pracovala,kdyby mi někdo dal šanci. Chjo,nojo. Ale fakt radši zdravé dítě než práci. Ať je zdraví.
20. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
m.aab musíš vědět ty sama jak jste na to zda to utáhnete atd...nikdo z nás nevidí do vaší situace a můžeme jen psát názory...já píšu jen že bych asi počkala já také miminko chtěla už ve 20 ale věděla jsme že práce je důležitá 3 roky jsem počkala a vyplatilo se mám slušnou mateřskou..a hlavně jiného chlapa :grinning: :dizzy_face: to je sranda ju ale u mě k té změně za ty 3 roky došlo :grinning:
20. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
jenže naše snazení není jen to domácí - já musím za doktůrkama :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
20. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
já vím jak to myslíš mury, ale třicítka na krku a navíc doktorka mi vloni řekla že nemáme moc dlouho čekat - vaječníky mi už ted nefungují jak mají a jejich schopnost se bude snižovat ... a finančně - to bych mohla odsouvat mimi pořád, přeci jen se vždycky najde něco co spolkne spoustu peněz ... a příjem jsem měla taky dobrej než mě propustili z prředchozího zaměstnání a i mateřskou bych měla dobrou a vše by bylo ok kdyby bylo vše tak jak mělo a jak bych chtěla - to by mi ted zbýval měsíc do porodu a bylo by mi to jedno ... jenže bohužel ...
20. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
mab jak říkám je to vaše rozhodnutí :wink: :wink: jo člověk si to naplánuje třeba jinak jenže člověk míní ...mění :unamused:
20. únor 2010 v 19:24  • Odpověz
jj přesně tak :slight_smile: no uvidíme momentálně budu přemýšlet co dál ...
20. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
jinak Mur Sofinka je kouzelná :slight_smile: :dizzy_face:
20. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
maab taky nevidim jak to u vas je a tak pisu jen svuj nazor, ja si myslim ze zvladnout se da vsechno kdyz se chce, byli na tom lidi i hur a zvladli to i mimi, neboj vse dobre dopadne a ja osobne bych rozhodne necekala kdyby mi toto rekla doktorka co tobe a tricet sice neni moc ale na dite nejvissi cas dle meho nazoru, ja uz chtela mimi taky drif a budu ho mit v 29 no, ale to se neda nic delat, priroda si rozhoduje sama :wink:
20. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.