Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

murynka
16. kvě 2010

leni napsala jsi to hezky myslet pozitivně 😎 a děkuji za komentáře v albu 😵

kopa
autor
16. kvě 2010

Markét však se vám Sofinka moc povedla 😵 😵
Jsem se dneska nasmála,přítel říkal,že se mu zdálo že už jsme měli mimčo a byla to holčička a že se jeho rodiče na ní ani nepřišli podívat 😅 jak trefný ten sen 😝

murynka
16. kvě 2010

a co vůbec jeho rodiče?oni nechtěji holku?

flair
16. kvě 2010

Holky moje, nechtěla jsem vás tím smutným příběhem děsit 😕 musíme opravdu myslet pozitivně, tohle se stejně nedá ovlivnit. Miminka jsou zdravá a v pořádku a basta! 😉
Jdu odpočívat, u nás pořád leje 😠

petroska
16. kvě 2010

kopi je fakt že si nesmíme nic připouštět ale takové zprávy co se děje mě vždycky vystraší a pak studuju do noci na netu jak blbá proč se to děje.je to strašný co vše se muže stát.taky si to nepřipouštíme a rovnou když před přítelem něco takovýho řeknu tak mě rovnou seřve co si zase čtu a že my do toho nepatříme tak at se na to vykašlu.malý kopká furt ale nekdy přes den jsou to jen mírné kopanečky a nekdy zase druhá den kopance že si říkám že tam snad válí sudy furt dokola tak me to vždycky vystraší.ale taky si říkám dokud je to pravidelně tak na síli kopancu snad zatím nezáleží.musíme se držet holky no...dokázali porodit jiní co měli problémy tak to ted dokážeme i my

kopa
autor
16. kvě 2010

Markét zrovna dneska k nim jdeme na návštěvu 😅 Já to nemyslela,jako že by nechtěli holčičku,spíš jako že jim je to úplně jedno co budeme mít 😅 To víš stálý obdiv má švagrovka a ta už 24.5.jde na císaře.Takže se ted bude vše točit kolem ní a miminka a synovce.jen by mě zajímalo jestli se pak taky budou točit kolem mně 😲 😲

Petrosko,tak to jsem ráda,že to taky takhle bereš.Jsou to smutné příběhy.

kopa
autor
16. kvě 2010

Holky a jak se jmenuje taková ta teplá kombinézka 😅 mají je skoro všichni v albu když jdou domu z porodnice. 😅

kopa
autor
16. kvě 2010

Caj hezká fotečka 🙂

sarlotta
16. kvě 2010

Kopi no buď se říká sakumpak🙂) nebo teplý overal... jinak mě nic nenapadá.... pak je fusak do kočárku - to je místo toho. Dáváš jedno nebo druhé.

sarlotta
16. kvě 2010

Kluci šli se psem, ale prší tak budu za chvilku zpátky.. děsné počasí.. na květen- 10st brrr 😠

kopa
autor
16. kvě 2010

Sarlott díky,já myslela toto jak má Lukášek od Tercie https://www.modrykonik.cz/fotoblog/tercie/album...

sarlotta
16. kvě 2010

tak overal teplý, plyšový... nebo kombinéza by to mohla byt🙂 ale to by ybla spíš šusťák 😉

maarrtina
16. kvě 2010

Krásné odpolko, u nás leje a je pořádná zima.
KO dopadla dobře, máme nosní kůstku a na další KO jdeme 3.6., kdy nám budou brát krev na tripple testy.
Pak jsem dostala leták do Brna do Prenatalu, na ten screening, tak pořád nevím jestli na to mám jít nebo ne. Paní dr. říkal, že nemusím, že vše vypadá dobře, ale že se mám rozmyslet sama. Musela bych tam jít příští týden, v pátek už budu 14tt.

sarlotta
16. kvě 2010

Ahojík maarrti🙂) tak to je super zprávička🙂))) blahopřeju mimísek je šikulka... takže Ti dělali utz vyšetření i měření šíje ? prohlídku orgánů ? srdce, mozek. A krev Ti nebrali ?.

Na screening bych šla jistě je velmi spolehlivý k vyloučení DS a dalších vad. Navíc pokud by vyšli pak špatně tripple testy tak tohle je jistá záruka, že jsou falešně pozitivní.

Navíc ten utz ve 13-14tt je ten nejkrásnější vůbec 😉 😎

sarlotta
16. kvě 2010

Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka..............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka.............holčička Sofinka
Kelly..................holčička Kristýnka
Lucierob............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76..........chlapeček Mikuláš
Jitie..................chlapeček Filípek
Venuska............holčička Natálka
Amynka ............chlapeček Gabriel
Kerrie................holčička Ema
Květinka............chlapeček Adámek
Samsa ...............holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax..................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina .............holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal..............holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek..................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe................... .holčička Anička 3560,49cm
Markytaj................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Flair 37tt....................................KO 18.5..........................................................čeká holčičku.......překvapení
Sarlotta 29tt.................. ....... ...KO 25.5.........................................................čeká holčičku.......Šarlotka
Hanana 29tt.................. ...........utz 20.5..........................................................čeká chlapečka
Wlladka 28tt..............................je v nemocnici,KO 25.5. KO 2.6.................čeká chlapečka.. .Šimonek
Mari 26tt.......................... ....... ..KO v pořádku KO ?.......................................čeká holčičku........Laurinka
Handm 25tt.............................. KO 7.6.
ee.liska 24tt .................. ... ..... je v nemocnici,KO 10.5 v pořádku,.. ..........čeká chlapečka
petroska 23tt.................. ..........KO 18.5............................................................čeká chlapečka ....Filípek
kytiii 23tt........................... .........velký utz.30.4. v pořádku KO ? .....................čeká holčičku......Eliška
Sirella 22tt ...................... .........velký utz 5.5.KO 17.5.
miru.j 22tt........................ ..........genetický utz dopadl výborně ................... čeká holčičku..... Vivien Viktoria
Kopa 18tt ....................... . . ......19.5. echo, 20-21.5 Holter, 27.5 KO., 31.5 -Ko kardio ,velký utz 1.6.
Hakuxd 17tt................................KO 17.5.
Maarrtina 14tt ....................... ...KO 14.5.v pořádku... máme nosní kůstku🙂 další KO 3.6.
Zlababa 14tt ..................... .... ..KO 10.6. NT v pořádku
veve.b 10tt..................................KO 11.6. utz 26.5.
Paajaa 8tt................................... KO31.5.
M.aa.b 33DC
Cajori 25DC
Madormi 22DC
Nicollka 20DC
Farmarska 19DC
Katyna 14DC
Aja 9DC
Natalie 7DC
If.v nehlídá
Markee nehlídá

if.v
16. kvě 2010

Natal, něco pro nás "studentky" 🙂:
Skúška z fyziky.
Profesor sa zle vyspal. Pýta sa prvého študenta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Otvorím okno.
- Dobre. A teraz popíšte aerodynamické zmeny, ktoré v autobuse nastanú.
- ???????????????
- Ďakujem, zapíšte sa na ďalší termín. Ďalší!
Druhý študent, rovnaká otázka, rovnaká odpoveď, rovnaké hodnotenie.
Za pol hodinu je stav zápasu profesor verzus študenti 9 : 0.
Ako desiata vchádza pekná študentka. Profesor sa pýta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Vyzlečiem si košeľu.
- Vy mi nerozumiete, je naozaj teplo.
- Tak si ešte vyzlečiem sukňu.
- Je neznesiteľne horúco, - stupňuje profesor.
- Tak si vyzlečiem aj podprsenku.
To profesorovi vyrazilo dych. Študentka dodáva:
- Ešte si môžem vyzliecť nohavičky, ale okno neotvorím ani keby ma mal pre.... cely autobus.

maarrtina
16. kvě 2010

sartoltt: no krev mě nebraly, že až příště, a mozek říkala, že se vyvíjí a nosní kůstka je taky přítomana. jinak nic neříkal, pak vše vysvětlovala tatínkovi.
Na ten sceering, musím zíétra zavolat jestli mě vůbec tak narchlo vezmou. Uvidíme ráno.

sarlotta
16. kvě 2010

maarrti tak to je placené, takže určo vezmou🙂
to šíjové projasnění je důležité.
měli by tam detailně prohlédnout orgány- srdíčko ukázat-komory a síně, žaludek, ledviny, bránici, moč, měchýř, plíce, změřit hlavičku, ručky, nožky, pohlaví🙂)

sarlotta
16. kvě 2010

ten tripple se dělá v 16tt a je povinný a hrazený pojišťovnou, ale dělá se na 3 nemoci současně, takže není tak spolehlivý 😉

sarlotta
16. kvě 2010

ifv to je supeeeer🙂))) 😀

maarrtina
16. kvě 2010

šarlott: díky za info. Budu klidnějšěí,když tam půjdu. Ale kdyby bylo vidět pohlaví, bylo by to super. 😀

flair
16. kvě 2010

Tak já jsem si odpoledne pěkně bucla, to bylo príííma 😅 a dnes už se loučím, budu kukat na Pojišťovnu. papa a opatrujte se 😉

natalie77
16. kvě 2010

Ahoj,
Kopi, jedu 28.5. na týden...a už se těším, naši tam budou mít kromě starší neteře celou "svojí " sestavu. Ségru, její dceru mne a Máru...dneska šli koupit dvd přehrávač do auta...strašně se těší, že nás budou mít pohromadě....prý se budou starat a my odpočívat a nabírat síly.... 😉 .
Ifv 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fakt dobrý 😀 😀 .Jdu jako čtvrtá na řadu, tak je musím nejdříve vyzpovídat, abych věděla co a jak 😉 .

Jinak Mára už je doma....no a já jsem nějaká přešlá....tchyně mě totálně odbourala.... Přišla mezi dveřma pře Marečkem...že strašný, že se počůrával, pokadil se.....počůral jí celou postel, nic nejedl, že to druhý kluci (od její dcery) všechno sní....no ale jinak byl hodný....odpoledne už to bylo děsný, tak jsem mu dala plenu a šli jsme raději ven!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😠 😠 😠 😠
No čuměla jsem jako puk...Marečka hlídá moje ségra, když jsem ve škole, nebo i naši klidně i přes noc....a není s ním jediný problém, doma se nepočůral ani nepamatuju.....plenu má jen na spaní....to jsme ještě nestihli natrénovat, protože jak byl pořád nemocný, musel hodně pít, tak jsem to nechtěla riskovat, aby se v noci nepočůral a nenastydnul....
On chuděrka smutně koukal...tak mě to dožralo, že to mohla říct když byl v pokojíčku.....přes synovci se vše musí říkat na tajno, aby neměli nějaký blok.....
TO je zase román, co?
ALe já byla mrtvičná, když jsem mu sundala tu pročůranou plenu....jenže u ní je to špatný, Marek se hodně napije a pak jde třeba třikrát za čtvrt hodinu......no a ona něj...to chceš zase? 😕 , vždyť jsi byl....no a hučí do něj....no to by se pomočila i ona, když si dítě řekne, tak bez řečí jdu, i kdyby to bylo desetrkát do minuty, ne?
Jinak jsem se dneska dost učila, ale umím tak čtvrtinu, ale nestresuju se, prostě v mém stavu více udělat nemůžu....hlavně, že je Mára v pohodě, to je nejdůležitější.... 😉 .
A kdepak je Farmi 😀 , ty už to musej mít doma jako na lampionovém průvodu, všechno svítí a blýská se 😀 😀 😀 .

hakuxd
16. kvě 2010

Kopi,cetla jsou tvou reaci,diky za podporu 😉 .Zitra jdu na kontrolu do nemocnice a pak k memu dr,tak jsem zvedava jak to dopadne.Snad dobre.Jinak uz jsem nekrvacela,dopoledne jeste pri kazde navsteve WC ze me slo trosinku hnedeho,ale fakt jen malo a pak uz sucho az do ted.Tak snad je to dobre znameni 😉 .Mimiska jsem dnes kratce a slabe citila,tak si rikam,ze to je taky dobre znameni 🙂 .Hodne polehavam a nic nedelam.Pripadam si hrozne lina,ale jistota je jistota.

Holky,procitam vas jen tak letmo,ale az mi bude lip tak vas budu cist poctive,abych vas trochu poznala.Tak zatim papapa 🙂

if.v
16. kvě 2010

Teda Natali, já bych tchyni praštila....to je ale čúza, promiň. Ta moje taky občas něco plácla (ale směrem ke mně a před malou), tak jsem naposledy vypěnila a už jsem tam dva roky nebyla a Ani v podstatě taky ne. Pokud ji tam nevezme manžel nebo tchyně nepřijede za námi, tak se nevídáme...
Jinak mě před státnicemi hodně pomohlo baštit Lecithin - je to mozku vlastní hormon, který pomáhá obnově mozkových buněk a taky se líp tělo vyrovnává s únavou. A úplně nejlepší jsou věci na bázi "paracetamolu" - když v lékárně požádáš o "doping" před státnicemi, tak ti poradí. Já ten Lecithin začala brát asi 2 týdny předem...

natalie77
16. kvě 2010

Ifv, děkuju....no mám pocit, že to u nás dopadne také tak.....letos už se s námi 4 měsíce nebavila....nebyla se povdívat ani na malého.....manžel má povahu po ní...urazí se a hotovo, nikdo neví co se stalo, proč je uražená,...nejdřív jsem se s tím trápila, teď na ní kašlu....a žije se mi líp, jsem slušná, ale to je vše.

Ifv, lecithin píšeš....tak to už mám skluz...tak já ho hned koupím..... 😵 .
Jaké to bylo u státnic? Můžu lehko vyletět? CO když budu mít okno, co když tréma zapracuje? Asi mě vyrazí, ale jsem s tím smířená 😉 . No mohla jsem mít pěkné těhu břihco, třeba by byli hodnější....ale teď budu muset obhájit, že ženská nepatří jen k plotně, jak se tak někdy ti staří profesoři tváří....takže to bude asi mazec...

Malej spinká, strašně se mazlil před spaním, držel mě okolo krku.....a říkal, maminko, se mi stýskalo...tě miluju a mlasknul mi hubana....holky, to je za všechny peníze....peču na školu, hlavně, že mám tohle zlatíčko, to je v životě nejdůležitější a na tom mi nejvíce záleží 😉 .
Od teď žádné depky, stresy, peču na vše 😵 😵 .

markee
16. kvě 2010

Natali, četla jsem co udělala tchýně. No ta je na pěst. Myslím, že spíš byla líná jít včas a malej to chudinka nevydržel a nebo to měl ze stresu. Ty dětičky jsou prostě citlivější. A jak píšeš, to jsou taková zlatíčka,když tě obejmou a řeknou:" mami já tě miluju. " 😵 😵 😵
My byli dnes na pouti u tety, malá se vykolotočovala a prostě vyřádila-nepršelo,ale byla zima. No, domu jsme přijeli před šestou. Pak přišla tchýně, jsem si říkala co zas otravuje,ale ona přinesla nádhernou bundu na zimu pro Johanku. Ona má kamarádku v německu a když tam začli zimní výprodeje,tak jsme jí poprosili o bundu pro Johanku. No holky ta je tak nádherná,teploučká i s tím vnitřím pásem-aby jí nevlítl sníh až za krk 😀 , stahovací rukávy sucháčem,neprofouknutelná a i voděodolná. No prostě ta tchýně kamarádka suprově nakupuje. Není to první oblečení od ní. Má vkus a je to prostě chytrá ženská. Mám radost,že Johanka bude mít na zimu dobrou bundičku.
Jinak mě bolí hrozně hlava a oči. Nechce se mi do práce,ale musím vydělávat korunky-almužnu. Vstávám před 6 hodinou,no to asi umřu 😅

if.v
16. kvě 2010

Natali, já myslela, že už máš jedny státnice za sebou....Tak já byla loni v červnu, ten den asi 6., ale bylo zpoždění, takže jsem místo v 10 šla na řadu kolem 12.30. Byli celkem milí, dá se říct, že nijak nestresovali (to jsem zvládla i bez nich 🙂). Asistentka mě přivedla do místnosti, vytáhla jsem si z pytlíku čísla otázek u jednotlivých předmětů a pak mě zavedla ke stolku k přípravě. Vedle se u dalšího připravovala spolužačka a další seděla před komisí..času jsme měli hafo (spoustu), takže jsem postupně vyslechla zkoušení obou dvou...no a pak jdeš na řadu, asistentka tě představí komisi a předseda tě vyzve, ať teda prezentuješ svoji závěrečnou práci..pak se čtou posudky a ptají se na otázky oponenta..pokud je zajímá víc, ptají se i dál, ale většinou to zabere tak 10 minut max...no a pak máš možnost si vybrat pořadí předmětů a postupně povídáš o vylosovaných otázkách...vyjadřovat se k tomu můžou všichni, ale předseda má největší slovo... celkově bych řekla, že samotné zkoušení trvá maximálně půl hodiny, ale přijde ti to jako věčnost - já odtamtud vylezla zpocená všude. No a pak to záleží na komisi - buď tě nechá čekat chvilku a pozve si tě zpět, kde ti řeknou výsledky a nebo to berou po skupinách a pak čekáš, než odzkouší posledního ze skupiny - kamarádka takto čekala od 7 do 14.30..a bylo to dost na nervy... Je dobré se chovat slušně, ne přehnaně ustrašeně, snažit se usmívat, být vstřícná. Nesmíš se bát se zeptat, když přeslechneš otázku, je dobré se před každým zodpovězení nadechnout (uklidní tě to)..To dáš, neboj. Jsi šikovná holka 🙂

natalie77
16. kvě 2010

Ifv, mám to za sebou na britské univerzitě, teda bakaláře...tak se to dělalo tak, že jsme měli udělat projekt od začátku do konce...pak jsme ho obhajovali, museli jsme splnit úkoly......seděla tam komise. Nedělali jsme klasický státnice z předmětu, ale z toho projektu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru